Keresés

Részletes keresés

Krepuska Creative Commons License 2018.09.08 0 0 1179

Sziasztok! Itt vagyunk épp a Bay Watch-ban. Eddig nagyon meleg volt, hivatalosan akármennyit is írnak. A tenger 27,2 fokos hivatalosan, a szél nem nagy, nekem a hullámzás sok egy kicsit, de van, aki élvezi. Autót 3 napra béreltünk, utána 1 napra quad és 1 nap robogó. Holnap Olympos, láttuk már, de párom visszavágyik. Ma Finikiben ebédeltünk a Mamma Ciusin-ben, mindenkinek ajánlom enni, strandolni.

A reptéren 2 órával indulás előtt a 180 utasból 160 már ott állt sorban a 48-50-es pultnál, nagyon lassan haladt a csekkolás, igaz egy nagy szörfös csapat a méretes csomagjaival sem gyorsította a haladást. Épp csak annyi időnk volt, hogy vizet vegyünk és már nyílt is a kapu. A 17:55-ös indulásról annyit, hogy 18:10 kor még békésen, beszélgetve rakodták a szalagra a bőröndöket, 18:15-kor kezdtünk kigurulni. Az út sima volt, kaptunk egy hosszűkás szendót és pohárban ásványvizet, mi persze még vittünk utánpótlást. Itt a szokásos lazaság, jön a szalagon a bőrönd, az ember csak kisétál vele és már ott vár Dóra a listával. Megmondja melyik buszra szálljunk. Másnap este tart eligazítást. Mindezt azoknak írtam, akik még ezután jönnek.

gordon93 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 1178

Szia. 09.06-13-ig megyünk a Hotel Panoráma Pigadia. Üdv..

Előzmény: MÓNI1234 (1177)
MÓNI1234 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 1177

Szia mi megyünk, 6 fővel érkezünk baráti társaság ,a Diakonis apartmanba leszünk,a reptéren találkozunk. Üdv Móni

Előzmény: Krepuska (1176)
Krepuska Creative Commons License 2018.09.02 0 0 1176

Sziasztok! Most 6.-án jön innen valaki? (Bay Watch)

BekeToni Creative Commons License 2018.08.24 0 1 1175

Örömmel látom, hogy a kötelezők némelyike felkerült ide.

Csakhogy van benne kakukktojás…

(Még az is lehet, hogy direkt van ez, mintegy feladvány, vizsgázzanak csak a rutinos szigetszakértők…?)

Előzmény: újbudai51 (1165)
bazidzsó Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1174

Teljesen rendben van. Azt mondanám, hogy szeptember végéig, október első napjáig igen. Fürdeni és napozni is ok :)

 

Annyi előnye van ennek az időszaknak még, hogy ez már utószezon, az árak (szolgáltatások) valamivel mérséklődnek.

Előzmény: jeszko (1173)
jeszko Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1173

Bazidzso! szept közepén még általában jo az idö?

jeszko Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1172

Bazidzso! Köszönöm a választ.

bazidzsó Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1171

Szia Jeszko!

 

Mi pont ebben az időszakban voltunk ott 2010-ben. A tapasztalatunk alapján a sziget valóban elég szeles, de ez ne tántorítson el az utazástól:)  Bár az utóbbi időben sokkal több turista megfordul ott, de egyelőre Karpathos még egy kis gyöngyszem a görög szigetek között. Szerintem kár lenne kihagyni. Addig kell elmenni oda, míg ezt is be nem "szippantja" a tömegturizmus...

 

Ettől függetlenül lehet találni szélvédett partokat, nekünk a kedvenc helyünk Apela volt. A sziget túloldalán lévő partok voltak ilyen szempontból problémásak: Lefkos, Finiki, Arkasa, stb. A másik oldalon lévő strandok sokkal védettebbek, így azokat kell esetleg előnyben részesíteni.

 

Kiindulópontnak mi Pigadia-t választottuk, ha valamikor még eljutunk oda, akkor ismét ez lesz a "bázis".

Előzmény: jeszko (1170)
jeszko Creative Commons License 2018.08.22 -1 0 1170

SZIA BAZIDZSO! TÉNYLEG NAGYON SZELES A SZIGET? SZEPTEMBER ELEJÉN MENNÉNK,DE HÁT MÉG VACILÁLUNK.

 

bazidzsó Creative Commons License 2018.08.20 0 1 1169

Mi amikor repülővel utaztunk, mindig hoztunk haza a bőröndben egy-egy üveg bort vagy olivaolajat. A technika a következő: középre kell rakni és minden egyes üveg bort bele kell tekerni külön-külön egy törölközőbe. Így ha még a ruhákkal is körbe van véve, nagy valószínűséggel nem fog széttörni (nekünk soha nem tört össze évek alatt egy sem). Ehhez még kiegészítésként hozzátenném, hogy mi keményfedeles bőröndöt használunk, ez is plusz stabilitást ad. Még egy hasznos dolog a törölközővel kapcsolatban:) mi a hűtőböl kivett italt ebbe tekertük bele, ha motoros kirándulásra mentünk. Így nagyon hosszú ideig kellemesen hűvös maradt az innivaló.

 

Annak még esetleg utána nézhetsz, hogy Karpathos szigeten van-e a repülőtéren duty free bolt, mert az ott vásárolt termékek, akár bor is pl. felvihetők a gépre. Mi nem repülővel utaztunk oda ezért nincs erről infóm... :)

 

A pontos súlyokról meg az utazási irodában vagy esetleg tájékoztató jelleggel itt is utána tudsz nézni: kézipoggyász.

Előzmény: Ági-ka (1166)
Ági-ka Creative Commons License 2018.08.19 0 0 1168

Köszönöm szépen a hasznos információkat! 

Előzmény: BekeToni (1167)
BekeToni Creative Commons License 2018.08.19 0 1 1167

Szia, az üveg törékeny, bármit azért ne tegyél a feladandó poggyászba…

 

Kérdéseidre itt találsz választ:

https://www.travelservice.aero/attachments/14/conditions-of-carriage-2018-03-15-hu.pdf

 

 

 

Biztonsági ellenőrzés után, amit a duty free-ben vásároltál azt viheted a fedélzetre.

Előzmény: Ági-ka (1166)
Ági-ka Creative Commons License 2018.08.19 0 0 1166

Sziasztok! 

 

Segítséget kérnék attól, akik már jártak a szigeten.

Én most fogok először utazni, sőt charterjárattal sem utaztam még sehová, épp ezért nem tudom a megengedett bőröndök súlyát. Gondolom van egy kb 15 kg-os feladható és van kb 8 kg-os kézi.

A feladhatóba bármi tehetek? Pl. egy üveg bort vagy egyéb folyadékot is ki- illetve behozhatok?

A kézi itt felmehet a repülőre és nem veszik el mint a fapadosokon? 

Köszönök szépen minden segítséget!

 

újbudai51 Creative Commons License 2018.08.15 0 2 1165

DiakoftisOlymposPigadiaKyra PanagiaKyra PanagiaMenetes

újbudai51 Creative Commons License 2018.08.15 0 3 1164

OlymposPigadia strandPigadiaPetra apartman

újbudai51 Creative Commons License 2018.08.15 0 2 1163

újbudai51 Creative Commons License 2018.08.15 0 1 1162

Végre eljutottam oda, hogy képeket is tegyek fel kedvcsinálónak.;) Fakultatív kiránduláson a Blue Day hajókiránduláson vettünk részt. Első hely a Vasilis paradise, mely kizárólag csak hajóval közelíthető meg. Itt volt az ebéd is. Következő strandolási lehetőség az Apella öble. Itt fel lehet menni és gyönyörű fotókat lehet készíteni. :) Utolsó megállás a Kyra Panagia öble, ahol egy félórás nyílt vízi fürdőzésen vehetünk részt.

Zsebóbebó Creative Commons License 2018.08.14 0 1 1161

Szia

 

Teljesen igazad van, a kirándulás helyét elfelejtettem. A Blue day nevű kirándulás voltunk a Sofia's my love hajóval. Első megállónk a Vasiliko's paradise volt, majd ezt követte Appella és a nyílt vízi fürdőzés Kyra Panagiánál. Bocsi de fénykepet nem tudok felrakni, mert túl nagyon, de majd konvertálok át. 

Előzmény: BekeToni (1156)
bazidzsó Creative Commons License 2018.08.14 0 1 1160

Mi is jártunk így: nem azt a szobát kaptuk amit kifizettünk. Mivel késő este érkeztünk, így az éjszakát abban töltöttük, de másnap reggel jeleztük a problémát a hotel és az idegenvezető felé is. Elmondtuk, hogy ha nem sikerül megoldani, akkor jegyzőkönyvet kérünk felvenni az esetről.

 

Szerencsére mindkét részről jól álltak a dologhoz és egy napon belül megkaptuk a hotel véleményünk szerint legjobb szobáját.

 

Ilyen esetben nem kell azonnal kétségbe esni; határozottan, de udvariasan kell fellépni. Érződjön az, hogy tisztában vagy a jogokkal és lehetőségekkel, de nem kell "lealázni" azt, aki tudna segíteni.

Így az vagy azok, akik elintézik ezt a problémát, más "szájízzel" állnak ahhoz, hogy valakinek segíteni kell. Mennyivel jobban hangzik az, hogy segítséget kérek, mint az, hogy b...meg nem azt kaptuk amit kifizettünk :) Még abban az esetben is, ha minden bizonnyal nekünk van igazunk.

 

Emberek vagyunk tévedhetünk; és a hibák, tévedések jó része kis jóindulattal megoldható...

Előzmény: Pontikos1 (1159)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1159

Ugye az megvan, hogy a nyilvános megszólalás reakciókat vált ki, és kommenteket generálhat? ;-)

Nem kell durcizni, nem azt mondtam, h baromságot írsz, és nem igaz semmi belőle, csak árnyaltam a képet. Talán másnak (de netán neked is) hasznos lesz legalább az, hogy de, tudsz mit tenni, ha nem akarnak akkor és ott szobát adni. Ahelyett, hogy a nyaralásod első teljes napján már kényelmesen pihenj, még költözöl, mert hát így jártam... Nem, nem jártál így, átvertek, és betömték a szád egy éjjeli vacsorával meg egy reggelivel. Ilyen esetben egészen nyugodtan lehet magasabb kompenzációt kérni és/vagy jegyzőkönyvet felvetetni. De minimum az idegenvezetőtől tájékoztatást kérni...

Előzmény: laciesemma (1158)
laciesemma Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1158

Pontikos1 

én a tapasztalatimat írtam le. Nem kértem és más sem szerintem hogy a gondolataiddal kommentáld a véleményemet a szigetről

 

 

Előzmény: Pontikos1 (1151)
bazidzsó Creative Commons License 2018.08.14 0 2 1157

Kérem megérteni, hogy ez a topik az ősidőkben keletkezett, amikor Karpathosra eljutni nem volt olyan egyszerű, mint manapság. Akik ezt a topikot indították szívvel, lélekkel keltek útra és igyekeztek átadni a tapasztalataikat a nyomukban haladóknak.

Jaja, ez így van :)

Amikor Cha-cha megnyitotta a topicot, sokunkban megfogalmazódott, hogy el kellene oda jutni valahogy :)

 

Nagyon úgy néz ki, hogy mi is csak 9-10 év elteltével jutunk el Karpathosra ismét...lesz mit feleleveníteni :)

Pl. anno még egy rossz földúton jutottunk el Olymbosba, mára már jó minőségú út vezet oda...

Előzmény: BekeToni (1155)
BekeToni Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1156

Örülök, hogy írtál a tapasztalataidról,

 

A hajó kirándulás során, az első helyen kb 3 óra szabad idő voltegy souvlaki ebéddel egybe kötve  majd a következő helyen kb 2 óra szabad program volt,majd egy fél órás nyílt vízi úszkálás.

 

Ha készült fénykép, talán sikerülne kitalálni hol lehetett ez...

Előzmény: Zsebóbebó (1150)
BekeToni Creative Commons License 2018.08.14 0 1 1155

A mindenkori utazók számára:

 

Kérem megérteni, hogy ez a topik az ősidőkben keletkezett, amikor Karpathosra eljutni nem volt olyan egyszerű, mint manapság. Akik ezt a topikot indították szívvel, lélekkel keltek útra és igyekeztek átadni a tapasztalataikat a nyomukban haladóknak.

 

A ma ide látogatók zöme, csak mint egy szolgáltatás látja a sziget egészét, hozzászólásaikban az igazi tartalom elhagyásával, csak kereskedelmi tevékenységeket minősítgetnek.

 

Hát ezért nem értjük egymás szavát és haragszunk is olykor…

Előzmény: Pontikos1 (1151)
BekeToni Creative Commons License 2018.08.14 -1 2 1154

Sajnálom, hogy negatív élmények is beszűrődtek az emlékeidbe,

 

Az utcán becsalogató pincéreken kívül nem túl kedvesek a görög emberek. 

 

Ahogy ezt olvasom, mintha a szívemet csavargatnád…

 

… és eszembe jut egy pici falucska, Stes, ahol véget ér az aszfalt, csak az jön ide, akinek dolga van. De itt vezet keresztül a KA8-as gyalogút, két vándor megpihen az árnyékban, az Ag. Panteleimonas forrás mellett. Épp reggelizni készülnek. A padre amint ezt megpillantja, tüstént egy tányér Karpathosi baklavával igyekszik oda. Szóba elegyednek. Kiderül, hogy az úton lévők magyarok, erre az atya nyomban rávágja: Ott most baj van a demokráciával. Aztán néma csend, kis idő eltelik mire újra hallani a szél zúgását…

 

… és eszembe jut, Olymbos, ahol sokszor jártunk, és volt, hogy ott is aludtunk. Egyszer, estefelé a másnapi mászáshoz készülve, vizespalackjainkat akarjuk megtölteni a forrásnál, de az elapadt. A következő vízvételi lehetőség a Mike’s Restaurant már bezárt, a tulaj, az öreg EMBER látva felszereléseinket és viharvert ábrázatunkat, szó nélkül nyújtja a kezét, palackjainkat jéggel és vízzel tölti kérés nélkül, remegő, fáradt kézzel némán. Köszönömért, holott az üzlet tele volt palackozott ásványvízzel… 

Előzmény: laciesemma (1149)
Zsebóbebó Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1153

A szoba leosztás szerintem már az érkezés előtt meg volt. Én amikor lefoglaltam a nyaralást, már akkor rákérdeztem az irodánál, hogy hova fogjuk kapni és azt mondták hogy biztos, hogy tengerre néző lesz. Így is történt, az első emelet 13-as szobáját kaptuk. Szerintem az egyik legjobb, mert a fürdőnek van külön ablaka így huzatot lehet csinálni, ami az éjszakákat kellemessé tette. A többi szoba is már amennyit láttunk belőle) szép tágas, csak picit más elosztással. 

Megérkezést követően a recepción (aznap csak az érkezők miatt, egyébként 9-13-ig van) beregisztráltunk, kifizettük a 3,5 euró idegenforgalmi adót és már mehettünk is a szobába.

A szoba kiosztás szerintem foglalási sorrendben történhet, vagy ki mit szeretne, mert nálunk volt olyan is aki földszinti szobát kapott, bár lehet hogy ő azt is szeretett volna. Amíg van hely jobban lehet válogatni.

Összességében nagyon jó kis apartman, szoba teljesen felszerelt (rezsó, hútő-ami nem zúg még 7-es fokozatban sem :), melegszendvics sütő, két személynek étkészlet). A konnektorok egy kicsit érdekesek, mert a nálunk megszokott aljzat csak egy volt a szobában, de az max a szendvics sütőnek kell, a telefon töltés pedig megoldható volt.

A wifi jól működött, néha voltak kisebb szünetek, de nem volt vele probléma.

Az étteremben mi csak gyros tálat és makarounest ettünk, finom és bőséges volt, kedves kiszolgálással ugyan olyan árakkal mint a központban, talán az italok voltak 1 euróval drágábbak mint bent. De a környéken több étterem is van,róluk nem tudok véleményt mondani, mert azokat nem próbáltuk,de mindig tele voltak (van ahol egész este élő zene is van). 

Előzmény: Krepuska (1152)
Krepuska Creative Commons License 2018.08.13 0 0 1152

Szia!

 

Szeptember 6.-án mi is oda megyünk, 2 éve a szomszédban (Minos) voltunk. A szobaelosztás mikor volt? A lenti étteremben (Zoriana) kajáltatok, ha igen, mik a tapasztalatok?

Fura, 2 éve a hajókiránduláson néhány magyar kivételével szinte csak norvég lányok voltak. Piáltak rendesen és délutánra pecsenyére sültek..

Dóri bármikor, bármiben segítőkész volt. Odafelé este kegyetlen szélviharba érkeztünk, hazafelé 1 órát vártuk a repülőt. Akkor a Minos-ban este 7-ig ingyen biztosítottak egy szobát, bepakoltunk és ment mindenki fürödni..

Előzmény: Zsebóbebó (1150)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.13 0 2 1151

csak pár apróság:

 

erről gondolom és remélem az IBUSZ nem tudott semmit, mert különben mondaniuk kellett vna). Hát nem tudtunk mit csinálni beleegyeztünk

De, tudtatok volna, erre (is) van a helyi idegenvezető. Akinek egyébként az érkezés előtt ellenőriznie kell, rendben vannak-e a foglalások. Ilyen esetben föl kell hívni...

 

Hűtő 3-as fokozat felett egész végig zúg, aludni nem lehet tőle

A zúgó hűtő a szálláson olyan, mint a gyárilag rozsdás kerítés... - hozzátartozik. :D

 

Elolajozták a kajánkat, borzasztó volt.

A görög konyha alapvetően (oliva)olajos, így örüljetek, hogy igazi görög kaját kaptatok, nem turista-szájízre formáltat. ;-)

 

Érdekességek: nincs jet-ski bérlés sehol a szigeten és semmi „banán” vizi szórakoztató eszközök.

Istennek hála. Kevesebb szennyezés, kevesebb zaj, kevesebb tengeri élőlény sérül meg.

 

Az utcán becsalogató pincéreken kívül nem túl kedvesek a görög emberek.

Ez mindig szubjektív dolog, sosem homogén, és általánosítani sosem túl szép. Érted ... rossz élmények érnek mondjuk Piripócsalsón. Akkor nem túl kedvesek a magyarok? Ráadásul attól még, hogy görögül beszél, nem biztos ám, hogy görög (sőt). Ezzel együtt ok, nektek nem voltak szimpatikusak az emberek (mondjuk így).

 

Előzmény: laciesemma (1149)
Zsebóbebó Creative Commons License 2018.08.13 0 1 1150

Sziasztok! 

 

Mi is 9-én érkeztünk haza Karpathos róla.

A repülőgep sajnos késett, de nem sokat. 

Az első este egy gyors víz vásárlásé és egy gyros-os keresésével telt. 

Az éjszakák klíma nélkül is teljesen elviselhetők voltak, talán 2 este volt amikor nagyon meleg volt. 

Szállásunk a Baywatch apartmanban volt. A szoba tiszta, rendezett, tágas és tengerre néző erkélyű volt. Minden nap takarítottak, a héten háromszor cserélték törölközőt és egyszer ágyneműt. Van alatta egy étterem, aminek a zaja abszolút nem zavaró, éjfélkor teljesen bezár. Utolsó nap plussz 10 euróért lehetett maradni 6-ig.

A szállásnak egy "hátránya“ volt, hogy távol van a központtól, de ez egyben az előnye is hiszen nagyon csendes.

Fakultatívon az Olymposi túrán és  a Blue day-én vettünk részt. Mind a két kirándulással teljesen meg voltunk elégedve, az Olymposi részletesen mesélt a szigetről és egyéb érdekességekről Dóri, a hajó kirándulás pedig szintén jó hangulatban telt. Itt nincs különösebb tájékoztató, itt mindenki kedvére nézelődhetett, pihenhetett. Az túrán volt kb 2 óra szabad program, amely alatt lehetőség volt kipróbálni  a helyi ízeket, és kedvünkre nézelődni. A hajó kirándulás során, az első helyen kb 3 óra szabad idő voltegy souvlaki ebéddel egybe kötve  majd a következő helyen kb 2 óra szabad program volt,majd egy fél órás nyílt vízi úszkálás.

Az első olyan hely volt ahol az idegenvezető nem azt éreztette velünk hogy, de jó hogy itt vagy, de mikor fizeted már be magad az összes fakultatívra. Úgymond szabadjára voltunk engedve a szigeten, ami eleinte fura volt de hamar rájöttünk hogy ez így nagyon jó. Persze ha segítségre volt szükség, akkor maradéktalanul megkaptuk. Főként norvég, svéd, finn, osztrák turistákkal van tele, akik teljesen kúltúráltak. 

Szerintem a helyi emberek közül nem csak az éttermi dolgozok a kedvesek, hanem a többi is. Nagyon közvetlenek,ezt többször is tapasztaltuk. 

Az éttermekben szerintem elég nagy a választék, a halas ételek drágábbak, de a gyros 2,5, a tál 7-9 között, egy mousaka szintén, a halas ételek pedig 14-tőle kezdődnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!