Keresés

Részletes keresés

Celtis Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37743

Sejtettem. Mondjuk egy pár mm-es kávájú nagy fekete képernyő estén nem sok dizjánról lehet beszélni. Főleg, ha úgy csinálod, mint én és felakasztod a falra.

Előzmény: Mödzsi (37742)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37742

:)

Valahogy úgy. (Annyit mondanék, hogy a design is fontos ... és nem nekem volt vele bajom)

Előzmény: Celtis (37741)
Celtis Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37741

Valahogy azt érzem a hangsúlyból, hogy nem műszaki paraméterekben vagy képminőségben tapasztalt hiányosság áll a döntés mögött. :)

Előzmény: Mödzsi (37737)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37740

Nem említette mert most vette. Csak azért írtam mert láttam azt is, de nem kéne. :)

Előzmény: lala1961 (37739)
lala1961 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37739

Üdv ! Említette az esetleges cserét ?:D Ne hagyd/add !:D

Ui: Hogy nekem nincs ilyen sógorom b... meg,pedig lenne cseretárgyam is !:)

Előzmény: fák, juh, madár2 (37738)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 37738

Egy 50"-os pana G20-ast nyúzok már vagy 10 éve.

Tökéletes. :)

Nem adnám a sógorom hajlított oled tv-jéért.

Előzmény: Mödzsi (37737)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.08 0 0 37737

Nos sajnos le lett szavazva a dolog. 

Tettünk egy újabb látogatást a boltba és megállapítottuk, hogy számunkra továbbra is marad a régi Pana addig amig működik. Utána meg lesz majd valami ...

Előzmény: Celtis (37735)
asx Creative Commons License 2018.01.06 0 0 37736

Mert az utolsó plazmák pár évesek, azokat még nem kell lecserélni. Arról nem is beszélve, hogy olyanok vették meg az utolsó plazmákat akiknek a világnézete dőlne meg ha most LCD-t vennének...

Meg különben is ha megveszik ennyiért akkor miért adnák olcsóbban? Én még drágábban adnám ha lenne, mert még azért is megvennétek. :)

Előzmény: Saughassy (37734)
Celtis Creative Commons License 2018.01.06 0 0 37735

Igen, a betekintési szög az elég gyatra. Nálam ez nem gond, mert csak szemből nézzük.

Majd írd meg a tapasztalataidat!

Előzmény: Mödzsi (37732)
Saughassy Creative Commons License 2018.01.06 0 0 37734

Ja. Nezd meg a hasznalt piacot. Valamiert nem hajigaljak fillerekert a szar plazmakat.

Előzmény: asx (37733)
asx Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 37733

Plazma TV? Ti még tényleg itt tartatok? :)

Még jó, hogy nem a képcsöveseket sírjátok vissza...

Előzmény: BBéci (37731)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.06 0 0 37732

Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást.

Tegnap elmentem élőben is megnézni a Sony-t.

Képminőségben szerintem hozza a G30-at, az egyetlen dolog ami miatt kérdéses számomra a dolog, hogy a VA panel miatt nagyon szűk az a tartomány, ahol megfelelő színeket látni. Ez majd elválik a gyakorlatban, mert végül megrendeltem :) - nézegettem használt plazmákat is, azonban használtan nem igazán szeretek ilyen értékű termékeket vásárolni, pedig egy GT60-as szériát hasonló méretben elég borsos áron árulnak ...

Az Android nem volt iszonyatosan lassú, de persze nem igazán kapkodta magát a G30-hoz képest. De azt néztem, h a frissítéseket le lehet tiltani, illetve elméletben vissza is lehet állni egy korábbi konfigra, tehát a tervem az, hogy majd nem frissítem, remélve, hogy nem lassul be. (Nekem a smart része egyáltalán nem fontos, úgyis külső média lejátszót használok ...)

BBéci Creative Commons License 2018.01.05 0 0 37731

Ajánlom mindenkinek a PH! Plazma TV topikjának böngészését!

BBéci Creative Commons License 2018.01.05 0 0 37730

Annyiból releváns, hogy milyen tévét engedek a házamba, hogy árnyalja a véleményemet. Inkább vennék használt 60-as sorozatú plazmát, mint bármilyen LCD-t. Azzal ki lehet húzni a jó Panasonic és Sony OLED-ek árának ésszerű szintre csökkenéséig.

Előzmény: Celtis (37729)
Celtis Creative Commons License 2018.01.05 0 0 37729

A kérdezőnek G30-as Pana plazmája van, tehát induljunk ki abból. Ez kalibrálva ez tudta: Black 0.03 cd/m2 Brightness 96 cd/m2 Contrast ratio 3200:1

Ennél az említett Sony jobb paraméterekkel bír, és itthon is volt alkalmam side-by-side összehasonlítani a G30-at a W829B Sonyval és hidd el, feketében meggyőzően hozta a G30 Pana plazma szintjét. Épp ezért tapasztalatból merem a VA paneles LCD-t ajánlani a kérdezőnek. Az, hogy te mit viszel és mit nem a lakásodba, nem hiszem hogy releváns lenne a kérdező szempontjából.

BTW én azért adtam el a Pana plazmámat, mert panel csere után is bandingolt. Sajnos az 50-es panelnél ez jellemző hiba.

Előzmény: BBéci (37727)
BBéci Creative Commons License 2018.01.05 0 1 37728

Mindkettő remek darab, már amennyire elmondható ez egy LCD televízióról. Ma kérdeztek a Panasonictól, tesztelném-e valamelyik csúcskészüléküket az EZ950 után. Nemet mondtam mert nem engedek be a házba folyadékkristályos lomot, csak OLED jöhet.

Túlzásnak, nagyképűségnek tűnhet, de csak a fali konzolon lévő plazmám elé tudnám tenni és miért nézzek gyengébb képminőséget két hétig?

Előzmény: Mödzsi (37724)
BBéci Creative Commons License 2018.01.05 0 1 37727

G30 nem volt nálam, csak VT30, akor nagyon jónak számított minden szempontból. Két ismerősnek ajánlottam G30-at, hallgattak rám és boldogan használják. Egyikük válás miatt TV nélkül maradt, újfent engem kérdezett, Sony C905-öt vett és visszasírja a plazmát.

Visszatérve a kontrasztra, GT60-om feketeszintje 0,006, ebből 1:16000 adódik, ami mellett a legszuperebb LCD sem rúg labdába. Bő két hétig volt nálam EZ950 OLED, azzal összehasonlítva sem vallott szégyent a GT60.

Előzmény: Celtis (37722)
Celtis Creative Commons License 2018.01.05 0 0 37726

Az Android miatt kár aggódni. Teljesen stabil volt már két éve is. Az meg nagyon király, hogy a Kodit simán csak telepíted a TV-re az áruházból.

Celtis Creative Commons License 2018.01.05 0 0 37725

Én is a Sony-t javasolnám. A Sony VA paneles, baromi jó kontraszttal, és szabályozható local dimminggel. A fekete miatt egy percet sem kell aggódnod.

Viszont nekem volt egy ideig direkt háttérvilágítású Sony TV-m (65X8509C). Elképesztően jó képe volt, de végül vissza kellett cserélnem, mert hülyét kaptam a bandingtől. Igyekeztem utánajárni és arra jutottam, hogy ez a jelenség kifejezetten a direkt LED-es készülékekre jellemző probléma. Viszont van aki észre sem veszi. Nálam is kizárólag focimeccsnél volt zavaró, de ott nagyon.

Azt tanácsolom, hogy próbálj ki egy ilyen TV-t úgy, hogy focimeccse megy rajta (akár felvételről). Figyeld a nagy egybefüggő zöld területeket amikor svenkel a kamera. Ha ilyenkor sötétebb világosabb sávok jelennek meg (mintha csíkokban koszos lenne a képernyő) akkor a probléma fennáll. Ha nem látsz semmi zavarót vagy amúgy sem nézel sportközvetítéseket, akkor bátran megveheted. Anno úgy láttam, hogy az enyém utáni évjárat XD már nem szenvedett ettől a prblémától, tehát van ár esély, hogy az XE még jobb.

Anno csináltam egy videót is a jelenségről. https://www.youtube.com/watch?v=UgWH4jWBAws Persze a YT videó kevésbé adja vissza , de kb. a 36-38. másodperc között én most is jól látom a képernyő közepén a sávokat.

Mödzsi Creative Commons License 2018.01.04 0 0 37724

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én is G30-ról szeretnék váltani. Most épp néztem, hogy a Sony 55XE9005 épp annyiba kerül, mint a Panasonic 58EX780.

A kettő közül melyiket vennétek? (Paraméterek alapján a Sony jobbnak tűnik, de az Android miatt aggódom egy kicsit.)

Celtis Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37723

A lenti kalibrált Sony értékekhez pl. 2/10-es(!) háttérvilágítást kell állítani.

Celtis Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37722

VA paneles LCD TV-knek plazma szintű feketéje van. Én Pana 50G30-ról váltottam. Van egy régebbi Sony 55W829B, az érzésre jobb feketét produkált a plazmával összehasonlítva.

Sony: Black : 0.020 cd/m2 White : 105.2 cd/m2 Contrast : 5260 : 1

G30: Black : 0.03 cd/m2 White : 96 cd/m2 Contrast : 3200 : 1

Van egy KS7000-es Samsungom is. Az elvileg még jobb kontrasztot tud mélyebb feketével, de érzésre a Sony picit jobb. Talán azárt mert a Samsung bármennyire is letiltom, játszik a háttérvilágítás fényerejével.

A háttérvilágítás fényerejét eléggé le kell venni, de ez igen széles skálán szabályozható szerencsére.

Előzmény: Mödzsi (37720)
kgaboroo Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37721

Sajna ez engem is zavart. De ez pár éve volt. Azóta nem láttam otthoni körülmények között esti sötétben hasonló tévét. Lehetséges, hogy a még újabb ledes technika már valamennyire javított ezen a jelenségen.

Az áruházakban ezt nem lehet tesztelni.

Előzmény: Mödzsi (37720)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37720

Szia,

Köszönöm szépen. 

Még egy kérdés. Az egy része a dolognak, h a képe hasonló, de a háttérvilágítást vajon mennyire lehet belőni? 

Nekem az a tapasztalatom, hogy még fekete képnél is bevilágítja a szobát a háttérfény.

A VA panel esetleg ezen tud valahogyan javítani?

Előzmény: kgaboroo (37719)
kgaboroo Creative Commons License 2018.01.02 0 1 37719

Én is hasonló cipőben jártam pár éve. Panasonic plamám 7 éves lett és gondoltam újítok led lcd-re. Vettem is egy szintén Pana ledes tévét. Gondoltam majd megszokja a szemem a képét. De nem....és pár nap után felhívtama kereskedőt, hogy szeretném visszavinni a tévét és ha lehetséges akkor újra plazmát vennék helyette. Persze akkor már nemigen lehetett plazmát kapni, de szerencsémre ebben az üzletben még volt raktáron 2 db szintén Panasonic ST50-es Smart.

Megbeszéltük az időpontot amikor visszaviszem, még volt két nap addig. Próbálgattam addig is állítgatni a led tévét és megdöbbenve tapasztaltam, ha kikapcsolok pár képjavító áramkört akkor szinte plazma képet kapok. De már nem akartam visszamondani a visszavitelt.

Hazahoztam a plazmát és hepi.

Ha előbb jövök rá a lednél a beállításokra akkor valószínűleg nem vittem volna vissza. Ezért nyugodtan ajánlom, hogy Panasonic tévék között keresgélj. A beállításoknál megtalálod a képjavító részeket, és ezeket kikapcsolva megjavul a kép. Akinek a szeme plazma képhez szokott az nehezen emészti meg az lcd képét. de van rá lehetőség, hogy legalább plazmaközeli képet állíts rajta.

Előzmény: Mödzsi (37718)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.01 0 1 37718

Sziasztok,

Szeretném kérni a véleményeteket.

Jelenleg egy Panasonic Viera 42G30 büszke tulajdonosa vagyok.

Költözés miatt egy kicsit messze került a TV, emiatt elgondolkodtam rajta, hogy vennék helyette egy új TV-t.

Eddig nem volt tapasztalatom a LED TV-kel (sajnos OLED nem fér bele a keretbe), így felkerekedtem, hogy megnézem a lehetőségeket.

Az igényeimhez (a fekete legyen fekete, ne virítson a háttérnfény ... gyakorlatilag a plazma képe lenne az igény) a Panasonic 58EX780 (VA panel) állt a legközelebb. Azonban mikor végre sikerült elintézni, h sötétebb helyiségben is megtudjam nézni, rájöttem, hogy ez is messze áll a jótól. (Tipikusan sötétben nézünk filmeket.)

Emiatt elkezdtem nézegetni, h esetleg egy használt plazmát vennék (pl. 50GT50-60, vagy hasonló). Azonban mivel ezek a készülékek is már kb. 3-4 évesek honnan tudom megállapítani, h minden rendben van vele? Illetve ahogy látom elég borsos áron mérik használtan is ezeket (pl. Jófogáson 65VT50 380eFt ?), szerintetek egyáltalán van értelme ennytit elkölteni rá? Esetleg tudtok ajánlani hasonló árban új készüléket ami hozza ezt a minőséget?

Köszi előre is és BÚÉK.

vzoli1972 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 37717

Segitsegeteket szeretnem kerni mivel teljesen ismeretlen vagyok a tv-k szakteruleten.

Tv vasarlas elott allok.  55“-65” meretben szeretnek tvt vasarolni.

Tudtok ajanlani gyartot ill tipust max 350.000 ft osszegig?

Koszonom a segitsegeteket!

Udv mindenkinek

BBéci Creative Commons License 2017.12.10 0 1 37716

Óriási tévedésben vagy!

Az OLED paneleket valóban az LG gyártja, de silány elektronikát tesznek mögéjük. A Sony és a Panasonic OLED-ek messze lekörözik az LG-ket, ez saját tapasztalatom is, közvetlen, egymás melletti összehasonlítás alapján.

Janos666 a PH! plazmás topikjában részletesen elmagyarázta, mi a baj az LG tévékkel. Évek óta járja az országot, tévéket, monitorokat, vetítőket kalibrál, nálam legalább tucatnyiszor járt, részt vett a tesztelésekben. Még soha nem találkozott olyan LG-vel, ami igazán jó lett volna.

Tudnának jót gyártani, de valamiért nem akarnak.

Előzmény: Celtis (37713)
Saughassy Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37715

Más szempont is van. :) Nekem az új haloba kisebb kerül majd, mert az asszonynak meg a plazma fényereje is sok volt, 55os méretben. Ő csak tévére tud elaludni, és nem mindegy, hogy 40"-nyi felület villog este, vagy 60. :) Viszont lesz végre nagy nappali, nagy tévével.

Előzmény: Celtis (37714)
Celtis Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37714

A J sorozatú Samsung 2 éves modell, felejtős.

Mindazonáltal, ha sötét szobában akarsz TV-zni, akko VA paneles TV-t vegyél. A www.displayspecifications.com oldalon ellenőrizheted a panel típusát. Általános TV-zéshez jó az IPS, főleg, ha nem csak pont szemből nézitek. Háttér TV-zésre mind az LG mind a Samsung TV-kkel elégedett leszel.

Abban egyetértek Bbécivel, hogy egy TV annál jobb, minél nagyobb. Nálam 55-ös a hálószobai, de csak azért mert nagyobb nem fért el :)

Előzmény: hasinav (37711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!