Keresés

Részletes keresés

BorosRs Creative Commons License 2023.11.29 0 0 4045

Üdv. Tud valaki megbízható szervizt ajánlani? a hivatalos márkaszerviz (TMX Mobile Solutions Kft.) nem igazán válaszol a megkeresésre. Hibamegállapításban is kérnék segítséget. I7-em az egyik napról a másikra nem tud ráállni a dokkolóra. Pontosabban ránavigál, de nem érzékeli a dokkolást és tovább próbálkozik. Tisztítás megvolt, sőt próbáltam másik dokkolóval is. Ilyenkor valamelyik szenzor hibásodhat meg? Esetleg az alaplap? 

Capt.IQ229 Creative Commons License 2023.11.21 0 0 4044

Ja, így könnyű ha érthető a kérdés. :))

Nem tudja kezelni, nem tesz jót neki, lehet, hogy fel is gyújtja.

Ja nem, mert szerintem simán bele sem tudod tenni. Mivel teljesen más a töltés mikéntje/hogyanja kizártnak tartom, hogy csereszabatosra csinálták volna fizikailag.

Előzmény: gerg0 (4043)
gerg0 Creative Commons License 2023.11.21 0 0 4043

A kérdés arra vonatkozott, hogy a NiMH akksira fejlesztett töltés stb. mennyire tudja megfelelően kezelni. Nem megy-e hamarabb tönkre, nyújt-e bármi féle előnyt stb.

Előzmény: Törölt nick (4042)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.17 0 1 4042

Ha neked ez pénzkérdés akkor szerintem ne használd.

Előzmény: gerg0 (4041)
gerg0 Creative Commons License 2023.11.16 0 0 4041

Roomba 621-hez milyen csere akksi ajánlott? A Litiumos változatok mennyire érik meg?

sogtihi Creative Commons License 2022.11.29 0 0 4040

Meg tudná mondani valaki, hogy  J7+ működik a hagyományos, régi, kicsi dokkolóval, cleanbase nélkül?

Itt a qr kódot ráragasztva dokkol. De egyéb módon is kommunikál, vagy elég ennyi?

http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=1&t=23125

Davidtatabanya Creative Commons License 2021.12.05 0 0 4039

Szia. Igen ez volt az első gondolatom, de sajnos ez nem vált be. 

Előzmény: Dell5753 (4038)
Dell5753 Creative Commons License 2021.12.02 0 0 4038

Szia!

 

Xiaomiknál hallottam ilyenről. Ott fehér ragasztóval takarták el. Gondolom szig.szalag lehetett, vagy ilyen papír alapú címkéző, ami fehér.

Előzmény: Davidtatabanya (4037)
Davidtatabanya Creative Commons License 2021.11.24 0 0 4037

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki próbálkozott már a Roomba 676 mélység érzékelőjének kikötésével/áthidalásával? A probléma az, hogy a házam 1 szintes, tehát nincs lépcső, sem semmilyen olyan akadály ahol a kis roomba leeshetne, viszont van olyan szőnyegem amiben elég sok a fekete szín. Ezen ugye megőrül a kis roomba, és nem tudja megfelően kitisztítani, pedig macskás ház vagyunk tehát napi 2* neki dolga van. Most hogy már lejárt a gari gondolkodóba estem hogyan lehetne kikötni a mélység érzékelőt. Mondom hátha valaki már próbálkozott vele. Köszi.

Dell5753 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 4036

Szia!

 

Roomba 980-as van immár két éve, és teljesen elégedett vagyok. Van állat, az iAdapt3.0, meg a Imprint Smart Mapping nem volt akkor feltétel, azonban így utólag visszatekintve jobb lett volna az i7 pont ezért. Még ha ritkán is használnám, jobb lenne néha, ha adott helyszínre tudnám küldeni a droidot. Meg a mosható tartály sem utolsó dolog. Nem tudom, hogy mennyi a különbség árban, de ha esetleg lesz később egy felmosórobot is, az i7-el össze lehet hangolni.

Előzmény: Elementes (4035)
Elementes Creative Commons License 2021.10.01 0 0 4035

Sziasztok!

 

Robotporszívó vásárlás előtt vagyok és azt nem tudom eldönteni, hogy a Roomba 976 vagy Roomba i7 vegyem meg.

Megéri az i7 a plusz pénzt?

kb 100 nm laminált padló felület amin 2 db rövidszőrű szőnyeg (8nm + 6nm)

Állat nincs, se lépcső vagy küszöb.

Gabi3030 Creative Commons License 2021.08.02 0 0 4034

Szia Robotdoc!

Van egy roomba i7-es robotporszívóm, 1,5 hónapig jól működik és most egy pár napja az egyik szobába mintha megbolondulna és oda vissza járkál két bútor körül mintha be akarna menni alá de nem tud és eddig sem tudott van amikor lemerülésig csinálja tegnap a töltő előtt állt meg vagy 2 méterrel, úgy külddtem vissza a töltőre akkor elindult és visszament rögtön a helyére. Mi lehet a gond vele? 

Előre is köszönöm a választ.

Robotdoc Creative Commons License 2021.05.31 0 0 4033

Szia Alexark!

Ha hivatalos kereskedésben vetted akkor 2 év gari van rá :-)
Viszont egy csepp műszerolaj a kerekek oldalsó nyílásába és a hiba megszűnik. A finom por teszi ezt a tengelynél....Szabályos ütemű nyikorgás...

 

Üdv:robotdoki  

Előzmény: alexakr (4030)
Robotdoc Creative Commons License 2021.05.31 0 0 4032

Szia Törölt nick!

Sajnos ilyen lehetőség nincs, hiszen a gyári Ni-Mh cellákra van felépítve a Roomba töltésvezérlője, így a Lithium cellákat egy BMS chip szokta figyelni és felügyelni a töltést. De ha te próbálkozol ilyet összerakni, akkor nehéz dolgod lesz. Hiszen át kell verni a robot töltési karakterisztikáját. Erre csak az AP4400-as Lithium akku képes tökéletesen hosszútávon. Sokat dolgoztak rajta hogy minden Roomba elfogadja, még a gyári specifikációt is veri tudásban.

Üdv:robotdoki

Előzmény: Törölt nick (4029)
Varshi Creative Commons License 2020.12.30 0 0 4031

Hozott a nejemnek a Jézuska egy Roomba infrasorompót, hát nem hittem volna, hogy ennyire jól használható!

 

Aki venne ilyen robit, rögtön a következő ajándékozási lehetőségként vegyen ilyet hozzá nyugodtan!

alexakr Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4030

Sziasztok.
Egy éves Roomba 960-asom elkezdett nyikorogni. Vagy nem is tudom, hogy írjam le ezt a hangot, de leginkább a nyikorgáshoz hasonlít.  Nem csinálja állandóan, haladás közben pár másodperc, aztán jó megint, majd újra. Halad és takarít rendesen, az app se jelez hibát. Szétszedtem és kitisztítottam minden alkatrészét. A jelenség nem szűnt meg. Van valakinek valami ötlete mi lehet a baja? Egy éves gari volt hozzá, természetesen most járt le nemrég. :( 

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.12 0 0 4029

Kedves Robotdoc!

Az lenne a kérdésem, hogy 605-ösben be lehet-e állítani olyat, hogy a töltést leállítsa 4,0-4,1 cellafeszültség körül.

Csak azért mert így kb megduplázhatnám az élettartamát.

Egyébként alapból mennyire tölti az akkut?

Zsaki2345 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 4028

Sziasztok!

i7 robot vásárlása előtt állunk. Egy kb. 100 m2-es lakás takarítására kellene, csak metlachi és laminált padló van a lakásban, szőnyeg nincs. Egy családi ház felső emeletén lakunk ahová egy nyitott lépcsőházon keresztül lehet feljutni (a lépcső mellett nincs fal - nyitott - van korlát). A lépcső nem jelent gondot a robotnak ? Nem fog leesni? Később is lehet hozzá venni szennyeződés gyűjtő állomást vagy azt nem lehet külön megvásárolni? Milyen típus hibák fordulhatnak elő? 

Előre is köszönjük a segítő válaszokat!

 

 

imrak198 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 4027

Különben amíg működött addig nagyon szuper volt, szóval engem meggyőzött:)

imrak198 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 4026

Sziasztok!

 

780-as roomba porszívóm (tegnap vettem használtan) 2 nap után valamiért nem működik. Működött két napig tök jól, majd ráállt a dokkolóra, dokkoló zöldes fénye villog, a porszívón pedig egy piros/sötétnarancssárga akku jel villog, a bekapcsológomb zölden világít. A bakapcsolásra nem csinál semmit. Szerintetek mi lehet a gond? Netről szedtem le használati útmutatót, szerintük a dokkoló zöld fényének folyamatosan kellene viágítani, a porszívón pedig sárga jelnek kéne jelezni a töltést....

nyanya84 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 4025

Szia!

Igen, az én voltam, megtaláltalak máshonnan. 

Ezúton is köszönöm a közbenjárást. :)

Előzmény: Robotdoc (4024)
Robotdoc Creative Commons License 2020.07.25 0 0 4024

Kedves Nyanya84!

 

 

Bocsánat a késői válaszért, de ritkán járok ezen az oldalon.
Szerintem már megjavítottuk.

 

Kérek mindenkit hívjanak, vagy írjanak a jótállási jegyben vagy a weben megtalálható elérhetőségeinken.

 

Sajnos linket nem tehetek ki mert reklámnak minősül.

 

Üdv:Robotdoki

Előzmény: nyanya84 (4022)
nyanya84 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 4023

Nahát... arra már rájöttem, hogy a jobb kerekével van probléma. Szerinte. Én nem látok semmit... :(

Előzmény: nyanya84 (4022)
nyanya84 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 4022

Kedves Robotdoki!

 

Van nekem egy vadonatúj Roomba 976-osom. 2 napos. Első nap szuperül ment, szépen kitakarított, én boldog voltam. Aztán ma betettem a hálószobába, hogy csak itt dolgozzon. Ez a szoba egy elég magas küszöbbel különül el a lakás többi részétől, és első nap nagyon küszködve ment át rajta, ezért akartam külön takarítani. A hálót akadálymentesítettem neki, aztán amíg a földön sertepertélt, én az ágyról figyeltem. (Új robot, még érdekes. :))

Aztán egyszer csak megállt, és csak egy hibaüzenetet mond, amit nem értek. Odáig értem, hogy "error", majd mintha azt mondaná, hogy "hel", de ez egyik angol számra se hasonlít, és itt pedig a leírás szerint egy számnak kéne következnie. Majd még egy mondatot mond, ha jól értem, azt, hogy nyissam meg a Home alkalmazást a segítséghez. Az a baj, hogy okostelcsi nincs, pedig az alkalmazásában nyilván szöveges üzenetet is küldene. 

Már kínomban mindenét kitisztítottam, letörölgettem, minden kereke forog. Már újra is indítottam a clean hosszú lenyomásával. Ha újra elindítom, akkor pár másodpercig megy, aztán újra ugyanaz. 

Mi baja lehet? Tudnál nekem segíteni? Van valami ötleted? 

 

Köszönettel: Orsi

gabor899 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 4021

Sziasztok 

Adva van egy irobot roomba i7

Képtelen vagyok csatlakoztatni a telefonnal.Latja a wifit a készülék de amikor az utolsó fát is jönne a csatlakoztatással a telefonon kiírja hogy nincs wifi. Samu s10. Boltba vissza a madár pikk pakk csatlakoztatta a tabletjehez. Haza....Nem megy...upc. kijön átállítja 2.5 ill. 5 Ghz re hátha bár nem kéne.  Így se megy...Mi lehet a baj. Tipp esetleg ötlet?????

Előre is köszi 

Beni1965 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 4020

Üdvözletem.Irobot 782e alkatrészei eladók.

Feek Creative Commons License 2020.01.02 0 0 4019

IRobot 780 porszívóm egy helyben forog szünet nélkül. Olvastam, hogy ki kell tisztítani a kerekeket a hajszálaktól, stb., amelyet én megtettem, de a bal kerék továbbra is szorul. Mit lehetne még tenni? Esetleg csak a szervíz segít ilyen esetekben?

szigma1 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 4018
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 4017

Nem tud valaki segíteni ?kb 2hónapos robotporszívónak nincs ereje menni hangja renben van de nincs benne kraft...Mi lehet a baja ?Zalába nincs valaki aki ért hozzá???

Kukipapa (r) Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4016

Sziasztok!

 

A macskánk ráborított egy vizes virágcserepet egy Roomba 7-re, az elektronika láthatóan ráment, a robot meghülyült, az akkuja megy.

 

Irányárnak meg tudná mondani valaki milyen nagyságrend egy elektronika csere?

 

 

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!