Keresés

Részletes keresés

Illatka 66 Creative Commons License 2018.03.08 -1 1 1032

Tökéletes leírás! Semmit sem lehet már hozzátenni, de ezt megszoktuk már tőled Bea! :)

Karpathost kétszer is meglátogattuk és imádtuk szél ide vagy oda. Persze alkalmazkodni kell hozzá, mert figyelni kell mindenre. Este a vacsoránál az asztalon lévő dolgokra, a só nem mindig oda ér el, ahova akarjuk :), ha homokos partra megyünk, akkor bizony fájhat a homok, amikor fújja a szél a testünkre, Menetesnél, ahol írdatlan a szél ott tényleg óvatosan kell menni, mert bár körül van a kilátó kerítve, de azért ilyen szelet én még nem láttam. Arkassa külön megér egy misét, ott csodás a szél, soha sem hagyja abba egy percre sem, de a városka isteni hangulatú. A partja viszont a hullám imádóknak kedvez nyilván, nem nyugalmas úszkálásra való. Itt pl. nagyon szúrt a homok napozás közben, nem is bírtam sokáig. 

Ammopi viszont szinte mindig szélcsendes volt, és nem is tapasztaltam olyan nagyon tömeget, de ez nyilván a szezontól függ. Augusztus mindenhol nagyon erős. 

Ahogy Bea mondta Karpathost kihagyni kár lenne a szél miatt, de persze, akit nagyon zavaz azt is értem. Ha ott élnék nem lennék mindig ilyen lelkes, mert bizony a nagy szél nagyon idegesítő tud  lenni hosszú távon. A legjobb, amit láttam egy kis faluban Aperiben, a korláthoz kikötött fém ruhaszárító, amin a ruha kb.5 perc alatt szárad meg a szél miatt, ha persze nem kapja fel és viszi el...:)

Előzmény: balazsbea (1031)
balazsbea Creative Commons License 2018.03.01 -1 1 1031

Mivel a meltemi Karpathoson nyáron ÉNY felől fúj, az erősen szeles napokon érdemes olyan partokra menni, amelyeket ÉNY-ról magas sziklafal véd: Kyra Panagia, Achata, de még Apella is jó lehet, mert a hegyekből lebukó szél pont a strandot hagyja ki sokszor. A partról nézve beljebb sok fehér tarajos hullámot látni, míg a strandon egészen békés állapotok uralkodnak, csak néha érezni egy-egy erősebb széllökést. Ammopi szélvédett strandjai szinte egész nyáron jól használhatók, de számolni kell azzal, hogy pont ezért ott gyűlik össze a legtöbb ember. A legjobb, ha az ember a napi program eldöntése előtt megnéz egy megbízható görög szél-előrejelző oldalt, ahol 3 napra előre, 3-6 órás bontásban meg lehet nézni, milyen erős szélre lehet számítani: http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr Kirándulásra még jók is a szeles napok, mert legalább nincs az embernek melege, de nem árt vigyázni a kocsiajtó kinyitásával és inkább két kézzel, erősen fogni, mert könnyen kikapja az ember kezéből a szél (nekünk egyszer úgy kivágta, hogy vissza sem lehetett zárni, szervízben csináltatta meg a kölcsönzős - teljes biztosítással nem kellett kifizetni). Azért is csalóka a helyzet, mert a hegyek közt kanyargó út helyenként teljesen szélárnyékban van, majd a következő kanyarnál úgy érzi az ember, mindjárt leviszi a kocsi tetejét vagy épp a fejét a szél, attól függően, autóval vagy gyalog van. De pont ez adja a sziget elképesztő vadregényességét: itt még a fák is máshogy nőnek, minden egyes fa egy külön művészeti alkotás, nagyon jól mutatnak élőben és a képeken is. Karpathos gyönyörű sziget, teljesen egyedi hangulattal, nem érdemes a szél miatt megijedni tőle. Nyáron is vannak szélcsendesebb időszakok, amikor akár napokig is tükörsima lehet a víz, de az is előfordulhat, hogy jópár napig szinte szünet nélkül rendkívül erősen fúj. Szerencse is kell hozzá, de a legnagyobb szélben sem kell kétségbe esni, a sziklafalak alatt mindig lehet menedéket találni és onnan gyönyörködni a kivételes szépségű tájban és partban, örök emlék lesz akár fúj, akár nem fúj a szél! :)

Előzmény: vzsuzsi1977 (1024)
Krepuska Creative Commons License 2018.03.01 0 0 1030

Karpathos-on volt részünk a szél összes változatában..:-)

Előzmény: Pontikos1 (1029)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.02.28 0 1 1029

Mivel a szél nem egyszerre minden égtáj felől fúj, igen, van. :)

Előzmény: Krepuska (1028)
Krepuska Creative Commons License 2018.02.27 0 0 1028

Van tengerpart, ahol egyáltalán nem fúj? :-)

Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 1027

A szél nagy, de nem iszonyú és vannak részek ahol nem fúj.

Előzmény: BekeToni (1025)
Bejus70 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 1026

Kéretik nem hergelni a tisztelt utazóközönséget!

Még megijednek néhányan és idén senki nem megy Karpathosra. ;) 

Naná, hogy a szelek szigetére... :) 

Előzmény: BekeToni (1025)
BekeToni Creative Commons License 2018.02.22 0 0 1025

Á, azt csak úgy mondják. Minden kéthétben van egy-két csendesebb éjszaka.

Előzmény: vzsuzsi1977 (1024)
vzsuzsi1977 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 1024

Mindenhol azt olvasom, hogy iszonyú szél van a szigeten. Tényleg?

Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 1023

Nincs mit! Egyébként, ha a térképen megnézed látszik mennyire közel van, tényleg 5 perc :)

Előzmény: aniko1111 (1022)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1022

Rendben. Köszi szépen

Előzmény: Illatka 66 (1021)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1021

emlékeim szerint nincs messze egyáltalán

Előzmény: aniko1111 (1020)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1020

Öt perc? A szállás leírása 80 méterre írja, a térkép is úgy mutatja, hogy 1 épület van csak előtte. Akkor nem is ott van, ahol mutatják? 

Előzmény: Illatka 66 (1019)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1019

Nem látszik, de 5 perc séta csupán.

Előzmény: aniko1111 (1018)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1018

Nagyon köszi a képeket. Akkor ezek szerint sajnos a tenger nem látszik a szállásról, ugye?  De legalább közel van :-) 

Előzmény: Illatka 66 (1017)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1017

A szobáról nincs fotó, de a miénk két teraszos volt és emeleti.

Előzmény: Illatka 66 (1016)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1016

Igen, ott laktunk. Nagyon kellemes hely, tiszta és nagyon jól felszerelt. Holland feleség Görög férj a tulajok. Onnan kis sétával Pigadiában vagy, ez csak amolyan előváros féle. Közel a part, ha épp napfelkeltét akarsz nézni vagy esti parti sétára vágysz. Vannak éttermek a környéken is, boltok és egy motorkölcsönző épp mellette. A tulajok ott laknak, ezért bármikor a segítségedre tudnak lenni, ha kell. Mögötte egy teniszpálya is van, akinek ez fontos. Kb.ennyi.

Előzmény: aniko1111 (1015)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.20 -1 0 1015

Köszi szépen. Valaki járt-e közületek a Sealand Apartmanba? 

Előzmény: Krepuska (1013)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1014

Kétszer voltunk mi is és imádtuk. Kis autó elég, jók az utak. Persze mindenhol van olyan rész, ami nincs megcsinálva, de szép a partja és meg szeretnéd nézni. Mi olyankor lesétálunk és az autót ott hagyjuk. Sok a gyönyörű part, aranyosak a falucskák, Pigadia pedig élettel teli és nyüzsgős este. 

Előzmény: aniko1111 (1011)
Krepuska Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1013

Mi itt béreltünk autót:

https://www.bravorentacar.gr/

Ez egy helyen van az IBUSZ helyi irodájával, az idegenvezető ismerőse. Egy csaj hozta a szállodához az autót és a kezembe nyomta a kulcsot..:-)

Robogót ahol épp találtam..

Krepuska Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1012

Nagyon nem fogod megbánni! :-)

Ezért megyünk mi is vissza szeptemberben...

Előzmény: aniko1111 (1011)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1011

Szuper. Akkor ne féljünk a kisebb autó bérlésétől sem, az is elvisz mindenhova??? 

Szeretnénk mindent megnézni amit csak lehet,...... fürdőzni, ahol csak lehet.

Köszönöm a segítségeteket, eddig vacilláltam Karpathoson, de már biztos vagyok benne, hogy oda megyünk :-) Már nagyon várom. 

Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1010

Mi itt béreltünk autót http://karpathostrc.com/en/

Előzmény: aniko1111 (1006)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1009

A szél valóban jellemző a szigetre főleg Arkassaban, Menetesben...Itt egy idő után zavaró egy picit, de séta közben, kirándulásnál ez még jó is. Viszont a parton már nem mindig vágyik az ember ekkora szélre. Amikor nagyon szélcsendes strandolásra vágytunk, nyugodt tengerrel, akkor Ammopiba mentünk. Ott szinte soha sem fújt a szél és nagyon szép rész. De a Meltemi szél bizony ezen a szigeten adja a kegyét :) és valóban énmég nem tapasztaltam ilyet máshol. Aki szeret surfözni annak kiváló ez a sziget, aki pedig nem ezért megy az is megtalálja a neki valót. Isteni hely, Menetes , Pigadia, Olympos szerelem első látásra és hát Kyra Panagia is. Szerintem július jobb, augusztusban már többen vannak, azért ez a sziget sem érintetlen már, felfedezték a túristák egy ideje. 

aniko1111 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1008

Köszönöm

Előzmény: Krepuska (1007)
Krepuska Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1007

Kis sziget, több mint 40 strand, ahol mindig fúj a szél, de ez szerintem természetes.

Rengeteg autó kölcsönző van, hasonló árakkal. Egy óra alatt fel tudod mérni a terepet és eldöntheted, hol bérelsz. Szerintem ha nem nagy a család, a legkisebb (legolcsóbb) autó is elég. Az utak szűkek, kanyargósak és hihetetlen látványosak.. Mi egy nagyobb autót béreltünk, tök fölöslegesen, néha lehet csak 3.-ba váltani. Mi 3 nap alatt 240 km-t mentünk, tehát alaposan bejártuk azt a 40 km hosszú szigetet. Idén már csak quad lesz, az autóval nehezen megközelíthető strandok miatt.

aniko1111 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1006

Köszönöm a segítséget. :-)  

Pigadiában nézegetem az Afoti szállást.

Olvastam, hogy elég szeles a környék, valóban? A víz hőmérséklete nem túl hideg? 

Nagyon tetszik a sziget, hogy érintetlen és gyönyörű a tenger... remélem összejön a nyaralás.

Szerinted július közepén menjünk, vagy inkább augusztus közepe a megfelelőbb? 

Kocsit hol érdemes bérelni? 

Köszönöm :-)

Előzmény: Illatka 66 (1005)
Illatka 66 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 1005

Az utak elég jók, semmi szükség terepjáróra. Néha kanyargósak ugyan, de jók. Ilyenkor a kisebb autó még szerencsésebb is, mert könnyebben el lehet férni a szűkebb úton is.

Mindent meg kell nézni, mert nagyon szép. :) Olympos nagyon ajánlott, az gyönyörű és mesebeli ugyanakkor nagyon autentikus képet ad az ott élők életéről. Már persze nagyon túristás az is, de még mindig nagyon érdekes hely. 

Kyra Panagia, Ammopi,Apella,Lefkos,Aperi, Othos,Menetes,Pigadia,Arkassa...ajánlottak szerintem. 

Előzmény: aniko1111 (1004)
aniko1111 Creative Commons License 2018.02.18 -1 0 1004

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék. Idén Karpathost tervezzük júliusban, érdekelne, hogy autóval mennyire bejárható, milyenek az utak, valóban terepjárót ajánlott-e bérelni,  merre érdemes kirándulni. Köszönöm

Krepuska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 1003

Mi szeptember első hetében voltunk. Az első nap szeles volt, de a hőmérséklet végig 30 fölött volt és a tengervíz is nagyon kellemes volt, pedig én elég fázós vagyok..:-)

Előzmény: Juriska (1001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!