Keresés

Részletes keresés

hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315592

Jaaaj, megint egy kolosszális félreértési lehetőség: NEM a magzat a parazita (bár végső soron ő is!), hanem, ha szorosan genetikai értelemben közelítjük a kérdést, a MÁSIK, a férfi, egyed génjei viselkednek parazitaként, hiszen - mint a klasszikus élősködőnek - egy "nem-saját" testre van szükségük ahhoz, hogy életképesek maradjanak és kifejlődjenek. 

Előzmény: Törölt nick (315587)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315591

Várj: ha őszinte, mindent felülíróan hiteles vágya, hogy "csak" anya legyen, semmi más, akkor nem is lesz belőle a saját élet-ambíciói elfojtásáért büntető (magát is büntető!) mártír. Nagyon gyakori eset azonban, hogy a nő (pontosan a gyerekkorában nála is alkalmazott patriarchális nevelés következtében) nem mer radikálisan szakítani a megfelelési kényszerével és azt mondani: "Állj. Mindenekelőtt MAGAMAT szeretném fel- és kinevelni: szakmát, hivatást, tudást, munkát akarok, aztán - ha megfelelő társat találok hozzá - gyereket/gyereket is, akiknek a neveléséért megosztjuk a felelősséget és a terheket".

Egyszerűen nem elég bátor és öntudatos ahhoz, hogy kijelentse ezt és így is cselekedjék, hanem passzívan "megfelel", amiért magával is konfliktusa támad ("Miért vagyok ilyen gyáva...ilyen beletörődő...miért nem valósítom meg a saját programomat, mielőtt gyereket vállalnék?" - és így tovább).

No, ezekből az emberekből lesznek mártír-anyák.

 

Igen: dolgozó feleség is viselkedhet így, ugyanezen okból. Nem elég szuverén személyiség ahhoz, hogy lerázza magáról a patriarchális szerepkényszereket és az azokkal járó elvárás-tömeget ("Attól, hogy munkaviszonyod van, jól keresel, attól még nő maradsz...tehát kutya-kötelességed teljes körűen, egyedül ellátni a háztartást, a gyereknevelést is" - sugalmazzák a társadalmi beidegzettségek, amelyekből, ha valakit megfelelni vágyásra dresszíroztak, igen könnyen lesznek belső kényszerek. Az ilyen feleség aztán, ahelyett, hogy természetes módon elvárná a társától, hogy ossza meg vele a háztartási és nevelési feladatokat, stréberként távol tartja őt ezektől: aztán egyszercsak beleroppan a mártíromságába.)

Előzmény: Törölt nick (315586)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315590

Ezt a mélyreszántó genetikai szösszenetet. Egy genetikus veszett el benned. Kár, hogy jó mélyen. :DD

 

Nem lenne egyszerűbb azt látni, ami van: Egyedül a nőnek lehet gyereke, a férfi pedig csak a donor hozzá, akinek ezzel az ösztönös biológiai programja véget is ért. Az összes többi már csak patriarchális ármány, az apasággal, tartásdíjjal, gyerekneveléssel együtt, amit a társadalom nyom rá a férfire.

Előzmény: hayalilo (315579)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315589

"Az olyan feleség, aki legbelsőbb vágyai és ambíciói elfojtása árán vállalja az "anya és semmi más" szerepkörét, előbb-utóbb felveszi a mártír pózát, ami a saját személyiség megcsonkításának természetes, de veszélyes kompenzációja."

 

Ugye, hogy ugye. A nők jódolgukban vesznek meg, és feministulnak be.

 

Persze, hogy ilyenkor már a férfinek is elege lesz belőle, hogy még azt a kicsit se akarja vállalni, amiért az elején annyira lelkesedett.

 

" A mártíranya, bizony, súlyos károkat képes tenni"

 

Főleg a femináci jogalkalmazással karöltve.

Előzmény: hayalilo (315576)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315588

"Fair ajánlat, ezt inkább kikényszeríteni szokták, nem önként felajánlani:)"

 

Gondolom, anyjok megpendítette, hogy van egy ügyvéd ismerősöm, aki ellátott tanácsokkal, és ha nem akarsz szexuális abúzusért, asszonyverésért, és gyerekmolesztálás/pedofíliáért pár évtizedet hűsölni, akkor önként és dalolva aláírod az általam (melegen) ajánlott tartásdíj és vagyonigényeimet. :))

 

"Szerintem a leheto legrosszabb helyzet, amibe egy no kerulhet, ha anyagilag fugg egy ferfitol. 

 

Ennek ellenére gőzerővel keresitek a gazdatestet, ki érti ezt?:)"

 

Na jóó, de ha találni is akar, akkó nyilván azt kell elhitetnie a leendő gazdatesttel, hogy drágám, a pénz nem fontos. :)

 

"4 gyerek az anyánál marad, apa meg 0 gyerekkel éli a világát? 

 

Azt a mocskos kanállatját, a szemít."

 

Ha meg a férfi akarta volna, akkor azért ment vón a rinya: Megkergűté apjok? Elrabolja a gyerekeimet! Há te nem is tucc gyereket nevelni, te állat. :))

Előzmény: Csak_Szolok (315575)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315587

A magzat nem parazita, hanem szimbióta, főleg a terhesség korai szakaszában.

 

Nem véletlenül mennek a női sportolók 1-2 hónapos terhesen világversenyekre, olimpiára.

Előzmény: hayalilo (315579)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315586

1. Nem feltétlenül kell ehhez elfojtania semmit, lehet hogy az a vágya, hogy csak anya legyen és semmi más.

 

2. Dolgozó feleség is viselkedhet így.

 

 

Előzmény: hayalilo (315576)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315585

Jééé beszééél??? Ilyen is van? Aszittem, a férfiak előbb ütnek, aztán kérdezősködnek. :))))

Előzmény: hayalilo (315574)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315584

Ha már el kell menni a gyerekért az oviba, az már óriási áldozat, patriarchizmus.

 

Méééé nem netezhetek/lóghatok a barátnőkkel/shoppingolhatok az apjok pénzén egész nap, amíg ő fogad egy bébiszittert meg egy bejárónőt, hogy ne legyek annyira elnyomva?

Előzmény: Törölt nick (315571)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315583

Bizony bizony. És, te valamiért az ilyenek rinyáit veszed szentírásnak, és alapindoknak a férfiak gyűlöletére.

Előzmény: hayalilo (315569)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315582

"Ja, és egyszer mesélte, hogy sokáig lelkes liberalista-progresszív volt, aztán egyszer csak rájött, hogy milyen sunyi alakokat támogat, és azóta sokkal kritikusabban személi a ténykedésüket. Nos, ugyanez a felismerés a feminizmust illetően még várat magára."

 

Itt a pont. A feminizmus ugyanez a sunyi ballibes eszme. Erre kéne rájönnie minden feministának. Nem azzal van baj, hogy a nők egyenlőek, hanem azzal, hogy pina alapján előjogaik vannak, amit a feministák ki akarnak bővíteni a férfiak kárára.

Előzmény: Abszolút Igazság (315562)
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315581

A "gazdatestet" (szégyelld magad!) ti keresitek, ha már, egyáltalán. A génjeit tovább adni szándékozó férfi bizonyos értelemben "genetikai parazita": ahhoz, hogy utódhoz juthasson, egy nő testébe kell juttatnia a génjeit, amelyben aztán parazitaként élősködnek.

 

Aztakurva:) voltak itt emlegetve keményvonalas feministák mint pl. Andrea Dvorkin, de ilyen szösszenetet még egyik sem produkált:)

 

Őszinte elismerésem:)

 

Felvídítottad a napoom:) Köszönöm:)

 

Előzmény: hayalilo (315579)
robopassmeet Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315580

"Balu: mindenkinek mást és mást jelent a "mocskolódás" és a "provokáció"."

 

Ha férfi kapja, akkor okés, ha nő kapja, akkor hujuj, patriarchizmus van. :))

 

"Érteni kellett volna, legvalószínűbben, miről mit mondanak."

 

Nem lehet, hogy éppen abból lett a mocskolódás, hogy megértették, milyenek is valójában ezek a feministák? :))

 

"Forint pedig dehogy elmebeteg...csak nagyon másként nézi a világot.:-)"

 

Aha. Mert nő. Ha férfi lenne, akkor egy "beteg senki" lenne. :DD

Előzmény: hayalilo (315560)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315579

A "gazdatestet" (szégyelld magad!) ti keresitek, ha már, egyáltalán. A génjeit tovább adni szándékozó férfi bizonyos értelemben "genetikai parazita": ahhoz, hogy utódhoz juthasson, egy nő testébe kell juttatnia a génjeit, amelyben aztán parazitaként élősködnek.

Előzmény: Abszolút Igazság (315577)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315578

Mostmár ehetnél cukrot.:-P

Előzmény: Csak_Szolok (315575)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315577

"Szerintem a leheto legrosszabb helyzet, amibe egy no kerulhet, ha anyagilag fugg egy ferfitol. 

 

Ennek ellenére gőzerővel keresitek a gazdatestet, ki érti ezt?:)"

 

Nyilván olyan férfit és olyan feltételeket keresnek, ahol a fizetés nem a férfi akaratától függ...

 

A férfi fizet, ha kedve tartja = anyagi függés

A férfi fizet, mert muszáj neki = egyenlőség

Előzmény: Csak_Szolok (315575)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315576

Igen, ezzel elég gyakran lehet találkozni. Az olyan feleség, aki legbelsőbb vágyai és ambíciói elfojtása árán vállalja az "anya és semmi más" szerepkörét, előbb-utóbb felveszi a mártír pózát, ami a saját személyiség megcsonkításának természetes, de veszélyes kompenzációja. A mártíranya, bizony, súlyos károkat képes tenni, miután a legelsőt, a torzulási folyamatok kiváltóját, önmaga negligálásával saját magában tette. :( 

Előzmény: Törölt nick (315571)
Csak_Szolok Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315575

 

 


A bátyám felajánlotta, hogy fizet asszonytartást, ha a felesége részmunkaidőben megy vissza dolgozni. Ezt aláírja bíróságon, ügyvéd előtt, bárhol. A kislány most megy elsőbe, a kicsi kezdi az ovit, mindkettejükre fokozottan kell majd figyelni most. Meg persze a nagyokra is. 

 

Fair ajánlat, ezt inkább kikényszeríteni szokták, nem önként felajánlani:)

A felesége e helyett visszamegy teljes állásban ügyfélszolgálatra, 10-18 vannak nyitva + zárás, értekezlet, hazautazás: 7-f8 előtt sosem érne haza. Addig a gyerekek nagyszülővel lesznek. 

Nem túlzás ez? Megér ennyit a büszkeség? 

 

Az ő élete az ő döntése:)

Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában.

 

Így van.

 

Válaszok:

 

Ha a nagyszülők segítenek és nem magára hagyja a gyerekeket, akkor szerintem nincs ezzel gond. 

 

 

Szerintem sem:).


Miért nem veszi a bátyád magához a gyerekeket?

 

 

Valószínű, hogy így kevesebbet tudna dolgozni és akkor meg azé menne a nyígás, hogy nincs pííz.

.........

 

 

Szerintem a leheto legrosszabb helyzet, amibe egy no kerulhet, ha anyagilag fugg egy ferfitol. 

 

 

Ennek ellenére gőzerővel keresitek a gazdatestet, ki érti ezt?:)



Ha ez a ferfi raadasul nem is a ferje mar, hanem egy ex, akkor meg rosszabb. 

 

 

Hát ugye pedig az a jó ha úgy kapom a dellát, hogy nem kell érte semmit cserébe nyújtani, mi van megkergültek a nők, már a jó öreg hipergámiába sem lehet bízni?:)

En sem mentem volna ebbe bele, szerencse, hogy a nagyszulok be tudnak segiteni, semmi bajuk nem lesz a gyerekeknek ettol. Mas szulok gyarban dolgoznak 3 muszakban, na az szivas, ez meg nem az.

 

 

Akkó az a szegíny asszony mégsincs kizsigerelve 4 gyerekkel , he, esmént  megleptetek:)

Hol marad a rinya a házimunkáról, hogy nnem tudja szegíny asszony megcsinálni?:)

........

 

Lehet gondol a nyugdíjra is,ahhoz azért teljes munkaidő kell.

 

 

Nem árt.

........

 

Azért az összeg bizony nem mindegy! Lehet, hogy marha kevés az ex költségeihez képest. 
4 gyerek eltartása azért elég durva, és az ellátása is majdhogynem teljes embert kíván. 

 

 

Én is ezt pedzegettem az előbb, de úgy látszik van aki meg tudja oldani, más meg kettővel rinyál:)


Azt is el tudom képzelni, és meg is értem, hogy az exnek már marhára elege van, és menekül a munkába, azért 4 gyermek napi ellátása nem egy sétagalopp! 
Ki tudja, miért is váltak el, lehet pont ez volt az ok, hogy befásult, vagy a bátyád nem csinált semmit, persze ez csak feltételezés.

.......

 

Lehet itt találgatni:)

 

Kései Sirató nevű felhasználó válasza:

Nem megalázó, amennyiben a bátyád legalább akkora összeget ajánl fel, amekkora összegtől elesik, ha csak félállást vállal. Egyébként ennek lenne még egy előnye is. Ha csak 4 órában dolgozik, kap a nyasági támogatást, a legkisebb gyermek 8 éves koráig. Ezt mondd el a bátyádnak, talán így belemegy a nő. Nyilván az a cél, hogy minél többet legyen az anyuka a gyerekekkel, ha már 4 van. Ha esete 6-ig dolgozik, és fél 7, 7 óra, mire hazaér, az tényleg nem jó egy 4 gyerekes anyának.

 

......

 

Megszületett a megoldás

 

OlivO nevű felhasználó válasza:

 

Meggyütt a femináci:)

4 gyerek az anyánál marad, apa meg 0 gyerekkel éli a világát? 

 

Azt a mocskos kanállatját, a szemít.


Arra nem számítanék semmilyen fizetéssel, hogy lesz nyugdíjam, mert nem lesz. 

 

 

Amúgy sem lesz, ha nincs öngondoskodás.


Én ezt elfogadnám, de csak pár évre, amíg a kicsi is iskolás nem lesz. A nagyszülők nem terhelhetőek a végtelenségig, minden nap estig!!

 

Van amikor a józan ész felülkerekedik a femináci hisztin:)

Előzmény: hayalilo (315520)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315574

Gondolom, ez csak lapsus volt: apát akartál írni..

 

Mindemellett rendkívül érdekes, hogy ez a nagy horderejű megjegyzés egy olyan kérdésről jutott az eszedbe, amelynek megfogalmazója világosan leírja: az APA (a férj) beszél így az ANYÁVAL (a feleséggel), tehát a gyerekei - a fiú és a lány - tőle kapták a mintát.

Előzmény: guilden stern (315570)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315573

Nem mond ez ellent a patriarchátus és rendszerszintű nőelnyomás hittételeinek?

Előzmény: guilden stern (315570)
guilden stern Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315572

Ez egy tipikus zsarnoki megjelenés, bűntudatot kelt a környezetében.

Előzmény: Törölt nick (315571)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315571

És az is gyakori, amikor az anya felveszi az áldozatpózt, hogy én ezt is megteszem, meg azt is, meg ez a hála, meg az...

Előzmény: hayalilo (315569)
guilden stern Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315570

Nagyon gyakori családmodell, amikor az anya zsarnoki módon tartja a gyerekeket, és azok felnőttkorban agresszivitással és durvasággal fizetnek vissza.

Előzmény: Törölt nick (315566)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315569

Hát most kapaszkodj meg, lalibelai luludzsa: vannak alacsony EQ-val vegetáló:-)) nők is. KéBzeld...

Előzmény: Törölt nick (315566)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315568

No, akinek saját magát illetően nincs betegségtudata, ahogy neked sincs, annak mindenki más beteg. Már maga ez a tény elégséges alap egy kórisméhez.

Előzmény: Abszolút Igazság (315562)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315567

Te aztán csalhatatlanul tudod, ugye, lajos? Biztos a szomszédod, jó tizenöt éve:-P

Előzmény: Törölt nick (315561)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315566

Ez kamu!

Az teljesen reális, hogy a fószer ocsmány hangon beszél a Zédesannyával, (szerintem még veri is) de hogy a húga! egy decens csupaempátia, magas EQ-jú hölgy is! Hát az kizárt!

Előzmény: hayalilo (315523)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315565

Jó. Maradjunk ebben.

Előzmény: Törölt nick (315563)
hayalilo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315564

Igen: ez is hozzá tartozik a borzi-képhez - és általában: a nem-kutyatartók egy részének képéhez is. Nomost...kutyában én sem ismerek tréfát, tehát, ha tehetem, elkerülöm velük a vitákat, főként, ha minden másról ragyogóan lehet velük értekezni, mint borzival.

A másik téma iszonyú szerteágazó - én meg most inkább összekuporodnék egy sarokban és nyári álmot aludnék a festés végeztéig...

Előzmény: Törölt nick (315559)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 315563

A moderatúra úgy gondolta (biztos patriarchális ármány következtében).

Előzmény: hayalilo (315560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!