Keresés

Részletes keresés

emily1980 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5470

Köszönöm a tanácsokat,nekem kb.mindegy hova mennék de azért néztem a statisztikai adatokat itt: http://www.gehaltsvergleich.com/ és itt: http://nemetelet.hu/hol-erdemes-elni-nemetorszagban/ .A nagyvárosok soha nem vonzottak,inkább vidéki életre vágyok (most Máltán élünk úgyhogy nagyon elegem van a nyüzsgésből).Nekem kimondottan tetszik  Nordrhein-Westfalen most ahogy jobban megnézem :).Ami nem biztató az az hogy az "Anerkennung" megszerzéséig csak segédápolóként birnák dolgozni,kb. 1600 nettó fizetésért,szerinted birnák azért normális lakást bérelni?

Előzmény: GEdevil10 (5469)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5469

Egyébként a német korházakban mára a növérek, de még az orvosok többsége külföldi (kelet-európaiak és közelkeletiek). A németek meg Angliában vagy Svájcban dolgoznak.

Előzmény: emily1980 (5464)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5468

egyébként úgy sejtem, föleg délen vannak tapasztalataid, NRW-ben (Köln és Düsseldorf kivételével) egyáltalan nem nehéz lakást találni bevándorlónak sem és nem lepusztult környékekröl beszélek.

 

sokan elöitéletesen beszélnek általában a Ruhr-vidékröl pl. általában olyanok, akik nem is jártak még itt, de én tudom ajánlani, ha valaki megfizethetö lakhatásra és életvitelre vágyik és idövel megtalálja mindenki ennek a környéknek a szépségeit is, az emberek pedig befogadóbbak, mint bárhol máshol Németországban!

Előzmény: Fradista Utazó (5466)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5467

összefoglalhatjuk úgy, hogy megfizethetö lakást találni pont a nagyvárosokban nehéz, évek óta témája a helyi politikának

 

egy magyarországi növérnek soknak tünik a németországi kolleganöinek fizetése, de egy müncheni vagy kölni életvitelhez nagyon kevés

Előzmény: Fradista Utazó (5466)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5466

A nagyvárosokban (és ebben pont a két déli tartomány az élen jár) nagyon könnyű lakást találni, mert óriási a kínálat, csak éppen nagyon drágák is a lakások. Vannak ilyen szabályok, hogy minimum mekkora lakás kell, de ez akkor okozhat valós problémát, ha valami miatt kiszáll a gyámügy ellenőrizni (mondjuk a gyerekeid rendszeresen nem mennek iskolába, vagy az iskolában látványosan éhesek, ilyesmi), alapból nem nagyon foglalkozik ezzel bárki is.

Viszont Kelet-Európából jövet, friss beköltözőként, nem mindenhol fognak jó szívvel fogadni. Lehet mondani, hogy ez előítélet, de bizonyára áll mögötte rossz tapasztalat is a lakástuljadonosok, ingatlanközvetítők részéről. lyenkor nincs semmi biztosítékuk, hogy valóban rendes, jóravaló emberek vagytok, nem fogtok az első hetekben nagy kárt okozni a lakásban, aztán nyomtalanul etűnni. Pláne, a B1-es szint azért nem is feltétlenül elég ahhoz, hogy fennakadás nélkül tárgyalj az ingatlanközvetítővel, ez se könnyíti meg a helyzeted. A helyedben megpróbálnám majd a munkaadód segítségét is kérni, úgy könnyebb lehet ezt a bizalmatlanságot leküzdeni.

A családdal mindenképpen csak akkor indulj meg, ha a kezedben a lakás kulcsa.

Előzmény: emily1980 (5464)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5465

Szia,

 

a lakáskeresés vidékenként változóan nehéz. Pont Bajorországban és a nagyvárosokban (Berlin, Köln, Hamburg st.) a legnehezebb és pénztárca függvénye. A Ruhr-vidéken, ahol én élek, pl. probléma nélkül találnál megfizethö bérlakást.

 

Vannak szabályok, hogy gyerekenként minimum mekkora lakásban kell lakni, de ezt csak akkor szokták ellenörizni, ha problémák merülnek fel, amik a hatóságok tudtára jutnak. Maximum elöirás csak abban az esetben van, ha állami támogatást kapsz a lakbérhez vagy egészben az állam fizeti (Hartz4).

 

Mindent összegezve biztatnálak, hogy ha van kilátás munkahelyre, akkor a lakás sem lesz megoldhatatlan probléma. Esetleg a majdani munkaadót is érdemes megkérni, hogy segítsen. Ahogy már írtam, Münchenbe pl. csak akkor mennék, ha van konkrét lakásajánlat. Egyébként is nagyon drága ott az élet annak, aki normális fizetésböl el.

Előzmény: emily1980 (5464)
emily1980 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5464

Sziasztok!

Diplomás nővér vagyok és kb. két-három hónap múlva szeretnék szerencsét próbálni Németországban.Ahogy látom rengeteg munka van,a fizetés sem rossz,májusban lesz Geothe-Zertifikat B1-es nyelvvizsgám,utánna fognák neki a munkakeresésnek.Ami a legjobban érdekel és elbátortalanít az a lakáskeresés,olvastam több rossz tapasztalatról,félek attól hogy nagyon nehéz lesz megfelelő lakást találni.Legjobban Baden-Würtenberg és Bajorország vonz de persze bárhova mennék ahol kapok munkát.Szerintetek lehetséges e egy három gyerekes családnak gyorsan (egy,két hónapon belül) lakást találni?Van e olyan határozat,törvény ami előírja hogy hány négyzetméter kell fejenként vagy a főbérlő dönt arról?Előre is köszönök minden információt!

Mukibá Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5463

Vagy az algopyryn vagy az Aszpirin,

Előzmény: Dózerbike (5462)
Dózerbike Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5462

jaaa, ezt már ismerem. Ez a szodabikarbona. Mindenre jo. :)

 

Előzmény: öngyógyítás (5458)
nko Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5461

Sziasztok!

München környékén szeretnék külkereskedelmi tevékenységhez céget alapítani.

Tudna esetleg valaki ajánlani  közjegyzőt és és - ezen a területen jártas - könyvelőt?

Esetleg van valakinek személyes tapasztalata, információja arról hogy mi az egész folyamat menete és költségvonzata?

 

Köszönöm.

sogormail Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5460

Agyat nem noveszt ez a spray? Nagyon nagy szukseg lenne ra, hogy dezodor helyett elterjedjen.. :)

Előzmény: öngyógyítás (5458)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5459

Kösz, meg fogom ezt keresni. A 2014-es évem már teljes év volt Németországban, jelentős visszatérítésre nem számítok :-)

Előzmény: Törölt nick (5456)
öngyógyítás Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5458

Sziasztok!

Egy nagyszerű lehetőséget szeretnék ajánlani.

Egy magyar vegyész találta fel, aki Nobel-díjat érdemelne. Úgy gondolta, hogy termékeihez először mi magyarok férjünk hozzá, aztán a többi ország.

Nano technológia!Egy spray, többféle változatban. Fájdalom csillapító, gyulladás csökkentő, vérzés csillapító, vírus és baktérium ölő. 1-2 éven belül az egész világ tudni fog róla!A nano technológia a JÖVŐ!!!

A németeknek is kellene, ha van ilyen német ismerősöd, máris nyertél vele.

Ha érdekel, keress meg.

huszarcinci@gmail.com

 

Köszi.

 

Liviati Creative Commons License 2015.02.23 0 0 5457

Én december 1-től vagyok kint hivatalosan és dec 2-től dolgoztam a tavalyi évben kb 3 hetet. Az adóbevalláshoz a papírt hol kell kérni? Decemberben még Stuttgart Degerlochban laktam, de most Wildbergbe van a lakcímem.

 

Előzmény: Törölt nick (5456)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 5456

Erről jut eszembe, megkíséreltem megírni életem első német adóbevallását. Hát, első nekiutásra nem sikerült.

 

ha ev kozben mentel ki, akkor eleg komoly visszateritesre szamithatsz (minel kesobbi honapban kezdtel, annal inkabb), ugyhogy mindenkeppen erdemes Steuerberater segitseget kerni, kerul, amibe kerul, valoszinuleg telni fog ra a visszateritesbol

 

kesobb aztan mar meg tudod egyedul is irni, "tax2015" nevu sw, "Buhl Data" vagy valami ilyesmi a kiadoja, guglizd meg, par euro

Előzmény: Fradista Utazó (5455)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.02.23 0 0 5455

Erről jut eszembe, megkíséreltem megírni életem első német adóbevallását. Hát, első nekiutásra nem sikerült.

kiváncsi56 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5454

Igazad van de sajnos az összes szélhámos kiment és hűjére veszik a többséget!

Előzmény: GEdevil10 (5453)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5453

le kéne szokni a trükközésekröl

Előzmény: kiváncsi56 (5451)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5452

Tök mindegy, kiröl van szó, mint a német társadalom elsöprö többsége, úgy én is utálom az adóelkerülöket!

 

Egyébként úgy tudom, külföldön nem hajtják be a német adóhátralékot, de ahogy újra átlépi a német határt, számíthat az elözetes letartóztatásra.

Előzmény: kiváncsi56 (5451)
kiváncsi56 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5451

 Na,nem rólam van szó csak nem akartam ragozni!
Egy ismerősöm kiment dolgozni a kinti magyar rábeszélte,hogy csináljon egy vállalkozást írta a számlákat neki szorgalmasan de a pénzt csak alig kapott!
Elege lett és hazajönne ,én azt hallottam ha ö nem könyvelteti le a számlákat akkor nem ér semmit!

Előzmény: GEdevil10 (5449)
Dózerbike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5450

:D

Előzmény: GEdevil10 (5449)
GEdevil10 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5449

Bizzunk benne!

Előzmény: kiváncsi56 (5448)
kiváncsi56 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 5448

Üdv!
Német adótartozást be tudják hajtani ha hazamegyek?

Evicke2 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5447

Bizonyítványok fordításánál ajánlom őket, megbízhatóak és jó áron dolgoznak
http://benedictum.hu/

"Az általunk lefordított bizonyítványokat a külföldi munkaadók 23 éves tapasztalatunk szerint elfogadják."

barkasinak Creative Commons License 2015.02.11 0 0 5446

A mell. linkben szereplő munkálatok vezetésére egy magyar-német (2 anyanyelvű), Ausztriában, Németroszágban, vagy Svájcban végzett, 40 év körüli agrár-, kertész-, vagy vízépítő mérnököt keresünk. Magyar-német nyelven írt, részletes önéletrajzot kérünk! E-mail: kerteszi123@gmail.com L. még:  http://www.ausztriaingatlan.shp.hu/hpc/web.php?a=ausztriaingatlan&o=nepek_baratsaga_4_allamhatason_ativelo_elelm__u0i5

JAMIE222 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 5445

Nem arról van szó. hogy nem fér bele, hanem hogy értelmetlen...

Előzmény: ezustgolyo (5443)
m.juditt Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5444

Sziasztok szeretnék érdeklődni van-e itt esetleg valaki aki szobalányként dolgozik/dolgozott kint? ..és ha igen esetleg segítséemre lenne? :) :) 

ezustgolyo Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5443

"magyarok Németországban"

Ebbe sokminden belefér, élni és élni hagyni:)

Előzmény: JAMIE222 (5441)
kicsieri :) Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5442

sziasztok!!! februar 13 vagy 14.en indulunk a parommal Krefeldbol Szolnokra es utitarsat/utitarsakat keresunk! 

JAMIE222 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5441

Ha visszalapozol, akkor látni fogod, hogy ez nem éppen egy ismerkedős topic.Persze próbálkozni lehet, de nem kell hozzá sok ész, hogy értelmetlen.

Előzmény: ezustgolyo (5439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!