Keresés

Részletes keresés

BekeToni Creative Commons License 2022.12.06 -3 1 1271

 

Kallikantzaros a görög krampusz szereti a néma mínusz nyomkodókat... 

Előzmény: BekeToni (1270)
BekeToni Creative Commons License 2022.08.09 -4 1 1270

 

 

Csak még inkább savanyú a szőlő...

Előzmény: BekeToni (1269)
BekeToni Creative Commons License 2022.08.09 -3 1 1269

A "Savanyú a szöllő..." szállóige Aiszóposz (Αίσωπος) ókori görög meseköltő tollából származik. (?)

 

A mondást, azokra az emberekre szoktuk használni, akik ha nem kapnak meg valamit, vagy nem tudnak elérni valamit, inkább lebecsülik azt, mintha sosem vágytak volna rá igazán.

 

Előzmény: BekeToni (1268)
BekeToni Creative Commons License 2022.07.04 -3 1 1268

BiBiBí

Krepuska Creative Commons License 2022.06.21 -4 1 1267

Valakinél beragadt a "-" gomb. Persze, nem a billentyűknél. Szerintem szakember segítségére lenne szüksége..

Előzmény: BekeToni (1266)
BekeToni Creative Commons License 2022.06.20 -4 1 1266

Mond el, az épít! Ez a szónélküli mínusznyomkodás nagyon primitív és fórumromboló.

 

 

Ja, a busz olcsó. Általában ezt preferálom. Hová is vezetne, ha mindenki autót bérelne. Lenne nagy káosz, berregés meg bűz.

 

Persze nem old meg mindent a közösségi közlekedés és nyilván lehetnek extra igények, aminek persze ára van. Hát fizessen akinek van... 

 

 

 

 

 

 

Egyszer (gyalog közlekedve) megálltunk tanakodni egy furcsa kereszteződésnél, ahol minden betorkoló útra stop volt felfestve.

Na most itt kinek van elsőbbségé. Egy helyi illetőségű segített megfejteni a rejtélyt. Télen így, nyáron úgy, de nem árt az óvatosság. Szóval, szigá-szigá (lassan-lassan) minden irányból σιγα-σιγα.

Krepuska Creative Commons License 2022.06.10 -3 0 1265

Igen, mi 2x voltunk szeptember elején és 1x augusztus elején, szerintem akkor minden, a boltok is húzósabbak..

Előzmény: BekeToni (1264)
BekeToni Creative Commons License 2022.06.10 -3 1 1264

Nincs mentségem, benéztem a főszezon árait. Nagyon is jó az a napi 50€

Előzmény: BekeToni (1262)
Krepuska Creative Commons License 2022.06.09 -2 0 1263

Szia!
Én is a Bravo-t javaslom, bár nagyon sok kölcsönző van. Ők akár kiviszik a szállás helyre és elviszik, de Pigadia-ban sehonnan sincs messzire az irodájuk.
Tapasztalatom szerint (eddig 3x voltunk), elég a legkisebb (így legolcsóbb) autó azokon a hegyi utakon 2 személyre. Robogót, quad-ot általában az Euromoto-nál béreltem. Az árak sajnos minden évben emelkedtek, de ez nem meglepő..

Előzmény: JulaLand (1261)
BekeToni Creative Commons License 2022.06.09 -3 1 1262

Szia,

 

július 21 és augusztus 18 között jó ez az ár, előtte - utána meredeken csökken. Legyen benne biztosítás is.

 

Nagyon sok autókölcsönző van, nálunk ez a kedvenc https://www.bravorentacar.gr/ 

 

Szezonális, hetente változó árakat a kereslet is befolyásolja.

 

Van előnye a foglalásnak, az idő nem keresgéléssel telik és nincsenek meglepetések.

 

A szállás közelében érdemes keresni, kisebb kölcsönzőirodát. 

 

A benzin 2,6€

Előzmény: JulaLand (1261)
JulaLand Creative Commons License 2022.06.07 -3 0 1261

Sziasztok!

 

Látom elég kihalt a fórum, de talán van, aki idén is Karpathos-ra tart.

Mit tudtok az autó bérlés idei árairól? Több helyről is kértünk ajánlatot és meglepett minket a 6 napra 300€ (50€/nap) bérleti díj a legolcsóbb autóra (Kia Picanto).

Mi a tapasztalat? Helyben lehet ennél jobb árat kialkudni vagy foglaljuk le ennyiért?

martinaxe7 Creative Commons License 2021.10.19 -3 0 1260
Dettixx Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 1259

Köszönöm, ezeket megtaláltam.

Előzmény: bazidzsó (1258)
bazidzsó Creative Commons License 2020.11.24 0 0 1258

Hát itt tényleg nincs róla sok infó...

 

De itt van pár értékelés, ha még nem nézted:

- google

- tripadvisor

Előzmény: Dettixx (1257)
Dettixx Creative Commons License 2020.11.24 -2 0 1257

Sziasztok!

3 évre visszamenőleg elolvastam a bejegyzéseket, de sajnos semmit nem találtam a Ladis apartmanról. Tud valaki véleményt mondani róla? Köszönöm előre is.

Krepuska Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1256

Ha a nevemre kattintasz, láthatod..;-)

Előzmény: hufik (1255)
hufik Creative Commons License 2019.10.20 0 0 1255

Nagyon szeretnék információkat Tőled, de sajnos nem tudom az e-mailcímed.

 

Előzmény: Krepuska (1254)
Krepuska Creative Commons License 2019.10.07 0 1 1254

Mi idén voltunk harmadjára, így összegyűjtöttünk már némi tapasztalatot. 2018-ban mi már novemberben foglaltunk az IBUSZ-nál, tehát nem szabad késlekedni. Ha e-mail-ben megkeresnél, sok infót, fotót és ötletet osztanék meg szívesen..:-)

Előzmény: hufik (1253)
hufik Creative Commons License 2019.09.26 -3 0 1253

Már a jövő évi nyaralásunkra gyűjtök információkat, ebben kérem a fórum tagjainak segítségét. Az elképzelésem: homokos, lassan mélyülő tenger, a parton sok-sok kagylóval. Ha tudtok ilyen helyet, szíveskedjetek megosztani velem. Szeretnék városra és szállásra, valamint az utazási irodára is ötleteket. Segítségeteket nagyon várom és köszönöm.

Szeged1987 Creative Commons License 2019.08.19 -1 0 1252

Most nyaralók Pigadián. A tengerpart valami csodás ugyan úgy az időjárás is. De Sea Stone apartman ahol a szállást foglalta az utazási iroda valami főrtelem . Régi elhanyagolt a fürdőszoba piszkos. A tenger partot ajánlani tudom mindenkinek de ezt az apartmant  kerüljék el ha csak lehet nem ér 1000 forintot se ugy hogy csak aludni járunk ide. 

BekeToni Creative Commons License 2019.08.17 0 1 1251

Nincs hozzáférés, rendben.

Előzmény: Krepuska (1250)
Krepuska Creative Commons License 2019.08.17 0 0 1250

Köszi, megpróbáltam, megnéznéd, hogy sikerült-e?

Előzmény: BekeToni (1248)
BekeToni Creative Commons License 2019.08.17 0 2 1249

Ha csak enni mégy, akkor jó étvágyat!

Különben az árak nem változnak olyan drámaian, ha visszaolvasnál talán mást is megtudhatnál az úticélodról...

Előzmény: Befetető (1244)
BekeToni Creative Commons License 2019.08.17 0 2 1248

Kapcsold ki a megosztást, különben szerzői jogot sértesz...

(viizo kinyír, ha kiderül.)

Előzmény: Krepuska (1247)
Krepuska Creative Commons License 2019.08.17 0 0 1246

Sziasztok! Péntek hajnalban értünk haza, immár harmadjára voltunk ott, így némi tapasztalatunk. Baywatch studio, a kikötőtől 2 km, a séta nem okozott gondot. Az IBUSZ kínálatában ez volt az egyetlen szállás, ahol az erkélyünk kb. 20 méterre volt a tengerparttól, így rendkívüli látvány volt a napfelkelte a reggeli kávé mellett. A szállásnak ezek voltak számunkra az előnyei. Hátránya, hogy forgalmas főút mellett volt (zaj éjjel, nappal), néhány elemre (zuhanyzó, WC, légkondi) ráférne már egy felújítás. Autót, motort bérelni szinte minden sarkon lehet, az árak sem különböznek sokban. Bőven elég a legkisebb teljesítményű, így olcsóbb, mivel a hegyi szerpentineken már az is ritkaságszámba megy, ha 3.-ba fel tudunk kapcsolni. Taverna rengeteg van, az étlapok is hasonlóak, a minőség szerintem az aktuális szakácstól függ, az árak is hasonlóak, a "belváros" felé persze magasabbak. A kikötő este az igazi, akkor indul be az élet igazán. Bolt is sok van, a legtöbbön Supermarket felirat van, de valójában erre kevés szolgál rá. A főúton, a szürkének becézettben van választék, de nekünk jobban tetszett a déli EKO benzinkút melletti (árak jobbak, választék). Minden jelentősen drágább, mint itthon, hiszen ide mindent hoznak a hatalmas kompokból kigördülő kamionok. A korábban feltöltött két étlaphoz hasonlóak az árak. Nekünk a legjobban a "To Perasma" taverna jött be már 3 éve, a főút mellett. A "Mix Grill" tálnak (30€) csak 2 nagyon éhes ember álljon neki. Ajándék előételek, utána ajándék dinnye, de legfőképp udvarias kiszolgálás és töretlenül jó ízek.

A tengerpart 2016 óta sajnos nem előnyére változott Pigadia-ban. Korábban voltak homokos partrészek, mostanra a megkövesedett homok és az egyenetlen meder teszi kellemetlenné a vízbe jutást, még strandcipőben is. A vizet egy szomszéd hölgy minden nap mérte, 28-29 fokos volt. A hajó és buszos kirándulások, görög est mind jók, Dóra (IBUSZ) szervezi hatalmas lelkesedéssel és tapasztalattal. Most hirtelen ennyi jut eszembe, de szívesen válaszolok bármire. Hazafelé a repülőtéren számítson mindenki arra, hogy egy lapos tetős épület, szellőzés és légkondi nélkül, nagyon meleg tud lenni a közel 2 óra várakozás alatt, legyező nélkül. Itthon közel félóra volt a gépről való lejutás, behalt az első lépcső, a második közel fél méterrel alacsonyabbra sikerült, így a hátsón evickélt le 200 utas. A bőröndökre kb. 50 percet kellett várni, szóval, egy élmény volt..

Krepuska Creative Commons License 2019.08.17 0 0 1245
Befetető Creative Commons License 2019.08.16 -3 0 1244

sziasztok

akik idén voltak a szigeten, tudnátok néhány tájékoztató árat írni, mire számítsunk?

gyros, souvlaki árak? taverna kétszemélyes vacsora ár? (valami főétel + ital, semmi extra)

a közértekben milyen árak vannak? (ásványvíz, üditő, felvágott, sajt stb), pékségek árai? (kenyerek, zsemlék, különlegességek)

 

köszönöm előre is

Szeged1987 Creative Commons License 2019.08.10 -1 0 1243

Köszönöm! Jővö héten utazunk Pigadiara

bazidzsó Creative Commons License 2019.08.10 0 0 1242
Előzmény: Szeged1987 (1241)
Szeged1987 Creative Commons License 2019.08.10 -3 0 1241

Helló! Pigadiáról van e valakinek tapasztalata? Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!