Keresés

Részletes keresés

bbb226 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 304

gsolya, ez a vers annyira jó és pont passzol a mi szomszédunkhoz is. Lehet nekiállok tapétázni :-D

Előzmény: gsolya (294)
combi27 Creative Commons License 2023.07.26 0 0 303

én elpicsáztam az albérlőt...(férfi volt, mielőtt azt gondolná vki hogy nőt ütöttem meg)

előtte szóltunk  neki többen is szépen...aztán szóltam csúnyán...hívtunk többször rendőrt...közös képviselőt...tulajdonost...

8 hónapig kínlódtunk a napi 16-18 órányi hangos zenével hol éjjel hogy nappal..

egyszer meguntam, felmentem, ahogy ajtót nyitott szó nélkül olyat vertem rá hogy beesett a konyhába...egy hét múlva költöztek...

aki ilyen az nem fog változni, vagy ő vagy te költözöl.

 

Előzmény: Manomona (298)
AlexMiller Creative Commons License 2023.04.04 0 0 302

Kerüld és hagyd figyelmen kívül

MariaMmm Creative Commons License 2023.03.23 0 0 301

Figyelmen kívül hagyni

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.12 0 1 300

Hmm ..érdekes ..Ez melóhelyeken is így működik 

Előzmény: combi27 (299)
combi27 Creative Commons License 2022.07.28 -1 1 299

sikersztori titka: aki előbb kikészíti a másikat, az marad....

Előzmény: Manomona (298)
Manomona Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 298

Itt mindenki panaszkodik, megjegyzem többnyire jogosan. De hol a megoldás? Nem lehet folyamatosan költözni, ha hülye szomszédra lel az ember, mert akkor egész életedben költözhetsz. 

 

Vannak itt sikersztorik? Vagy ez meddő kérdés? 

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.05.27 0 0 297

A lakóhelyem környéken vannak kukák egyik jobban bűzlik mint a másik, meg a folyosón is rossz szag terjeng . Gondolom gyakorlatilag nem lehet tenni semmit .

 

Tulajdonképen csak az érdekelne, hogy van-e másoknak is hasonló bajuk a bűzzel ?

Nekaó Creative Commons License 2022.04.22 0 0 296

Ebben az esetben a legjobb módszer figyelmen kívűl hagyni őket. Nem sértésből, de ez olyan mint amikor a kutya azért ugat, hogy felfigyeljenek rá.

Előzmény: Dixi.. (293)
tuktikka Creative Commons License 2022.04.09 -1 0 295

Olvasd el a versedet és kérdezd magadtól szeretnél e olyan szomszédot aki igy szövegel.

Előzmény: gsolya (294)
gsolya Creative Commons License 2022.03.25 0 3 294

Van egy idevágó versem. Kitapetaztam vele a lépcsőházat:

 

Levél a kedves szomszédnak

 

Kedves „Tnczsndr” és az a kurva Lányod, 

Kívánom, egy panelnyi szar szakadjon le rátok!

Nem vagyok rossz ember, nem keresem a gondot,

De 2 éve várok arra, hogy majd megbaszódtok!

 

2 éve próbálunk olyan halkan élni,

Mint a néhai itt lakó halott öreg néni,

És te meg a retardált, hülye gyereked,

2 éve hisztiztek, a fasz kivan veletek!

 

Nem tetszik, ahogy ajtót nyitunk, kihúzzuk a széket,

Nem engeded, hogy a falra feltegyünk egy képet,

Mindegy az, hogy karácsony, vagy családi ebéd,

Mert nem bírod a járkálást, sem a nevetést.

 

Te kiborulsz, hogyha becsukom a szekrényt

Nem beszélünk hangosan, mert idegbeteg szegény!

S ha a retkes házban akárki is zörög,

Káromkodva dörömbölsz a radiátorcsövön!

 

Leszarod, hogy reggel van, hétvége, vagy éjjel,

Hogy zeng tőled a ház, ha az ideg megbasz éppen,

Üvöltöd, hogy „Kuss legyen!” Mert a kis ribanc pihenne,

Pedig te vagy itt a leghangosabb a …9-ben!

 

Elhiszem, hogy szar lehet, ha folyton fáj az élet,

De oly régóta álmodom, hogy arcon baszlak téged!

Ha még egyszer idejössz és nyomod a csöngőnket,

Feldugom a picsádba a rákos „dobverődet”!

 

A radiátorcsőhöz azt még hozzátenném,

Ha faszt vernél ily lelkesen, már kő gazdag lehetnél

Nem kéne a panelban agyvérzést kapnod,

Meg mások életébe folyton beleszarnod!

 

Az ilyen mísz picsának a társasház nem való,

Csak füldugó a fülbe, pofádba nyugtató

Mily fura tünete ez az akkut faszhiánynak,

Megmondhatod ezt is a jó kurva anyádnak!

Dixi.. Creative Commons License 2022.02.22 0 0 293

Valami más ötlet?bárkitől...ami használható.

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.21 0 0 292

Költözz el

Előzmény: Dixi.. (291)
Dixi.. Creative Commons License 2022.02.11 0 2 291

Nos a helyzetem elég bizarr.Újra panelbe költöztünk,egyetemvárosból kertvárosba.Gondoltuk problémamentes csendes környék,mi gond lehet.A csenddel nincs gond,sőt!

Még a bútorszállítókat vártam egyedül az üres lakásban,telefonáltam egyet a haveromnak és halk beszédhangon dumáltunk:remélem nem lesz itt is "problémás" személy.

A régi lakásunk fölötti lakókkal nem tudtuk megértetni a rendeltetésszerű használatot.Valamit indokolatlanul húzgáltak oda vissza az egész lakásukban,mikor megkértük őket,lehazudták.Elköltöztünk aztán.Az illető és barátnője egy rátarti megtollasodott félcigány csapatból állt.

Szóval az új lakás:megemlítettem ezt az esetet a haveromnak halkan telefonon és nem sejtettem,hogy az alattunk lakók minden szavamat kihallgatták.Több órán keresztül őrjöngtek,hogy a romákat a számra mertem venni,megtanulok kesztyűbe dudálni.

De ők nem cigányok,mert hát hogy is lennének azok....csak akkor nem értem miért őrjöngtek habzó szájjal...

Szóval folyamatosan hallgatóznak,számontartanak minket hogy hol,mikor,és ki mit csinál és miért.Úgy közlik velünk,hogy érthető hangerővel visszamondják nekünk sértegetések közben.

Baj nekik a wc lehúzás,a zuhanyzás,hogy ha mosunk.még az is,ha gumipapucsban halkan megyek...volt mikor az idióta felordított a fürdőbe:hagyd már abba a zuhanyzást.

És ezt fényes nappal,munkaidőben.Ők folyamatosan otthon vannak,nem tudom miből élnek,csak fülelnek és megjegyzéseket tesznek ránk.

Valószínű ezt csinálták volna akkor is,ha nem hozom fel a roma témát....de hát ők nem is cigányok ugye.

Végül is mi a fasz bajuk van?

Trailm Creative Commons License 2022.02.11 0 0 290

igen

 

 

Dixi.. Creative Commons License 2022.02.10 -1 0 289

Üdv mindenkinek!

 

Érdemes ide írni/figyeli valaki a topikot?

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.26 0 1 288

Figyelj rám, figyelj arra amit mondok. A pest ioldalon N-E-M-SZ-A-B-A-D " lakást venni . Teljesen mindegy hogy új vagy használt lakásról van szó felejtsd el.Megjegyzem az újépítésű lakások sokkal szarabb anyagminőségű építőanyagokból épülnek mint a hetvenes években épült lakások pedig azok sem jók. Üzleti szempontból sem szabad fővárosi ingatlanba fektetni ugyanis egy idő után már nem fogod tudni kiadni bérlőnek vagy bárkinek ugyanis nem lessz kinek.Pláne ha ilyenek a szomszédok. Húsz éven belül  a pesti oldalon csak albérlők fognak lakni. Azt javaslom addig add el lakásod amig van kinek de sürgősen,nem viccelek komolyan mondom .Bár jelenleg senki nem akar ingatlant venni mivel évek óta túl vannak árazva a pesti oldal ingatlanárai mégis meg kell próbálni. Ha kell engedj a vételárból 40-50%-ot . Ezt komolyan mondom .Szabadulni kell a pesti oldali ingatlanoktól  problémás ingatlanok és egyre inkább azok lesznek .Higgy nekem. Megfizetted a tanulópénzt de remélhetőleg tanulsz az esetből és levonod a következtetést . 

Előzmény: Vauvau12 (282)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.20 0 1 287

Kábé semmit. .aszatlan picsa. Ha legközelebb alkot valamit, feljelented a rendőrségen rongálás, zaklatás, betörés miatt. Igen, a kerítés szétbarmolása az betörés, a tyúk ismeretlen elkövető általi lopás, a kutya átszáguldása közveszélyes állattartás, vagy felelőtlen állattartás vagy micsoda, de kapásból hívhatod a kutyamenhelyet, szedjék össze, vigyék el. Nem képes felelős állattartásra. Egyúttal rendőrségen is feljelented mert közveszélyes.

 

De mindenki körbe fog röhögni és csak hülyébb lesz a banya. Szóval legyen hivatalos helyen nyoma, hogy nem százas... bármikor jól jöhet. Ne csak te emlékezgess.

Előzmény: carlos puyol (286)
carlos puyol Creative Commons License 2021.11.20 0 0 286

sziasztok segítségeteket kérném egy őrült szomszéd miatt.

 

először is állandóan vicsorog átkozódik az egész családomat szidja, de olyat is aki 20 éve halott,

amíg a férje élt addig azért az mindig helyre tette hogy viselkedjen.

 

ráadásul 3 ablaka az udvaromra néz (nincs 180 centi magasan, ahonnan azt kell hallgatnom minden családtagom mag az ördög és még egy csomó dolgot ami nem valós.

pl kárt okoztam neki vagy az apám.

a helyzet viszont fordított , sajnos majdnem 100 méter közös kerítésünk van , az eleje tömör beton odább drót.

a drót kerítésemre rávágott egy 20 méter magas diófát , amivel elhajolt az egész plussz a frissen húzott fóliámra landolt a lombkoronája.

aztán elbontott egy épületet és kerítésnek meghagyta a falat ami hova dőlt? a szőlőmbe ,két sor szőlő frissen húzott drótokkal annyi,még szerencse senki nem sérült meg.

tegnap meg miután elpusztult a kutyája úgy döntött áthívja a szomszédját és markolóval ás lyukat, ugye nem találjátok ki a beton kerítéstől 30 centire így egy lapot összetört.kb 1 hektár kertje van lett volna hely bárhova.(már annyi kárt csinált ugy gondolom szándékosan csinálja.

így is van elég baj a családban és ezzel kell még plusszban foglalkoznom.

 ezek mellett 2x átjött a kutyája az összes tojójércém széttépte így az elmúlt 20 évben.

még írhatnék .

kb 40 éve ilyen kezdte a nagyszüéeimmel , jöttek a szüleim most én jövök

nálam betelt a pohár.

mit tudok tenni jogilag nem jogilag egy elme és idegbeteg nővel.

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.21 0 0 285

Mond neki azt, hogy covidosak a kollégáid, nem akarod megfertőzni. :)

Előzmény: ditta12-34 (264)
scitecni Creative Commons License 2021.10.20 0 0 284

Sziasztok!

 

Segítségetek kérném. Adott egy Budapest, közel belvárosi társasház, önkormányzati lakása. A lakás 1 embernek van kiadva, aki közel 1 éve leköltözött vidékre, és helyetteaz alkoholista barátai költöztek be. Hosszas huza-vona, többszöri erőszak és 20+ rendőrségi intézkedés után az önkormányzat a héten kitette ezeket az illegálisan ott tartózkodó embereket. 

 

Viszont ők azóta is visszajárnak a társasházba a legkülönbözőbb időpontokban, 6 órakor, 23 órakor, délben stb. Volt, hogy a szomszéd látta őket bemászni az ablakon, kihívta rájuk a rendőrt azok elküldték őket. De végtelenségig nem lehet rendőrt hívni az biztos. Van jó megoldás ilyenkor?

 

köszi

sárkánygyümölcs Creative Commons License 2021.10.15 0 1 283

Szia,

 

Szerintem az jó ötlet, hogy beszélsz a szomszédaival, hogy ők mit tapasztalnak. (Lehet, hogy ők sem mernek szólni.) Aztán jelezném a lakás főbérlőjének, aki kiadta a lakást, hogy ugyan menjen már be szétnézni, hátha tényleg kárt okozott a bútorokban. Ő felmondhatja a bérletet gondolom.

Ha semmi nem történik, tényleg csak abban reménykedhetsz, hogy rövidtávú szerződése van és nem sokáig lesz már ott.

Előzmény: Vauvau12 (282)
Vauvau12 Creative Commons License 2021.10.15 -1 0 282

Sziasztok,

 

hangos felső szomszéd támájában tudok hozzászólni, életemben nem gondoltam volna hogy erre valaha sor kerül.

Leírom az előzményeket, bizonyítván hogy nem én vagyok ideggyenge és nem a ház kivitelezésével van gond.

 

Évekig kertes házban éltem, majd Budán, társásházban több lakóval körülvéve, jelenleg Pesti oldal legfelső emelet.Soha semmilyen gondom/gondunk nem volt a szomszédokkal.

Idén májusban 2 éves keresés után csíptem meg egy újépítésű lakóparki garzont, azért esett erre a választás, mert a műszaki tartalom igen magas szinten valósult meg. A kivitelző a Swietelsky és a Pannónia Épszerk Invest volt, van rendesen anyag a falakban,  30 centis válaszfalak hanggátló téglával, vastag födém, hűtő-fűtő gépészet is kimagasló. A burkolat tömörfa parketta a lakások szobáiban, normálisan alá is van szigetelve. A háznak saját üzemeltető cége van, és a tulajdonos a száz akárhány lakásból kb 15-20 darabot saját tulajdonban hagyott és kiadással együtt üzemelteti őket. A házban a tulajdonosi-bérlői arány, kb 70-30%.A bérlők főleg külföldiek, elég magasak a nm árak ez ennek az oka.

A lakást hosszabbb távon kiadásra vettük, jelenleg heti 2 napot töltök itt kb van hogy csak egyet.

Második emelet, földszinten és elsőn irodák, és 1 db lakó, néma csend, a kutyája néha ugat, de abszolút nem zavaró.

Jobb oldali szomszéd egy Kft, 8-6-ig vannak, semmi baj nincs velük, jobb oldali szomszéd egy belga befektető aki éves szinten max 2 hónapot tölt Budapesten.

A felső szomszédom bérlakás, augusztusig egy itt tanuló indiai srác lakott ott, a hangját nem hallottuk, sajnálom hogy haza kellet térnie, nagyon jó viszonyban voltam vele.

 

A horror ezután következett, szeptember elején az üzemeltető újra kiadta a lakást, ezúttal egy szerb palinak akit én nemes egyszerűséggel a "balkán istenátkának " hívok.

Fogalmam sincs hogy ő 200 kg, vagy vascsizmában közlekedik-e a lakásban de mintha egy elefánt ugrálna felettem, rezonálnak a gardrób szekrények, döng az egész födém.Amíg jó idő volt a félig nyitott erkélyajtóban ordítva telefonált, recseg-ropog alatta az ágy, a hálószobai válaszfalon folyamatos kopácsolás, bútorokat tologat és hajigál.

Mindezt este 7-8 körül kezdi és ez megy éjfélig.Időnként felbukkan a qrvája is, aki magassarkú cipőben vágtat a tömör cseresznyefa parkettán (sic!), folyamatos recsegés-ropogás hallatszik, szerencsételen bútorok már lehet hogy nincsenek is egyben.Azt hiszem ha a födém gyengébb minőségű lenne, már megrepedt volna a plafon, vagy ennél cifrább hangokat is hallanék.

Egyszóval betelt a pohár.

Jómagam kerülöm a konfliktusokat mint a tüzet,de másfél hónapnyi tűrés után írtam a közös képviselőnek és magának az üzemeltetőnek a problémáról, amit jeleztek is neki.

A helyzet tegnap este ért a csúcspontjára, amikor este fél 12-kor kezdett el bútorokat hajigálni, őrült módon verte a radiátor csövét, mivel az elsőn lakó lány kutyája fél órát ugatott, szerintem azt hiszi, hogy az enyém a kutya és így akart bosszút állni.

Én szólni nem merek neki, valós veszélynek érzem hogy ez egy utolsó suttyó maffiózió aki simán előveszi egy kalasnyikovot és lepuffant.:)

 

Az én helyzetem rendeződik hamarosan, ahogy az elején írtam keveset vagyok itt, a hét többi részét a párommal töltöm az ő lakásában.

De!!!!

Ősz végén tervezzük kiadni ezt a lakást, namármost épeszű bérlő innen 1-2 hónapon belül elmenekül és hosszútávú szerződés esetén is pont le fogja sz@rni ha bukja a kauciót.

Nagyon szeretem ezt a lakást, kitűnő, élethosszig tartó befektetés, ráadásul a tervezett bérleti díj bevételből fizetném a NAV felé a halasztott vagyonszerzési illetékem egy részét.

A házban ha van szabad lakást, azt nagyjából 1-2 hónapon belül ki is veszik.

De így??????

 

Jómagam is ingatlanüzemeltetéssel foglalkozom, kérdeztem a céges jogászokat is, hogy mit lehet tenni.A válasz kb semmit.

A lakásokat üzemeltető céggel sem szeretném már összerúgni a port, tőlük vettem az én lakásomat is, nem tudom mi az a határ amikor újra jelezni kéne, hogy a probléma nemhogy megoldódna, de kezd a helyzet elfajulni.

Egy fél élet munkáját és bevételi lehetőségét teszi tönkre ez a baromarcú.

Arra is gondoltam, hogy megkeresem a mellette lakókat hátha azzal megyek valamire.

Teljesen tanácstalan vagyok már ebben az egész cirkuszban.

Csak reménykedni tudok benne, hogy rövidtávú szerződése van és hamarosan eltakarodik.

Lilaorgona1187 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 281

Nálunk is hasonló a helyzet, de nálunk a hátunk mögött beszél. Neki baj, ha folyatom a vizet, vagy szombat reggel valamilyen házimunkát csinálok. Csak a szellőző mellett beszéli meg hangosan, hogy "mi a f@szt csinál ez már megint?" Nálunk is feszült a helyzet, én szorongok, már otthon sem érzem jól magam. Ők húzogatják a székeket, az nyikorog, úgy közlekednek, hogy hallom, hogy a lakás melyik pontján vannak. Rémesek. Nálatok mi lett a megoldás?

Előzmény: Rigips35 (277)
Evif Creative Commons License 2021.04.15 0 1 280

Szia, lassan két hónap telt el a bejegyzés óta. Vajon történt valami pozitív előrelépés? Utána kellene járni az Önkormányzat honlapján esetleg, hogy helyileg szabályozzák e az állattartást, van-e közösségi együttélésről szóló valamilyen helyi rendelet. Lehetséges, hogy ebben meg van határozva milyen időszakokban végezhetők, illetve nem végezhetők zajos munkálatok. Ha sehogy sem akarsz konfrontálódni, a zavarás, a zajongás, magától biztosan nem fog elmúlni. A szabályos helyen és méretben lévő ablakkal nem tehetsz semmit és hivatalosan sem fognak tenni. Ablak elé helyezett palánkot én is láttam már, szerintem sem szűri ki a hangokat. Magasra növő növényt ültetnék oda. Ha a felhajtó a saját tulajdonotok oda kell tenni egy parkolásgátlót, rá lehet keresni a neten, viszont azt gondolom nem saját tulajdon, ez esetben nem tudok megoldást. Sajnos többféle támadásnak vagy kitéve, gondolom a költözés nem jöhet szóba….

Előzmény: SKTo (273)
Rigips35 Creative Commons License 2021.03.23 0 1 279

Igen ismerem! De sajnos van olyan szomszéd akit az is zavar, ha elfingod magad!

Előzmény: kepvis (278)
kepvis Creative Commons License 2021.03.22 0 0 278

Szia.

 

Nézd, elég pongyola a megfogalmazásod,te elmondtad a te nézőpontod, a te tapasztalásodat.
Kérdezem,hogy ismered-e a házirendet,abban foglaltakat betartod/betartjátok-e?
Ptk,somszsédjog, szükséges/szükségtelen zavárás stb...

Előzmény: Rigips35 (277)
Rigips35 Creative Commons License 2021.03.17 0 0 277

Tisztelt Tagok,

 

Segítsetek nekem kérlek, mert vagy rá fog menni a házasságom vagy nem tudom mi lesz a vége... Adott egy panel lakás. Igyekszünk nyugodt életet élni, hiszen elég sokat dolgozunk! De at alattam lakó szomszédunk sajnos olyan, hogy akit az is zavar ha eltüsszentem magamat. Már ott tartunk, hogy nem jön hozzánk senki a család sem nehogy szóljon, hogy nagosak vagyunk. Bezzeg ő énekelthet késő este és beszélgethet, ha mi tesszük ezt azonnal jön a falverés! Gyermeket szeretnénk vállalni, de én nem merek így, hiszen ha az újszülött éjjel sír, akkor mit csinálok vele? Hogyna mondam meg egy kisgyermeknek, hogy ne sírj, mert a szomszédott zavarja! A feleségem emiatt már elég sokat vitázik vele, hiszen értheő nem szeretné sokáig húzni.

 

Mit tudunk tenni jogilag, hogy ne legyen börtön az életünk a saját lakásunkban?

 

Köszönöm előre is.

Bizunderhut Creative Commons License 2021.03.02 0 0 276

Ez tapasztalatom nem elég

Előzmény: fergabox (267)
Bizunderhut Creative Commons License 2021.03.02 0 1 275

Megértelek nagyon fájdalmas így élnetek!

Előzmény: SKTo (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!