Keresés

Részletes keresés

GEdevil10 Creative Commons License 1 órája 0 0 5865

Táppénzre kerülni Németországban elég nehéz, mert ehhez 6 hétnél hosszabban kell betegnek lenni, de értem, amit mondasz. ;)

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (5864)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 1,5 órája 0 0 5864

Ez is elgondolkodtató!Én is kint élek,egy jó ideje.A statisztika,teljesen más irányba mozdul el, itt kint!Nem mi vagyunk,átlagosan a haszonélvezők,az előző hozzászólásban leírtak alapján reagáltam,ebben az Országban.Erre,azért büszke is vagyok!:-)Én még táppénzen sem voltam,azt sem tudom,h hol van a körzeti dokim(persze a szomszédban:-)

Hajrá Magyarok!!!!:-)

Előzmény: GEdevil10 (5863)
GEdevil10 Creative Commons License 9 órája 0 0 5863

Én itt Gelsenkirchennek egy olyan negyedben élek, amit a sajtóban mostanában libanoni nagycsaládok által uralt no-go-areanak kezdtek

nevezni (ami egyébként egy nagy baromság), a házban, ahol lakok 10 lakásból 5 ben libanoni arabok laknak, a földszinten egy klisészerü nagycsalád, csak saccolni lehet a számukat és láss csodát, ezek közül (az összes a házban lakó közül, nem csak a nagycsaládból) egyetlen egy fönek van reguláris munkahelye!

Előzmény: GEdevil10 (5862)

GEdevil10 Creative Commons License 9 órája 0 0 5862

...és persze ebbe nem voltak beszámitva a még nem elismert státusszal itt élök!

Előzmény: GEdevil10 (5861)
GEdevil10 Creative Commons License 9 órája 0 0 5861

Mindegy, mit mondanak a magyarokra, nemrég, úgy pár hete jelent meg egy statisztika az összes jelentös bevándorlócsoportra lebontva, hogy melyiknél milyen arányban vannak az állami segélyekböl élök és ebben igen csak tetemes elönnyel a magyarok voltak a legjobbak, kb. 5% élt szociális juttatásokból, a következö csoportok már 7% körül mozogtak, mig az araboknál, törököknél ez már 40% + volt!

Előzmény: DeRosa (5859)
Irbisz Creative Commons License 10 órája 0 0 5860

Igazad van kedves Rosa, az iagazsag  valahol a kettö között van, csak sajnos nem közepen :)

Nem en hoztam fel hatranykent, hanem eleg szeles latorörü nemet kollegaim maguk emlitettek.

Es ami jo meg hasznos volt a multban, ma a megvaltozott környezetben sok helyen gyakran kifejezetten hatrany a gazdasagi eletben.

Segitökeszek, empatikusak ezt alairom, söt sokkal inkabb mint a magyarok (de azt mar nem tudom nem tul szük mintabol altalanositok-e a magam kedvezö tapasztalatai alapjan- egy nemet kollegam azt mondta, ahol ö lakik, ott nem lettek volna ilyen kedvezö tapasztalataim, mert az sokkal kevesbe nemzetközi varos :)). De ez különben is az egyen szintje, a felsö szinteken mar nagyo eröteljesen a realpolitikai, hatalmi, gazdasagi erdekek mozgatjak a dönteshozokat, mindegy hogy egy nagy konszernröl vagy a nagypolitikarol beszelünk. Aztan hogy mit kommunikalnak (Abgas-Skandal, hogy ne csak politika legyen, igazan gyönyörü eufemizmus, tanitani lehetne mint a nephülyites magasiskolaja), mikent marketingelnek egy döntest, plane ki mit hisz el ebböl, az mar teljesen mas kerdes :)

A politikai korrektseg nagy, ezt csak a hülye vitatja, de komoly mellekhajtasai vannak, sok helyen a sajtoban, a mediakban lenyegeben öncenzurat gyakorolnak emiatt. Es igen, az igazsag elhallgatasa jobb mint hazudni (mint mondjuk orbanek), na de azert ettöl ne essünk mar annyira hasra, a szolasszabadsag es az informaciohoz valo szabad hozzaferes alapjog (kellene hogy legyen), es igy ez serül komolyan.

De ennel nagyobb baj, hogy ugyan mikent lehet egy komoly es igen komplex problemat megoldani, ha nem lehet beszelni rola öszinten, mert ugymond politikailag nem korrekt a tema. Igy meg csak megy a maszatolas, a helyzet meg szep lassan csak eszkalalodik, es valos problemafeltaras meg hosszutavon hatasos kezeles helyett csak megy a tüzoltas ... 

Az arabot nem veletlenül emeltem ki, nem az a baj hogy valaki muszlim, hanem hogy arab. persze mivel vegtelenül korrekt vagy politikailag, ugysem ismersz el evidenciakat, mert az ugymond altalanositas es semmikeppen nem lehet/szabad altalanositani. Pedig de, ha valamely tualdonsag altalaban jellemzö egy (nep)csoportra, akkor attol egyenszinten nagy szorasok vannak, de atlagban jol jellemez egy csoportot.

Epp ezert, mivel en is egyenkent vagyok a melohelyen, a lakohelyen, nem erdekel mit mondanak a magyarokra :), legfeljebb javitom a masok altal kialakitott rossz kepet a magyarokrol. Ahogy anno Becsben joggal tettek ki a "Ne lopj magyar" tablat a gorenjes idöszakban, attol az veletlenül sem volt igaz mindenkire egyenszinten, de nagy atlagban, statisztikailag sajnos volt oka ...

Na ugyanigy struccpolitika hogy enm ismered el a lusta arab jelzö altalanos ervenyesseget, nem veletlen hogy a tavaly bearamlott több mint egy milionyi arabbol par szazat sem sikerült munkaba allitani- mert nem is akarnak dolgozni (ennel meg orban szanalmas, nagy csindrattaval beharangozott "hozzuk haza a fiatalokat" hatalmasat bukott programja is sokkal sikeresebb volt ...).

Es tudod miert? Mert mint az egyik gyönyörü logikaval megmagyarazta, ök a kancellarasszony vendegei, es a vendegeknek nem kell dolgozni, a hazigazdak kötelessege roluk gondoskodni.

Ennel rosszabbak azok, akik mint vallaskarosult fanatikusok, eleve felsöbbrendünek tartjak magukat a hitetlen kereszteny kutyaknal, plane az istentelen ateistaknal, nem fognak nekik dolgozni (no de az ilyen velemenyt mar nem mindenütt merik megjelentetni a politikailag korrekt ujsagirok, szerkesztök, pedig eleg elterjedt nezet).

Na sok sikert az integraciohoz, meg a törököke sem egy success story, pedig ök anno meg dolgozni mentek, nem penzert meg segelyert, no meg a vallasossaguk is hetköznapi volt, nem ezek a  vahabita, szalafista, sariatörvenykezest bevezetö es parhuzamos tarsadalmakat epitö veszelyes szelsösegesek voltak. Erröl nemetek is irtak, figyelmezetettek a veszelyre, javaslom a utanaolvasni ezeknek a tenyeknek, az idealista valosagtagadas helyett.

Előzmény: DeRosa (5859)
DeRosa Creative Commons License 13 órája 0 0 5859

Az igazsag feluton van, mint mindig.

Amit a nemet kultura karara felhozol, az nagyresz a nemet sikertortenet (gazdasagi, ...) alapja. A hatranyaival egyutt.

Szinten fontos figyelembe venni, hogy a nemetek gondolkodasaban nagyon melyen benne van amit az elozo generacio elkovetett, ergo tenyleg segitokeszek ugy nagy altalanossagban. (Lehet oket pocskondiazni emiatt a "buntudat" miatt, de jobb, mintha onnan folytatnak, ahol '45ben abbahagytak...)

En nagyon szeretem, hogy Nemetorszagban alapvetoen nincsenek zsido, cigany stb viccek.

Re: "lusta arab muszlimok" :-( Tudod miket mondanak hasonlo szeplelku emberek a magyarokrol? Es nekik is van igazuk. Tobb peldat is fel tudnak hozni...

Az, hogy munkaerohiany van es ezt szeretnek, ha a menekultek kompenzalnak, teny. De nem a farok csovalja a kutyat.

Jelen pillanatban inkabb sulyosbitottak a helyzetet. Olyanok, mint egy gazdasagelenkito csomag, amit epp munkahelyeket general. Es nem csak a rendorsegnel...

Udv,

deRosa

Előzmény: Irbisz (5856)
Fradista Utazó Creative Commons License 25 órája 0 0 5858

Nálunk van minden. Spätaussiedlerek Kazahsztánból, egy fickó Ogyesszából, egy nő Kisinyovból, és most vettünk fel egy moszkvai lányt. Mondjuk ő már az egyetemet is Bonnban végezte el. 

Előzmény: GOLAZ111 (5857)
GOLAZ111 Creative Commons License 25 órája 0 0 5857

Akiket én ismerek, azok 1-2. generációs baltikumi oroszok.

Előzmény: Fradista Utazó (5851)
Irbisz Creative Commons License 1 napja 0 0 5856

Ertem, azaz szerinted nem erdekböl lett beengedve  a nemzetközi szerzödesek teljes figyelmen kivül hagyasaval tavaly a több mint 1 millio migrans az orszagba, hanem önzetlen szivjosagbol? :)

Engedd meg hogy kinevesselek, esetleg irigyeljek mindent rozsaszin ködben lato naivitasodert, amelynek oka alighanem az hogy tul regota elsz Nemetorszagban, atvetted mentalitasukat, es majd mindent elhiszel a tekintelynek, az autoritasnak, az orszag vezetöinek- ezt egyebkent mint hibat a kicsit szelesebb latokörü nemetek is tudjak nemzetükröl (mivel meg a vallalati kulturaban is vannak hatranyos következmenyei- az egyebkent letezö elönyei ellenere is).

A tulszamlazo jugoszlav taxisok esete meg semmilyen ertelemben nem cafolja amit irtam, csak egy irrelevans "kis szines" hangulatkep Ja, en meg ma taxizok eleg sokat, es a szamla kb. független attol hogy nemet, jugoszlav, török (arab?), netan valamilyen szenfekete afrikai a soför- persze mindig ugyanazt a taxitarsasagot hivom.

Előzmény: sogormail (5854)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 5855

Tevhit. Ha egy ilyen problema eldurvul, annak gazdasagi vonzatai is vannak. Nem a vendegmunkasok tartjak fent a korforgast, hanem egy jol atgondolt versenykepes gazdasag es jogallam.Aminek "mellekhatasa", hogy johetnek a vendegmunkasok. Ha elkezdodnek a b...tatasok, ott megjelenik ugyanez a jogban, nem fog ugy mukodni a gazdasag, mert a a befektetetok, ertelmesebbek java resze elhuz. Nem marad a tortabol, mesz az utcara, onnan meg haza. Akkor mar nem fogsz hianyozni a gazdasagbol..

Előzmény: dreizwanzig (5837)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 5854

Ez egy oriasi tevhit. Ha egy problema eszkalalodik, annak oka es/vagy okozata egy gazdasagi beszukules is. Ez olyan mint a befektetes. A multbeli hozamok semilyen garanciat nem jelentenek a jovore nezve.. A szorgalmas juhgoszlav vendegmunkasrol az jut eszembe, mikor egy idoszakban rendszeresen jartam taxival ugyanazon az uton, ugyanabban az idoben min. 25-30 alkalommal. A szamla mindig ugyanolyan volt 1-2 EUR-n belul. Aztan jott tisztesseges, szorgalmas jugoszlav vendegmunkas aki csak a jugo "tudatrol" volt kepes beszelni, majd a szamla hirtelen felszokott 50%-al..

Előzmény: Irbisz (5839)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 5853

Ezekre a szamokra gondolsz? Mert ez koszonoviszonyban sincs a te szamaiddal..

https://www.destatis.de/EN/FactsFigures/SocietyState/Population/Migration/Tables/MigrationTotal.html

Előzmény: Gelord (5841)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 5852

Ha ilyen kerdeseid vannak, akkor kezd el olvasgatni a "kikoltozeshez szukseges adminisztracio" topikokat. Google..

De ez a legjobb oldal szerintem:

http://www.nemetugyek.de/nemetorszag-ugyintezes-kitelepules-utan/

Előzmény: dreizwanzig (5847)
Fradista Utazó Creative Commons License 2 napja 0 0 5851

Igazából csak olyan hangulatjelentésként :-) 

Sok mindenre fel voltam készülve, amikor kijöttem (négy éve), de erre nem. A közvetlen környezetemben 5 orosz kolléga dolgozik (és 4 német). 

Előzmény: Dózerbike (5850)
Dózerbike Creative Commons License 2 napja 0 0 5850

...és hány éves a kapitány ? :) Bocs, de nem sikerült rájönnöm, ezt most miért szúrtad be ide.

Én 4 évig "tanultam" oroszul, kettes hármas voltam belöle, persze mert utáltam, ebböl voltam a legrosszabb. Arra jo volt, hogy pár szót megértek a szerb munkatársaim beszélgetéseiből. 

A kapitány talán шестьдесят éves. :)

Előzmény: Fradista Utazó (5848)
Dózerbike Creative Commons License 2 napja 0 0 5849

Ezzel nem kell foglalkozni. Bejelentkezel a német lakcimre és lesz egy német lakcímed. A magyar meg továbbra is megmarad. Nincs olyan, hogy ideiglenes, vagy állandó. Kijelentkezhetsz a magyar lakcimedröl, de szerintem ne tedd.

Nekem is megvan még a magyar lakcimem is.

Amit viszont tegyél meg , a TB vagy Államkincstár vagy OEP vagy hogy hivják őket, feléjük jelezz hogy hosszabb idöre elhagyod az országot, mert különben ketyeg tovább a TB díj.

Előzmény: dreizwanzig (5847)
Fradista Utazó Creative Commons License 3 napja 0 0 5848

Kollégák beszélgetnek a konyhában. Csak foszlányokat értek belőle. Pedig 9 évig tanultam oroszul, és sose voltam négyesnél rosszabb.

dreizwanzig Creative Commons License 4 napja 0 0 5847

sziasztok!

Na, most már tuti, hogy költözünk. Most leginkább az foglalkoztat, hogy nem tudom, hogy hogyan oldjam meg a lakcímeimet. Mármint, hogy a német legyen az állandó és a magyar az ideiglenes, vagy fordítva. Az, hogy melyik mivel jár, hogyan kell intézni, az kb tiszta. Az nem, hogy mi az előnye és hátránya ennek vagy annak. Itthon nincs saját ingatlanom és hivatalos ügyeim sem nagyon... Valaki tud erre valami okosat mondani?

zsemberzsember Creative Commons License 2016.08.13 0 0 5846

2016. Augusztus  21-én 21 h-kor 

Telekocsi indul még üres helyekkel.

Útvonal:

Budapest- Ausztria-- Passau--München --Stutgart--Baden-Baden--Offenburg---Kehl  ----Strasbourg

Majd  1-2-3 nappal később ugynezen az úton visszajön.

Kérem a gyors jelentkezést....

zsemberzsember@freemail.hu    cimre

dreizwanzig Creative Commons License 2016.08.11 0 0 5845

Ja, gondolom nyuggerek jöttek Magyarországra... :D Akik a halom pénzükből vesznek bagóért valami házat egy nyugis helyen és életük végéig élnek, mint a császárok :D

Előzmény: Gelord (5841)
zsemberzsember Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5844

.

Telekocsi indul 2016.augusztus második felében

Szeged--Budapest- Ausztria-- Passau--Stutgart--Baden-Baden--Offenburg---Kehl  ----Strasbourg

vonalon.

Majd  1-2 nappal később ugynezen az úton visszajön.

Időponnt nincs fixálva,  úgyhogy némi rugalmasság megoldható

Kérem a gyors jelentkezést  apontositás végett.

zsemberzsember@freemail.hu    cimre

DeRosa Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5843

Kivancsi lennek, hogy a "nemet" miert kisbetu mig a "Magyar" nagybetu?

Azt mar GEdevil10 is megirta, hogy nem igazan van igazad a nemetorszagi helyzettel kapcsolatban... 

Kiveve abban, hogy nem vagyunk egyformak es ez igy van jol!

Udv,

deRosa

Előzmény: Gelord (5840)
GEdevil10 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5842

Baromságokat hordasz össze! Fradista Utazónak teljesen igaza van, ahogy már én is írtam, a török fiatalok már egymás között is szinte kizárólag németül beszélnek.

Előzmény: Gelord (5840)
Gelord Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5841

Szar a kinti helyzet. Ebben az evben a Statistische Bundesamt adatai szerint 400.000 nemet vandorolt ki. Vajon miert?

Allitolag magyarba is mentek 100.000-en, nem csalad hanem szemely.

Nekünk is menni kene!

Itt meg nagyon nagy durranas lesz.

Előzmény: dreizwanzig (5821)
Gelord Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5840

A fiatalabb generaciobol mindenki ? beszel nemetül? Ekkora baromsagot. A Török gyerekek es a fiatalok fröcsögik a nemetet, de nem beszelik. Nem is akarjak. Integracio? Nem a törököknel.

Amugy abban igazat adok neked, hogy sokan meg ma is , igaz hogy a müveletlen nemetek magyarorszagot a balkanra es a romaniai szintre soroljak.

Na de ez minden allamra vonatkozik.

Van hülye nemet, van okos nemet, van hülye Magyar es van okos Magyar.

Nem vagyunk egyformak, s ez igy jo.

Előzmény: Fradista Utazó (5834)
Irbisz Creative Commons License 2016.07.31 0 0 5839

Mivel a társadalmuk vészesen elöregedik, kb. munkaerőhiány van, tömeges hazaküldés teljes szélsőjobb eltolodás esetén sem lesz. Pont a munkaerőhiány miatt lett beengedve kontroll nélkül a sok "menekült", ott mérték el magukat nagyon merkeelék, hogy ezek nem a 60-70-es évek szorgos török, jugoszláv vendégmunkásai, akik dolgozni mentek eleve, hanem alapvetően dolgozni nem akaró, a  kultúránkat megvető lusta arab muszlimok, akiket a nyugalom és a segélyek inspiráltak, amin kb. 1 % keresztény gyökerű szir emberke semmit sem változtat, akik csak arra jok hogy PR- propagandában mutogatni lehessen.

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.07.31 0 1 5838

Én kétségbe vonom, hogy a nagy részük jó szándékú. A nagy részük még nálunk is szerencsétlenebb hülye.

Menjél ki, mert nem olyan rossz Németország félni nem kell. A '20 - as években sem volt nyugodt hely, de sokan kimentek és össze is jött nekik. 

Maximum majd jobban értékeled Magyarországot, ha ott leszel. Ami tök jó, mert tartósan ottmaradni már nem érdemes.

dreizwanzig Creative Commons License 2016.07.31 0 0 5837

Azzal is teljesen tisztában vagyok, hogy ha eldurvul a helyzet, akkor mi leszünk a következö, akiket hazazavarnának.

Én ebben azért nem vagyok biztos. Azt minden jóléti államban tudniuk kell, hogy a vendégmunkások nélkül nem működne az egész. Nem hiába mondták Angliában sem, hogyha kilépnek az unióbol, maradhatnak a vendégmunkások... Szerintem...

Előzmény: Dózerbike (5835)
dreizwanzig Creative Commons License 2016.07.31 0 0 5836

én nem arra gondoltam, amikor azt írtam, hogy két fajta bevándorló van, aki akar dolgozni és aki nem, hogy vannak a kelet európaiak és vannak a törökök. Hanem szó szerint, ahogy írtam. Nyilván minden országból bevándorló között van olyan, aki akar dolgozni és beilleszkedni és van aki nem. Nációtól függetlenül.

Előzmény: Fradista Utazó (5834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!