Keresés

Részletes keresés

EszterEszter509 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 41

Jók ezek a megoldások. Én dr. Bálint Ágnes honlapját is szoktam olvasgatni, ott is vannak érdekes cikkek. Bár tanácsot inkább személyesen kérek.

arpad-lajos Creative Commons License 2020.01.11 0 0 39

Immunoterápia. Több helyen az országban vannak allergia-rendelők, ahol fokozatosan adagolják a darázstoxint. 

Előzmény: Káőlárcsaba (38)
Káőlárcsaba Creative Commons License 2019.08.27 0 0 38

Sziasztok! A napokban megtudtam, hogy allergiás vagyok a darázscsípésre. Érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan gyógyszerről, ami rendszeres szedés esetén valamennyi védelmet nyújt, vagy legalább valamennyire gátolja a méreg felszívódását? Gondolok itt valamely antihisztamin készítményre. Az anafilaxiás sokk megelőzésére van-e bármi megoldás az adrenalin injekción kívül? Van esély a méreg kiszívására, rögtön a csípést követően? Stb...... 

Rtk Creative Commons License 2018.07.31 0 0 36

Sziasztok! 

Édesanyám darázscsípés következtében pár éve majdnem megfulladt, ekkor derült ki az allergia.

Tanácsomra bement a háziorvoshoz, hogy kérjen egy Epipen receptet, de csak egy lekezelő kioktatást kapott, plusz egy calcimusc receptet. Kérdésem, hogy valóban nem indokolt, hogy legyen nála egy ilyen injekció? Mit lehetne tenni, ha a háziorvos nem hajlandó kiírni? 

MD. Creative Commons License 2018.01.07 0 0 35

Kedves Zoltán!

 

Kezelőorvosa egyetlen ampullát is felìrhat, ahogyan egyetlen szem gyógyszert is. Lehetséges, igaz a patikának sem éri meg megbontani a dobozt.

 

 

Előzmény: Zoltán R. (34)
Zoltán R. Creative Commons License 2017.09.03 0 0 34

Sajnos a Tonogen injekció ma már 13.000 Ft-ba kerül.

Jelenlegi helyzetemben nem engedhetem meg magamnak, pedig életbevágó szükség lehet rá!

Nem értem miért 5 db -os kiszerelésben forgalmazzák, mivel egy átlagember közel sem használ el 5x1ml -t a szavatossági idő érvényessége alatt.

 

Nem tud valaki olyan lehetőséget, ahol ampullánként is meg lehet vásárolni?

Várom azok levelét is, akik hasonló helyzetben vannak.

 

lang49 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 33

Amennyiben sok a darázs és zavaró a jelenlétük, van aki az irtásával foglalkozik!

http://www.darazsirtas.hu/

 

Nincs13 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 32

Szia! Tudom a kérdésed egy kicsit régi, de megpróbálok rá értelmesen válaszolni! 

 

Az allergiás fulladás -anafilaxia- a szervezet allergiás reakcióba létrejövő immunrekció "végelete"! Vagyis a lényege, hogy a darázs venomot (mérget) testidegen, kórokozó ként tekint és ráadásul hibás Immunoglobulin E-t (IgE) ellenanyagot termel! Sajnos a rovar allergiában az anafilaxia (fulladás ) nem ritka , de nem csak a légző rendszerre hat ki, hanem a sziv-és ér rendszerre is! A 81% sajnos elég necces , mitöbb esélyes igen! Nem véletlen irta fel az orvosod az EpiPen-t amibe mesterséges adrenalin(Epinephrin) van , ami szinte azonnal emeli a vérmyomásod(mert hogy allergiában leesik) és megszünteti a duzzanatot! Nem szeretnélek semmivel ilyeszgetni, de a 81% tényleg nem játék! Lehetőleg kerüld a darazsakat, ha szükséges mert megcsíp,hasznd az EpiPen-t! Áltában a darázs / méh méreg allergia úgy alakul ki, hogy pl előszőr megcsíp : kis duzzanat, 2x megcsíp: nagyobb 3x: még nagyobb, és esetömegesen a 4-ik nélkül lehet súlyos! Viszont van ma már immunterápia amikor a szervezetet a méreggel szemben "immunizálják" tehát hozzászoktatják, igy jó eséllyel kigyógyulsz belőle! Egy a hátránya hogy nem veszélytelen! Ezért mindenképp egy immunterápiában jártas allergológus szakorvoshoz menj és kérdezz rá! A másik hog elég drága, de sztem ennyit "megér az egészséged". Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Évi sk Creative Commons License 2016.06.27 0 0 31

Sziasztok, nálam a vérvétel kimutatta, hogy méhre és darázsra allergiás vagyok, pozitív lett, elég magas értékkel 81%. Ki is irták az Epipen-t ki is váltottam. A kérdésem az lenne, hogy kell e félnem fulladástol ? Eddig ha meg is csipett akkor dagadás volt de az 2x-es. Koszi a segítséget.

Moreecqa Creative Commons License 2014.06.15 0 0 30

EPIPEN-ről azt olvastam, hogy az autoinjektorát katonáéknak fejlesztették ki. Ennek folyományaként olyan bivalyerős, hogy még egy teljes katonai szerelvényt is át tud ütni. Ez szerintem hasznos lehet a harctéren... De nem a polgári életben, ahol max egy nadrágot kell átszúrni.

Az epipen annyira erős szerkezet, hogy egy 4-5 éves gyerek combcsontját eltörte beadáskor!!! (megtörtént)  Persze katonának jó az, inkább törés mint halál, de egy gyereknek????

 

Ha kell valakinek, megkeresem a cikk linkjét...

 

 

Előzmény: kcorp (12)
Moreecqa Creative Commons License 2014.05.29 0 0 29

Kerestem a lenti linken a forgalmazót, más linken találtam meg őket.

Itt: http://www.medinspect.hu/web/index.php/hu/fo-tevekenysegeink

 

És van az ANAPEN-ről elérhető betegtájékoztató!!!

Itt: http://www.medinspect.hu/web/index.php/hu/19-anapen/33-anapen-info

 

Használatról: http://vimeo.com/33536618 Ez egyenlőre angol nyelvű, de a cég szerint hamarosan lehet magyarított is..

Maca.26 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 28

Na én most egy komplett allergia vizsgálatot találtam, ahol nem csak vérből, hanem vér + bőr vizsgálatot is csinálnak + a kórtörténet és rizikóelemzés is beletartozik. Igaz ahol találtam nyereményként lehet megnyerni, de egy bónusz! :)
Itt: http://nyeremenysziget.hu/gift/501

zuzma Creative Commons License 2014.01.13 0 0 27

Szia!

 

Hasonló cipőben jártam én is, ugyanezen kérdésekkel. Egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy kimutatja illetve nem mutatja ki a vérvizsgálat. A csípés után minimum 6 hét max egy évig adhat hiteles eredményt a vérvizsgálat, de ha ad, akkor tuti, hogy kell az Anapen. Nekem pozitív lett, így hordom és a doki azt mondta, hogy normál, egészdéges embernél egy ekkora adag adrenalin nem okozhat gondot. Igazából a két rossz közül a kisebbet választod, de ha gond van kapsz 20 perc haladékot vele, hogy eljuss az ügyeletre és megkapd a szteroidot (ami valójában a kisebbik rossz). Kálciumot felejtsd el, mert elfedi a tüneteket és nem látható ha anafilaxiád van.

Előzmény: Katalap (26)
Katalap Creative Commons License 2013.03.20 0 0 26

Sziasztok,

sajnos teljesen új vagyok a témában, de érintett.

 

Elég sok darázscsípés ért már, tavaly nyár végén volt egy nagy kiterjedésű allergiás reakcióm is.

Fenekemet csípte meg / ráültem, és a lábam egészen a térdem hajlatáig , teljes combom be ödémásodott és csak kb 2 hét alatt múltak el a tünetek.

Most immunologus / igazából  csak az elmondottak alapján / ANAPEN injekciót, egy csomó egyéb gyógyszert írt fel, csípés esetére...

 

Nem szeretnék hitetlen lenni, igazából csak félek:

 

Honnan tudom, hogy darázs vagy méh csípett, nem -e mondjuk egy bögöly? / legtöbb csípésnél a rovar eltünik:(

Beadom a szurit azonnal, vagy várok, hogy lesz-e valami?

Mi van, ha nem is vagyok halálosan allergiás?

És még ezer kérdés....., természetesen keresek valakit , aki már használta is a szurit....:(

 

Van valaki, aki érintett?

Kata

Scholl4 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 25

Talán új infó (nekem az volt), hogy töredék áron is védekezhetünk a darázscsípésből eredő anafilaxiás sokk ellen.
Hazai gyártásban (Richter Gedeon) is van hozzáférhető életmentő adrenalin injekció.

A neve: Tonogen. Picit macerásabb, mint az önadagolós anapen vagy epipen, mivel ez csak ampulla, nem kész termék.
Szükséges még beszerezni 1ml-es fecskendőt tűvel (30ft).
Viszont 5 ezerért 5 ampullát adnak, szemben az önadagolós cuccok egyszeri életmentő lehetőségével (20 ezerért!)
Mi darázsirtás -sal foglalkozunk, ebbe fogunk beruházni a szezon előtt. Örülünk hogy van lehetőség nem aranyáron is életmentő adrenalinhoz jutni. Remélem azért nem sűrűn lesz rá szükség. :)

Moreecqa Creative Commons License 2011.03.21 0 0 23

Egyik gyógyszerész ismerősöm szerint tőlük rendelik az ANAPEN nevű készítményt, ami általában kapható tőlük...

 

http://www.medinspect.hu/medinspect/index.php/hu/cegunkrol/fo-tevekenysegunk

Scholl4 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 22

Allergiás egyéneknek kizárólag az adrenalin injekció az életmentő megoldás. A kenceficék és a calcium pezsgőtabletta nem érnek semmit...

Anapen a neve, toll-szerű, ön-adagolós kiszerelésben kapható, körülbelül 20ezerFt. Darázs probléma esetén tanácsadással is segítünk itt a fórumban. Darazsirtas.info.hu

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 21

Endschulding!

Lemaradt: Az a "zöldzacskós" az majd egy kiló HUF, és nem jobb, mint a kanál cukor+kanál ecet+víz kombináció. Csak van benne valami feromon, vagy mi a fene.

Szubjektem: Buktam már én is "occsó kölni" illatára (szagára) is, pedig abban ferromon alig vót...   De a hordozója a kölni illatának igencsak szemrevaló hölgyemény volt.... :-D

Sicc...

Öreg Csóka

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 20

No!

 

Csak feldreszzíroztam!

A képek, ha visszaolvasol kicsinyt szöveg nélkűl is érthetővé lesznek. (Ez volt a baja a képek felvitelének, hogy a szöveget is oda akartam szerkeszteni!)

 

No: Jó darázsírtást!

Öreg Csóka

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 19

Hát nagyon kínos ez a képfeltöltés....

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 18

Képbeszerkesztő bajaim vannak....

No megen, hátha...

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.04.16 0 0 17

Üdv Barátim!

Rég volt már érdemi mozgás a topikban, pedig az idén is lészen jó idő, tavasz, nyár és őszbből a "vénasszonyok nyara". Írhattam volna, hogy ezen három évszakban a darazsak igencsak...

Nos, mivel érintett vagyok alergia okán, szétnézegettem a Lajtán túl is, hamár kishazánkban ez ügyben, csak az életveszély...semmi OEP-támogatás, avagy vásárolható zsebben lévő injekció akár vény nélkűl...

És, hát tőlünk nyugatabbra sem... Legalább is nekem nem jött le semmi! De, ha valaki Topiklakó esetleg tud... Hát az nyomja ide legyenszíves! Köszönetem!

Addig is vidéki embör lévén egy sikeres darázsírtási esetem írom ide, hátha Valaki topiktárs hasznára lészen:

Darázscsapda:házilag, ahogy a recipe mondja:

Végy egy kiürűlt ásványvizes palackot, a sacperkábé másfél literesből.

Csinálj kábé a fele magasságában a kerületén negyedosztásban pölö átmérő 5-ös fúróval furatokat. (Ma már minden háztartás tartozéka az "AKKUS-fúró". és a hozzátartozó fúrókészlet!)

A palackot egyharmad magasságáig töltsd meg 3-4 dcl víz, kettő evőkanál cukor, és kettő evőkanál ecet(tök mindegy a százaléka) keverékével.

Akaszd ki a darazsak kedvelte környezetbe. Oszt láss csodát.

A fényképmellékeltemen láthatod a sajátomat, a 2500 Ft.-set, és a GYÁRI utántőltő dolgait.

Most ezen a SPRAY-on dolgozom, ami nagyon jó, és ajánlom borsos ára ellenére is:

Öreg Csóka

 

kcorp Creative Commons License 2009.12.16 0 0 16
Bár valszeg már megoldódott a gondod, nekem doki azt mondta, hogy ha vki tényleg allergiás ezekre a kis szúrós gonoszságokra, azon a tünetek percek alatt erőteljesen kijönnek (tehát injekció+mentő kell).

Amikor engem csípett meg darázs vagy 24 óráig tartott mire feldagadt tőle a kezem, a doki szerint ez "csak" helyi reakció és ha nem fejen/nyakon/gerincél csíp meg, akkor nem para, Fenistil és borogatás megoldja.

Mindenesetre bajt nem okoz ha elmész kivizsgáltatni magad. Jobb félni, mint...
Előzmény: zsloti (15)
zsloti Creative Commons License 2009.08.20 0 0 15
Hi
Tanácsot kérnék
Eddig nem nagyon csípett meg darázs,méh viszont tavaly kátszer is
Az elsőnél kb 2-3 cm átmérőjű a másodiknál már 6-7 cm-es piros folt
Ezekkel még nem is törődtem de tegnap megcsípett egy méhecske a térdemnél
Azonnal bedagadt, mostanra alig bírom mozgatni a lábam,bekeményedett és fáj is nagyon
Érdemes aggódnom,dokihoz elmenni?
zs
kcorp Creative Commons License 2009.05.30 0 0 12
Magamnak válaszolom meg:

EPIPEN-nek hívják az automata adrenalin injekciót. Idehaza is kapható patikákban orvosi vényre, kb. 15.000.- HUF környékén. OEP nem támogatja.
Előzmény: kcorp (11)
kcorp Creative Commons License 2008.12.08 0 0 11
Engem először gyerekkoromban csípett meg darázs, akkor eléggé feldagadt a kezem miatta. Néhány éve ismét megcsípett egy a hüvelyk ujjamon, akkor a kezem a vállamig nagyon bedagadt, napokig kellett kenegetni fenistil-lel, és jeges lavorban hűteni.

2 hónapja mentem a Korányiba, hogy vizsgáljanak meg, hogy allergiás vagyok-e. A dokornő az elmondottak alapján azt mondta, hogy nem vagyok az és nincs szükségem vérvizsgálatra. Azt is hozzátette, hogy az allergiát kimutató vérvizsgálat nem pontos, tehát mutathat negatívat, míg ténylegesen allergiás vagyok és fordítva...

Ezek után azóta is azon gondolkodom, hogy mi legyen? Nem produkáltam egyik csípésre sem ájulást-ritmuszavart-rosszullétet-stb., tehát a csípés tünetei mindig helyiek maradtak (igaz eléggé kiterjedtek), de félek, hogy mi lesz legközelebb...?

A kérdésem igazából az lenne, hogy hozzá lehet-e jutni vhol (recept nélkül v. vele) adrenalin injekcióhoz? már persze az automata fajtához, amivel nem kell bíbelődni? Érdemes?
Előzmény: darazscsipes (9)
okinayab Creative Commons License 2008.10.22 0 0 10
Köszönöm a jótanácsot,már járok is a Korányiba.,Minden ugy történt ahogy irtad!!!
Mégegyszer kösz!!
Előzmény: darazscsipes (9)
darazscsipes Creative Commons License 2008.09.27 0 0 9

Kedves Okinayab!

Összeomlott a keringésed! Ez a legsúlyosabb allergiás reakció.

Menj el feltétlenül egy allergológiára (kórházakban van, a körzeti orvos ad beutalót), és kérj vérvizsgálatot (az előzményekre hivatkozva)!

Az eredményt kb. egy hónap múlva kapod meg. Ebből kiderül, hogy jelen van-e a szervezetedben az anaphylaxiás sokkot okozó antitest.

Ha igen, akkor deszenzibilizációs kúrára kellene menned. Ez egy kb. három évig tartó történet, amelynek folyamán hozzászoktatják a szervezetedet az allergénhez, hogy ne ilyen szintű betolakodóként ismerje föl az immunrendszered, pl., a darázsmérget.

(Országszerte több helyen folyik ilyen kezelés, én a Korányi Intézetbe járok.)

Ha valóban ennyire allergiás vagy, kell kapnod egy életmentő pakkot (adrenalint tartalmazó ampullát, fecskendőt), hogy vészhelyzetben cselekedhess.

Vigyázz Magadra, és vedd komolyan a dolgot, járj utána!

Szeretettel: (Bocs', nem tudom, hogy végül milyen nick-nevet fogadott el a gép...)

Előzmény: okinayab (8)
okinayab Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8
Biztos elmult 4-5 nap alatt....de nem ártana kerülnöd a darazsakat,méheket,mert ez csak rosszabb lesz.Tapasztalat.Nekem utoljára 2 hete volt egy csípésem,sokkot kaptam,de mivel 10 perc alatt dokihoz kerültem megusztam.Mérhetetlen alacsony vérnyomás,hányás,fosás,reszketés,kiütések dögivel....most megusztam.
Előzmény: Antal.Detty (7)
Antal.Detty Creative Commons License 2008.07.07 0 0 7
Sziasztok!! Lenne egy kérdésem… 4 napja megcsípedt egy darász  a bal kezemen a középsó ujjamnál a hajlatbam! Azóta nagyon fáj meg viszket meg felvan dagadva..de nem csak az  ujjam, hanem az egész kezem! És már azóta iszok kálcium tablettát meg vizes borogatást is alkalmazunk meg fenistil gél-lel is kenem..de egyiksem hat smit! Hogy ezek után mit csináljak még vele??? Nagyon elviselhetetlen már!! Köszi előre is a segítséget!! (15 éves vagyok) Detty

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!