Keresés

Részletes keresés

europass24 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 6005

hello mindenki

elkezdtem dolgozni egy nemet cegnel direktbe. azt vettem eszre, hogy a nevemet elrontottak versicherungsnummernachweis-nel

1 csaladnevem van es 2 keresztnevem.

a name vorname eseten csaladnev-1keresztnev,  1 keresztnev szerepel

geburtsname pedig egyenloe  a csaladnev-1keresztnev-el

 

a nemet precizitastol felve okoz-e ez nekem problemat a jovoben hogy nem pontos ez az admin?

a cegnel mar szoltam az adminisztratornak azt irta: nem lesz vele problmemam a jovoben, en azert kicsit pesszimistabb vagyok. verjem az asztalt hogy javitsak ki? ha jol ertem o az admin kuldte el az adatokat a hivatalnak.....

GEdevil10 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 6004

Az automatákat különböző bank-csoportok üzemeltetik. Ha olyan automatát használsz, amelynek az üzemeltetőihez a te bankod is tartozik, akkor annyiszor veszel fel ingyen kp-t, amennyiszer akarsz, ha más automatát, akkor már az első felvételnél fizetsz érte.

Előzmény: Judy998723 (6002)
GEdevil10 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 6003
Előzmény: Judy998723 (6002)
Judy998723 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 6002

sziasztok, most kezdtem el a német életemet és szükségem lenne egy német bank számlára amire majd a fizetésem kapom. melyik bankot ajánljátok ahol olcsó a számlavezetés? Dél Németország, bayer, baden wurtenberg kantonban élek, dolgozok. nincs szükségem semmi extra legyen alacsony számlavezetési díj, legyen netbank, max 1-2 nemzetközi utalás magyar számlára.

létezik weboldal ahol össze lehet az ilyet hasonlítani? ill. jól gondolom, hogy az csak otthon van, hogy havi 2x lehet ingyenesen kivenni x mennyisegu kp-t a saját számláról?

c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2024.02.25 0 0 6001

koszi, 7vegen nem sok bank volt nyitva, hetvegen probalkozok, ill megtalaltam a bundesbank weboldalan a BW fiokjait, ha esetleg valaki a jovoben szinten keresne

 

https://www.bundesbank.de/en/bundesbank/regional-offices-branches/bw

 

 

GEdevil10 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 6000

A hiányos címleteket is beváltja a Bundesbank, ha megvan még az 50%-a.

Előzmény: laciipacii (5998)
GEdevil10 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 5999

Annál a banknál, ahol számlád van akár az automata is átveszi. Ha nincsen számlád német banknál, akkor be kell menni valamelyik bankba és ott beváltják. Ha akadékoskodnak, egy Bundesbank fiókhoz kell menni, ott mindenképpen beváltják.

Előzmény: laciipacii (5998)
laciipacii Creative Commons License 2024.02.24 0 0 5998

500eur papírpenzt hol lehet kissebbre valtani? barmelyik bank? fizettem volna boltban de mondtak, hogy nem palya...

 

ill. van 2 szinten otszaz euros penzem amit megragott egy eger a sarka hianyzik, ezt hol tudnam bevaltani?bank?posta? BW

G 1. Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5997

Üdv. Magyarok Berlinben!

A következőben szeretnék segítséget kérni:

2024.június 15-én Berlinben lesz lehetőségünk EB meccset (18 00 -kor kezdődik)megnézni és utána szertnénk egy éjszakát ott aludni, másnap (vasárnap) jönnénk haza (autó vagy vonat).

Elfogadható áron tud valaki szállást (alvás/tisztálkodás) biztosítani 4 főre (1 család), mert ami lehetőség van, az már csillagászati összegeket emésztene fel.

Ha autóval mennénk, segítene, ha a a parkolásra lenne megoldás.

Egyéb, építő jellegű ötletet is szívesen fogadok olcsó (esetleg Berlinhez közeli) szállással kapcsolatosan. 

Köszönöm

HUBbAsztikus Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5996

tudnátok segiteni németországban melyik a legolcsóbb üzemanyaghálózat? kb olyat keresek mint az osztrákoknál a diskont tankstelle. van hasonló hálózat németországban?köszi

Param2121 Creative Commons License 2022.08.16 0 0 5995

Tippet kérnék, hogyan lehet egy régi, állítólagos németországi kórházi tartozást kideríteni, hogy valóban létezik-e?

Monica1 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 5994

Szia barátom. Hogy van ma? Remélem, jól vannak.
Elnézést kérek a kéretlen hozzáállásért. A nevem Monica Brown őrnagy, szeretnék megbeszélni egy projektet, amiben szeretnék Önnel együtt dolgozni a kölcsönös előnyök érdekében, de nem vagyok mindig elérhető itt. Azt javaslom, hogy e-mailben kommunikáljunk, hogy megadhassam a projekt részleteit.
Az e-mail címem: sgtmonicabrown920@gmail.com
Várom válaszát.
Legyen szép napod.

Előzmény: c54435 szuvenirmajom (5993)
c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2022.03.31 0 0 5993

magyar/eu allapolgarkent nyithatok bank szamlat nemetorszagban? (bizt okbol ha itt lenne barmifele baj a bankokkal lasd sberbank)

kftkreator Creative Commons License 2021.04.21 0 0 5991

Mielott pert inditasz a nemet konyvelo ellen, vizsgaltasd meg kerlek a helyzetet egy masik fuggetlen konyvelovel is, hogy lasd, valoban van jogalapja a pernek. Mert akar az is lehet, hogy te ertettel felre valamit, es a szemely akit be akarsz perelni helyesen jart el, csak valami masbol adodik a felreertes...

Előzmény: meorka2 (5990)
meorka2 Creative Commons License 2020.09.08 0 1 5990

Üdv!

 

Látom nem túl aktív a csoport, de hátha. Nem tudja vki hogyan lehet németországi könyvelővel szembe kártérítési "pert" inditani?

SKESZTER Creative Commons License 2019.06.03 0 0 5988

Sziasztok! Nincs véletlenül a csoportban valaki Bobingenből a Trevirától.

Előre is köszönöm

Andor85 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 5987

Sziasztok!

 

Akit érdekel egy csak németországi magyaroknak szánt társkereső oldal, nézze meg:

 

https://www.ungarlokal.de 

Kovács szaki Creative Commons License 2019.05.30 0 0 5986

Ha München kellös közepén van az iroda, akkor inkább csak a tömegközlekedésre alapozz, mert autóval oda bejárni általában horror. A belvárosban a tömegközlekedés bár nem olcsó, de ok illetve jó. Ha a közeli településekröl S-Bahnnal jársz be, az a kérdés, hogy jó-e neked a 20 percenként pontatlanul járó S-Bahn, vagy inkább mégiscsak autóval jársz be (amivel általában sem idöt sem pénzt sem idegeket nem spórolsz meg). Szerintem az S-Bahnhoz képest a többi tömegközlekedési eszköz (metró, busz, villamos) sokkal jobb és gyakrabban jár. 

 

Az ingatlanbérlési pokol bugyraiba most tényleg nem akarok belemenni, de az a tény, hogy vannak kedvezö ajánlatok a neten, sajnos még nem jelenti azt, hogy azt az érdeklödö külföldi ki is tudja venni. Jó ingatlanokra nagyon sok jelentkezö szokott lenni... Családosok jellemzöen kiköltöznek Münchenböl és a szülök bejárnak dolgozni. A gyerekeknek sokkal könnyebb ovodát, bölcsi,t napközit találni a környezö településeken mint a városban. Ugy néz ki, most szeptembertöl az ovoda ingyenes vagy nagyon olcsó lesz. (A bölcsi nem!) A tömegközlekedési díjak Münchenen belül kb 2019 decembertöl szintén olcsóbbak lesznek, legalábbis a tervek szerint. Az autós közlekedést viszont városon belül szándékosan nehezítik. 

 

Tehát sok mindent kell meggondolnod, de ha bevállalod a városon kivüli lakást, a dolog nem lehetetlen és a 70-100ezres fizu jó, azzal nem lesz gond még itt sem. 

Előzmény: GieChi (5984)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5985

Hát, ha akkora mázlid van, hogy a tömegközlekedés is opció, akkor szerintem mindenképpen arra koncentrálj, mert már rövid távon is rengeteg stresszt spórolhatsz meg vele, a család értékelni fogja :)

 

Csak Münchenböl van ajánlat? Csak azért kérdem, mert Németország jó hely, nagy hely, van még egy csomó klassz, élhetö vidéke, mindenhova érdemes kijönni (mondjuk a keleti tartományokat kivéve).

Előzmény: GieChi (5984)
GieChi Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5984

Köszönöm, ez nem is annyira reménytelen. Elvileg München kellős közepén van az iroda, viszont tömegközlekedéssel sem tűnik sokkal hosszabbnak a távolság.

Előzmény: nosztalgika02 (5982)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 5983

Ha hajlandó vagy 60 percet autózni, akkor 

 

https://www.immobilienscout24.de/Suche/S-4/Haus-Miete/Fahrzeitsuche/M_fcnchen/-/113055/2029726/-/1276002059/60/5,00-

 

(mind a két keresésnél azt tételeztem fel, hogy a munkahely München kellös közepén van, de ha egy kicsit is kijjebb esik, akkor máris tovább javul a helyzet)

Előzmény: GieChi (5981)
nosztalgika02 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 5982

https://www.immobilienscout24.de/Suche/S-4/Haus-Miete/Bayern/Muenchen/-/5,00-

 

Ezt most kerestem neked, München környékén max 30 perces autózással elérhetö helyekre kerestem rá, az összegek Kaltmieték, vagyis plusz rezsi.

Előzmény: GieChi (5981)
GieChi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 5981

Eltelt három hónap, megint megtalált egy HR-es, ezúttal Münchenből. Az olvasmányemlékeim alapján München horrordrága hely, elfogadható árú szállásbérlés olyan mission impossible, hogy még Tom Cruise-nak sem menne a megoldása :-) A HR-es szemérmesen nem mondott fizetést, csak annyit, hogy "competitive" és nézzek utána a neten, ahol 70-100k euró/év értéket találtam. Ez ugyan nem hangzik rosszul, de ha az alsó érték fele elmegy a lakás/házbérlésre (hat ember nem fér el egy 30 négyzetméteres lyukban), akkor kb. ugyanott vagyok fizetésben, mint itthon. Reális, hogy 4-5 szobás lakást (ne adj isten, házat) 2500 euró/hó alatt nem lehet találni azon a környéken?

Előzmény: GieChi (5958)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 5980

Közben felmerült olyan lehetőség is, hogy havonta csak néhány napot kellene kint lenni, amit talán már be tudnék vállalni és akkor a gyerekek sem szakadnak el a nagyszülőktől, viszont "fél lábbal" már kint lennénk, ha úgy alakulna, hogy családostul menni akarunk.

 

ez egy atmeneti megoldasnak peldaul az iskolaev vegeig tokeletes lehet, es akkor ezalatt a havi nehany nap alatt korul tudsz kint nezni, tudsz keresni lakast, iskolat, akarmit, nyitsz bankszamlat, kicsit belerazodsz az itteni eletstilusba, miazmas

 

hosszu tavon viszont ez legfeljebb anyagilag lehet elorelepes, de ettol meg az idod nagy reszeben Magyarorszagon leszel, az ottani kek plakatokat fogod nezegetni, az ottani radio kormanyszopo hireitol kapsz agyfaszt, legfokeppen pedig a gyerekeid pedig a magyar kozoktatasban basszak el eletuk legfogekonyabb eveit, faszan "megtanulva", hogy a migransok igy meg ugy, meg hogy petofisandorszuletetezernyoccazhuszonharomjanuaregykiskorosannyanevehruzmariasatobbi, ahelyett hogy mondjuk nemetul tanulnanak meg anyanyelvi szinten,meg ugy altalaban normalisan banni egymassal

Előzmény: GieChi (5978)
sogormail Creative Commons License 2019.02.25 0 0 5979

Roviden igen.

Hosszabban beszelj egy adotanacsadoval. Magyarral es nemettel is. Plusz kerdezd meg a ceged, milyen jogi formaban akarja a munkavallalasodat lepapirozni. Utana fuss tovabbi koroket az adotanacsadokkal.. Egyszerunek tuno, de akar extra bonyolult is lehet a tortenet..

es a teljes kepet nezd a beveteleidnel, csaladi potlek, nemet csaladi adokedvezmeny, nemet nyugdijj, nemet munkatanacs/szakszervezeti tamogatasok etc.

Előzmény: GieChi (5978)
GieChi Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5978

Köszönök minden segítséget és információt. Közben felmerült olyan lehetőség is, hogy havonta csak néhány napot kellene kint lenni, amit talán már be tudnék vállalni és akkor a gyerekek sem szakadnak el a nagyszülőktől, viszont "fél lábbal" már kint lennénk, ha úgy alakulna, hogy családostul menni akarunk. Ha jól emlékszem, adózni úgy szokás, hogy ahol 183 napot töltök (ez Magyarország), ott kell adóznom (ami a gyerekkedvezmény és az alacsony adókulcs miatt jól jönne). Kint sem kellene állandóra bérelni lakást, csak havonta 3 éjszakára airbnb-t. Így anyagilag már eléggé megérné, viszont 30 esti meséből bukok mondjuk 4-et.

sogormail Creative Commons License 2019.02.21 0 0 5977

Ja igaz. Ugy akartam fogalmazni, hogy "jo" KiTa. Mondandom elso reszeben ez nem sikerult.

 

Torveny lehet es jogod lehet, de mire ezt keresztulvered es lefutod a koroket, az honapok. Es vegul kapsz egy olyan lehetoseget amitol visitva menekulsz.

 

Előzmény: Fradista Utazó (5975)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.21 0 0 5976

bonyolult

 

a cimem nyilvanos, irj egy telefonszamot, felhivlak es elmagyarazom

Előzmény: GieChi (5970)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.02.21 0 0 5975

Az önkormányzat köteles biztosítani 1 éves kor betöltésétől férőhelyet a Kitában. Bírósági ítélet is van erről. Az más kérdés, hogy ez nem feltétlenül az a Kita lesz, ahová te amúgy szívesen járatnád a gyerekedet. 

Előzmény: sogormail (5974)
sogormail Creative Commons License 2019.02.21 0 0 5974

NAgyvarosban az nagyjabol a teljesen felejtos, hogy kijossz es gyerek megy bolcsibe. Egyreszt olyan klasszikus bolcsodek nem nagyon vannak. Lehet Keleten igen. Inkabb a Kita-k akik felvesznek 1 eves kortol is. De ezek olyan limitalt helyek, hogy nagyjabol az eselytelen kategoria. (Hacsak nem laksz itt mar evek ota es gyerek szuletesenel bejelentkeztel)

Piciknek a teljesen privat megoldasok vannak, amik eleg dragak. Vagy a felprivat bolcsi helyettesito Tagesmutter Gruppek. Itt a Jugendamtnak fizet az ember csaladi total beveteltol fuggoen es allambacsi finanszirozza a Tagesmutter Gruppekat. NRW-ben ez a fo model. 

Az, hogy mennyit fizetsz ezert vagy nagyobb gyerkoc KiTA-ert (ovi) az teljesen nem altalanos Nemeto.-ban. Tartomany, varos, terulet fuggo. 

Pl. amit tudok Dusseldorfban 3eves kortol ingyenes minden allami megoldas, de ugyanezert mar fizetsz a szomszedos varosokban es mas osszeget. Pl. Neuss es kornyeken kozel duplaja mint pl. Ratingen/Mettman kornyeke. (Ebben a fizetesi kategoriaban amit lentebb emlegettek. )

Berlinben 1 eves kortol ingyenes tudomasom szerint. Stuttgart az passz. Csak par pelda.

Ez nagyon is befolyasolja a lakhatast. 

 

MAsreszrol nagyvarosban egy jo KiTa-t talalni nagyon nehez. Eves varolistak vannak, testverek mindig preferaltak. Mi ahova vinni akartuk a gyerkocot par eve, vegul nem kaptunk helyet, mert volt kb. 3-5 elerheto hely a kb. 30-bol. A tobbit feltoltottek testverekkel:)

 

4 gyerekkel a legelso amit meg kell nezni, hogy hol mennyibe kerul a bolcsi/ovi a tervezett lakhatas korul es ott milyenek a lakas/haz berlet arak. Nekunk pl. siman megeri egy nagyvarosban horror penzert hazat berelni, mert ha kikoltozunk vonzaskorzetbe, akkor tobbet kell csengetni a KiTaert. + utazgatas es vegosszeg ua. 3 gyereknel siman lehet akar 1000+Eur-s kulonbseg a bolcsi/ovik kozott lakohelytol fuggoen.

Előzmény: nosztalgika02 (5971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!