Keresés

Részletes keresés

CsanHan Creative Commons License 2017.07.19 0 0 7965

Húúú, ez nagyon jól hangzik!!! Sajnos nem voltam még olyan helyen, ahol ez szerepelt volna az étlapon... De majd, ha legközelebb megyünk, résen leszek...

Előzmény: hooker007 (7963)
seci Creative Commons License 2017.07.19 0 0 7964

Beware of the DRAGONS!

Aki esetleg augusztus 5-28 kozott lesz Londonfalvan es a Waterloo (mint vizi-vécé) allomast is utba kivanja ejteni azok szamara fontos, hogy ezt ne tegye, ha jot akar maganak.

A reszletek itt: https://www.southwesttrains.co.uk/plan-your-journey/planned-improvements/wswupgrade

-seci

hooker007 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 7963

Fish and chips szempontból mi a Baileys Fish and Chips -et kóstoltuk meg, és igen ízletesnek találtuk, levezésképpen hozzá egy kis fokhagymás gomba :)

cassano71 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7962

Ár/érték szempontból tényleg nagyon rendben van Hounslow, ezt a pubot megjegyzem amit írtál, októberben megyek majd arra megint akkor lehet ki is próbálom.

Én ezt próbáltam ott: Bulstrode Pub. Ez majdnem Hounslow Central metróállomásnál van, szintén korrekt, indiai kaja különösen jó ott, mondhatni arról "híres" :-)

Előzmény: CsanHan (7961)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7961

Mi magyar személyzettel nem találkoztunk, aztán ettől függetlenül nincsen kizárva, hogy vannak magyar alkalmazottak a hotelben... A metró kb. 40 perc alatt Westminster térségében van, tehát ennyi nekünk belefért. Arról nem is beszélve, hogy Hounslow részen valóban sok kedvező árú üzlet van és a The Moon under Water Pubban nagyon finom és hatalmas adag kaját adnak. Isteni a Fish&Chips is! :-)))

Előzmény: cassano71 (7960)
cassano71 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7960

Azt a területet pont ismerem én is mert én meg többször szálltam meg a hounslow-i Travelodge-ban:-)  Az szintén nagyon jó ár/érték arány, nem ritkán 40 font alatt van egy kétágyas/éj ami nem rossz londoni szinten + új építésű, még nem lelakott, tiszta. Metrótól 2 perc gyalog.

Az Ibis kicsit bentebb van, a High Streeten tulajdonképpen vagy annak a végében, csak kivülről láttam, de az is rendben lévőnek tűnik tényleg. Régebben olvastam egyébként valahol, hogy a személyzet egy része magyar ott.

Azt hozzáteszem, hogy Hounslow azért eléggé kint van, szóval akkor szálljon meg ott valaki hanem zavarja, hogy 3/4 óra - 1 óra metrózás a belváros. A Covent Garden pl. 18 metrómegálló Hounslowból. 

Ezzel együtt nekem bejött Hounslow, szállás, kaja, árak tekintetében:-)

Előzmény: CsanHan (7959)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.17 0 0 7959

Sajnos Eta nénit nem ismerem, de egy véletlen folytán találtam rá egy elérhető árakkal dolgozó ** Ibis hotelre, amelynek - mint első ott létünkkor kiderült - magyar igazgatója van. Hounslow központi városrészében van, közel, kb. 5-10 perces sétára a metrómegállóhoz. Idén májusban, amikor másodjára készültünk a hotelbe, közvetlenül az igazgatótól kértem árajánlatot, 6 főre (2 db 3 ágyas szobában), 3 éjszakára 117.000 Ft-ot fizettünk. A reggeli 5,5 font/fő. Érdemes igénybe venni, mert ugyan viszonylag szűk a választék, de amit kínálnak az igényes: finom sonkák, sajtok, meleg péksütemények, stb. Szóval ez szerintem nagyon kedvező ár...

Előzmény: Totanham (7955)
seci Creative Commons License 2017.07.16 0 0 7958

Szvsz az ilyen '56-os nenik lassan eltunnek (mar csak a koruknal fogva is).

Amikor a fiunk Londonfalvara jon (es az tolunk nem praktikus napi commutinggal, mert 2x1+ ora, 30+/napijegy), akkor o airbnb-vel szokott foglalni, eddig nem csalodott.

-seci

CsanHan Creative Commons License 2017.07.16 0 0 7957

Mi tavaly novemberben és idén májusban jártunk Londonban. Mind a 2x Stansted-re érkeztünk, és onnan a Stansted Express vonattal mentünk be a városba. A pályaudvar közvetlenül a repülőtérről megközelíthető. Elővételben online érdemes minél korábban megvenni (oda-vissza) a jegyeket, mert annál olcsóbb. Nagyon kényelmes a vonat, 45 perc alatt a városban vagy. Lényeges infó még, hogy a vonatjegyhez 2 for 1 kedvezmény kapcsolódik!

Előzmény: niagia (7943)
Irenee Creative Commons License 2017.07.16 0 0 7956

Három éve voltunk Londonban, akkor beszéltem vele szállásügyben, ő is csak a Szent István Házat ajánlotta nekünk.Sajnos már nem tudom, milyen számon hívtam.

Totanham Creative Commons License 2017.07.13 0 0 7955

Sziasztok

Van e valakinek infója arról hogy Eta néni telefon száma megváltozott-e és ha igen mire.? (Eta néni london északi részén adott olcsó szállást)

Előre is köszi

cscs0827 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 7954

Valóban elég érdekesen kezelik a klímát.

Pár hete utaztam a Caledonian Sleeper hálókocsijával Invernessből Londonba. Az indulásnál Invernessben 13 fok volt, amivel alapvetően nincs is baj, ha az ember arra a tájra utazik, ezzel kalkulál. Viszont a hálókocsiban kb 16 fokot sikerült generálniuk a klímával, a fülkében lévő kapcsolót hiába forgattam a melegebb levegő irányába, nem történt semmi.

Megkérdeztem a kocsikísérőt, hogy mit lehet tenni, erre azt válaszolta, hogy a kocsit VAGY fűteni, VAGY hűteni lehet, és mivel másnap reggel Londonban igencsak meleg lesz, ezért ők most hűtenek.

A felső ágyon konkrétan kb 30 centiről fújta a klíma a képembe a jeges levegőt fél éjszaka, mígnem valamikor mégiscsak úgy döntött a kocsikísérő, hogy lezárja azt az egész kocsiban.

Gondolom mások is reklamáltak.

Becsületükre legyen mondva, utólag megreklamáltam az esetet a Customer supportnál, mondván, a baromi drága jegy ellenében ennél picikét komfortosabb utazásra vágytam volna, és szó nélkül adtak visszatérítést.

Előzmény: seci (7952)
cassano71 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7953

A legfontosabb, rajta van a jegyen is: EASYBUS = NATIONAL EXPRESS A1-es járat !

Ennek figyelmen kívül hagyása okozhatta a sok negatív kommentet. Nem a narancssárga easybus-t kell várni, hanem a National Express A1-es járatát.

Ezt úgy nagyjából mindenki tudja, nem ez okozta a negatív kommenteket hanem  hogy tényleg olyan esetek történtek ami le van írva pár posztban itt.

A 2 óra az tényleg így van, mármint kifelé a Victoriáról a városi dugók miatt nyugodtan lehet 2 órát számolni.

Előzmény: vass72 (7951)
seci Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7952

"A klímát nyomatták, mint az őrült, fel kellett öltözni."

Mivel 25C fok folott van a homerseklet mar egy ideje, ami itteni definicio szerint "HOT" - ez teljesen rendben is van.

[Itt az irodai/otthoni homerseklet is 20-21C-ra van beallitva...]

"ha nincs feladandó csomag, nem kell beállni a hosszú sorba"

Ez ra is van irva a beszallokartyara, nem? ;) [Mondjuk nem tudom Debrecen milyen]

-seci

Előzmény: vass72 (7951)
vass72 Creative Commons License 2017.07.08 0 1 7951

Elég régi hozzászólások vannak Easybus témában, Luton reptér – London viszonylatban. Leírom a mostani tapasztalatokat. 2017.07.04-07 között voltunk Londonban, 3nap városnézés.

A jegyet még január 30-án vettem az easybus oldalán. Tehát 5 hónapra előre. (a repülőjegyhez igazítva). Az ár 3 főnek oda vissza 12,20 font volt. Tehát személyenként oda vissza kb. 4 font! Ez azért nem semmi! 1500 Ft/fő. Napon belül, sőt órán belül is eltérések vannak az árakban, ez volt a legkedvezőbb.

Na ez után néztem csak meg a neten, hogy milyen negatív hozzászólások vannak, aggódtam is rendesen.

A legfontosabb, rajta van a jegyen is: EASYBUS = NATIONAL EXPRESS A1-es járat !

Ennek figyelmen kívül hagyása okozhatta a sok negatív kommentet. Nem a narancssárga easybus-t kell várni, hanem a National Express A1-es járatát.

Debrecen-Luton repülő időben, késés nélkül. Útlevél vizsgálat Luton reptéren. (Na ez is megér egy mondatot: nem kell útlevél, elég a személyi igazolvány, DE ! új tipusú e-pass útlevéllel, 18 éven felüli EU állampolgárok külön folyosón léphetnek be, sor nincs gyakorlatilag. Ezt nem láttam sehol leírva a neten, úgyhogy beálltunk a nagy sorba, mint a többiek, mert nem útlevéllel mentünk).

8:55-re vettem az Easybus jegyet, de így is háromnegyed órával hamarabb a busznál voltunk. Simán felengedtek a korábbi buszra, volt hely. Londonba befelé csak leszállnak az emberek több megállóban, fel nem, gondolom ezért. Az út kicsivel több, mint 2 óra a Victoria Coach Station-ig, minden rendben volt. A klímát nyomatták, mint az őrült, fel kellett öltözni.

Visszafelé 16:40-re volt a legkedvezőbb jegy, Victoria Coach station-tól. A repülő 20:55-kor indult, inkább rászámoltam jó sok időt, hogy nehogy lekéssük. (2 órával indulás előtt ott kell lenni a reptéren, az a biztos). Több helyen is fel lehet szállni, de hogy biztos legyen, inkább a kiinduló állomásról vettem a jegyet, nehogy lemaradjunk. Sok komment erről szólt, hogy a városban már meg sem állt a busz, vagy tele volt, nem engedték felszállni őket, vagy egyáltalán nem is jött a busz. Ha meg sem állt, akkor valószínű rossz megállóban várták. Nagyon sok buszmegálló van minden kereszteződésben, nem mindegy, hol áll az ember. De a megfelelő buszmegállóban ki van írva, hogy Luton, láttuk mindig, amikor megállt. Ha meg nem jött a busz, akkor az történhetett, hogy a NATIONAL EXPRESS A1 jött, csak nem szálltak fel rá.

Tehát indulás, 16:40. Itt voltunk időben. Itt már nem engedtek fel korábbi buszra, mert a reptér felé több megállóban vesz fel embereket, gondolom nem mertek kockáztatni, hogy valaki lemarad. Indulás pontosan. Ez után majdnem ott haltam meg az aggódástól. Akkora dugó volt, hogy a buszállomás utcájából hosszú percekig nem bírt kifordulni a busz, aztán egy teljes órán keresztül csak vánszorogtunk a dugóban. De amikor felért az autópályára, már haladt rendesen. A klíma itt is ment végig, fel kell öltözni! 18:50 körül ért a busz Luton reptérre. Ez is több mint 2 óra, de időben ott voltunk. Gondolom a dugó bele lett kalkulálva a menetidőbe.

Egy pár tipp ide is: a reptéren, ha nincs feladandó csomag, nem kell beállni a hosszú sorba az utas/csomagfelvételi kapuknál. Egyből lehet menni a biztonsági ellenőrzésre. A jegyet ne rakd a dobozba! Az enyém kiesett az átvilágítás közben. Az egyik info ember azt mondta, ez van. Szerencsére egy másik visszament és megkereste. Ez is jó nagy stressz. Bár le lehet tölteni telefonra is, megoldottam volna.

Összegezve: ilyen olcsó áron nem lehet bejutni Londonba. A GreenLine busz ugyanezen az útvonalon megy, egy family return jegy 35 font, vonattal meg egy anytime return kb. 70 font.

A tapasztalatom teljesen pozitív. Ez a fontos: Easybus = Natonal Express A1.

Ha valakinek van friss tapasztalat, akár negatív vagy pozitív, írjátok le. Lehet, hogy nekünk csak szerencsésen összejött minden.

(beteszem ezt a leírást több fórumba is, mert mindenhol régi kommentek vannak)

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7950

Köszönöm szépen, akkor ezt most azt hiszem, kihagyjuk mert teljes napot csak hétvégén leszünk. 

Előzmény: seci (7949)
seci Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7949

Me jo par (10+?) eve voltunk, a gyerekeknek nagyon bejott, el lehet siman tolteni egy napot, viszont NE hetvegen menjetek.

Jegyarak: https://www.legoland.co.uk/tickets-and-passes/online-tickets/ 

Lehet persze venni a kapunal is, csak ugy kicsit meg dragabb, ami amugy sem olcso.

Van Windsorbol busz: https://www.legoland.co.uk/planning-your-visit/getting-here/  

Mivel ez egy egesz napos program, lehet, hogy erdemes egy ejszakat ott tolteni, megnezni Windsor+Eton-t (1 nap siman), aztan masnap Legolandezni, vannak package-ek pont erre.

-seci

Előzmény: Kőkapu1 (7948)
Kőkapu1 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7948

Sziasztok! 

A Legolandról Windsorban van tapasztalat? Láttam, hogy van rá 2in1 ajánlat. Ez azt jelenti, hogy van lehetőség ott is jegyet venni, nemcsak elővételben? Illetve a kijutás mennyire bonyolult?

Egyelőre csak érdeklődés szintjén van a dolog, mert eléggé drága. 

Köszönöm! 

niagia Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7947

Köszönöm az információkat!

Előzmény: cassano71 (7945)
hooker007 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7946

Vonatot tudom ajánlani. 7 font, gyors.

cassano71 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7945

Fel lehet férni, ha lekésed amelyikre a jegyed szól felengednek simán a következőre vagy akár fordítva is, az előzőre is ha hamarabb vagy ott amennyiben van rajta hely.

Előre vegyél jegyet rá mindenképpen a neten, minél előbb veszed annál olcsóbb lesz. 

http://www.easybus.com/en/london-stansted

Ne zavarjon hogy Easybus az oldal, ez valójában a National Express, azt is keresd majd, nagy fehér buszok, piroskék logóval.

A gond ezekkel az NE buszokkal alapvetően a dugók miatti kiszámíthatatlan késések + az, hogy ha nem a Victorián szállsz fel kifelé a reptérre hanem valami egyéb ( főleg ha minél későbbi ) megállóban akkor előfordul, hogy szimplán nincs hely már hiába arra szól a jegyed és nem visz el. 

Igazából befelé mondom nincs gond, kifelé mikor időre megy az ember a géphez és késik a busz, nem jön, nincs rajta már hely stb. az kellemetlen lehet. Nem mindig van ilyen, de előfordul, korábban sokat írtunk róla itt a topikban.

Én a vonatot azaz a Stansted Express-t javaslom, mondom ezt úgy, hogy én is csak októberben fogok rajta ülni először:-) Mivel én LTN-re szoktam repülni nem STN-re, onnan meg a National Expresszel jövök be mindig, de most STN-ről fogok hazajönni kivételesen.

Ez a Stansted Express £ 7 / irány ha jó előre veszed, annyit bőven megér azt mondom.

Jahno Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7944

Én vonattal mentem.

niagia Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7943

Sziasztok! Az utazással kapcsolatban lenne pár kérdésem. A Stansted repülő térről hogyan lehet a városba bejutni? Azt olvastam a National express buszok közlekednek. Van erről valakinek személyes tapasztalata: hol, hogyan lehet jegyet venni, honnan indulnak, mennyire megbízhatóak, érdemes-e előre jegyet rendelni vagy általában fel lehet férni? Vagy esetleg más ötletek? Ti hogyan szoktátok ezt megoldani?

niagia Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7942

Köszönöm!

Előzmény: seci (7941)
seci Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7941

Jol gondolod, 1 voucher + 2 jegy => 2 belepo kedvezmenyesen

-seci

Előzmény: niagia (7940)
niagia Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7940

Még egy kérdés, lehet nevetséges de biztosra szeretnénk menni, mert a fontos lenne, hogy fel tudjuk használni a 2for1 kedvezményt a költségek tervezése miatt. Négyen megyünk és 2-2 vouchert nyomtattam a kiválasztott látványosságokhoz. Ez így érvényes, ugye nem fejenként kell 1 voucher. Gondolom azért 2for1. Inkább erősítsen meg valaki, hogy jól gondolom-e!!!! 

Előzmény: cscs0827 (7939)
cscs0827 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7939

Szombaton jöttünk haza, mi Euston állomáson vettünk heti, 1-2 zónás travelcardot, nem kellett hozzá fénykép. A lényeg, hogy vasúti pénztárban vásárold, ne metrópénztárban. Vasúti pénztárban alapból vasúti logósat adnak, a bal alsó sarkában látható narancssárga alapon fehérben a vasút logója. A 2for1 kedvezmény mindenhol tökéletesen működött, adtad a kinyomtatott vouchert, mutattad a két bérletet, kérted a két jegyet és fizettél egyet.

Előzmény: niagia (7938)
niagia Creative Commons License 2017.06.26 0 0 7938

Sziasztok!

10 nap múlva utazunk Londonba. Leírnátok pontosan hogyan válthatunk 7 napos Travel Cardot? Talán a Victóriánál gondoltam. Erre esett a választás, mert így tudjuk a 2for1 kedvezményt is használni. Már nyomtattam ki vouchereket. Először megyünk Londonba és kicsit izgulok, hogy minden jól menjen. Kell igazolványkép a 7 napos Travel Cardhoz? Előre is köszönöm a válaszokat! Bármilyen ötlet, segítség jól jön!

andraslon Creative Commons License 2017.06.19 0 0 7937

Tisztelt felhasználók. Elindítottunk egy londoni fórumot, mely a londoni illetve UK-ban élő magyaroknak kínál lehetőséget álláskeresés, utazás, csevegés céljára.

www.londonforum.hu. Várjuk észrevételeiket az oldal további fejlesztésével kapcsolatban. További kellemes böngészést kívánunk.  

(Londonforum.hu Csapata) 

seci Creative Commons License 2017.05.03 0 0 7936

Nem, ugyan akkora, csak kissé szogletes korben, meg kétszinu, mint a TerézAnyunk ;)

-seci

Előzmény: csufi.rulez (7935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!