Keresés

Részletes keresés

szuszusz Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5306

Sziasztok. Valaki tud nekem segíteni abban, hogy beírattuk a gyereket 4 helyre Münchenben óvodába, de mindenhol várólistára került, hogy mi a teendő akkor, ha nem hívnak minket szeptemberig, hogy mehet a gyerek, de mi mindenképpen szeretnénk, ha elkezdené. Hová fordulhatunk ilyen esetben? Köszönöm.

BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2014.08.05 0 0 5305

Köszi,ari vagy!

Előzmény: Rácz Anikó (5302)
sogormail Creative Commons License 2014.08.05 0 0 5304

A 13. 14. havi fizu vagy Urlaubsgeld csak egy fizetesi sema, igazabol mindenhol az eves fizetes szamit. Az, hogy ezt 12 fele vagy 12 + 13/14 honapra dobaljak szet az tok mindegy. 

 

Ausztriaban bizonyos szakmakban tenyleg kevesebbet fizetnek, de ugyanez igaz Nemetorszagon belul Kelet-Nyugat viszonylatban, de akar bizonyos teruleteken pl. a bayoroknal kevesebbet fizetnek mint pl. NRW-ben. Munchenbe akarnak menni a legtobben K-Europabol ezert mar ott is kisse nyomottabbak a penzek bizonyos szakmakban. 

Ja es szerintem Ausztria az dragabb mint Nemeto. szerintem:)

Előzmény: blackjack11 (5298)
sogormail Creative Commons License 2014.08.05 0 0 5303

Olyan "nincs", hogy nem vagy bejelentve Nemetorszagban, kulonben illegalisan dolgozol itt. (Kivetel ha valami vallalkozo vagy, de akkor meg van EUs adoszamod)

 

A csavar az egyebkent, hogy Mo.-i ceg alkalmaz, majd bevallal vmi projektet itt es teged kikuldetesben kikuld Nemetorszagba egy a ceg altal bevallalt "munkara", projektre. (Regen volt kulonbseg a kikuldetes es kirendeles kozott, az aktualis szabalyokat nem ismerem)

De a lenyeg, hogy Mo.-i cegnel vagy alkalmazasban, de ugyanugy kell lennie nemet adoszamodnak es nemet lakcimednek. A tarsadalombiztositasi jarulekokat Mo.-on fizeted, ott vagy eü biztositva es a magyar TB-nek kellene adnia egy EU igazolast (nem a nemzetkozi TB kartya), hogy biztositva es kikuldetes eseten ezen keresztul van fedezve az eü ellatasod (ennek van egy idolimite, azt hiszem max. 2 evig lehet igy kikuldetesben az ember).

Adot pedig majd ott kell fizetni, ahol a kettos adoztatast elkerulo egyezmenyben meg van hatarozva. Ez eleg bonyis, de siman lehet, hogy a tarsadalombiztositasi jarulekokat mind Mo-on fizeted, ennek ellenere Nemetorszagban kell adozzal!

 

Hogy ezt a fenti tortenetet, milyen szurke/fekete zonas dologokkal jatszak ki azt nem tudom..

Előzmény: blackjack11 (5294)
Rácz Anikó Creative Commons License 2014.08.05 0 0 5302

Sziasztok!

 

Egy online német tanulási lehetőség, ami jól jöhet a már kint élő magyaroknak is.

 

www.dil.hu

 

Otthonról, utazás közben is lehet használni és az összes videó/feladat időkorlát nélkül elérhető.

Order of Hermes Creative Commons License 2014.08.02 0 0 5301

A sajat szektoromban (IT) nemetorszag lenyegesen jobb, ott olyan 40 szazalekos difi van az eves fizukban a nemetek javara.

Előzmény: blackjack11 (5298)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 5300

Ausztriához nem tudok hozzászólni, soha nem laktam/dolgoztam ott.

 

Németországban "Urlaubsgeld" (nyaralási/vakációpénz) és "Weihnachtsgeld" (karácsonyi pénz) van. Az elsöt júniusban vagy júliusban szokták ifizetni és a legtöbb munkahelyen ez csak néhányszáz euro, nem éri el a havi kereset szintjét. A karácsonyit, mint a neve mutatja decemberben, néhány helyen már novemberben fizetik ki és lehet a havi keresetednek megfelelö összeg vagy ritkán valamivel több is, de lehet sokkal kevesebb is.

 

Viszont ezek kifizetése a munkaadó számára nem kötelezö és egyre több helyen törlik is.

Előzmény: blackjack11 (5298)
blackjack11 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5299

lemaradt, hogy ugyanaz a cég, ugyanarra a munkakörre tett különbséget a bérben.

Előzmény: blackjack11 (5298)
blackjack11 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5298

Köszönöm Mindenkinek! Igazából, ha nem hosszú távra tervezek ezzel a munkakörrel, akkor talán nem veszítek semmit azzal, ha 2-3 hónapot megpróbálom. (Max. ha nem fizetnek ki, bukok egy hónapot...) A külföldi munkavállalásba szeretnék "belekostólni" és később családdal együtt kimenni osztrák vagy Bayern részre. (ez még 1 év) És a nyelvet is gyakorolnom kell.

Még egy kérdés, ha tudtok benne segíteni. Több ismerőstől hallottam, hogy az osztrákoknál jobbak a bérek, láttam hirdetést is ahol Münchenbe 1600 eurót, osztrák részre 1800-at ajánlottak. Valóban van gyakorlatban különbség? 

A 13.-14. havi N.O-ban is jellemző? Az adó is magasabb Ausztriában?

Fradista Utazó Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5297

Ez esetben minden szempontból magyarországi munkavállalónak minősülsz.

Előzmény: blackjack11 (5294)
Auralianus Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5296

Ebben az a csavar, hogy akkor nincs a munkavallalo fele se itteni minimalber, se semmi. A ceg egy sima vallalkozoi szerzodes
alapjan viszi a melot "kialkudott arert" es fizet neked annyit amennyit kialkudtatok leirtatok egymas kozott....

Előzmény: JAMIE222 (5295)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 5295

AZ már magában csavar, ha csak itthon vagy bejelentve.....

Előzmény: blackjack11 (5294)
blackjack11 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 5294

sziasztok,

 

tudja valaki, hol van a  csavar abban, ha magyar cég szervez valós munkát németországban, de csak M.O-n van  bejelentve a munkavállaló? 

13-14. havi gondolom nincs, meg ugye kérdés, hogy mennyire jelentik be....

köszi

- misi - Creative Commons License 2014.07.24 0 0 5293

Július 29-én, kedden a déli órákban indulok Augsburgból Münchenen keresztül Budapestre. Visszafelé július 31-én csütörtökön reggel jövök. 2-3 szabad hely van az autóban, útitársakat keresek.
Tel: 0151 6346 4492
E-mail: bontovics.t@gmail.com

k.toth Creative Commons License 2014.07.19 0 0 5292

Sziasztok!

 

Burkoló szakembert keresünk konyha, fürdő, folyosó felújítása céljából. Ha valaki ismer egy jó szakembert aki Németországban Niedersachsen tartományban él és elvállalná a munkát, akkor kérem írjatok a következő címre: tothkrisztian@hotmail.com

 

Köszönöm

sogormail Creative Commons License 2014.07.18 0 0 5291

Erre elfeldtem a valaszt. Gondolom kozben azert kiderult.

Nem kell tobbet fizetned!

Előzmény: misi1bogyo (5287)
travellel Creative Commons License 2014.07.17 0 0 5290

Sziasztok

 

Keresek magyar női fodrászt Düsseldorf - Krefeld közelében. Aki segíteni tud, kérem írjon e-mailt a tomwid@vipmail.hu címre. 

 

Üdv 

 

Ildi

JAMIE222 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 5289

Online nincs albérlet.Oda kell menni, bemutatkozni, tárgyalni, megegyezni.

Előzmény: krómsapka (5288)
krómsapka Creative Commons License 2014.07.13 0 0 5288

Ez biztos nem lehet az ok, mert nem írom bele mennyi időre kellene. És ez egy Zwischenmiete esetében, amikor kifejezetten meghatározott időre keresnek bérlőt, ott ez nem lehet gond.

Előzmény: Order of Hermes (5285)
misi1bogyo Creative Commons License 2014.07.13 0 0 5287

Köszönöm a választ. Még egy kérdés: ezért nekem többet vonnak havonta a fizumból?  Vagy marad így minden? Már mint a lové részét illeti?

Előzmény: sogormail (5286)
sogormail Creative Commons License 2014.07.13 0 0 5286

Ellatjak! De van adminisztracios vonzata a dolognak. A feleseged kikoltozik, bejelentkezik oda ahol laksz. A biztositodnal jelzed, hogy feleseged kikoltozott, szeretnel csaladi biztositast es neki is igenyelni kell eü kartyat. Kitoltitek a papirokat, biztosito felveszi a feleseged is. Ekkor viszont ki kell jelentkeznie a magyar TB-böl.

Hogy ne kelljen levelezni meg papirokat kuldozgetni, legjobb ha a feleseged csinal (ha meg nincs) ügyfelkapu hozzaferest (bemegy az ocsmanyirodaba es keri). Ekkor on-line a magyarorszag.hu-n keresztul is ki tud jelentkezni a magyar TB-bol. (Mondjuk a hajatok az egnek fog allni, akkora egy rakas sz.r az ugyfelkapu az idiota javas rendszerevel, de legalabb van!)

Előzmény: misi1bogyo (5282)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.07.12 0 0 5285

Nem az a baj. Sokkal inkabb az, hogy neked fel evre kellene valami, ok pedig a hosszu tavu dolgokat szeretik...

Előzmény: krómsapka (5283)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 5284

Ha nincs saját jövedelme, a te biztositásodra öt is ellátják.

Előzmény: misi1bogyo (5282)
krómsapka Creative Commons License 2014.07.12 0 0 5283

Sziasztok,

 

tanácsot szeretnék kérni. Szeptembertől Brémába költözöm fél évre Erasmus tanulmányi ösztöndíjjal. Eddig kb. 30 üzenetet küldtem el az albérlettel kapcsolatban, és eddig ketten írtak vissza,és idővel ők is elálltak. Szerintetek mi lehet a baj? Beleírom a levelembe, hogy Magyarországról jöttem, ez a probléma? De végülis úgyis kiderülne, nem?

Valami tanácsot szívesen elfogadnék, köszönöm.

misi1bogyo Creative Commons License 2014.07.12 0 0 5282

Sziasztok. Lenne egy fontos kérdésem. A feleségem kijönne utánam németbe, de először nyelvet szeretne tanulni és utána elhelyezkedni. Én már itt dolgozom bejelentve stb. Lakhely minden. A kérdésem a következő: amig nem lessz munkahelye az én betegbizositásommal ellátják - e őt is?(a KKH- nál vaok.) Gyermek még nincs. Vagy csak akkor ha gyerek is lenne? Előre is köszönöm a válaszokat segítségeteket.

Vanilla1986 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 5281

Sziasztok!

 

Szeretnék Németországban németet tanulni! Van valamilyen tapasztalatok az ingyenes tanfolyamokról?

sogormail Creative Commons License 2014.07.10 0 0 5280

Nyilvan! Az is elofordul, hogy az ember lottot vesz es nyer. Szerintem nem ertetted.. Senkit nem zavar, hogy ide teszed a hirdetesed. Tanacs volt, hogy ne varj a sultgalambra. 

(Nem mellesleg ha ennyire nehez az immo-n keresgetni, miert nem mesz a facebook "Munich Expat Meetups" csoportjaba kerdezoskodni?)

Előzmény: niches001 (5278)
DeRosa Creative Commons License 2014.07.10 0 0 5279

Felteheted, mint ahogy mindenhova mashova is.

 

Hogy mi ertelme van, az egy egeszen mas kerdes...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: niches001 (5278)
niches001 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 5278

ez mind igaz, ennek ellenére mégis előfordulhat, hogy valaki nachmietert keres (mint ahogy én is a jelenlegi albérletemre). tehát miért ne tehetném fel a kérdést ilyen fórumokon is?

Előzmény: sogormail (5277)
sogormail Creative Commons License 2014.07.07 0 0 5277
Előzmény: niches001 (5276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!