Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2016.01.27 0 0 567

Csináld kátránypapirból és hintsélalá-fölé kevéske sódert, éppencsak, ritkásra.

Előzmény: jiristivin (566)
jiristivin Creative Commons License 2013.08.14 0 0 566

Üdv Mindenkinek!

 

Kerti csapot szretnék építeni téglából. Kb. 40x40-es alapterületű lesz és kb. 75 cm magas.

Az alapozás és a tégla közé kell szigetelés? Ha igen, miből  legyen? Attól tartok, hogy mivel kis súlyú az építmény könnyen elcsúszhat a szigetelésen, ha valaki nekidől.

 

Kösz előre is a válaszokat.

Papp Tibor 1957 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 565

Részben megvagyunk a kültéri világítással! Ezeket a lámpákat nem közvetlenül a járda mellé helyeztük el mint pl egy állólámpát.. közvetlen a növényzet mellé azokat megvilágítva már nincs veszélyben a  gyerekektől :D Véleményem szerint nincs nagy baj a 230 voltal mivel a lámpák telepítve vannak, a vezetékek a föld alatt fut! Ha már itt tartunk a házban is számos konnektor található ami veszélyes lehet, de ott sem 12 voltot használunk :)))

 

Gréta! Köszi a tippet, az ajánlott lámpa valóban jó minőségű, nagyon masszív anyagból van de a szín miatt mégis más típust választottunk.

Előzmény: Jahno (564)
Jahno Creative Commons License 2013.06.04 0 0 564

És ennek nem zúgnak neki bicajjal? Ráadásul ha már gyerek, akkor 230 voltos, csöppet veszélyesebb dolog, ha már. Aztán tudja fene, ehhez még sokat kell építeni, hogy kerti világítás legyen, holott én is nézegetem az ilyen cuccokat, csak valami hosszúvezetékes 12 voltos jobb lenne.

Előzmény: Csendes Gréta (562)
Papp Tibor 1957 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 563

Köszi a tippet :) A fűnyírás már így sem egyszerű a sok növény mellett! Szívem szerint ritkítanék, de...:) nem a szívem csücske a sok zöld :))))

Csendes Gréta Creative Commons License 2013.05.26 0 0 562
Szia!Saját tapasztalatból mondom, a kerti állólámpák sokszor útban vannak... pl. fűnyírás, vagy ha a gyerekek éppen neki zúgnak biciklivel :) Mi egy ilyen lámpát vásároltunk, és azt kell mondjam jó döntés volt! Nem csak, hogy véleményem szerint nagyon jó áron vásárolható meg de nagyon masszív anyagból van! Leszúrható változat, de hálózatról működik. Ö lenne az: http://www.alkonylampa.hu/shop/kulteri-lampak/fenyvetok-reflektorok/bush-kulteri-leszuros-reflektor-grafit-technolux-3401-termek  segítettem :)))
Csendes Gréta Creative Commons License 2013.05.26 0 0 561
Szia!Saját tapasztalatból mondom, a kerti állólámpák sokszor útban vannak... pl. fűnyírás, vagy ha a gyerekek éppen neki zúgnak biciklivel :) Mi egy ilyen lámpát vásároltunk, és azt kell mondjam jó döntés volt! Nem csak, hogy véleményem szerint nagyon jó áron vásárolható meg de nagyon masszív anyagból van! Leszúrható változat, de hálózatról működik. Ö lenne az: http://www.alkonylampa.hu/shop/kulteri-lampak/fenyvetok-reflektorok/bush-kulteri-leszuros-reflektor-grafit-technolux-3401-termekRemélem segítettem :)))
Előzmény: Papp Tibor 1957 (560)
Papp Tibor 1957 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 560

Sziasztok!

Nagy kertépítésbe kezdtünk, már amennyire az idő engedi a napokban... a kerben lesz egy nagy, fedett kiülős rész egy hozzá vezető viszonylag hosszú "út"

 

A fedett rész villágítását mindenképp hálózatról oldanánk meg valami függesztett világítással, de a többin nagyon gondolkozunk... A többi világítást is hálózatról kellene megoldani, de hogyan?

Arra gondoltam mivel a kertben, a pavilonhoz vezető úton sok a növényzet azokat kellene megvilágítani alulról valamilyen erős fényű reflektor világítással, esetleg elhelyezni néhány földbe építhető világítótetstet! Véleményem hangulatosabb lenne, mint hagyományos álló lámpákat szerelni...

 

Várom a véleményeket :)

s500 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 559

Sziasztok!

 

Engedjétek meg, hogy ajánljam a weblapunkat.

Kerti faépületeket készítünk, az albumunkban több száz képet találtok eddigi munkáinkról.

Ha más nem, egy kis ötletszerzésnek jól jöhet :-)

 

www.pavilonok.eu

 

Pár kép kedvcsinálónak:

 

                        

 

Ali-bá Creative Commons License 2012.12.02 0 0 558

Nekem van. Eredetileg a lakóelőtér D-i oldala üvegfal volt. Ez elé került egy 6x3 m-es télikert. Annyira bevált az évek során, hogy az üvegfalat végleg eltávolítottuk, így egyben van a lakóelőtérrel. Nagyon hangulatos és az egész lakás levegője is komfortosabb.

 

                                 

Előzmény: Törölt nick (557)
Hedo Creative Commons License 2012.06.19 0 0 556

Plusz földbe kerülő részt tekerd be konyhai alufóliával. Tuti siker

Előzmény: Edaeda (535)
Syssy01 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 555

Térkő elemekből álló kör alakzat eladó. Csak a "külső" kör és a "közép" (lásd a mellékelt fotón).

Szín: homoksárga.

Külső kör: Ø 270 cm. 

Sokoldalúan fel lehet használni. Ki lehet alakítani csobogót, vagy kis teraszt, vagy a kör közepébe virágokat lehet ültetni, vagy grill, szalonnasütőt körbehatárolni. Lehet kombinálni más elemekkel, vagy gyöngykaviccsal beszórni a közepét.

reszko_ Creative Commons License 2012.05.08 0 0 554

Ha valakit érdekelne Díszkerítés, akkor van fölösleg.

Budapesten
Díszkerítés 25m 0,65m ARCOPLAX

Új!
ARCOPLAX díszkerítés 25m
13.750 Ft
550 Ft/m
Felület: Horganyzott és PVC-vel bevont
Szín: sötét zöld
Magasság: 65 cm

 

http://aprod.hu/hirdetes/diszkerites-25m-065m-arcoplax-IDbK25.html

v2rider. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 553

csináld OSB lapokból

Előzmény: jó hír (552)
jó hír Creative Commons License 2012.03.24 0 0 552

Tanácsot szeretnék kérni...

 

...kerti pottyantós budi építésébe(na jó, eszkábálásába)kezdenék, de tétovázom... azt mondják, lehet kapni műanyag, lapraszerelt budit is, de nem tudom hol... a gúglival sem találom... illetve olcsóbb, egyszerűbb-e fából összeütni?

 

a kerítés közelében(telken belül) van egy csatorna kifolyó akna, arra "ültetném"...

 

ha valakinek lenne ötlete, kérnémszépen...

 

köszönöm.

 

CBNora Creative Commons License 2011.09.23 0 0 551

Tavaly a Hortuson láttuk a versenykerteket. A képen látható tényleg szörnyű, de nem ez volt a győztes, bár kapott valami aranyérmet. A győztes egy Városi lebegés c. alkotás volt, az nekünk tetszett. Voltak hibái annak is, de sok jó ötlet volt benne, ha nem lennék növénymániás, kevés helyem és időm lenne, kis módosításokkal azt magamnak is el tudnám képzelni.

http://www.kertepitoverseny.hu/

Előzmény: agicza (545)
ZsuR Creative Commons License 2011.09.23 0 0 550

:)) En allitom, hogy a te kerted olyan szep! :))

 


Ez egy... tevedes, nem kert.

Előzmény: Kiskertész (548)
ZsuR Creative Commons License 2011.09.23 0 0 549

Igen, ezt hasznaljuk mi is, a feltekert locsolo csobol jon a melegviz.  Egyet lehetne meg javitani rajta, hogy egy masik csobol meg a hideget adni hozza - de ha meleg van, olyan hamar utana melegszik, nem nagyon erdemes jatszani vele.  Nem hasznaljuk surun.  Ha lennenek kisgyerekeim, akik szeretnek jatszani a vizzel biztos ket csobol jonne a viz.  Moat inkabb csak lab oblitesre hasznaljuk, mielott a hot tub-ba megyunk.

Előzmény: DeadFox (546)
Kiskertész Creative Commons License 2011.09.23 0 0 548

Én meg azon, hogy miképp lehetett ez díjnyertes kert. Nem állítom, hogy az én kertem olyan szép, mert szívesen elcserélném néhány fórumos kerttel, de az biztos, a kezét törném le annak, aki ilyenre alakítaná a kertemet.

Előzmény: agicza (545)
Jahno Creative Commons License 2011.09.22 0 0 547

Ismerős is feltekert némi fekete KPE csövet, ahhoz vastagon kell hideget keverni, ha zuhanyozni szeretnénk.

Előzmény: DeadFox (546)
DeadFox Creative Commons License 2011.09.22 0 0 546

150m  1/2 colos slag... 10-20 liter eszméletlen forró viz van benne... kopasztani lehet vele:)) - gyakorlatilag csak a "vízpárát" lehet kifelé engedni és megfelelő távolra kell tartani a bőrtől a slagfejet. Mivel lassan folyik kifelé azért folyamatossan utána melegszik....

Előzmény: agicza (544)
agicza Creative Commons License 2011.09.22 0 0 545

Ha már 'építmények', ezen most úgy elgondolkodtam: http://www.szepkertek.hu/hu/szk60/day-break-magyar-kertepito-verseny-2010

agicza Creative Commons License 2011.09.22 0 0 544

Slag feltekerve? Ügyes! :-D  Hány liter v. percnyi zuhany fér bele?

Előzmény: DeadFox (543)
DeadFox Creative Commons License 2011.09.22 0 0 543

forróvíz készítő "kézi készülék"...:)) - alatta a zuhany...

 

Előzmény: ZsuR (524)
sanda balázs Creative Commons License 2011.06.10 0 0 542

gyakorlatilag ilyen akarok belevágni a rönkfába...a kérdés mivel?

Előzmény: sanda balázs (541)
sanda balázs Creative Commons License 2011.06.08 0 0 541

a képen látható íves részt,  a függőleges oszlopban hogyan tudom kivágni?

pergola lenne kb. 10cm az átmérője a felső és a függőleges oszlopnak

jó hír Creative Commons License 2011.02.23 0 0 539

"kátrányos "mártásra" gondoltam, meg majd valamilyen lazúrral lekenjük."  gondolom az alja kátrány, ami kiáll az lazúr...

 

ha már égtni akarsz...  próbáld ki  a bitumenes főzést...vagy, ha van, kátrányban főzni, az mégjobb...persze a tőzvédelemre fokozottan figyelni... akár fenyő, akár más, a főzés évtizedekre szól...csak...veszélyes...

Előzmény: Edaeda (538)
Edaeda Creative Commons License 2011.02.23 0 0 538

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Én is valami kátrányos "mártásra" gondoltam, meg majd valamilyen lazúrral lekenjük. Másokkal is "értekeztem", leírom mit vontam le tanulságnak. 

 

Ezek a cölöpök úgy nézem fenyőből vannak, azt mondta pár év múlva kidobhatom..  (barkácsáruházból való, inkább valami fatelepen kellett volna venni, AKÁCOT. S az jó lesz jó sok évig. S még azt is megtudtam, hogy annak meg lehet égetni azt a részét ami megy a földbe, s akkor nem rothad. 

Ezeket is felhasználjuk azért, a kutyák miatt leválasztjuk a kiskertet, majd rakok fel képeket milyen lett :)  (majd.. ) 

Előzmény: agicza (537)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 537

Én még bekenném szép vastagon kátránnyal-szurokkal-bitumenes oldattal azt, ami föld alá megy, mert már hallottam, ahol rézsűhöz használtak hasonló előrekezelt cölöpöket, és élettartama volt vagy 3-4 év... Telifával még pár évet nyerhetsz - esetleg.

Előzmény: Edaeda (535)
KicsiMongúz Creative Commons License 2011.02.21 0 0 536

Ez elvileg már eleve impregnált, tehát kapott védelmet.

Ha más színben gondolkodsz, akkor valami falazúrral le lehet kenni,

az nem árt neki. Ha így hagyod, akkor pár éven belül szürkés színű lesz.

Előzmény: Edaeda (535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!