Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2017.11.13 -1 0 8016

Még egy ötlet, ez most jutott eszembe, bár Arsenal drukkerként istenkáromlással ér fel, hogy pont a Tottenhamot fogom ajánlani, de hát ez van:-)

Szóval olvastam, hogy most hogy a Tottenham új stadiont épít és ideiglenesen a Wembley-ben játszik, sok hazai meccsükre general sale van (=vehetsz jegyet klubtagsági kártya nélkül is ). Tehát, beregisztrálsz az oldalukon, személyi adatokat kell megadni, email címet, jelszót és kapsz egy referencia számot is.

Ezek után szimplán tudsz majd jegyet venni bizonyos meccsekre. Ki is próbáltam előbb és hagy akár több jegyet is venni pl. a november 25-i Tottenham - WBA PL meccsre.

Regisztráld be a fiadat is, neki is lesz egy ref. száma. Jegyvételnél kiválasztod a két jegyet és ahogy továbblépsz lesz ilyen a jegyeknél hogy "reassign". az azt jelenti ott tudod "átírni" egy másik ember nevére vagyis ref. számára aki már szintén regisztrálva van máskülönben mindkét jegy a te neveden fut, szóval az egyik jegyet "reassign" a fiadnak:-) A másik marad a te neveden, kifizeted, kinyomtatod otthon és kész. És akkor mégis eljutsz egy PL meccsre.

A QPR amit Reacher írt szintén egy nagyon jó ötlet, londoni klub, rém könnyen megközelíthető a stadionja és ott még teltház is van hellyel-közzel meg hangulat is ami nem minden Championship csapatra igaz. Szimplán regisztrálsz, utána még pár plusz adatot meg kell adni a profilodban, összekötni a QPR accountodat a ticketing accounttal és utána már tudsz is jegyet venni. előbb megcsináltam, hátha kimegyek én is egy QPR meccsre idén:-)

Már nagyon belemelegedtem a témába, talán túlzottan is.

Még egy ötletet mondok ha meccs és külföld, a San Siro. Egy Milan - Inter vagy fordtav Inter - Milan vagy ugyanez Juventussal. Először a bérletesek, utána a kártyások vehetnek jegyet ott, de a végén a "pórnépnek" is megnyitják a jegyvásárlást és marad jegy még nekik is csak figyelni kell és gyorsnak lenni.  

Repülni Milánóba nagyon baráti áron lehet, a hangulat meg nagyon jó egy Milan - Interen pl., nem veszélyes, gyerekkel is vállalható, tavaly voltam. 

 

Előzmény: vatosz (8012)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.11.13 0 0 8015

Londonban is van nem egy Championship (másodosztály) csapat: Fulham, Queens Park Rangers, Milwall, valamint London közeli is: Reading. Ezek közük gyerekkel a Milwall-t nem ajánlanám, mert hírhedt a szurkolótáboruk.

Előzmény: vatosz (8012)
cassano71 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8014

A jegyvétel mechanizmusa maga nagyon egyszerű, nem kell semmilyen kinti kapcsolat, ilyesmi, a klub oldalán megveszed, a stadion alaprajzon ki tudod választani pontosan a helye(ke)t, kártyával kifizeted, itthon kinyomtatod és kész. Nem árt ha a kártya amivel vetted nálad van mikor mentek a meccsre, bár tőlem még soha nem kérték, valószínű ez csak akkor téma ha valami gubanc van.

Előzmény: cassano71 (8013)
cassano71 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8013

Természetesen nagy élmény, azt se mondanám hogy veszélyes ma már, egy 7 éves kisfiúval sem. Nagyon le van szabályozva, ellenőrizve minden, kvázi színházi előadás egy-egy meccs:-) Most ez lehet nem jó hasonlat, de kicsit mégis az.

Hangulat azért persze van, de ne arra számíts hogy hatalmas szurkolás lesz, mint akár egy Fradi - Újpesten, mindenki ül, néha azért áll is, és tapsolás ha tapsolnivaló van, néha énekelnek is. Azért az egész összességében nagyon jó persze. Most a Premier League-ról beszélek.

PL meccsre jegyre nincs esélyed normál áron ha nincs klubkártyád adott csapathoz, ez egy évente hosszabbítható kártya, az Arsenalt ismerem konkrétan mivel nekem olyan van, az 32 font/év, más kluboknál is nagyon hasonlóan működik és hasonló árban mozog. Lényegében a jogot veszed meg vele, hogy jegyet vehess a meccseikre, de még ezzel a kártyával is csak 1 jegyet vehetsz. Vagyis ahányan mennétek annyi kártya és egyáltalán nem biztos hogy sikerül egymás mellé venni, főleg a nagy derbikre.

Ha ilyen kártyája nincs valakinek akkor maradnak a viszonteladó oldalak, pl. viagogo vagy ticketbis. Ezek jók, nincs velük komolyabb gond, csak éppen a már amúgy is igen drága jegyeket még jókora felárral adják el hiszen ebből élnek ugye. Nézd majd meg egy-egy meccsre és hasonlítsd össze.

Ami a Championship csapatait illeti, tudtommal változó, van ahova szintén kell ilyen kártya, de mondok egyet ahova saját tapasztalatból nem, csak simán megveszed az oldalukon a jegyeket és mehetsz, talán regisztrálni azért kell, de lehet az sem fontos. Ez a csapat a Fulham.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vatosz (8012)
vatosz Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8012

Sziasztok, ugyan nem London, de egy másik topicből ajánlották, hogy több futball rajongó van itt. :)

 

Némi tapasztalatra lennék kíváncsi focimeccsre kijutás kapcsán.

 

Lehet kiruccannánk 1-2 napra Angliába januárban és akkor már lehet beiktatnék a 7 éves fiamnak egy focimeccs nézést. Tudom, hogy a Premier League meccsekre szinte képtelenség kijutni, így valamilyen másodosztályú másodosztályú (Championship) meccsre gondoltam. Itt is sok a 30e körüli stadion és tudtommal a legtöbb meccs teltházas. Birmingham környékén sok ilyen csapat van: Notthingam Forest, Derby, Coventry, Birmingham, WBA... stb. Van választék.

 

> Tudok jegyet venni itthonról kinti segítség / kapcsolat nélkül?

> Jól látom, hogy kb 2-3 héttel előre lehet csak jegyet venni?

> Nyilván lehetetlen megmondani, de jellemzően januárban milyen az idő errefelé?

> Valóban olyan jó a hangulat egy-egy ilyen meccsen? (Én legalábbis úgy gondolom)

 

Illetve szívesen veszek bármi tippet, jótanácsot. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8011
Előzmény: Tóth Julianna Erika Manó (8008)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8010
Előzmény: Tóth Julianna Erika Manó (8008)
Jahno Creative Commons License 2017.10.31 0 1 8009

Kicsit olvass lefelé és minden kiderül.

Előzmény: Tóth Julianna Erika Manó (8008)
Tóth Julianna Erika Manó Creative Commons License 2017.10.31 -1 0 8008

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni, Januárban megyünk 3 napra Londonba wizz air-rel.

 

- Nem tudunk szinte semmit erről az Oyster kártyáról, ha valaki tudna bővebb tájékoztatást adni, vagy ha han árban ennél kedvezőbb azt is szeretném tudni.

 

Illetve London-Luton-ról mivel lehet megközelíteni  KÖZPONTOT, ÉS MENNYIBE KERÜL A JEGY?

 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat

Jahno Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8007

2 éve márciusban voltunk, akkor egész jó idő volt 2 napig, csak estére szeles/esős. Többiről nem nyilatkozom, hónapokig jártam oda melózni, utána senki nem hitte el, akkor is fotók/videók alapján mondtam óra percre, hogy mikor hol volt rossz idő, de csoportokban is lehülyéztek, így mindenki tippelje be magának.

CsanHan Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8006

Mi idén május elején voltunk 4 napot, de kb. ugyanolyan időnk volt, mint novemberben, annyi különbséggel, hogy csak egy délután sütött ki a nap, végig borús, szeles idő volt (de legalább nem esett).

Előzmény: seci (8004)
hooker007 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8005

juliusban mikor voltunk 2 het alatt egy kisebb eso volt csak - ritka jo ido volt  :)

Mindenki kint napozott a Hyde Parkban.

 

 

Előzmény: seci (8004)
seci Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8004

Május 1 - július vége kozott gyakorlatilag 30C volt vegig es talan 2x zapor. Utan volt egy-ket esosebb nap (augusztusban)

Most is gyonyoruen sut a nap, a het elejen meg reggelente is +15C volt.

-seci

Előzmény: Kőkapu1 (8003)
Kőkapu1 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8003

Így igaz, mikor először mentünk Greenwichbe, október vége volt, és olyan gyönyörű, napsütéses őszi idő volt, hogy attól szebbet kívánni sem lehet. Akkor egész héten nem volt eső, alig egy-két szem. Ehhez képest idén nyáron többször megáztunk, és pulcsi is gyakran kellett. 

 

Előzmény: cassano71 (8001)
seci Creative Commons License 2017.10.28 0 0 8002

Az Egyesult Kiralysag pontos idojarasi terkepe:

 

  • A vonaltol északra: amit olvastal/hiszel az angol idojarasrol (eso, eso, jeges-eso, kod, eso, eso)
  • A vonaltol délre: normalis idojaras (tulajdonkeppen az utobbi 15 evben jobb/elviselhetobb, mint Magyarorszagé)

(A helyzet egyebkent még kedvezobb, mostansag a vonaltol északra sem katasztrofa az idojaras.)

-seci

Előzmény: cassano71 (8001)
cassano71 Creative Commons License 2017.10.28 0 1 8001

Ez az időjárás dolog teljesen kiszámíthatatlan Londonban tapasztalatom szerint, én is azt hittem egy ideig hogy ott csak eső, köd stb. létezhet és első néhány alkalommal tényleg így is jártam:-)

Aztán egyszer télen kifogtam egy napsütéses napot, tökéletes időt februárban meg utána többször máskor is, pl. legutóbb most október végén mikor ott voltam is jó idő volt teljesen. Az ellenkezője is igaz, nyáron meg kifoghatsz rossz időt is éppen.

Előzmény: torocsikn (7996)
CsanHan Creative Commons License 2017.10.26 0 1 8000

"most megyünk november végén, azért ez nem kimondottam turista időszak."

 

Mi tavaly november közepén voltunk, mindenhol sok turista volt. Igaz csodaszép idő is volt, 15-17 °C, majd megsültünk télikabátban...

Előzmény: torocsikn (7996)
CsanHan Creative Commons License 2017.10.26 0 1 7999

Mi már 2x is voltunk úgy Londonban, hogy a Stansted E. jegy mellé vettünk 2 for 1 kedvezménnyel belépőjegyeket. Minden rendben volt.

Előzmény: torocsikn (7996)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.26 0 1 7998

Towerbe június második felében nyitásra mentünk, pikk-pakk bejutottunk, a koronaékszereket is tömeg nélkül tudtuk megnézni. Ráadásul elővételben nem tudsz 2 for 1 jegyet venni.

Előzmény: torocsikn (7996)
seci Creative Commons License 2017.10.26 0 1 7997

National Rail logo az van minden vonatjegyen. No para :)

-seci

Előzmény: torocsikn (7996)
torocsikn Creative Commons License 2017.10.26 0 0 7996

Köszönöm szépen a választ! Mivel megvettem a vonatjegyeket, meg is néztem ezeket a 2 for 1 kedvezményeket. Már lehet, hogy velem van a baj, de nem tudtam eldönteni, hogy jár-e vagy nem. Egyszer említi a leírásban, hogy jár, ha a Stansted expresszel utazunk, másrészt kell a jegyen a National Rail logo. Van rajta egy pici, remélem ez elég lesz. A Towerba is vennék előre jegyet, mert ott elég hosszas várakozással riogatnak. Bár nem tudom, mert most megyünk november végén, azért ez nem kimondottam turista időszak. 

Előzmény: CsanHan (7988)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.10.26 0 1 7995
Előzmény: irreverzibilis (7994)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.10.26 0 0 7994

mi is így csináltuk:"Megemlítendő a Paper Travelcard, amely vasútállomásokon vásárolható, és birtoklása egyet fizet kettőt kap kedvezményeket biztosít számos londoni nevezetességre (ez a kedvezmény papíralapú Travelcard mellett National Rail logót tartalmazó vonatjeggyel is igénybe vehető)"

Előzmény: Szabalika (7993)
Szabalika Creative Commons License 2017.10.26 -1 0 7993

Itt a fő lapon https://www.daysoutguide.co.uk/ írja, hogy be kell mutatni a vonatjegyet, illetve foglalásnál is kéri tőlem, hogy adjam meg a vasút állomást, anélkül nem enged tovább. Vagy valamit nagyon benézek?

Előzmény: irreverzibilis (7992)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.10.26 0 1 7992

nem kell vonattal utazni ezért

Előzmény: Szabalika (7991)
Szabalika Creative Commons License 2017.10.26 -1 0 7991

Néztem ezt a 2 for 1 kedvezményt, sajnos csak akkor van, ha vonattal utazik valaki. Mi pedig busszal tervezzük. Kár, mert jóval kedvezőbb lett volna így.

Előzmény: CsanHan (7990)
CsanHan Creative Commons License 2017.10.25 0 0 7990

Mi tavaly novemberben voltunk. Úgy emlékszem, hogy konkrét időpontra, talán 11 órára vettük a jegyet, de odaértünk korábban (kb. 30-40 perccel), simán beengedtek. Kb. 2,5-3 órás program. Egyetlen negatívuma volt, hogy a kabátokat végig cipelni kellett, mert nincs ruhatár.

Előzmény: Szabalika (7989)
Szabalika Creative Commons License 2017.10.25 0 0 7989

Az elővételben vásárolt jegyet lehet egy fix időpontra foglalni?

Előzmény: CsanHan (7988)
CsanHan Creative Commons License 2017.10.21 0 0 7988

Nagyon fogják élvezni a gyerekek! Az én gyerekeim is ugyanilyen idősek voltak tavaly novemberben, amikor Londonban voltunk. Javasolom még a Panoptikumot is, az is nagy élmény volt mindegyikünknek. Kb. 3 órás program. Úgy látom most érvényes rá a 2 for 1 kedvezmény.

https://www.daysoutguide.co.uk/madame-tussauds

Előzmény: torocsikn (7986)
seci Creative Commons License 2017.10.21 -1 0 7987

Ket ekkora gyerekkel lehet, hogy meg a Windsor-i LegoLand is szoba johet. Ha hetkoznap tudtok menni, akkor az nagyon jo program lehet nekik!

-seci

Előzmény: torocsikn (7986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!