Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 819

Sajnos már nem.

Előzmény: wintun (818)
wintun Creative Commons License 2017.04.24 0 0 818

Hétvégén is megoldható?(csak akkor vagyok otthon) Pesten merrefelé? Köszi.

Előzmény: taormina001 (817)
taormina001 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 817

Ehhez hasonló Fuchsiadugványokat ajánlok föl (pink-fehér), majdnem öklömnyi dupla-tripla virágokkal, budapesti átvétellel.

Előzmény: Törölt nick (815)
lujzacica33 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 816
Sziaszto!
Van egy orias fuksziam,ezen a neven rendeltem a STARKL- bol kb 2 eve,szepen fejlodott,de azt olvastam,ha visszacsipem,bokrosabban fejlodik.Hat a masodik harmadik visszacsipes ota bizony az 1-1,5 meter helyett csal centiket nott. Csak arra tudok gondolni,hogy nem vettem figyelembe,hogy joval nagyobb edenybe kellett volna raknom.Szerintetek is ez lehet a baj? Kuti vizzel locsolok,bar nagyon kemeny.esetleg a lagy vizet szeretne?tomenyre kevert tapoldatos vizet kapott veletlen(na azert annyira nem volt tomeny),ettol lehullott par level.szoval hogyan erhetnem el,hogy novekedjen?
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.08 0 0 815

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.26 0 0 814

Odébb kellett tennem egy méterrel , mert már ott szűk volt neki a hely.

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (813)
anblock_italia Creative Commons License 2013.07.15 0 0 813

Köszi, majd megpróbálom, hátha kapok még!

Azért így más a "leányzó fekvése", bár a déli nap a legkeményebb. Azért majd mesélj róluk máskor is, hadd lássuk, hogyan fejlődik. Az enyém is gyönyörű volt.

Előzmény: Törölt nick (812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 812

Szia!

 

Az OBI volt a beszerzés helye. :)

 

Félárnyékban eddig mindig bedöglöttek tengődtek nekem. Ezért próbáltam most így.

Na azért hozzátartozik az is , hogy kb 15 óra után már árnyékba kerül őkelme.

 

 

Előzmény: anblock_italia (811)
anblock_italia Creative Commons License 2013.07.15 0 0 811

Én is nagyon szeretem a fuksziákat, de egy ideje nem vagyunk olyan jó barátságban, nehezen találok megfelelő helyet nekik a kertemben. Csodálkozom, hogy tűző napon tartod, én sosem mertem, félárnyékos a hivatalos helye, de ha szereti, akkor így jó neki!:-) Ez a fajta volt nekem is a kedvencem, de valahogy elmúlt:-( Esetleg meg tudod mondani, hol vetted, hátha találok ott én is?

Előzmény: Törölt nick (810)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 810

Nekem is régóta szimpatikus ez a növény.

Ez az elstő nálam ,amelyik sikeresen fejlődik. :)

A tűző napon van. Noponta nyakon öntöm vízzel, néha tápoldattal.

 

Előzmény: Githana (808)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 809

Githana Creative Commons License 2013.06.21 0 0 808

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy működik e még az oldal, de Én egy hete csak a fuksziákat nézegetem... :) Eddig valahogy elkerülte a figyelmemet a fukszia, de minél többet és többet nézegettem és olvasgattam róluk, egyszerűen beléjük szerettem. Ettől a héttől fogva lettem Én is fukszia tulajdonos. Egy piros-fehér Ernie-m és egy rózsaszín-lila, talán La Campanella-m van... Nagyon vigyázok rájuk! :) Az itt olvasott tanácsokat megfogadva bizom benne, hogy még nagyon sokáig gyönyörködhetek a fuksziáimban. Köszönöm, hogy itt lehettem! :)

Előzmény: kertleső (807)
kertleső Creative Commons License 2013.05.28 0 0 807

Sziasztok!

 

Megvettük az első két fuksziánkat. :)

A nagyvirágú valószínüleg a 'Cliantha', a kicsi nevét nem tudjuk.

 

  

 

 

taormina001 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 806

Ma megmetszettem az utolsó Fuksziámat, igen radikálisan, miáltal ipari mennyiségü dugványnakvaló keletkezett. Nagyon szép fajta, ha jó formában van, öklömnyi rózsaszí-fehér telt virágokat hoz. Személyesen átvehetö Bp. Xl.kerületében. Örülnék, ha gazdára találnának.

taormina001 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 805

Igen, de nem ilyen durva anyagból. Jutazsákot, müanyag kosarat, geotextilt már láttam, és én se értem, ezt hogy gondolják. Fóliával még direkt nem találkoztam.

Előzmény: Mártus46 (802)
Flanell Creative Commons License 2012.09.29 0 0 804

Ezer oka lehet. Pl. túltápozás.

Előzmény: anett.j (803)
anett.j Creative Commons License 2012.08.09 0 0 803

Sziasztok! Miért van az, hogy elkezdett fonnyadni, majd hullani a fuksziám levele? Még azt is megfigyeltem, hogy lentről felfelé barnul a szára, még az újabb hajtások is. Mi baja lehet? Mit csináltam rosszul? Ha változtatok a körülményein még megmenthetem? Vagy próbáljam meg a még épen maradt hajtásokkal a szaporítását?

Mártus46 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 802

Korábban írtam róla, hogy tönkrement mind az 5 fuksziám, amit a legpatinásabb, 100 éves helyi kertészetben vettem. Gyanakodtam mindenre, atkára, lisztecskére, betegségre stb. De most asszem rájöttem mitől purcantak ki. Amikor kidobtam őket, láttam, hogy a gyökér mindegyiknél körbe van tekerve valamilyen nyúlós műanyag fóliaszerűséggel. Így csak egy diónyi területen tudott nőni a gyökér, a fólia nem engedte tovább nőni a gyökereket. Amikor megvettem őket, viszonylag kis cserépben voltak és rögtön átültettem őket nagyobb cserépbe, jó földbe. Sajnos a fólia nem volt látható, mert az beljebb volt és földréteg fedte, teljesen eltakarta.

Szerintetek mi az a fólia? Véletlenül hagyták rajta vagy szándékosan, hogy tönkremenjenek a virágok és újat vegyen az ember? Akárhogyis, ilyen kib@szásban még nem volt részem!:(

Ti tapasztaltatok már hasonlót?

Mártus46 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 801

Sajnos tudom miről van szó, pár éve jelent meg a kertemben, de csak idén szaporodott el nagy mértékben. Tényleg mindenen van, az összes haszonnövényen, de még a gazokon és az akácon is, ahogy írtad. HORROR!

De a fukszián szerintem nem az van, az amúgy is a szobában volt végig és nem is láttam rajta kabócát repkedni. A fehér por is más, mint az a vattaszerű valami, amit a kabóca okoz.

Nemsokára tervezek egy nagy, összehangolt permetezést kabóca ellen. Kiirtani persze nem lehet, de legalább csökkentem a mennyiségüket.

Előzmény: anblock_italia (799)
krisz_84 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 800

Az állókat leraktam a földre úgyhogy nem éri a nap. Ami csüngő az fel van akasztva csak a reggel 6-9 éri a nap. Mivel keleti az erkély nem esik be az eső. Kicsit huzatos nem nagyon fúj be a szél csak ha vihar van. Ráadásul még atkásak is lettek. :(

anblock_italia Creative Commons License 2012.07.07 0 0 799

Ez a fehér szutyok az "amerikai lepkekabóca kezdeti telephelye" , nézz utána a neten és ess kétségbe, mert megjelent a kertedben. Talán éppel ezzel a növénnyel vitted be, hamarosan elárasztja majd a környéket, és a gaztól a virágig, az akácfától a gyümölcsfáig mindenhol ott lesz és károsít. Rémálom!

Előzmény: Mártus46 (788)
butakertész Creative Commons License 2012.07.06 0 0 798

Huzat, napfény :-(

És egyáltalán nem szeretik a túltápozást... sajna saját tapasztalat :-(

Előzmény: krisz_84 (797)
krisz_84 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 797

Sziasztok!

Kezdő fukszia tartó vagyok!

Tavasz óta nevelgetek 5db fuksziát. Szépen fejjlődtek hozták a virágokat hajtásokat. Keleti fekvésű erkélyen vannak. Mindig figyeltem hogy ne száradjon ki a földjük 2naponta locsoltam és kaptak tápoldatot is. Amióta van ez a nagy meleg kicsit kókadtak az egyiken megindúlt a száradás. A virágzás megállt csak. Permetezni nem nagyon mertem.

Tudtok tanácsot adni hogy neveljem őket? és hogy mi lehet a bajuk? Teleltetni lakásban lehet?

 

taormina001 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 796

Ugyanúgy, mint bármi mást: a dugványokat kb. 7-8 cm-es darabokra vágod. Az alsó leveleket leszeded, úgy, hogy legalább egy szártag a föld alá kerüljön, és fölül is maradjon 1-2. A megmaradt leveleket félbevágod. Laza közeget keszítesz, amiben tözeg, perlit, kókuszrost  dominál. Kevés homokot is tartalmazhat. A dugványokat hormonporba mártod (legegyszerübb rózsaszín) és az egészet poharastul/cserepestül elsüllyeszted egy félbevágott petpalackban, amelynek levegözését a szája kinyitásával vagy becsukásával szabályozhatod. Vugyázni kell, hogy meg ne penészedjék. A Fuchsia könnyen gyökerezik.

Sok sikert!

Előzmény: Mártus46 (794)
kirka72 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 795

 

 

Készítettem közelebbi képet.  A levéltöveknél már jönnek az új hajtások, és a virágon is látszik ugyanilyen foltosság, ez a 3. virág, ezután nyílik majd még a sok.

Másik kérdés: a fehéret sima hajtásdugvánnyal könnyen tudom szaporítani,  de a színeseket eddig egyet sem sikerült. Gyökereztető hormonnal még nem próbáltam, van valakinek ezzel tapasztalata? Előre is kösz a segítséget.

Előzmény: butakertész (793)
Mártus46 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 794

Sziasztok!

 

Segítenétek légyszíves a fukszia dugványozásban? A 2 hónapja vett fuksziáim haldokolnak és addig szeretném szaporítani őket, amíg még lehet. A neten nem elég részletesek a leírások. Bármilyen tippnek örülnék. Köszi előre is.

butakertész Creative Commons License 2012.06.26 0 0 793

Nem tud esetleg "makro" funkciót a fényképeződ? Vagy kicsit messzebről fényképezni és utánna kivágni ami kell a képből. Rácseppent tápoldatos víztől volt ilyenem.

Előzmény: kirka72 (792)
kirka72 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 792

 

 

 

 

 

 

Tudna nekem segíteni valaki: csak ezen  a sötét színű fuxián a levelek foltosak lesznek, mintha napégés lenne, de  a felső képen látszik az orgonabokor árnyékától reggel csak ennyi napot kap, attól szerintem nem lehetnek.

butakertész Creative Commons License 2012.06.24 0 0 791

 

 

Na volt már kánikula?

Kibírta!

Mártus46 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 790

Sanmite-Karate-Mospilan trilógiát adtam nekik. Az első az atkákat gyéríti, a másik kettő meg a lisztecskéket. Sajnos az egyik menthetetlen volt, de a többit talán meg tudom menteni. Szerintem még a kertészetben fertőződtek meg és mire itthon észrevettem, már nagy volt a baj.

Előzmény: butakertész (789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!