Keresés

Részletes keresés

pilisboros Creative Commons License 2018.08.05 0 0 1911

Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: Monadjemi (1910)
Monadjemi Creative Commons License 2018.07.25 0 0 1910

Miért nem próbálod meg az 5-ös számú süsszler sót?

Kálium foszforikum, pár ezer forintért kapható a legtöbb gyógyszertárban és ugyanazt az ingerületelveszést akadályozza meg, amit a fampira. Csak nincs rajta gyógyszergyár logója.

Ez alapján lehet képed arról, hogy mit várj a fampirától.

Előzmény: pilisboros (1909)
pilisboros Creative Commons License 2018.07.21 0 0 1909

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem, hogy használ-e valaki Fampyra nevű gyógyszert és hogy milyen úton-módon a legegyszerűbb a beszerzése?

Egyébként ha valaki felajánlaná, vásárolnék pár darabot privátban kipróbálás végett. (Úgy tudom igen drága és nem rendelnék egy teljes kiszerelést addig, amíg nem vagyok biztos a hatékonyságában.) Budapest környékiek előnyben!

Egyéb észrevételek is érdekelnének a szerrel kapcsolatban.

Nagyon köszönöm!

bazsamari Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1908

köszi a biztatást! nagyon fontos, hogy a diagnózisokban a vmilyen betegséggel küzdő nagyon egyedül tud maradni. ám a súlyos diagnózisokat legalább egy pici kétkedéssel kell fogadni.

SM-re a lumbálásom eredménye 100%-ban negatív lett. viccelődhetnék a Makó Jeruzsálem példával :)

lyme-ot megerősítette.

a neurológus szerint 2:1 az SM javára, mert az MR felvétel a valószínű álláspontja után, 2xra már csak, de valószínűbbnek mondta. és mert 5 éve tart. szemben a lumbálással.

szerintem pedig per-pill. épp döntetlen, maximum. az 5 évet a lyme-nak adom...

a héten fejezem be az első antibiotikum (turbó) kúrám, amit május 22 óta tartott.

a tapasztalatom: kézzsibbadás csökkent, néha teljesen elmúlik az egyik kezemen. szédelgés, járásbizonytalanság soha vissza se jöjjön, egyik pillanatról a másikra egyszercsak elmúlt. a fejem "tisztább"; a memóriám sokkal jobb. ez a szédelgéssel egyszerre szűnt meg. 

én futásban mérem azt, hogy mennyire vagyok jól. a korábbi 2 métert se tudok után a zebrán már simán átkocogok :)

az SM-re nem kaptam semmi gyógyszert, mert az AB hatásának eredményeként nincs semmi tünetem.

kontroll szeptemberben mindkét helyen.

mindenkinek millió biztatás és kitartás bármivel küzd, DE az egészséges kétkedést tartsátok észben!!!!

Előzmény: boxerkutya (1902)
mindenerdekelne Creative Commons License 2018.07.16 0 0 1907

Üdvözlet mindenkinek!

Hasznos tanácsokra, valamint segítségre lenne szükségem. Rengeteg oldalon olvasgattam, kutattam az SM után.

Nem én vagyok beteg, hanem a párom, lassan 5 éve.  Szerencsére jól viseli, jár dolgozni, nem hagyta el magát. Majdnem teljes életet él. 

Van köztünk úgymond nagyobb korkülönbség, ami egyikünknek sem probléma.  Egy problémánk van, a merevedési zavar. Olvastam, hogy ez gyakori mellékhatása az SM-nek, de orvosolható. Szeretném őt megkérni, hogy menjen ezzel a problémával orvoshoz, mert hosszabb távon ugye az intimitás elkerülhetetlen. Önök szerint erre van megoldás? Esetleg valami házi praktika? 

Mivel csak nem régóta vagyunk együtt, elképzelhető, hogy romlik az állapota? (Nem rég volt orvosnál, elvileg minden rendben van és szedi rendesen a gyógyszerét. Sajnos nem tudom mi a neve. Annyi mellékhatása van, hogy ciklusonként rossz kedve van pár napig, valamint néha ég a bőre.)

Hosszabb távon megéri egy ilyen kapcsolatban benne maradni? Elképzelhető, hogy csak később derülne ki, hogy nem nemző képes, vagy hirtelen romlik az állapota? Nehogy félre értsenek, nem akarok menekülni, csak mérlegelek. Egyikünknek sem akarok rosszat. Úgy gondolom, hogy együtt tudnék élni ezzel, ha megértem mi hogyan működik a szervezetében.  Hiába kutattam, még nem ismerem minden jellemzőjét ennek a betegségnek.

Totem58 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 1906

Az SM-ből bárki képes meggyógyulni, mert nem központi idegrendszeri betegség, ahogy a gyógyszeripar által diktált nyugati orvoslás állítja. Valójában könnyen kezelhető keringési probléma, amit már 150 éve megállapítottak. Nálam 33 éve diagnosztizálták a betegséget. Oda-vissza megjártam a poklot, kétszer is megbénultam, közben sorban haltak vagy nyomorodtak meg, akikkel együtt kezdtem". Épp ez volt ami arra indított, hogy más utat keressek. Mára meggyógyultam. Ne a profitorientált gyógyszeripartól várd a megoldást, az csupán kezelni fog, mert abból van haszna, hanem önmagadtól.  http://smmaskepp.oldalunk.hu/site.php?sd=smmaskepp

Előzmény: Prewi (1905)
Prewi Creative Commons License 2018.07.04 0 0 1905
rend- Creative Commons License 2018.07.02 0 0 1904

Sziasztok!

Lumbálás után azt az eredményt mondták (szóban), hogy fals az eredmény, nincs eredmény. Valaki kapott már ilyen "eredményt?" Akkor ez most mit is jelent?

Balázs 

Nadin74 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 1903

Sajnos angol felirattal van,de remény keltő!Nagyon sok pozitív visszajelzés van róla!!LDN -Low Dose Naltrexone.Youtube:

Norwegian LDN Documentary, english subtitles.(2012 the Norwegian documentary program)

boxerkutya Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1902

Jó döntöttél ,hogy elindultál lyme irányba. Több antibiotikum kúra vár rád, azokat be kell vállalni . A javulás nem tudni milyen fokú lesz ,de garantált hogy lesz.

Előzmény: bazsamari (1901)
bazsamari Creative Commons License 2018.05.05 0 0 1901

sziasztok :)

túl vagyok az első lyme konzultáción. másfél óra. pozitív szerológiai eredménnyel mentem. a vélemény szerint mind a krónikus borreliózis, mind a krónikus demyelinizációs kórkép együttes előfordulása valószínűsíthető.

halleluja ;) nem szuperszónikus, hanem szuperkrónikus diagnózisaim vannak! lime-lime-lime multiplex....

vizsgálatok folyt köv. lumbálás és Western-blot. azt mondta a drnő, hogy simán lehet, hogy a lyme indította be az autoimmun folyamatot. és, hogy kesztyűt fel és nem hagyni magam. ha megvannak a vizsgálati eredményeim, újra vár....

Dóra

Totem58 Creative Commons License 2018.04.30 0 1 1900

MajdHa Fagy... Elképedtem a szkepticizmusodon. Sokan vannak, akik meggyógyultak SM-ből, mert az csak a gyógyszeripar által diktált orvoslás szerint gyógyíthatatlan betegség. Valójában igen jól kezelhető, de ha ezt elárulnák, ki venné meg az aranynál is drágább áron adott gyógyszereiket? amik - érdekes módon - csak a tüneteket kezelik. Van egy általános jó tanácsom az SM betegeknek: SOHA ne szedjetek izomlazítót, ugyanis az egyenes út a kerekes székig, különösen a Baclofen nevű borzalmat kerüljétek! amit különben az orvosi protokoll szerint elsőként kell ajánlani a (még tudatlan, ezért a gyógyításban hívő) betegnek...  

http://smmaskepp.oldalunk.hu/site.php?sd=smmaskepp  

Eni 0.0 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1899

Ez szerintem rettenetes érdekes! https://www.youtube.com/watch?v=7OHPEIwlhqM

rend- Creative Commons License 2018.04.27 0 0 1898

Igen, postán kaptam meg a Synlab készítette.

Előzmény: boxerkutya (1896)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.27 0 0 1897
Előzmény: rend- (1895)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1896

Láttad az eredményt ?

Előzmény: rend- (1895)
rend- Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1895

Szia! Ezt nézték!

A szerológiai vizsgálatok közül a magas specificitású és érzékenységű Western-blot vizsgálatot végezték, amely a Borrelia burgdorferi baktérium ellen az immunrendszerünk által termelt kétféle ellenanyag (antitest), az immunglobulin M (IgM) és az immunglobulin G (IgG) eddig ismert leggyakoribb típusainak kimutatására szolgál.

Ez is negatív lett.

Előzmény: boxerkutya (1890)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1894

A labor azért nem mutatja ki ,mert leállt az ellenanyag termelésed.Ez sok embernél előfordul . A mikroszkóp viszont közvetlenül a borreliát mutatja ki. Ettől több bizonyíték nem kell a lyme diagnózis felállításához.Antibiotikum kúrák a leghatásosabbak rá ,miden más kezelés bizonytalan. Én nem fizetnék érte.

Előzmény: Eni 0.0 (1893)
Eni 0.0 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1893

Sziasztok! Az ózon terápiával próbálkozott már valaki közülünk? http://www.ideal.hu/component/content/article/1615-ozon-es-oxigenterapia.html

Én Ausztiában élek , elmentem egy természetgyógyászhoz Német országba , mikroszkóp altt megnézték a vérem , azt mondják Borrelia baktérium van benne (ugye a Lyme okozója) de a laborom ezt nem támasztja alá. Lényeg a lényeg állítólag a kezelés annyira hatásos, hogy tolókocsiból is álltak már fel tőle. Valakinek valami tapasztalat esetleg? Nagyon drága itt a 10-15 kezelés 2-3 ezer euró között mozog. 

boxerkutya Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1892

Én helyedben ragaszkodnék hozzá és ahhoz is, hogy mutassa meg az eredményt.

Előzmény: rend- (1891)
rend- Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1891

Akkor nem tudom. Pedig ez az orvos aki kérte a vizsgálatot, nagyon tapasztalt!

Előzmény: boxerkutya (1890)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.26 0 0 1890

Egyről beszélünk, csak azok az orvosok nem értenek hozzá ugyanis, részletes eredményt adó borrelia western-blot vizsgálatot kellett volna csinálniuk, amiből kiderül milyen ellenanyag fehérjéi vannak.

Előzmény: rend- (1889)
rend- Creative Commons License 2018.04.25 0 0 1889

Lehet akkor nem egyről beszélünk. Amit nekünk megállapítottak, hogy borrelia igg és igm negatív lett. Aquaporin 4 is negaiv lett. Elvileg ebből a lumbalasi mintából most nem csak sm-t néznek hanem több autoimmun betegséget is ellenőriznek. Egy év alatt lett egy új goc, de kilinaki tunet szerencsére nem volt. 

Előzmény: boxerkutya (1888)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.24 0 0 1888

Mit mutatott a western blot eredmény ? Volt-e p41 fehérjéje ?

Előzmény: rend- (1887)
rend- Creative Commons License 2018.04.24 0 0 1887

Lyme vizsgálat már volt a legelején. Az nemleges volt.

Előzmény: boxerkutya (1886)
boxerkutya Creative Commons License 2018.04.24 0 0 1886

Teljesen felesleges ,nekem annyit állapítottak meg belőle, hogy emelkedett fehérje, de hogy milyen fehérje arról gőzük sem volt. Egy lyme western- blot vizsgálattal jobban járnátok.

Előzmény: rend- (1885)
rend- Creative Commons License 2018.04.23 0 0 1885

Sziasztok! 

Feleségemnek ma volt lumbàlàsa Tatabányán. Hàrom hét múlva lesz eredmény. 

boxerkutya Creative Commons License 2018.04.19 0 0 1884

Mondanám hogy jó úton haladsz, de sajnos nem fognak kezelni pozitív eredmény esetén sem . Azt fogják mondani, hogy átvészelt fertőzés ,vagy laborhiba és nincs szükség gyógyszerre .  Sem infektológus ,sem neurológus nem fog felírni antibiotikumot. 

Előzmény: bazsamari (1883)
bazsamari Creative Commons License 2018.04.17 0 0 1883

a mai viziten a doki első gondolata, hogy akkor itt még semmi nem biztos, utánajárunk. megnyugtató volt. és vizsgálatok még jönnek, hagyjuk még a más által adott diagnózist. nem zárta ki egyáltalán, hogy a lyme-al kell kezdeni vmit először. az MR- gondolja nem tutinak. ez így első blikkre jóóó :)

Előzmény: boxerkutya (1871)
bazsamari Creative Commons License 2018.04.17 0 0 1882

szval azért mentem hiába a múltkor Esztergomba, mert már átköltöztek Tatabányára. ma időpontra mentem újra, szintén Esztergomba. megoldották az SM ambulanciát, annyi a különbség, hogy kísérletekben nem vesznek részt. Nem bántam meg. a bánásmódot, az alaposságot...nem fogok Tatabányára menni.

Dóra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!