Keresés

Részletes keresés

badboy1976 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 354

Sziasztok,szeretnek egy kis segitseget kerni..garrett at pro gepembe szeretnek ujratoltheto akkumulatort venni.Mit javasoltok melyik a legjobb hozza?Valaszokat koszonom!!

badboy1976 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 353

Sziasztok!Szeretnem a segitsegeteket,tanacsotokat kerni.Garret At pro,es Garret Ace 250 es gepre milyen keresofejet ajanlanatok,hogy noveljem a gep teljesitmenyet.Sok helyen azt olvasom,hogy nem feltetlenul jobbak a nagyobb meretu fejek.Sokan dicserik az 5X8 as DD fejet.Szeretnek vasarolni mind a ket gepemre egy olyan fejet ami melyebbre lat.Valaszokat,segitseget  koszonom!

badboy1976 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 352

Sziasztok!Szeretnem a segitsegeteket,tanacsotokat kerni.Garret At pro,es Garret Ace 250 es gepre milyen keresofejet ajanlanatok,hogy noveljem a gep teljesitmenyet.Sok helyen azt olvasom,hogy nem feltetlenul jobbak a nagyobb meretu fejek.Sokan dicserik az 5X8 as DD fejet.Szeretnek vasarolni mind a ket gepemre egy olyan fejet ami melyebbre lat.Valaszokat,segitseget elore is koszonom!

power2015 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 351

Sziasztok!tudnatok par velemenyet mondani az XP maxx 2,es az XP advetis-rol kosz

sziget.lakó Creative Commons License 2015.02.11 0 0 350

Ha szürésre van állitva (márpedig arra) akkor nekem lerecsegi a nikkelt :)

Pedig pont ezeket keresem!

http://www.pannoniaterra.hu/tetel/16/566

Előzmény: wdriver (349)
wdriver Creative Commons License 2015.02.11 0 0 349
nikkel :-D ebben a topikban így kell írni :-) ;-)
sziget.lakó Creative Commons License 2015.02.10 0 0 348

lehet 1 ember több nick-kel :)

Előzmény: wdriver (347)
wdriver Creative Commons License 2015.02.10 0 0 347
sztem ez csak 1 nick nem?
hopeck Creative Commons License 2015.02.08 0 0 346

Mi ez a sok törölt nick már megint?

saraha1 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 345

Üdv.Tudnátok ajánlani valami jó minőségű megbízható fémdetektort?Olyan 100-150E közötti tartományba már,ha ennyiért lehet kapni jót?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 344

Csaba holnap 9-kor, ha esik ha fúj! Irány a koraközépkor! :0)

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 343

Szia! Ma van Január 5. Mit kell tenni, hová kell menni az engedély végett? Mára ígérted. A bátyám jön haza Angliából, mert egész ünnepek alatt őt tették be ügyeletbe. És biztos szeretne majd kimenni terepre. Úgy, hogy sürgős lenne.

Az e-mail címed megváltozott, visszadobja a levelet. Légyszíves írj rám! Köszi!

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342

Ez a topik egy 2002-es topik "jogutódja. Pár csepp azóta lecsorgott a Dunán.

Akkor azt mondtuk, legyen a szlogenünk:- KIFELÉ TEREPRE!

REMÉLEM MEGMARAD A LEHETŐSÉG ÉS MÓD ARRA HOGY EZ FENN MARADJON!

Boldog új évet, és ha fagy van az csak jó! Szántáson is megy az autó!

Sok szerencsét és örömet, minden sporttársnak.

 

nehwe sebyonokh (névé cevianná) 

 

Még anyám méhéből ki sem jutottam, 
már az egész világ születését tudtam. 
Száz ércváros tartott fogva engem, 
mégis elrepültem sasnál sebesebben.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 341

Nehogy már holnap keressetek. Ötödike után már lehet érdeklődni. Minden sínen van.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 340

Pittyes, beadtad megrágásra a törvényt egy jogásznak? ? Ez jól hangzik, ha így van... 

Előzmény: pittyes (339)
pittyes Creative Commons License 2014.12.25 0 0 339

Mai konkrét példa. Keresőzés közben  (két keresővel hárman) bele felejtkezve a munkába, egy autó állt meg és négy vadász szált ki távcsővel figyeltek. nemsoká dudáltak és intettek mi viszonoztuk. gondoltuk ennyi.  kis idő elteltével lóháton megjelent a félelmetes mezőőr. Kimentünk hozzá ,igazolta magát majd annyit kérdezett engedély van e. berezelés..... társam elővette a tulajdonos írásos engedélyét minden ok. beszélgetésbe kezdtünk semmit nem tud a szigorításról. jó napot kívánt és tovább állt. Semmi negatív dolog nem történt. Haza indultunk a város határába RENDŐRI igazoltatás a gépek persze bent az utastérben, a rendőr a szokásos kérdések mellet csak annyit kérdezett volt e valami? nem tudtuk mire gondol megkérdeztük. Bomba? egy vödör arany? nevetés..... . megmutattuk neki a kincseket gratulált viszlát .Hát ennyit az üldöztetésről. Azért jogásznál van a törvény bele kerűl majdnem 40000 ft.be.

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 338

Hát? Nem elég hogy a talált műkincs a piacon landol, és az ára a magán zsebbe vándorol és nem az államéba, még csak nem is adózik. Ha így vesszük a témát?

Előzmény: SKYLINEWORLD (337)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2014.12.24 0 0 337

Az adózás meg a detektorozás nem ugyanaz érzem a hasonlatot de korántsem egyezik a kettő!

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 336

Pár nap elsejéig, kibírod szerintem.

Mindenesetre vicces hogy riogatást írsz.

Szerinted azért foglalkozott vele a parlament mert riogatni akart?

Akkor én az útdíjat se fogom fizetni, meg a kötelezőt se, adót se.

Minek? Puszta riogatás az egész.

Előzmény: pittyes (335)
pittyes Creative Commons License 2014.12.24 0 0 335

Még a körlevél sincs meg nem hogy a büntetési tétel. Melyik hatósághoz tartozik? valami konkrét dolgot kellene most már közölni nem csak riogatni. 

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 334

Már most is ez van, volt. A régészek, kirobogtak, lekeresőzték a helyeket, különösebb ásás, feltárás nélkül és mentek tovább.

Mint mondtam, nem kell komolyan venni azt amit írok.

Az biztos ezentúl, ha a gazda rajtacsíp valakit a földjén bóklászni, elég lesz egy telefonálás.

Ha a rendőri, polgármesteri, mezőőri, polgárőri, vadőri, természetvédelmi embereket nem is vesszük, alapul.

Én már olvastam a büntetési tételeket is.

Parádés lesz.:0)

Előzmény: SKYLINEWORLD (333)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2014.12.23 0 0 333

Nem hiszem hogy cégek fognak detektorozni a szánton mekkora dinkaság! Ezt csak akkor kell engedélyezni és cégként tevékenykedni ha a régészeti elő feltárás  végeznek egy régészeti lelőhelyen minek mindent bonyolítani istenem! Biztos jó rémhíreket terjeszteni ! Nekem is van felső vezetőknél ilyen füleseim de semmi ilyenről nincs szó ! Még nincs is gyakorlatba semmi se jó lenne ha majd gyakorlati tapasztalatokkal ijesztgetnétek mindenkit még kiegészítések is lesznek a törvénykezésbe ! Gyakorlat és nem elmélet !

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 332

Kedves Szigetlakó! Én hegylakó vagyok! :0)

Valamit tisztázzunk le.

Én maximálisan a Te fajtád vagyok, és a Te bánatod az én bánatom is.

És mit már írtam is engem q...vára nem érdekel, ki mit csinál.

Én itt már, hosszú-hosszú ideje segítek emberkéket.

Azért imádkozom én is, hogy kamu legyen az egész.

De van magasabb körökben, egész magas körökben ismerőseim, sőt detektorosok is.

/Parlamenti, minisztériumi szinten/ 

Sajnos most csak a tömény sz.rt mondják ők is.

Hogy én keresős vagyok e? Péntek, szombat, vasárnap. Hajnaltól, estig nyomtam a placcot.

Épp most tettem be a cuccot a desztillált vízbe.

Én itt segítem az emberkéket és aki nem "vagányabb csávó" annak felhívom a figyelmét mire vigyázzon.

Engem épp ma próbáltak megszívatni a mezőőrök.

Hajszálon múlott.

Olyan helyen voltam amit a régi törvény is tilt. :0)

A szántásban is igazad van.

Az eke minden évben, gyilkolja a dénárokat.

És megfigyeltem, hogy az a dénár ami felkerül a felszínre, és éri a savas eső, meg az erős nap, az elkezd "kiszáradni" és körberepedni.

Tehát ha nem kapja el az eke akkor anélkül is megsemmisül.

Itt nem az a lényeg.

A lóvéra mennek.

Cégek kapnak majd engedélyt a detektorra.

Természetesen kormányközeli cégek.

Rájöttek, hogy sok lóvé van ebben.

Előzmény: sziget.lakó (330)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 331

Szigi, ha válaszolsz valakinek, akkor a tag írása felett lévő "fejléc" -ben lévő visszaforduló nyilacskára kattints, és mindenki látja ,hogy kinek válaszolsz...

Előzmény: sziget.lakó (330)
sziget.lakó Creative Commons License 2014.12.22 0 0 330

Azt meg te is tapasztalod hogy kb mit is csinál a rendörség. Azon kivül hogy sebbeséget mér meg az autosokat csesztetik nem sok mindent csinálnak.... Személyes tapasztalatok tömegét sorolhatnám hogy mennyit ér a munkájuk. Szerinted most mindenki felhagy a hobbival? Megszünik az érmekereskedés? Csak ugy kérdezem te is hobbista vagy? Szoktál lengetni és találni valamit?

Nem értelek , igyekszik mindenki ötletelni hogy tovább üzhesse ezt hobbit valahogy félig meddig törvényesen. Szeretném mekérdezni a személyes véleményedet arról hogy az rendben van ha földművelés közben megsemmisülnek a régészeti korú tárgyak? Mert 10-20év és a fölső 30-40cmben lévő dolgokból semmi sem marad....

Szerinted jó ez a törvény? Szorgalmazza a régészeti tárgyak bejelentését leadását?

Nem kellene  Angliát példának venni és az ottani törvények mintájára szorgalmazni a leletmentést? És akár emlithetném Romániát is!

Válaszolj arra is légyszives a viparti ékszerek keresése miért büncselekmény!

Mert látom nagyon tájékozott vagy te is! Hallgatunk...ill. olvasunk!

sziget.lakó Creative Commons License 2014.12.22 0 0 329

Eheheh pintér sanyi fogalmazta :D Arra a bünözőre gondolsz aki olajat szökitett? Ja az más akkor rögtön felhagyok a hobbival!Csak elötte tényleg mutasd már meg azt a levelet.

pittyes Creative Commons License 2014.12.22 0 0 328

kíváncsi lennék a körlevél tartalmára. Nekem vannak mezőőr, rendőr, nemzeti park őr ismerőseim semmilyen körlevelet nem kaptak. pedig a park őr magyarország legnagyobb nemzeti parkjának a vezetője. Nem kapott körlevelet a helyi vadásztársaság , nem kapott körlevelet az önkormányzat. akkor ki kapott?

Előzmény: Törölt nick (325)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 327

"Az uj törvény a régészeti feltárás szabályaira vonatkozik. 

 

Ha ennyire vágod a témát, ajánlom, vizsgáld meg az ÚJ! Régészetileg érdekelt terület, fogalmát és, hogy mire is vonatkozik.

Nem ragozom tovább, gyakorlatilag mindenre.

Előzmény: sziget.lakó (324)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 326

"Nem is hallottak ilyenröl hogy nekik ezentúl szaladgálni kellene utánunk a szántásba"

 

Nem kell szaladgálniuk. Mivel pld a mezőőrök akik a fa lopás, termény lopás, vad lopás, stb miatt állandóan járőröznek, és magas lesről, bokrok közül állandóan figyelik a vidéket, mert ez a munkájuk, jelentik a rendőrségnek, és a rendőrnek pedig az a munkája, hogy eljárjon. Ma már szinte minden városban, falvakban, tanyákon.

De lehet, hogy legyinteni fog egyet, és azt mondja, inkább rúgjanak ki, de hagyom azt a szegény fiút, magánterületen állami vagyont lopni.

Elképzelhető, de nem életszerű. :0)

Előzmény: sziget.lakó (324)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 325

Természetesen te azt csinálsz amit akarsz. Felőlem a Bazilika márványát is feltörheted és ott lengethetsz.

Nekem a kezemben volt, a körlevél.

Pintér Sándor fogalmazta.

Ezerszer mondtam már, mindenki azt tesz, amit csak akar!

Én azoknak szólok akik nem szeretnének meglepetéseket!

JANUÁR 1-től!persze-persze szarul hangzik, és jó lenne finomítani ezen, slankítani ezt a témát.

De pontosan azért foglalkozott vele a Parlament, hogy egyszer és mindenkorra pontot tegyenek az ügy végére.

A Vatera és a többi ószeres piac televolt műtárgyakkal.

Azok is szépen egyenként vissza lesznek, göngyölítve, akik ott eladogattak.

Az internet és telefon előfizetések kiválóan jók erre.

Aki azt gondolta, hogy a levegő is meg van adóztatva, de a történelmi műkincsekkel az ószeresek játszadozhatnak, kedvükre annak ez rossz hír.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!