Keresés

Részletes keresés

turbogabor13 Creative Commons License 3 napja 0 0 962

Köszönöm válaszaid!

Időközben sok mindent kiderítettünk némi telefonálással. Csak azért írom le, hogy senki se vegye készpénznek, amit az utazási irodákban mondanak....

Jó a lapra csukható babakocsi is (travel service), főleg hogy az kilókkal könnyebb, mint amit vettünk. Na azzal a lendülettel el is adtuk még aznap (szerencsére nem buktunk rajta). Sőt! A kicsinek ha akarjuk minden további díj nélkül akár feladott poggyászként egy utazóágyat is vihetünk (innentől már csak apa kapacitása a határ:). A biztonsági ellenőrzésen minden gyereknek szükséges cuccot átengednek (reptér, telefon), nem kell 100 ml-ként csomagolni. Egy kérés volt, hogy az utazás előtt, alatt és utáni időtartamra tekintettel ésszerű határokon belül. Pl.: 2 liter bontatlan babavizet simán átengednek. Hirtelen ez jutott eszembe, de nagyon segítőkészek voltak telefonban mind a reptéren, mind a travel servicenél.

Tűkön ülünk, főleg kislányom:)

Előzmény: BekeToni (960)
BekeToni Creative Commons License 3 napja 0 1 961
BekeToni Creative Commons License 3 napja 0 0 960

Hááát, ezek amúgy nagyon jó kérdések, csak a pontos választ nem minden esetben tudom…

Az esernyőre csukható babakocsit a sztyuvik (az utas közreműködésével) általában berakják a felső poggyászrekeszbe, oda ahol a többi fedélzeti kacatot tartják. Majd kiszálláskor utolsóként előszedik. Jó tanács, be- és kiszálláskor maradj hátra. A bébiétel is a fedélzetre vihető kivételek között van, de szerintem érdemes betartani a 100ml bezacskózva szabályt. Fontos lehet még, hogy a baba felszerelésekből legyen tartalék, késés esetére.

Sofia My Love vagy a Chrisovalantou egy héten többször is elhajóz Diafániba, 8.30 indulás, 18.00 visszaérkezés, nem feltétlenül bébi program, árat sajnos nem tudok, esetleg kérdezd meg, a Sofia mail címe: emmkritsiotis@gmail.com

Általában 6 éves kor alatt, Görögországban is ingyen utazhatnak a gyerekek a helyi buszon. A hajó és komp társaságonként változik, általában 4 éves korig ingyenes, 12 éves korig félárú.    

Játszóteret csak nyitott iskolaudvaron láttam, amúgy az egész sziget egy nagy játszótér.

Ui.: és itt a Muszaka is más… (nálam is nagybetűs)

Előzmény: turbogabor13 (959)
turbogabor13 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 959

Sziasztok!

Előre bocsátok, rutinos utazóként természetesen visszaolvastam a fórumot egészen 2014-es hozzászólásokig.

Korábbi évekkel ellentétben idén csak most dőlt el a nyaralás helyszíne, ami Karpathos lett:) Indulás 2017.07.13. A feleségemmel rutinos utazónak mondanám magunkat, azonban ez lesz az első, mikor már két gyerekkel utazunk, ráadásul a kicsi még csak 10 hónapos lesz:) Ha bármi jó tanácsotok, tapasztalatotok van szívesen vesszük.

Görögországot imádjuk, bár repülővel Görögországba most megyünk első alkalommal, eddig busszal voltam többször, illetve autóval kétszer. Repülővel egyéb helyeken voltunk csak, többnyire magán szervezésben, melyet most a két gyerek miatt nem mertünk bevállalni.

Érdekelne például azok a specialitások, melyek kisgyerekesként érintenek bennünket a reptéren, akár beszálláskor, akár a repülés során. Azt tudjuk, hogy esernyőre csukható babakocsit vihetünk egészen a beszállásig, de azt rögtön vissza is kapjuk a kiszálláskor? Egyéb praktikákat, tippeket is megköszönnénk.

A szigetről az eltelt pár napban rengeteget olvastunk, úgy döntöttünk, hogy pl Mallorcával ellentétben itt nem fogunk autót bérelni a két gyerek, meg a rengeteg szerpentin miatt, inkább az írások alapján igen jó helyi buszközlekedéssel nézünk meg néhány települést, partot, látnivalót, lévén, hogy a szállásunk Pigadiában lesz a buszmegállótól kb 300 méterre (na meg 3 éves kislányom is ezt preferálta:).

Ami még érdekelne, hogy sok helyen olvastam hajókirándulásokról (nem utazási irodás...) pl.: sofia love, vagy olyan kirándulásról, mely hajó+busz kombinációjával megy Olympos faluba. Viszont árakat erre vonatkozóan nem találtam, de lehet én vagyok figyelmetlen. Szeretném azt is tudni, hogy hány éves kortól kell pl a kiránduláson vagy a helyi buszon fizetni.

Pigadián játszóteret láttatok e valahol, ha igen merre?

Ragadtunk mi már Macedóniában  hazafelé szakadt vezérműlánccal 2 éves gyerekkel, vagy előző évben az Olymposz tetején a parkolóban durrant el hűtőcsövünk, így azt gondolom sok problémát megoldunk, de jól jönne még egy kis infó:)

Segítségeteket előre is köszönöm, természetesen hazaérkezés után beszámolóval jelentkezem.

Addig is szép napot Mindenkinek!

Gábor

ui.: alig várom az első Muszakát:)

Marcsi.g Creative Commons License 2017.06.12 0 0 958

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat :) már csak 17nap és megyünk :):):) 

BekeToni Creative Commons License 2017.06.06 0 1 957

A busztársaság nagyon jól szervezett, menetrendi pontatlanság nem jellemző.

A sofőrök telefonon tartják egymással a kapcsolatot annak érdekében, hogy elérd az átszállást. Ehhez persze tudniuk kell, hogy hová szeretnél eljutni. Ha szólsz, hogy hol szeretnél leszállni esetleg visszaúton felszállni, figyelembe veszik. Tapasztalataink szerint segítőkészek, nem akadékoskodnak, egyszerűen csak érteni akarják, hogy mit mondasz.

https://karpathosbus.wordpress.com/

(A főszezon menetrendje a hónak végén lesz elérhető.)

Előzmény: donmichael89 (955)
jozsefbota Creative Commons License 2017.06.06 0 0 956

Mi is 06.29.-én megyünk.  Idén másodszor keressük fel a szigetet. 2 éve Amoopiban voltunk, idén Lefkosra esett  a választásunk. A Hotel Krinosba megyünk 1 hétre Budapestről.

donmichael89 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 955

:) Hol lesz a szállásotok? Mi Pigadiába, a bay watch-ba megyüni.

Aki már volt Karpathoson: a buszok mennyire tartják a menetrendet?

Előzmény: Dorka Nyuszi (950)
Krepuska Creative Commons License 2017.05.30 0 0 954

Mint általában a turisták által látogatott helyeken, de szerintem nem vészes. Mivel sok étterem van, így első nap fel tudjátok térképezni, hogy számotokra melyik a megfelelő.

Szinte minden sarkon van jármű kölcsönző, azt is érdemes körbe járni és az árakat összehasonlítani. Jogsi, személyi és nekem max. 5 perc volt, akár robogót, akár autót béreltem. Autót érdemes a legolcsóbb Hyundai-t bérelni, mi egy nagyobb és drágább Peugeot-t béreltünk, tök fölöslegesen, azt is max. 3.-ban tudtam hajtani a szerpentineken. Robogót is a kicsit, olcsót érdemes. Persze vannak szabályok, hogy sisak, meg hányan ülhetnek egy kis motorra, de ezt kb. senki sem tartja be...

Előzmény: Marcsi.g (952)
BekeToni Creative Commons License 2017.05.30 0 0 953

A Mythos olcsóbb otthon…

Kb. minden drága. Ezen nem szabad fanyalogni.

De a gyros csak 2€

A kép csak illusztráció arról, hogy hová vezetnek a piaci igények.

Előzmény: Marcsi.g (952)
Marcsi.g Creative Commons License 2017.05.28 0 0 952

Aki volt már kint vagy épp kint van a szigeten letudná irni, hogy kb milyen árak vannak most ott? Illetve az autóbérlés ( pár napra) hogyan történik? 😊😊

Marcsi.g Creative Commons License 2017.05.28 0 0 951

Sziasztok! Van aki június 29-én jön Karpathosra? :) Én már nagyon várom! 

Dorka Nyuszi Creative Commons License 2017.05.27 0 0 950

Szia! A lányommal èn is ekkor megyek a Personal tours szervezèsèben.

Előzmény: donmichael89 (949)
donmichael89 Creative Commons License 2017.05.26 -1 0 949

Sziasztok!

Olvassa olyan valaki a fórumot, aki a jún.22-es turnussal jön Karpathosra?

tenger virága Creative Commons License 2017.04.29 0 0 948

Szia.

Tavaly augusztusban voltunk a Pantheonban, utána írtam az apartmanról.Ha van kérdésed tedd fel, szívesen válaszolok.

Előzmény: Szefizsu3335 (947)
Szefizsu3335 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 947

Üdv Mindenkinek!

2017.aug.24-31.ig utazunk a Pigadia Pantheon apartmanházba. Jókat írtak róla valakinek van valami közeli élménye a szállásról. A 7 stars hotelapartmant nagyon lehuzták. a Dolphinba nem volt már hely. Valakik esetleg jönnek még ide?

üdv mindenkinek

BekeToni Creative Commons License 2017.03.24 0 0 946

Oda-vissza 93 és 100eFt/fő között, ha több hétre mennél, heti 10eFt/fő

Előzmény: Anduszka06 (945)
Anduszka06 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 945

Sziasztok! Azt szeretném, megkérdezni, hogy a budapestről átszállás nélkül csak a travel servie géppel lehet eljutni ugye? Arra a gépre tudok úgy jegyet venni, hogy nem utazási irodával szeretnénk utazni?

Koraszon Creative Commons License 2017.03.09 0 0 944

Szia Marcsi!

Ez nagyon izgalmas, ügyes vagy!

Igen, az IBUSZ nagyon megbízható sok éve már, még mi sem csalódtunk bennük.

Szerintem ezt az oldalt olvasd el:

http://www.travelservice.aero/hu/az-utasok-szamara/

Nekünk 15 kg/fő a feladható csomag.

Utána persze kérdezz majd, szívesen válaszolok.

Mi a Párommal egy bőröndöt szoktunk vinni kettőnknek, nekünk ez vált be. Úgy is még ott a 2 db hátizsák kézinek, lóg a kamera rajtunk, elég ennyi.

A lényeg, hogy a bőrönd stabil legyen, de minél könnyebb! Könnyen kezelhető legyen, legyenek kerekei is. Mi tettünk rá egy színes madzagot is, így könnyebben felismerhető, amikor jönnek a futószalagon. Fóliázzuk is, ezt lehet a reptéren pénzért, vagy vesztek egy folpackot és ügyesen betekeritek. Mi mindig viszünk egy folpackot is magunkkal, így visszafele is betekerjük, hazaindulás előtt. Tűnt már el bőröndünk, egy hét múlva került csak elő, több helyen járt addig és eltűntek belőle dolgok. Az óta mindig fóliázzuk, mert így egyből látható, hogy kinyitották-e!

Még egy jó tanács, mielőtt indultok fotózzátok le az összes iratotokat, bankkártyákat stb. pl. a telefonokkal!

Jó készülődést, minden szuper lesz! Várom a kérdéseidet: Andi

Előzmény: Marcsi.g (943)
Marcsi.g Creative Commons License 2017.03.08 0 0 943

Szia Andi! Majd májusba mert azért a szabit ki kell kérni 😂 De azt, hogy konkrétan hova azt majd elôtte egy picivel☺ Budapestről megyünk, az IBUSZ által (igazából ha megyünk valahova

én mindig őket választom). Úgy rémlik, hogy mi is ezzel a délutáni járattal megyünk. Én nagyon várom már a nyaralást ☺ A kicsikénk is remélem élvezi majd, viszont ha már utaztatok repülővel megtudod mondani mit érdemes tudni? Pl mekkora bőrönd? Hány kiló lehet? Esetleg milyet érdemes venni, mert nekülni még azt is be kell szerezni:) erről meg csak később kapunk tájékoztatást aztÁN csak jo volna keszulodni ☺ attól izgulok mert első lesz😬

Koraszon Creative Commons License 2017.03.08 0 0 942

Szia Marcsi!

Nagyon szép és tágas az apartman, megnéztem. Közel leszünk egymáshoz kb. 10 perc sétára.

Biztosan szép idő lesz!

Mikor tudja meg a Párod az utazást?

Mi a Télen-Nyáron utazási iroda szervezésében megyünk erre IBUSZ útra. Egyelőre a tervezett repcsiindulás 17:35.

Ti milyen irodával jöttök? És Budapestről?

Mi ketten megyünk Párommal, nekünk már nagyok és önállóak a gyerekeink, külön utakon járnak.

Andi

Előzmény: Marcsi.g (940)
Marcsi.g Creative Commons License 2017.03.08 0 0 941

Lemaradt hogy mi csak egy hétre megyünk.

Marcsi.g Creative Commons License 2017.03.08 0 0 940

Szia Andi! Bocsi, hogy most válaszolok csak de nem voltam gép közelébe. Mi a Petra apartmanba megyünk. Nem ketten hanem addigra már másfél éves kislányunkkal. Remélem szép időnk lesz. Ti is a délutáni géppel jöttök?

Midoryko Creative Commons License 2017.03.08 0 0 939

Elnézést nem olvastam tovább, hogy megváltozott az utazás időpontja nálatok. ESETLEG van valaki aki szintén a szeptember 14. - ei turnussal utazik pigadiára?

Midoryko Creative Commons License 2017.03.08 0 0 938

Mi is idén szeptember 14-es turnussal utazunk pigadiára, az Ilidia apartmanházban fogunk megszállni.

Előzmény: Etuci (913)
Koraszon Creative Commons License 2017.03.06 0 1 937

Szia!

Mi is június 29-én megyünk, 2 hétre, a Diakonis Aparthotelbe, a fővárosba.

Karpathoson még nem jártunk, de több görög szigeten már igen az elmúlt években.

Ti melyik szállásra és mennyi időre jöttök, és ketten? 

Ez nagyon szép meglepetés:)

Andi

Előzmény: Marcsi.g (935)
Krepuska Creative Commons License 2017.03.06 0 0 936

Ha tavaly óta nem változtak a dolgok, akkor a cseh légitársaság (Travel Service) fog vinni. Este, elég későn ér oda a gép, de buszok és az idegenvezetők várnak és szétosztják a népet a buszok között, azok meg a szállodák között. Érdemes a feladott poggyászba rakni egy nagy üveg ásványvizet, amivel reggelig el lehet lenni. Szállodája és választott ellátás válogatja, hogy ki kap vacsorát a késői órán. Tavaly a bőröndök és táskák súlyán és méretén nem nagyon szőröztek, főleg hazafelé lazák.

Ha marad a menetrend, oda: 17:35 - 21:10, vissza 22:00 - 23:35. A visszaindulásból szokott gond lenni. Az első, hogy mikor és milyen feltételekkel kell a szobát elhagyni, mert este hét körül jön a reptérre induló busz. Van, ahol ingyen, van pénzért kijelölnek egy közös helyiséget a csomagoknak.

A másik, hogy a falatnyi reptéren órákat kell majd ücsörögni (a mi gépünk bő 1 órát késett), de már élményekkel teli...

Előzmény: Marcsi.g (935)
Marcsi.g Creative Commons License 2017.03.05 0 0 935

Sziasztok! Mi Június 29.-én megyünk Karpathos-ra, jön akkor még valaki? Szeretjük Görögországot ( eddig busszal voltunk) még nem repültünk ez lesz az első és a párom még nem is tudja mert meglepetés lesz számára. Ha van valakinek friss/frissebb élménye az ne tartsa magába ☺ Olvasgattam már a neten de az nem feltétlen úgyanolyan ☺

Koraszon Creative Commons License 2017.03.02 0 0 934

Köszi szépen! Alig várom már, hogy ott legyünk és személyesen lássunk mindent:)

Előzmény: Krepuska (932)
Krepuska Creative Commons License 2017.03.01 0 0 933

Sok hasznos infó:

https://karpathos.hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!