Keresés

Részletes keresés

emily1980 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 5595

Koszonom,azert is szedtem itt le mindent amire szuksegem lehet.Mi van az online film,sorozat stb. nezessel,szabad?Pl. ez a website nezheto e: http://bs.to/   ?

Előzmény: DeRosa (5594)
DeRosa Creative Commons License 2015.09.01 0 0 5594

A gepedet senki se fogja vegignezni, hogy mi van mar rajta. (Persze ettol meg nem szep dolog!)

 

Az viszont elofordul, hogy uj letolteseket monitoroznak es abbol lehet bajod. Azaz No-bol ne csinald a jovoben.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: emily1980 (5593)
emily1980 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 5593

Koszonom a valaszt,talaltam az interneten par oldalt ahol meg lehet nezni a valasztekot,majd kivalasztom a megfelelot ha ott leszek:).Ami most erdekel az a hogy van a laptopomon egy csomo anyag amit otthon nem legalisan toltottem le (piratebay,share oldalak stb).Peldaul anyag nemet tanulashoz,zene,par jatek,azzal mit csinaljak, lehet bajom belole?

Előzmény: Fradista Utazó (5591)
pic23 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5592

sziasztok!

 

Dolgozott valaki a Work in Time Gmbhnál?Tudna valaki erről a cégről véleményt mondani?Aki esetleg kijutott már velük.

Köszönöm szépen a segítséget!

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5591

>Melyik mobilszolgaltatonal van jobb es kedvezmenyesebb csomag?

Drasztikus különbségek nincsenek, mindenki kikeresheti azt, ami az igényeihez leginkább illik.

 

>Lehet ott stick ( USB) internetet venni sim kartyaval husegido,szerzodes stb. nelkul?

Igen, több szolgáltató is kínál ilyet. Meg lehet venni a szolgáltatók üzleteiben, vagy a legtöbb műszaki üzletben is.

Előzmény: emily1980 (5590)
emily1980 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5590

Sziasztok,par informaciora lenne szuksegem az internettel kapcsolatban.Melyik mobilszolgaltatonal van jobb es kedvezmenyesebb csomag?Pl. itt Maltan 4 euroert veszek 400 MB netet amit 10 napig birok hasznalni,van ott is hasonlo lehetoseg?Lehet ott stick ( USB) internetet venni sim kartyaval husegido,szerzodes stb. nelkul?Szerdan utazok es nagyon fontos hogy a csaladdal tudjam tartani a kapcsolatot Whatsapp-on es Skype-on keresztul.Elore is koszonom!

Vivus002 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 5589

Kedves Fórum tagok!

Párommal élek Németországban,de sajnos nem találtam még munkát. :(

Örülnék,ha valaki tudna nekem sos-ben egy teljes,vagy egy rész munkaidős állást,de a minijob is megfelelne!Starnbergben szeretnék munkát vállalni!

Várom az üzeneteket!

Köszönöm!

emily1980 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 5588
A gyerekek 16,12 és 3.5 évesek,nem mindegyiket kell mozgatni:),a legidösebb néha szokott a kicsire vigyázni,elvileg csak a kicsi lenne a probléma.Az ügynöknö azt mondta hogy ott keresnek lakást ahol olcsó és ahonnan nem nehéz bejárni Hamburg külvárosába ahol a munka lesz,Großhansdorf-ot emlegette meg a környéket.Normális lakás áron azt értem hogy meg lehessen fizetni,600 euró körül szerintem ok lenne.
Előzmény: sogormail (5587)
sogormail Creative Commons License 2015.08.16 0 0 5587

Hany evesek a gyerekek? Mert ha egyszerre kell Tagesmuttert vagy bolcsit, ovit, iskolai egyeb koltsegek ott azert osszejohet eleg jo kis koltseg.

A Hamburg melletti az mit jelent? Nezegesd a neten mennyiert van berlemeny. Neten nezz utana mik az ovi, bolcsi szabalyok akornyekeden. (Eltero koltseguek varos/terulet/fizetes fuggoen) Ez az alapkoltseged plusz kozlekedes.

Ha 2500nettora gondolsz, akor azert abbol meg lehet elni, de szerintem ezen munka mellett, 3 gyerek logisztikaja azert nagyon tervezes igenyes. Penzugyi szempontbol is. Mert ha te sokmuszakozol, a gyerekek mozgatasa plusz koltseg.

Előzmény: emily1980 (5585)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.08.16 0 0 5586

Nyilván egyikünk sem tudja, milyenek a lakás-igényeid, amint azt sem, hogy te mit tartanál normális árnak. Mindenesetre jelenleg Hamburgban több, mint ezer lakás van hirdetve 60 négyzetméter felett, normális helyen és házban erre 550-600 eurót (plusz rezsi) érdemes számolni havonta. Ingatlanos oldalakon magad is körülnézhetsz, mondjuk például ITT.

A másik kérdésre nem tudok érdemben válaszolni, mivel nincsenek gyerekeim, fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül Hamburgban három gyerek eltartása, iskoláztatása, stb.

Előzmény: emily1980 (5585)
emily1980 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 5585

Sziasztok!

Megint lenne pár kérdésem:).Kaptam egy állásajánlatot,idősotthon Hamburg környékén,9.9O minimum brutto + pótlékok,diploma honosítás után 15 minimum bruttó,az ideiglenes szállást ők találják de én fizetem stb.Ami engem érdekel az az hogy mennyire lehetséges vagy lehetetlen ott lakást találni normális áron(az ügynök mondta hogy feltétlenül segít lakáskeresésben,pénzügyileg is ha kell)?A másik kérdésem a megélhetéssel kapcsolatos,ha sikerül havonta megkeresnem kb. 25OO eurót (alap bér+pótlékok+Kindergeld 3 gyerekre) az elég lenne a megélhetésre szerintetek(1 felnőtt,3 gyerek)?Előre is köszönöm a választ!

DeRosa Creative Commons License 2015.07.27 0 0 5584

Sziasztok,

 

veszik rajtunk kivul meg valaki a 4 magyar TV csatornat az Eutelsat 9A-rol?

 

Igen, mi nem huztunk ki UPS vagy hasonlo megoldast es nem is szeretnenk tobb "hazai" adot.

 

Azonban miota attertek a HD sugarzasra van ket problemank:

1.) a muholdvevonk nem kepes felvenni a magyar csatornakat, kodolasi hibara hivatkozva. (Termeszetesen nagyon is HD kepes es semmi baja a tobbi nem-magyar csatornaval - Panasonic DMR-BWT720EB)

Nyilvan, a time-shift se mukodik.

 

2.) a Duna Wolrd helyen julius ota az M4 Sport megy. Ez szep es jo, de egyresz nekunk a Duna World tartalma jobban tetszett, masreszt a sport csatorna legtobb adasa jogi vedettseg miatt nem nezheto itt Nemetorszagban.

Szoval adjak/fogjak adni a Duna Worldot egy masik frekvencian?

 

Az mtva.hu-n semmit se talalni...

 

Udv,

deRosa

GEdevil10 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5583

Persze, ha mindkét félnek megfelel, bármitöl el lehet térni.

Előzmény: Törölt nick (5582)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5582

lehet, nem tudom, ezen sose gondolkoztam

 

nekem jo igy, gondolom a masik felnek is (ok tettek ajanlatot)

Előzmény: GEdevil10 (5581)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5581

Az ilyen kivételeket viszont meg kell okolni.

Előzmény: Törölt nick (5580)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5580

(csak erdekessegkent, nalam pl. forditva van, a lakas egy honap, a munkaszerzodes harom... :-) mindegyik "zum Monatsende" -- de mondjuk nem ez a tipikus, ezzel tisztaban vagyok)

Előzmény: GEdevil10 (5578)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5579

Ez teljesen szerzodesfuggo, az szamit, mi van a szerzodesedben. Elvileg lehet, de gyakorlatilag nem hinnem, hogy letezik olyan berleti- vagy munkaszerzodes, ahol ez ne lenne szabalyozva.

Előzmény: zoyaaa007 (5577)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5578

A lakás felmondási ideje 3 hónap

 

A munkaszerzödésnél általában 4 hét a következö hónap elsejétöl számítva, ha nincs valami más belefoglalva a munkaszerzödésbe, de ha haza akarsz költözni, a munkaadó megértö lesz

Előzmény: zoyaaa007 (5577)
zoyaaa007 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5577

ődv mindenkinek  

szüksegem lenne segitsegre felmodasi ido munka szerzödes alberleti szerződesekkel kapcsolatban. szeretnenk haza koltozni de ugy hogy ne jarjunk porul. segitsetek 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.16 0 0 5576

na, tok jo, gratulalok!

Előzmény: Buhul (5574)
MGábor84 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 5575

Sziaszt

Albérletet keresek rastattban. Sürgős lenne.

2 szoba  konyha fürdő.

2sràcnak.

 

Buhul Creative Commons License 2015.07.15 0 0 5574

Szeretnék egy pozitív hozzászólást közzé tenni,ami 1 éve sokunkat foglalkoztatott...Kisebbik 7 éves lányom kint kezdte az elsőt,0 nyelvismerettel. Szépen megtanult németül,és dicséretes lett a bizonyítványa,mindezt játékosan,túlterhelés nélkül,de kedves segítő tanárok támogatásával .Fél évkor még nem beszélt semmit,tanítónénije mondta,ha év végéig nem fog beszélni németül,nem engedheti másodikba.Annyira jól érezte magát,hogy nem is akart hazajönni vakációra.Hozzá kell tennem,előtte Magyarországon az óvodába utált járni...A nagyobb 16 éves lányom már problémásabb volt,épp csak átengedték,pedig otthon majdnem kitűnő volt egy elitgimnáziumban.

Sujutika Creative Commons License 2015.06.29 0 0 5573

Már elkezdtem.

 

Előzmény: Törölt nick (5572)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 5572

Kezdjetek el nemetul tanulni, mindketten, meg ma.

Előzmény: Sujutika (5571)
Sujutika Creative Commons License 2015.06.28 0 0 5571

Kedves Fórum tagok! S.O.S.

 

Magyarországon élő középkorú (44 éves) nő vagyok. 18 éves, érettségizett fiammal keresek sürgősen ausztriai vagy németországi munkát! A kultúra területén közalkalmazottként dolgozom. Lányom orvosi egyetemre jár, a fizetésem olyan kevés, hogy alig tudom támogatni, tartalékunk elfogyott. Mire kifizetem a rezsit, már a megélhetésre alig marad. A fiamnak esélye sem volt tovább tanulni, mert 2 egyetemista gyereket, már lehetetlen finanszírozni. A fiam csak angolul beszél, én nagyon keveset németül. Kezdetben olyan munkát szeretnénk, ahol nem feltétel a német nyelv ismerete. Minden megoldás érdekel. Ha valaki tud számomra ajánlatot adni a sujutika@gmail.com email címen kérem értesítsen. Valós ajánlat esetén telefonos elérhetőségemet is megadom. Nagyon bízom benne, hogy sikerül majd elhelyezkednünk, augusztusban tudnánk kezdeni. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, de nyelvtudás nélkül nem találok. Hálásan fogadom az ajánlatokat.

Előzmény: Trásy Terézia (5565)
Sujutika Creative Commons License 2015.06.28 0 0 5570

 

 

Magyarországon élő középkorú (44 éves) nő vagyok. 18 éves, érettségizett fiammal keresek sürgősen ausztriai vagy németországi munkát! A kultúra területén közalkalmazottként dolgozom. Lányom orvosi egyetemre jár, a fizetésem olyan kevés, hogy alig tudom támogatni, tartalékunk elfogyott. Mire kifizetem a rezsit, már a megélhetésre alig marad. A fiamnak esélye sem volt tovább tanulni, mert 2 egyetemista gyereket, már lehetetlen finanszírozni. A fiam csak angolul beszél, én nagyon keveset németül. Kezdetben olyan munkát szeretnénk, ahol nem feltétel a német nyelv ismerete. Minden megoldás érdekel. Ha valaki tud számomra ajánlatot adni a sujutika@gmail.com email címen kérem értesítsen. Valós ajánlat esetén telefonos elérhetőségemet is megadom. Nagyon bízom benne, hogy sikerül majd elhelyezkednünk, augusztusban tudnánk kezdeni. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, de nyelvtudás nélkül nem találok. Hálásan fogadom az ajánlatokat.

Előzmény: Trásy Terézia (5565)
MGábor84 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5569

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van- e valakinek valamilyen tapasztalata a rastatti mercedes gyári munkával kapcsolatban.

 

Munkarend, munkatársak, fizetés...

Fontos lenne

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 5568

Reutlingenben szép, igényes kollégiumban 1 ágyas szoba kiadó július 11-től augusztus 31-ig 231 euró/hó. Nyelvtanulóknak, utazóknak.  A konyha is igényesen felszerelt, ingyenes mosási lehetőség, ingyenes wifi, közös fürdő, wc.

 

A diákok többsége júl. közepén kiköltözik. Buszmegálló 3 perc séta, a közvetlen közelben Penny, bank, gyógyszertár. 
Júliusban 3 hétre, augusztusban egész hónapra egyben kiadó. Várom a komoly érdeklődőket. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.07 0 0 5567

Itt próbáld meg:

https://iranynemetorszag.com/

 

a f.book oldaluk igencsak pörgős.

Előzmény: Fera22 (5566)
Fera22 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 5566

Sziasztok!

 

 Segítséget szeretnék kérni a következőkben. Pszichológus-mérnök házaspárként két gyerekkel a nyár végén szeretnénk letelepülni Freiburg környékén. Július elején mennénk ki lakást, illetve iskolát intézni, melyhez németül jól beszélő, ügyintézésben jártas személy segítségét keressük, természetesen díjazás ellenében.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!