Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

marhadoktor Creative Commons License 2023.11.12 0 0 3625

Jó estét mindenkinek!31 éves dízel kombi Mercim mellé keresek egy szaladgálós autót (tudjam az öreget kissé pihentetni és helyrepofozni).Már mindent is megnéztem az elmúlt 2 hétben. Foswágent nem veszek (volt már Golf meg Transporter, nem szerettem egyiket sem), Opelek nem izgatnak (kocka Corsa volt kettő), Fiatok kicsik (a Multipla meg nagy), Ford nem kell. Lassan már Dacia fele kacsintgattam (egy kevéskilométeres Logan végülis nem lenne teljesen rossz, de ferdehátú kell) , de épp ma jöttem rá, hogy szinte hasonló évjáratban a Renault mennyivel kényelmesebb és minőségibb cuccokat csinál. Láttam is ma Modust meg Sceniket is a helyi autópiacon - Csángóföld, Bákó).Itteni piacot (netet is alaposan) átböngészve az én költségvetésembe egy közel 20 éves benzines Renault fér bele. dCI motorokat nem merem megkockáztatni, én még a mechanikus adagolós, előkamrás Merciken szocializálódtam, 1.9 dTi dízelből meg csak egy Sceniket találtam egész Romániában.Ha szabadna, azt kérdezem tőletek, hogy mit érdemes megnézni egy közel 20 éves francia benzinesen?Bármi érdekel, komoly mennyiségű információt vagyok képes feldolgozni, köszönettel veszek minden hasznos, ide kapcsolódó infót.Előre is köszönöm!

 

Porpáczy Géza Creative Commons License 2023.11.05 0 0 3624

Üdv mindenkinek! Friss Modus tulajdonos vagyok.1.2 Tce motor(2009) Ma a következő problémával szembesültem: álló helyzetben,hirtelen gázadásra visszapottyan a fordulatszám! Közlekedve,terhelés alatt nem produkálja a tünetet,csak álló helyzetben és csak akkor,ha már üzem meleg a motor!Ha valakinek volt hasonló problémája és megosztaná velem a tapasztalatait,azt nagyon megköszönném!Üdv:P.G 

Callam Creative Commons License 2023.09.04 0 0 3623

Jó estét Mindenkinek!  Renault Grand Modus egyetlen hibája volt a műszaki elővizsgán a bal első lengőkar elhasználódása. Az új beépítése során a szerelő (szervízben) elérte, hogy a folyamat végére kigyulladt 4 hiba jelző lámpa: kis szerelőkulcs, nagy szerelőkulcs, ABS körben és ABS meghibásodás. Ezután két szakszervízben volt számítógépes ellenőrzés: mindkét esetben ugyanazt a hibakódot írta ki: a vezérlés elromlott. Csere. Én ezt nem értem. Az ABS szenzorok működnek, a vezeték is az ABS-től a vezéléshez, az autó hibátlanul fut. Biztosíték is rendben. Hol lehet még a hiba? Köszönettel vennék minden szakmai segítséget!

pistsbácsi Creative Commons License 2023.04.25 0 0 3622
Előzmény: Zsreh99 (3621)
Zsreh99 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 3621

Üdv Mindenkinek !

 

Segitseget szeretnèk kèrni.

Az auto müszerfalának közèpkonzol rèszèn nincsenek kivilágitva a kezelö gombok amikor felkapcsoljuk a tompitottat akkor sem .
Se Fütès , se levegö keringetès kapcsolók stb, de mèg a gyári rádió gombjai sem vilagitanak.

 

De mèg az elektromos ablak kapcsoloi sem .

Tudna vki segiteni hogy biztositèk , vagy vmi kozponti relè vagy barmi mas fele induljak ??

 

Esetleg lètezik egy kapcsolo amivel az egesz vilagitas lekapcsolhato.

 

Vagy a muszerfal vilagitas erössègènek kapcsolóját merre találom. Ha van ilyen egyältatlan ??

 

Elkepzelhetö hogy sorba van kötve es ha egy kièg akkor utana mar egyik sem vilagit ???

 

Belso lampa vilagitas, müszerfal vilagitas viszont mukodik.

 

Koszi a valaszokat.

mostjóóó Creative Commons License 2023.03.29 0 0 3620

Sziasztok!

 

Renault grand modusra 2012 tetőcsomagtartót keresek, nem fixpontosat, hol lehet kapni hozzá? milyen kell?

gnuporkolt Creative Commons License 2022.10.01 0 0 3619

Sziasztok!

 

Facebokon csatlakozzatok hozzánk, Renault Modus Hungary csoportba :)

bolondcat Creative Commons License 2022.09.08 0 0 3618

Bent van mèg az egyik műhelynèl porosodni , majd hètvègèn tudom elhozni, akkor megpróbàlom a test kàbelt, meg rànèzek mennyire zuhan meg inditaskor a feszültsèg osszciloszkóppal. Ha 11-10V környèkère megzuhan arra màr allergiàs ahogy olvasgattam.

De a màsik jellemző hiba is előjött az elmúlt fèlèvben, a jobb oldali elektromos ablakemelő darabos fel/le húzàs is , azzal tavaly is volt problèma, de akkor a kapcsoló esett szèt. Azt cserèltem benne akkor gyàri új kapcsolóra , utàna ment. 

Előzmény: Airbag. (3617)
Airbag. Creative Commons License 2022.09.08 0 0 3617

megcsináltad ami t irtam?

Előzmény: bolondcat (3616)
bolondcat Creative Commons License 2022.09.08 0 0 3616

Miskolci Renault màrka szervízt felkerestem telefonon a problèmàval tudjàk e javítani , de közöltèk, hogy nem foglalkoznak az autóval mert nem volt mèg nàluk. A típusa se èrdekelte . Ajànlott egy helyi mindenes javító műhelyt. Ott miutàn mondtam, hogy külföldön volt annak idejèn először forgalomba helyezve nagy sóhajtàsok utàn annyit mondtak, hogy ha beviszem esetleg megnèzik. Elèg kiàbràndító :/ 

bolondcat Creative Commons License 2022.09.07 0 0 3615

Vàrosi autó volt napi hasznàlatban, aksi eddig nem szenvedett, azèrt rà lett töltve  így màr persze , szervo folyadèk rendben , de ahogy nèztem modusnal a kormànyoszlopra integràlt elektromos szervónàl nem sok vizet zavar a folyadèk , jelenleg egy itteni "szakinàl" van de ő feladta mondvàn ő nem tudja a szervo epromjàt újra programozni . 

Előzmény: Airbag. (3614)
Airbag. Creative Commons License 2022.09.07 0 0 3614

rövid távon használod a kocsit,

aksi rendben van ?feltöltés?

aksi és motor közt a test kábel nincs megszakadva?

tegyél egy bikakábelt az aksi negativja és a motor fém része közé,és úgy próbáld ki..

Előzmény: bolondcat (3613)
bolondcat Creative Commons License 2022.09.07 0 0 3613

Üdvözlet mindenkinek , modusunkban leàllt az elektromos kormànyszervó , esetleg van aktuàlis elèrhetősège olyannak aki tudja javítani , így àtolvasva a fórumot elèg ritka ahogy làttam, valamint nem mai hozzàszólàsokban làttam elèrhetősègeket így gondoltam megkèrdezem.

Előzmény: jozsalazso (3594)
Imre0414 Creative Commons License 2022.05.09 0 0 3612

Imre0414 Creative Commons License 2022.05.09 0 0 3611

Üdvözletem!

 

A kérdésem az lenne, a váltómmal van valami gond. Renault grand modus 1,2 2009 évi. robotváltós. Többször kiírta, hogy ellenőriztessem a váltót. Azt hittem, hogy elektronikai hibája van mert sok hibát kiírt egymás után váltakozva, ezek meg lettek oldva de most már nem is indul a váltó hiba miatt. A szerelő azt mondta elkopott a kuplungtárcsa azért nem enged indítani. Szétszedték és kiderült szinte semmi kopás nincs a tárcsán, igaz elvileg nem azt rakták bele ami belevaló, gyengébb mint ami belevaló. Az elektronikus termosztát is hibás azt is cserélik.

 

Az első kép: uberprufen: ezt többször kiírta menet közben de mindig eltűnt. A második és harmadik kép: Ekkor már letiltott miután leállítottam, nem tudtam beindítani a kocsit.

A segítséget megköszönném ha valaki ad valami ötletet mi lehet a gond.

 

Fürész Józsi Creative Commons License 2022.01.31 0 0 3610

Renault Modus 1,5Dci robotváltós gk-nál az a jelenség, hogy a seb.váltó kapcsolómű olajtartályából eltűnik az olaj, ilyenkor az automatika nem kapcsol rendesen, sárga lámpa kigyullad. Volt-e valakinek hasonló problémája és mi az elhárítás módja.

lukacsb Creative Commons License 2022.01.17 0 0 3609

Azt honnan tudom meg, hogy az enyémbe melyik típus kell? 2005-ös Dynamic 1.5 dci. Használtat vettem, nem gyári rádióval, így a távirányító nem működik, de szeretnék bele bontott gyárit.

Előzmény: RenPaul (3608)
RenPaul Creative Commons License 2021.05.14 0 0 3608

Szia,
Clio III, Mégane II, Scénic II - ezek jók bele.

Fontos, hogy Tuner List, vagy Update list van benne gyárilag, mert utólag is olyat kell belerakni, a kettő nem felcserélhető (a kijelzőjük is más..)

Üdv, RenPaul

Előzmény: Finomauto (3605)
Lonesome Rider Creative Commons License 2021.03.02 0 0 3607

Mármint valami ilyenre gondolsz?

Előzmény: Finomauto (3605)
Fürész Józsi Creative Commons License 2021.02.24 0 0 3606

Van 4 db gyári fém felnim használható ukrán nyári gumikkal, valamint 4 db ukrán téli gumi is. 185/65 R 15. Ár: felni+nyári gumi 4 db összesen: 35.000.- ft,

téli gumik/4 db használható 20.000.- ft Pécsett. El tudom küldeni, képeket is készíthetek.

Finomauto Creative Commons License 2021.02.24 0 0 3605

Kedves tagtársak! Van-e valakinek tapasztalata, hogy Modus 2006 1,5 dci-be melyik típus CD rádio-lehet beszerelni, ami a kormánykerékről is működik. Van sejtésem, hogy a Clio-3, ill. Megane 2, vagy másik típusé, mert konkrét Modus-ét nem találok. Várom válaszotokat.

Lillalilla88 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 3604

Sziasztok üdvözlök mindenkit. Van egy kis Renault moduszom nem nyílik a sofőr oldali első ajtóm a többi működik.Ez egyik pillanatról a másikra történt.Hogyan tudnám ügyese kinyitni?Köszönöm a segítséget előre is:-)

Locsi1971 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 3603

Sziasztok. Adott egy 2008-as Modus. Nem világít a pótféklámpa. Hol keressem a hibát. Köszönöm. 

nubira73 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 3602

Sziasztok!

első lengőkart hogy lehet kiszedni?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.23 0 0 3601

6 sebességes, de jelenleg nem eladó.

Előzmény: Attil66 (3600)
Attil66 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 3600

A nejemnek keresek autót.

Önnek lenne eladó?

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.22 0 0 3599

Neked mi tetszik benne? Ha kérdezhetem. 

Előzmény: Attil66 (3598)
Attil66 Creative Commons License 2019.08.21 0 1 3598

Sziasztok! 

Eladó Renault Modust keresek. Automata váltóval.

Van valakinek eladó?

Előre is köszönöm szépen. 

Attila 66. 

 

 

 

Krábszi Creative Commons License 2019.07.12 0 1 3597

Azert, mert sokat megyek autopalyan es sokat porog.

Meg van chippelve, el fogja birni a 6. sebesseget.

Kozben sikerult vatot is szerezni. 😈

Előzmény: Cezaro Mania (3591)
Vargham Creative Commons License 2019.06.22 0 0 3596

Hello!

Ha egyáltalán nincs kiépétve a hátsó ajtóhoz a hangszóró, akkor hogyan érdemes nekállni? Már a fejegységre csatlakozó kábelkorbácsból is hiányzik az a négy vezeték...

Minden tippnek, szervizkönyv linknek (melyik burkolatot hogy lehet lebontani), és hasonlónak örülök.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!