Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

misi46 2013.05.03 Creative Commons License 27

Sziasztok. Vadonatúj műanyag kádam van, Szépen beszerelve. Talán 3x zuhanyoztam benne. Most, hogy a világítás készen van a fürdőszobában, látom, hogy koszfoltnak tűnő szürke foltok vannak sok helyen. Ott is, ahol víz sem érte. Vékony fólia volt az egész kádon, ezért vásárláskor nem látszott. Sok ajánlott tisztitószert kipróbáltam, foltok maradnak. Utálok ránézni. Tudtok segíteni?

BRUT1 2013.04.17 Creative Commons License 26

Köszönöm az instrukciokat burkolasweb.

Udv

Csaba

Előzmény: burkolasweb (25)
burkolasweb 2013.04.17 Creative Commons License 25

Zuhanytálca utólagos beépítéséhez nem kell (nem is tudod) rögzíteni a falakhoz! Az állítható lábakkal kell stanbilan beszintezni. A végső mozdulatlanságot a zuhanykabin fogja megadni.

BRUT1 2013.04.14 Creative Commons License 24

Udvözletem!

A kerdesem az lenne,hogyan kell az akril zuhanytalcat rögzitenem a falhoz,hogy ne csusszon el,ugyanis  csak 2 oldalanal talalkozik a fallal. A labak amelyeket be kell allitani,szamomra nem elegge begbizhatonak tunnek,mert azok csuszkalhatnak az alatta levö keramia lapokon,mert a helyseg egesz terulete le van lapozva es zuhanykad alatt is. A megbizhato stabil alatamasztasra ,en gondolkodtam a purhab befujason is,termeszetesen azt valami hungarocellalatettel,hogy a hab ne ragadjon a keramia lapokhoz,viszont a falhoz rögzitest nem igazan tudom elkepzelni,mert hogyan furhatnam oda amikor nem lehet hozzaferni sem a bejelöleshez es a vegen a csavar behajtasahoz pedig vegkep nem.

Mi a megoldas?

Hogyan kell ezt csinalni??

Udv

Csaba

ksav 2013.02.19 Creative Commons License 23

Először is köszönöm hogy írtál.

Sajnos nem hiszem hogy a garilevél megvan de az OBI-ból vettük,akciós termék volt.

Mennyit bírhat míg ki nem lyukad?

Rendben küldök képet kíváncsi vagyok mit mondasz.

Mégegyszer köszi!

Előzmény: burkolatvilag (22)
burkolatvilag 2013.02.18 Creative Commons License 22

Szia ksav!

Sajnos ez a jelenség az olcsóbb "no name" kádaknál előfordul.

Általában a felső akril réteg (ami néha nem is akril csak sima műanyag) és merevséget adó üvegszál erősítés válik el egymástól.

Szépen javítani nem lehet csakúgy, hogy látszódni fog.

Félő, hogy még lesz több ilyen is és egyszerűen nem érdemes javítani.

A javítóember odamegy címre, több óra mire kicsiszolja, megszárad a javító anyag, felpolíróozza stb... Ez is 5 számjegyű történet, mert maga a javító anyag sem olcsó.

Ha átküldöd a fotót az info@csempecentrum.hu címre megnézzük mi lehet ez.

Azt azért érdemes lenne megtudni, hogy mennyi garancia van a kádadra.

Mi 6 gyártó több száz kádját forgalmazzuk és szinte mindre 10 év van.

Az pedig nem mindegy, mert akkor lehet, hogy rá tudod verni a gyártóra.

Persze kell számla és garancialevél hozzá.

Ha valami távolkeleti termék és barkácsáruházból van akkor lehet, hogy csak 2 év volt rá.

Üdv: Tamás - Csempecentrum

Előzmény: ksav (21)
ksav 2013.02.16 Creative Commons License 21

Sziasztok!

Én a minap vettem észre hogy a 2 éve beépített akril kádunkba egy "hólyag" keletkezett.

Nyomásra puha,levegő van benne.

És nem a terhelt résznél keletkezett,hanem ahol pont nincs súly.

Nem is értem hogy lehet mert ahogy olvastam ezek inkább beszakadnak.

Igaz 25e-ft volt na de 2 év??

Tudna valaki tippet adni mi tévő legyek vele,javítható valamivel?

Képet tudok feltenni ha valaki kíváncsi rá.

Előre is köszönök minden segítséget!

burkoloboy 2013.02.10 Creative Commons License 20

Fürdőszoba felújítóknak!

Kád beépítés alkalmával számtalan kivitelezési hiba történik nap, mint nap! A legkisebb kádmozgás is fal átázáshoz vezet, rosszabb esetben kád repedést is okozhat. SAJNOS a kád forgalmazásában érdekelt felek nem preferálják a tökéletes beépítési módszereket, sőt tovább megyek ellenzik is. Ugyanis, ha valóban megfelelő módon akarunk beépíteni egy fürdőszoba kádat, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a kádra szóló garanciát elveszítjük. Mivel a kádat csak kizárólag kád lábakra építve helyezhetők el. Kivitelezőként tudom, hogy a kád lábak zöme, csak alig támasztja alá a kádat. Egy nehéz súlyú embernek azonnal problémát okoz, ha csak a lábak alátámasztásával rögzítünk.

Eltekintve a sok "kütyüvel" ellátott ezáltal nehéz és szerelhetőség miatt mozgatható kádakra, ahol valóban csak a kádhoz gyártott alátámasztással szabad beépíteni, az összes kádbeépítésnél nem szabad csak a kád lábakra beépíteni egy kádat, akkor sem ha akrilról netán lemez kádról beszélünk! WEB OLDALAIMON a gyártók ajánlásaival szöges ellentétben évtizedes tapasztalataimat osztom meg az érdeklődőkkel. (Örülnék ha gyártókhoz is eljutnának végre már ezek az információk!) Hosszú távú beázás mentes, kádkímélő kádbeépítés mindenki érdeke! Ha már bekövetkezett a baj és átázik a kád felöl a fürdőszoba ebben is segítséget találni!

Burkoloboy.   

lacam83 2012.11.06 Creative Commons License 19

Sziasztok,

Lakást újítunk, és nálunk is felmerült az örök kérdés: Akryl vagy lemezkád.

Arra már nagyjából rájöttem, hogy az acryl talán nagyjából mindenben jobb, mint a lemez (természetesen a márkás, teljesen akryl kád, és nem a "futtatott" kádakról van szó) ..de ekkor jött a felismerés: műmárvány!

Vannak tapasztalataitok műmárvány kádakkal kapcsolatban? Most konkrétan 1 tipusról kérdeznék...mindenhol sok sok százezer egy műmárvány kád, kivéve egy cég, (Pécsen illetve Szegeden vásárolhatók a termékeik) ahol cca 90.000ft-ért megkapnánk a "Laguna" nevű, egyenes, műmárvány kádat.

Több minden jár a fejemben: 

- Műmárvány az strapapíró, nem színeződik, jól bírja a vegyszereket, illetve, ha sikerül beleejteni a zuhanyt a kádba, nem fog szanaszét repedezni......vagy tévedek?

- Miben más, miért ilyen "olcsó" - a többi műmárvány kádhoz képest! - ezen cég termékei.

Nagyon nagyon nagyon hálás lennék, ha valaki, akinek ilyen kádja van - műmárvány, ettől a pécsi illetve szegedi cégtől / "N.agara 2003" / milyen tapasztalatai vannak? a hosszútávú tapasztalatok érdekelnének....de aki tegnap előtt vett ilyet és pro-kontra elmondaná véleményét, nagyon megköszönném..

Üdv

Csempecentrum 2011.09.19 Creative Commons License 18

Az akril kádat, ugyanúgy mint a lemez kádakat kell tisztítani.

Sima kereskedelemben kapható nem maró hatású, és nem szemcsés tehát nem karcoló tisztítószerrel.

Általában folyákony, amiben nincs szemcse.

Van egy olcsó és igen hatékony termék.

Well Done márka és van egy szaniter tisztító nevü terméke.

Az jó vízkő oldó hatású és nem bántja sem a kádat, sem a csapokat.

Fontos, hogy ezeket sem szabad sokáig rajta hagyni csak pár percig max.

Előzmény: Törölt nick (15)
Csempecentrum 2011.09.19 Creative Commons License 17

Helló!

A kád vízbefogadó képessége több dologtól függ.

Elsősorban az alakjától. Minél több könyöklő, beugró és egyébb van benne általában annál kissebb.

Azok a formák, amik úgy vannak kitalálva, hogy zuhanyzáshoz is kényelmes legyen, vagyis az alja minél nagyobb felületen legyen sík, azoknál az oldalfalak általában meredekek. Az ilyen kádakba több víz fér abból adódóan, hogy nagy a beltere.

A íves, gömbölyűbb aljú kádaknál az állás macerásabb, de fürdéshez kényelmesebb lehet.

Természetes ez alkat függő.

Van kád ahol a túlfolyó egészen magasan van és ezért magasabban lehet feltölteni, ezért több fér bele.

A gyártók által megadott literszám azért eltérő, mert van amelyik egy átlagos 70 kg-os ember vízkiszorítását leszámolja van amelyik nem. Amúgy rettenetes nagy jelentősége szerintem nincs az űrtartalomnak. Általában két azonos méretű kád vízbefogadóképessége között kb. 20 liter különbség van. Ha minden nap tele engeded az 30x20 liter, ami havi 600 liter. Ennek a víz és csatornadíj vonzata kb. 390 ft / hónap. Ennyivel több egy esetleg kényelmesebb, jobban használható kád. Az amit kinéztél (Eurowa) egy jó kis lemezkád, kényelmes alakkal, és kedvező árral. Mivel ahol kinézted az pont a mi oldalunk javaslom gyere el a bemutató terembe és nézd meg.

Üdv: Csempecentrum

Előzmény: Kiss45 (16)
Kiss45 2011.09.19 Creative Commons License 16

Hátha erre jár valaki, és ad tanácsot, felteszem a kérdést:

Kádat keresek, elsősorban akril kádat, de ha más nincs lemez is jó lesz.150 x 70-est keresnék, de olyat, amibe nem kell 200 liter vizet beleönteni, hogy tele legyen.

Amiket látok itt-ott azok nagyon nagyok és öblösek!

A jelenlegi kádunk lemezkád, az alja homurú. Nem sík. A szélei is vastagok, nem olyan keskenyek, mint a mostaniak.

Nem tudom mennyi víz fér bele, de 1-2 lavór víz, és legalább félig van a kád.

Sajnos költöznünk kell, az új helyre kell új kád. De a mostani kádak nem éppen víztakarékosak.

Keresgettem a neten, és pld ennél  http://furdoszobawebshop.hu/webaruhaz/acellemez-kad/kaldewei_eurowa_acellemez_kad_150x70_/

azt lárom, hogy 61 liter az űrtartalom. Létezik ez? Vagy ott valamit máshogy számolnak?

Akrilban viszont a legkissebb amit eddig találtam 150 liter.

HA boltban kérdezem az eladókat, nem tudnak mit tanácsolni, csak mutogatják azt ami van....

Valaki esetleg tud tippet adni?

Törölt nick 2008.09.18 Creative Commons License 15

És az akril kádat mivel kell tisztítani?

cheap 2008.07.21 Creative Commons License 14
Üdv! Ahogy olvasgatom ezt a topikot meg is mértem az új szerzeményem ( www.akrilkad.hu ) vastagságát, 4mm, az már jónak számít? Tartottam tőle, hogy 9 ezer Ft-ért gagyi lesz, de aki beépítette, azt mondta sokkal tovább fogja bírni, mert lapos az alja meg az oldala és biztonságosabban beépíthető mint a hajlítottak.
Ő is hangsúlyozta, hogy ha egy akril jól be van építve, nem sok baja történhet.
Ennek az oldalán van egy merevítés is. Na de ennyi pénzért bőven megérte, nem?
glad 2007.06.28 Creative Commons License 13

Köszönöm mindenkinek az infót.

Nekem panelbe lesz így a sarok kád pazarló lenne.

Asszimetrikusban gondolkodotam még, de vannak szélesebb sarok kádak is.

Majd meglátjuk, de semmikép se gondolkozom 35ezer alatt, hisz ezt mégis csak napi szinten használom.

zuzmacs 2007.06.28 Creative Commons License 12
A beépítéskor egy kis lejtést tettek bele, hogy a víz  a lefolyó felé folyjon és a sarkokon se üljön meg.
Előzmény: glad (6)
zuzmacs 2007.06.28 Creative Commons License 11
A miénk 6 mm-es, a sógoromé 3mm-es volt. Szerintem 4-5 mm-es azért kell.
plafac 2007.06.28 Creative Commons License 10

Aszimmetrikus sarokkádunk van. Ami csak a beépítés és használat után tűnt fel, hogy a pereme túlságosan kifelé lejt, így zuhanyozáskor vagy kifröcsögéskor nem tud az összes víz befolyni a falról és a kád széléről a kádba. Na ez halál, állandóan törölgetni kell, mert különben tiszta szutyok penész lesz. Még egyszer ilyet nem vennék, és a szívem szerint eltörném vagy 4 helyen a tervezőjének a kezét!

Akrilok aljában egyébként van merevítés, ha a beépítés jó, ki kell bírnia. A 3 mm vastag már igen masszív, de az sztem nem is 20-30 eFt-os kategória.

Saughassy 2007.06.28 Creative Commons License 9
Nekunk szallitasnal vagtak oda az akrilt, ami azert szar mert eszre sem veszed, es alulrol serult. Amikor eloszor beleleptunk, akkor reccsent meg. Kicsereltek, azota jo. Egyebkent egy Ravak Rosa sarokkad (a legnagyobb), csak ajanlani tudom. Tenyleg jol el lehet ferni es meg viszonylag keves viz kell bele. Egy gaz van csak, hogy 1 fejtamlas es igazabol az egyik vegeben jo tehenkedni. Vagy veszel egy plusz fejtamlat a masik vegebe is, de a kad kikepzese ettol nem valtozik. A csapot ne a sarokra tegyetek mert akkor pont le fogjatok fejelni (mint en) :) A strapat egyelore birja, (120 kilos joatyamat is elviselte), ejtettunk mar bele cuccokat, semmi baja sem lett. Tul nagyot ne vegyel mert nekunk elso korben olyan vizszamlat csinalt, hogy csak pislogtunk. :)
glad 2007.06.28 Creative Commons License 8

Hát a lemezesből nem is igen van választék sajna..... :(

Minden esetre szakember fogja beszerelni.

Előzmény: ordii (7)
ordii 2007.06.28 Creative Commons License 7

Nagyon sok függ a beépítéstől. Ha rosszul építik be nem lessz hosszu életü.

Sztem talán a lemez jobban birja a strapát. Viszont az akrik könnyebb és ahogy irták elöttem nem hideg amikor beleülsz:)

glad 2007.06.27 Creative Commons License 6
Kb hány mm-től számít jónak?
Előzmény: zuzmacs (5)
zuzmacs 2007.06.27 Creative Commons License 5

Arra azért vigyázni kell, hogy milyen vastag az akrilkád, mert ha túl vékony, vagy rosszul építik be, elrepedhet.

Pl. a sógorom 10000 Ft-os kádja az első fürdésnél megrepedt.

Nekünk Ravak akril kádunk van és nagyon szeretem.

Assassin02 2007.06.27 Creative Commons License 4
Nem :-)
Előzmény: glad (3)
glad 2007.06.27 Creative Commons License 3

Ezer köszönet!

.......

Ugye nem te vagy az akril kádak területi képviselője? :)

Előzmény: Assassin02 (2)
Assassin02 2007.06.27 Creative Commons License 2
Persze, nem lesz semmi baja, jópárszor beleesett.
Előzmény: glad (1)
glad 2007.06.27 Creative Commons License 1

H pl bele pottyan a zuhany azt is túl éli?

Amúgy kösz az infót!

Előzmény: Assassin02 (0)
Assassin02 2007.06.27 Creative Commons License 0
Szerintem ne félj tőle. Nekünk öt éve van akril kádunk (előtte lemez volt), semmi kopás rajta, jól tisztítható, persze nem smirglivel. A legjobban azt szeretem benne, hogy nem hideg az alja, amikor beleülök.
Előzmény: glad (-)
glad 2007.06.27 Creative Commons License topiknyitó

Fürdőszoba felújításhoz nézegetek kádakat.

Korábban öntötvas volt ugye, majd lemez és most mindenhol akril kádakat találok, de bizodalmam nem sok velük.

Kinek mi a tapasztalata?

Birják a gyürödést, koccanást???