Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

JAMIE222 10 órája Creative Commons License 5438

Ez nem az a topic:)))

Előzmény: kerekes7.tamas (5437)
kerekes7.tamas 21 órája Creative Commons License 5437

Sziasztok ! :)
Kerekes Tamás vagyok 22 éves, szingli vagyok.
Azért írok ide, mert München-től nem messze lakok, kb. egy 15-20 perc kocsival, Höhenkirchen-Siegertsbrunn-ban.
Szeretnék ismerkedni lányokkal - fiúkkal, de legfőképpen lányokkal. Komoly kapcsolatot szeretnék egy helyes, intelligens, szép csajszival :)
És persze jó lenne minél több barátot szerezni itt kint Münchenben.
Hobbim a sport, szeretek kondizni, futni, bicajozni. Életem a Forma-1 és imádom Bayern München-t is  :)
Ha valaki megismerne itt a skype címem :)

ZOH 2015.01.14 Creative Commons License 5436

olvashattam volna tovabb is...

§ 12b

(1) Der gewöhnliche Aufenthalt im Inland wird durch Aufenthalte bis zu sechs Monaten im Ausland nicht unterbrochen. Bei längeren Auslandsaufenthalten besteht er fort, wenn der Ausländer innerhalb der von der Ausländerbehörde bestimmten Frist wieder eingereist ist. Gleiches gilt, wenn die Frist lediglich wegen Erfüllung der gesetzlichen Wehrpflicht im Herkunftsstaat überschritten wird und der Ausländer innerhalb von drei Monaten nach der Entlassung aus dem Wehr- oder Ersatzdienst wieder einreist.

(2) Hat der Ausländer sich aus einem seiner Natur nach nicht vorübergehenden Grund länger als sechs Monate im Ausland aufgehalten, kann die frühere Aufenthaltszeit im Inland bis zu fünf Jahren auf die für die Einbürgerung erforderliche Aufenthaltsdauer angerechnet werden.

(3) Unterbrechungen der Rechtmäßigkeit des Aufenthalts bleiben außer Betracht, wenn sie darauf beruhen, dass der Ausländer nicht rechtzeitig die erstmals erforderliche Erteilung oder die Verlängerung des Aufenthaltstitels beantragt hat.

Előzmény: ZOH (5434)
ZOH 2015.01.14 Creative Commons License 5435

ehh, olvashattam volna tovabb is...

§ 12b

(1) Der gewöhnliche Aufenthalt im Inland wird durch Aufenthalte bis zu sechs Monaten im Ausland nicht unterbrochen. Bei längeren Auslandsaufenthalten besteht er fort, wenn der Ausländer innerhalb der von der Ausländerbehörde bestimmten Frist wieder eingereist ist. Gleiches gilt, wenn die Frist lediglich wegen Erfüllung der gesetzlichen Wehrpflicht im Herkunftsstaat überschritten wird und der Ausländer innerhalb von drei Monaten nach der Entlassung aus dem Wehr- oder Ersatzdienst wieder einreist.

(2) Hat der Ausländer sich aus einem seiner Natur nach nicht vorübergehenden Grund länger als sechs Monate im Ausland aufgehalten, kann die frühere Aufenthaltszeit im Inland bis zu fünf Jahren auf die für die Einbürgerung erforderliche Aufenthaltsdauer angerechnet werden.

(3) Unterbrechungen der Rechtmäßigkeit des Aufenthalts bleiben außer Betracht, wenn sie darauf beruhen, dass der Ausländer nicht rechtzeitig die erstmals erforderliche Erteilung oder die Verlängerung des Aufenthaltstitels beantragt hat.

Előzmény: ZOH (5434)
ZOH 2015.01.14 Creative Commons License 5434

koszi, kozben utanakerestem, tenyleg reset lesz, a tv. ugyanis a "seit ... Jahren" ("... ev ota") szofordulatot hasznalja

http://www.gesetze-im-internet.de/rustag/__10.html

§ 10

(1) Ein Ausländer, der seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und (...)

(3) Weist ein Ausländer (...) die erfolgreiche Teilnahme an einem Integrationskurs nach, wird die Frist nach Absatz 1 auf sieben Jahre verkürzt. Bei Vorliegen besonderer Integrationsleistungen, insbesondere beim Nachweis von Sprachkenntnissen, die die Voraussetzungen des Absatzes 1 Satz 1 Nr. 6 übersteigen, kann sie auf sechs Jahre verkürzt werden.

Előzmény: DeRosa (5433)
DeRosa 2015.01.14 Creative Commons License 5433

Szerintem reset.

Udv,

deRosa

Előzmény: ZOH (5432)
ZOH 2015.01.14 Creative Commons License 5432

kerdes: ha kint vagy (legalisan, nemet munkaszerzodessel) 3 evet Nemetorszagban, aztan atcuccolsz valamennyi idore Ausztriaba, majd vissza Nemetorszagba, akkor ujraindul az allampolgarsag megszerzesehez a szamlalo, vagy 3-rol folytatodik? ha folytatodik, akkor mennyi szuneteltetes fer bele?

DeRosa 2015.01.14 Creative Commons License 5431

A Schufa "csak" a hitelminositeseddel foglalkozik, nem magaval a hitellel.

Amikor vetted, volt egy hitelszerzodesed, abban benne van, hogy kinek tartozol (meg ugye egy darabig fizettel is). Hacsak a ceg nem adta at a tartozast vki masnak (behajto cegek stb), ugyan oda kellene torlesztened.

Keresd meg oket egy normalis levelben es tutti valaszolnak...

Udv,

deRosa

Előzmény: István1216 (5429)
GEdevil10 2015.01.10 Creative Commons License 5430

Annak kell kifizetned, akitöl vetted a TV-t. A részleteket valamelyik üzletláncnak, online-kereskedönek vagy általuk megbizott banknak fizetted. Azokkal vedd fel a kapcsolatot és közöld velük, hogy fizetni szeretnél és mondják meg, mi a pontos követelésük.

Előzmény: István1216 (5429)
István1216 2015.01.10 Creative Commons License 5429

Azt tudom h megmarad azt hiszem még 3évig schufa-n maradok ! Csak hol, tudom kifizetni ezt a dolgot ?? Mert ez kamatozik ha jól tudom  és hát inkább kifizetném ezt a dolgot mint hogy gyűljön tovább !! Visszajöttem németországba már csak 600km-el  fentebb mint ahol  volt ez a bizonyos tv vásárlásom!!

GEdevil10 2015.01.09 Creative Commons License 5428

Nem tudod rendezni, mégha ki is fizeted a hátralékot, a Schufa bejegyzés még évekre megmarad.

Előzmény: István1216 (5427)
István1216 2015.01.09 Creative Commons License 5427

Sziasztok!! Olyan gondom lenne hogy tavaly januárban hazakelet jönnöm Németországból és volt egy Tv-m amit hitelre vásároltam és az utolsó 3 hónapot nem tudtam kifizetni! Ezáltal schufa-ra kerültem! Érdeklődnék h esetleg nem-e tud valaki valamit arról h ezt hol tudnám én rendezni?? 

renata30 2015.01.07 Creative Commons License 5426

Jó estét:Én a családommal februárban költöznénk Németországba Heidenheimbe 2 gyermekem van 1, 5 éves ás 1, kilenc éves az lenne a kérdésem iskola, óvoda beiratkozása hogyan müködik?????ha valaki válaszolna megköszönném!!!!!!!:)

bogaram75 2015.01.05 Creative Commons License 5425

pontosan hová kellene vinni?

mi 11-én megyünk ki, és lehet el tudnánk vinni.

Előzmény: hakkapeszi (5422)
vilmoskovacs 2015.01.05 Creative Commons License 5424

Kedves Fórumot Olvasók!

Páromnak keresek szállást Németországban, München közelében, Poing-ban de lehet München területén is. Preferencia: valakivel szívesen bérelne egy lakást, 2-3 szobásat. Sürgős lenne: 2 héten belül költözne. Feleségem Zsuzsa, 33 éves, tiszta, rendszerető, kedves. Árkategória: 300-600 euró között/szoba. Köszönöm

foli47 2015.01.03 Creative Commons License 5423

Sziasztok!

A lányomnak sos szüksége lenne szállásra Dachauban,vagy a környéken ahhoz,hogy folytatni tudja szakmai gyakorlatát! Van-e valakinek valamilyen ötlete,merre induljunk?

Minden javaslat fontos lehet!!! Előre is kszönöm!

hakkapeszi 2015.01.03 Creative Commons License 5422

... azt elfelejtettem hogy a jövő hétvégi szállítás lenne az ideális

Előzmény: hakkapeszi (5421)
hakkapeszi 2015.01.03 Creative Commons License 5421

Sziasztok!

Szállitattni szeretnék Németországba (Memmingen /87730/ közelébe) Budapestről egy mosógépet meg egy közepes méretű hűtőszekrényt!

A méretek a kovetkezők:(szé. x mé. x ma. /cm)

a mosogép: 60x62x85 

a hűtőgép: 60x60x147 

A telekocsisok sorra lepattintanak, a csomagküldők meg őrült összegekkel számolnak.

Volna esetleg aki bevállalná ezt? Esetleg tudtok valakit aki valami dobozos kocsival közlekedik?

Előre is köszönöm!

Don Farapuci 2015.01.03 Creative Commons License 5420

Köszi

Előzmény: macilaci111 (5418)
Don Farapuci 2015.01.03 Creative Commons License 5419

köszi

Előzmény: Fradista Utazó (5417)
macilaci111 2015.01.03 Creative Commons License 5418

Az ára pedig az autótól függ, ha jól emlékszem egy Corsa 75Le - re az éves 60 euró.

Előzmény: Don Farapuci (5416)
Fradista Utazó 2015.01.03 Creative Commons License 5417

Nem vezették még be. Majd esetleg 2016-tól.

Előzmény: Don Farapuci (5416)
Don Farapuci 2015.01.03 Creative Commons License 5416

.

Üdv mindenkinek.

Meg tudná valaki mondani, hogy a német elvtársak bevezették már az autópálya díjat?

Úgy hallottam hogy vagy 100 euró körül van, de a pontos dátumot nem tudom

KFeri_2+4 2014.12.23 Creative Commons License 5415

Sziasztok! Van valaki, aki Braunschweig környékén él? Iskolával és óvódával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Feri

loba33 2014.12.15 Creative Commons License 5414

Sziasztok.Szeretnék megismerkedni 25 35 éves lánnyal,München környékéről.Légyszi csak olyan írjon aki komolyan is gondolja.email címem:loba29@freemail.hu

GEdevil10 2014.12.14 Creative Commons License 5413

ebben az esetben nem tudok segíteni

Előzmény: Csuporka84 (5412)
Csuporka84 2014.12.14 Creative Commons License 5412

Igen, köszi, de én konkrétan olyan személyre gondoltam, aki magyarul tudna tájékoztatni,

beszélem a nyelvet, de a bajor tájszólás miatt job szeretnék olyasvalakit, aki magyaroknak segít jogi problémák esetén.

Nekem nem mindig könnyű németül mindenben eligazodni...... még ha kollégáim szerint jól is beszélek, nem egyszerűbb ha az anyanyelvemen tájékozódom??

Előzmény: GEdevil10 (5411)
GEdevil10 2014.12.14 Creative Commons License 5411

Minden városban van egy úgynevezett "Mieterverein" vagyis egy bérlök jogi ügyeivel foglalkozó egyesület. Be lehet lépni, kb. évi 100 euró tagdíjért és akkor minden a bérlet lakásoddal összefüggö jogi problémádban segítenek, akár ügyvéddel biróság elött is vagy eghyszeri tanácsot is lehet kérni, de az is 50-75 euro.

Ezenkivül a fogyasztóvédelemnél is van jogi tanácsadás.

Előzmény: Csuporka84 (5410)
Csuporka84 2014.12.14 Creative Commons License 5410

Sziasztok!

Ha albérlettel kapcsolatos problémám van, hol tehetem fel a kérdésem?

Olyasvalaki kellene, aki átlátja ezeket a jogi dolgokat. Köszönöm!

DeRosa 2014.12.11 Creative Commons License 5409

En az itteni forditokban es pecsetjukben jobban bizok, nincsenek buta kerdesek ui.

Egy, akit merek ajanlani:

www.ungarisch-frankfurt.de/

Udv,

deRosa

Előzmény: Zsoltiabéka01 (5405)