Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

wupppy 17 órája Creative Commons License 7522

Sehogy.

Előzmény: JAMIE222 (7520)
Nachtstern 25 órája Creative Commons License 7521

Persze, legendák keringenek mindenről....

Előzmény: JAMIE222 (7520)
JAMIE222 26 órája Creative Commons License 7520

Magyar rendszámú autóra hogyan tudok osztrákban járműadót fizetni?Nekem ez marhaságnak tűnik ,de egy másik topicban valaki szerint lehet, ismerőse elintézte valahogy.

Taksonybacsi 1 napja Creative Commons License 7519

Nem irtam egyszer sem, hogy aki Mitversichert, az mindenkèpp ingyenes.

Előzmény: wupppy (7517)
wupppy 1 napja Creative Commons License 7518

A Mitversichert azt jelenti, hogy nem kell külön fizetned.

Ez igy nem igaz.

Előzmény: Nachtstern (7510)
wupppy 1 napja Creative Commons License 7517

Ezt en kerdezhetnem miutan az ingyenes biztositas mellett erveltek.

En pontosan tudom hogy nem tartanak el senkit, en fizettem a szolgaltatasert.

Előzmény: Nachtstern (7511)
wupppy 1 napja Creative Commons License 7516

Köszönöm!

Előzmény: asx (7512)
Nachtstern 1 napja Creative Commons License 7515

Köszi. Ezt el is mentettem.

Előzmény: asx (7514)
asx 1 napja Creative Commons License 7514
Előzmény: Nachtstern (7513)
Nachtstern 2 napja Creative Commons License 7513
Előzmény: asx (7512)
asx 2 napja Creative Commons License 7512

Ha nincs gyerek és nem dolgozik a házastársak egyike akkor a másiknak fizetnie kell! Ha van gyerek akkor nem kell...

Előzmény: Nachtstern (7510)
Nachtstern 2 napja Creative Commons License 7511

Miért is tartanának el bárkit is?!

Előzmény: wupppy (7509)
Nachtstern 2 napja Creative Commons License 7510

Ideiglenesre volt bejelentkezve. Csak a levelezési cím miatt.

A Mitversichert azt jelenti, hogy nem kell külön fizetned, a te biztosításod fedezi a család bizonyos tagjának, tagjainak a betegellátását is.

Előzmény: wupppy (7508)
wupppy 2 napja Creative Commons License 7509

Abbol indulj ki hogy nem fogjak hagyni az osztrakok hogy biztositas nelküli külföldieket kelljen ellatniuk.

Előzmény: Taksonybacsi (7505)
wupppy 2 napja Creative Commons License 7508

Allando lakcimre volt valaki nalad bejelentkezve vagy ideiglenesre? Nem mindegy, mert ugye ideiglenes lakcimre nem kell meg AB-t sem csinaltatni, de allandora 3 honap elteltevel kötelezö. Az meg ugye biztositas meg egy csomo minden nelkül nem megy.

Azt sem ertem hogy volt mitversichert a feleseged, ha nem fizettel a biztositasaert? Egy ember fizet es az egesz csalad biztositasa el van intezve?

Előzmény: Nachtstern (7507)
Nachtstern 3 napja Creative Commons License 7507

Biztos, hogy nem. Nálam volt már bejelentkezve átmenetileg egy barátom, hogy legyen osztrák levelezési címe és nem küldtek semmit, ráadásul előre megkérdeztem, hogy lesz e ennek anyagi vonzata, de nem volt...

Előzmény: Taksonybacsi (7496)
Nachtstern 3 napja Creative Commons License 7506

Ezt talán tőlük kellene megkérdezned. Nekem feleségem és gyerekem is van, de nem küldtek csekket. Volt időszak, amikor mindkettő Mitversichert volt nálam, most már csak a gyerek...

Előzmény: wupppy (7495)
Taksonybacsi 3 napja Creative Commons License 7505

Tudom, hogy Anmeldebescheinigungot kell csinaltatni.
Tudom, hogy kell hozza Krankenversicherung.

Csak azt nem tudtam eddig, hogy annak is fizethetem a biztositasat, ankihez papiron csak annyi kozom van, hogy egy lakasba koltoztunk nemreg. Mert ugye az eredeti kerdes ez volt. Most mar tudom. :)

Előzmény: wupppy (7503)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7504

Nem tudom ki fizet 400€ biztositast, de nem az atlag ember az biztos.

Előzmény: Taksonybacsi (7502)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7503

Valoban nem neked kell fizetni a kirugott haverjaid utan a biztositast. Mivel kirugtak öket, elötte gondolom volt munkahelyük. Ebben az esetben az AMS fizeti a biztositasukat a munkanelküli ellatas ideje alatt.

Probald meg ugy kihozni öket hogy meg nincs munkahelyük. Bejelented öket allando lakcimra a sajat lakasodba, es meglatod kinek küldik majd a csekket. Ha Ausztriaban eltel tudnod kellene hogy 3 hoapon belül kell AB-t csinaltatni, es azt is hogy ahhoz meg kell a biztositas.

Előzmény: Taksonybacsi (7501)
Taksonybacsi 3 napja Creative Commons License 7502

Olyan kedvezmenyrol beszelek, hogy ha valaki maganak fizeti a biztositast, akkor majd 400 eurot is fizethet havonta. A 85 kicsit kevesebb.

Előzmény: wupppy (7499)
Taksonybacsi 3 napja Creative Commons License 7501

Nem arrol beszelek, hogy kikoltoztetek 10 embert Ausztriaba. De ha egyutt elek par haverommal, vagy valakikkel mondjuk egy WG-ben, akiket kirugnak, fizethetem en utanuk a biztositast, csak mert egy lakasban elunk? Ketlem.

(Eltem Ausztriaban)

Előzmény: wupppy (7498)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7500

Ezt a bemondas reszet felejtsd el. :-)

Ausztriaban lakcimbejelentesi kötelezettseg van, nem kell semmit bemondogatni, pontosan tudjak mikor ki lakik az adott ingatlanban. Erröl kapsz egy papirt is (Meldezettel) azzal igazolhatod a lakhatasodat.

Előzmény: Taksonybacsi (7497)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7499

Milyen kedvezmenyröl beszelsz? A fizetsem 3%-a, de minimum 85 €. En valami 96€-t fizettem havonta.  Söt, meg akkor is küldözgettek a csekkeket amikor mar dolgozott. Ugy kellett öket leallitani. Persze az E-Cardot ket es fel honap utan küldtek ki. A csekk volt a lenyeg, a többi mar nem volt fontos nekik.

Előzmény: Taksonybacsi (7497)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7498

En nem vitatkozom veletek...

Annyit erdemes azert tudni hogy Ausztriaban nem olyan komolytalan dolog a lakcimbejelentes mint otthon.

Abba azert gondolj bele hogy ha kiköltöztetsz 10 embert Ausztriaba, nem fogjak hagyni hogy eü biztositas nelkül itt eljenek. Nyilvan azt fogjak fizetesre kötelezni akinek van keresete. Eppen ezert van AB. Azt meg sem kapod ha nincs eü biztositasod. Ha nincs aki kifizesse, bizony mehet haza az illetö 3 honap utan. Igy jarna az a 10 ember is akiket a pelda kedvverert te hoznal ki Ausztriaba.Nem tudnad kifizetni a biztositasukat, es nem lenne meg az egy före elvart minimum jövedelem. A csekkeket bizony csak ugy küldözgetik. Volt idöszak hogy feltem kinyitni a postaladat... En egy honappal koraban jöttem ki tenylegesen mint a felesegem, en fizettem a GIS-t. A parom nevere jött egy csekk es egy felszolito level, hogy elfelejtette befizetni a GIS-t. Gyakorlatilag meg nem is elt Ausztriaban, de mar csekket kapott.

Előzmény: Taksonybacsi (7496)
Taksonybacsi 3 napja Creative Commons License 7497

Egyebkent a feleseged/elettarsad kedvezmenyes biztositasat termeszetesen fizetheted. (Ez adott esetben ingyenes is lehet.)

De hogy barkinek kedvezmenyes biztositas jarjon csak ugy bemondasra, mert egy helyen lakunk, az furcsanak tunik.

Taksonybacsi 3 napja Creative Commons License 7496

Te, akkor ha èn Ausztiaban èlnèk ès dolgoznèk, ès be lenne jelentve a lakcimemre mèg 10 ember, aki nem dolgozik, akkor nekik is ki kellene fizetnem az egèszsègbiztositasukat, mert csak ugy kuldik a csekket? Nemàr.

wupppy 3 napja Creative Commons License 7495

Akkor nekem miert küldött levelet a GKK, es miert küldtek csekket minden honapban? Es egyebkent ha en nem, akkor ki fizette volna a felesegem eü biztositasat addig amig nem dolgozott? Az AB-t meg sem kaphatta volna ha nincs biztositasa.

Előzmény: Nachtstern (7494)
Nachtstern 3 napja Creative Commons License 7494

Ha az a veled elő és nem dolgozó egyén pl a feleséged, vagy a gyereked, akkor nem kell külön fizetned (a legtöbb esetben). Erre akartunk rávilágítani. 

Előzmény: wupppy (7493)
wupppy 3 napja Creative Commons License 7493

Ahhoz azert egy lakcimre is kell lenni bejelnetkezve.

En senkinek sem mondtam hogy együtt elek valakivel. lattak hogy a lakcimemen el egy masik ember is akinek nincs eü biztositasa, es mar küldtek is a levelet meg a csekket. Senkit nem erdekel mit mondok. A velem egy haztartasban elö de nem dolgozo emberek utan nekem kell eü biztositast fizetnem.

Előzmény: Nachtstern (7489)