Keresés

Részletes keresés

Eewaiz_random Creative Commons License 2021.09.30 0 0 330

szia

jaavim az nagyon király hogy megprobáltad hiányos betükkel leirni ömm ha senki más nem probálta meg eddig akkor a jutalmazo idökben az energiák csak neked fogják megtanitani

szijjaoh ciyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyll

 

15 22 38 52 45 7 orat megnezni

hyjaaaaaíí nem ok
most 357 van
tényleg most amcsiba élsz^^
dávid=sátán, csinálja a bitcheket
a valodi christilány nem vegyül velük de kinozza
egy irással jo ponton hogyismondjam hát meg lehet ölni, de a királynö az
unalmas, rossz és nehéz szolgálni aztán irni forumra
és majd ha összeér mindenhol akkor megváltozik a party
am az volt a money, az tegnap volt amikor vibrit csináltam
vhogy itt nagyon ritkán sikerült a pénz, de még 1 átmeneten keresztül is máshol
mindig erösen szexuális, mert sok ember... meg Z de minden party más hogy el ne unják (elsősorban)
tehát ezeknek a dolgoknak sakktáblaszerüen van a prioritása, ahogy a dharma forog és meg ahogy érzem magam
de nehéz leverni, sőt megtalálni is... (addig meg se jelenik mert nincs esély ráÖ
akkor lesz majd izé olyan hogy az összes azonos tipusban (fémes), aztán elöre néhánnyal?, meg ilyesmi
(ugyértem pl ha csak egy pillanatra egy magasabb oktávval levö hangon megszolalsz, az összes azonos tipus távolrol áldást kap) a felkészültség miatt hozza elö
és igy csak néhány bitch bassza meg (az is fájdalmas mindenkinek) de a többiek meg fejlödnek, de igy annyira más
a szaporodáshoz, masztihoz képest az semmi mert nincs büntetés stb.
szal a twitterrel meg sok emberrel, gazdag ribanccal..
lehet a pénzt csinálni (ha adományoz)
vagyis az elégedettséget
bonyolult

hát ja tényleg elérte de be kell inditani egy nagy lorugással
te meg ne töröljél már le légy szives
x

 

Előzmény: Jávorfácska (329)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.09.29 0 0 329

A hsz-edhez szántam ezt a mondatot Hamvastól. Ha a mindennapi kenyér neurózisáról lenne szó, minden bizonnyal jobban megértenénk egymást mindannyian. 

Előzmény: ketni (322)
ketni Creative Commons License 2021.09.29 0 0 328

Egy Gandhi típusú egyéniségre lenne szükségünk.

Olyan szellemi vezetőre, aki képes megnyerni a többséget.

Vannak kiváló embereink, de egyikük sem mindenki számára magával ragadó személyiség.

Azon kívül érett-e a helyzet ahhoz, hogy a többség vevő legyen egy ilyen

vitathatatlan személyiség elfogadására?

Van-e még olyan közös többszörös ebben a társadalomban, ami mentén ez kivitelezhető?

ketni Creative Commons License 2021.09.29 0 0 327

Mire gondol itt Hamvas?

Előzmény: Jávorfácska (323)
ketni Creative Commons License 2021.09.29 0 0 326

"Én NEM a társadalomból menekülnék, hanem a hülyék közeléből. A társadalomban vannak hülyék, de nem mindenki az"

 

Megértelek, de hogyan vinnéd ezt végbe?

Egyébként mindenki a másikról gondolja azt, hogy az a hülye.

Minél inkább atomjaira esik szét a társadalom, ez annál inkább így lesz.

A hülyékből így csak egyre több lesz.

Előzmény: BrickHeck (324)
BrickHeck Creative Commons License 2021.09.29 -1 0 325

Egyébként ez egy érdekes téma. Mert. Én ismerek olyanokat akik húsz éve hülyék voltak iszonyatosan, de tanultak időközben. A saját kárukon de tanultak. Ismerek olyanokat akik a saját kárukból se tudnak tanulni. Én pl minden temetésen tanulok valamit, mit ne úgy csináljak, mint aki a koporsóba fexik. De. Ismerek olyat aki egy csomó temetésből tanulhatott volna, de demenciásabb lett, egyre hülyébb.

Előzmény: BrickHeck (324)
BrickHeck Creative Commons License 2021.09.29 -1 0 324

Én NEM a társadalomból menekülnék, hanem a hülyék közeléből. A társadalomban vannak hülyék, de nem mindenki az. 

Jávorfácska Creative Commons License 2021.09.28 0 0 323

"Nem a „mindennapi kenyér neurózisáról” van szó. Ha csak ez forogna kockán, könnyen megértenénk egymást." (Hamvas)

Előzmény: ketni (322)
ketni Creative Commons License 2021.09.28 0 1 322

A legfontosabbat majdnem kihagytam!

A pénzt.

A függőség azzal jár, hogy pénzre van szükség mindenhez.

Ez meg ahhoz kell, hogy a bankarisztokrácia adósrabszolgaságba tudjon tartani.

Kénytelen az ember más keze-lába lenni, dolgoznia kell bármi áron, bármit elviselve.

Ez állásféltéshez vezet, ellenségként kell tekinteni a másik emberre, mert bármikor jobb lehet nálam, és akkor rám már nincs is szükség. Egymást kezdjük el utálni, ahelyett, hogy azt utálnánk, vagy azt a rendszert aki/ami ilyen helyzetbe hozott.

Szó sem eshet itt önmegvalósításról, ez egy mese. Egy mézesmadzag, amit a tömegember soha sem élhet át.

Legfeljebb beszugerálja magának, hogy amit rákényszerítettek azt tulajdonképpen ő maga akarta, és mennyire örül, hogy ilyen jó munkája van.

Ez az igazi proletár lét lényege.

Külön kérdés, hogy ez a proliság mennyire veszélyes. A tömeg mennyire veszélyes, főleg önmagára nézve.

Előzmény: ketni (321)
ketni Creative Commons License 2021.09.28 0 0 321

"Itt milyen jellegű tehetetlenségre gondolsz?"

Számos körülmény miatt, ami kiszolgáltatottá teszi az embert másoknak, intézményeknek.

A főnöködnek, a közmű szolgáltatónak, különösen a FŐKÉTÜSZ korrupt hatóságának, a gázszerelőnek,

aki hosszas rimánkodás után megígéri, hogy eljön, de híre hamva sincs a megbeszélt időben.

A nem működő egészségügynek, amikor a háziorvos nem hajlandó kijönni, mert fél a koronavírustól, miközben gyötör a betegség.

A polgár mozgástere teljesen beszűkült a mai társadalomban, mert szinte semmi sem rajta múlik a saját sorsával

kapcsolatban.

Nem a kivételekről beszélek, akik pont az ilyen helyzet haszonélvezői.

"Valamint feltételezed, hogy az elidegenedés zavarja a mai kor emberét? Már úgy értem: Tudatosan? A mai kor emberét, aki társaságban is a saját telefonját nyomkodja."

Azért ez elég sokakat zavar. A társadalmi elégedetlenség innen táplálkozik.

A telefon babrálása meg egy menekülés a valóságtól, amit nem tud befolyásolni.

Szerintem az emberek félnek egymástól. Mindig azon agyalnak, hogy a másik vajon mit gondol róla, mennyire

bízhat meg a másikban.

Ez is az elidegenedés biztos jele.

"Érdekes, hogy erre való hivatkozást viszont legalább kétszer életemben már hallottam negatív kontextusban is, miszerint nyomasztó, hogy egy ilyen kis településen mindenki tud mindenkiről mindent!"

Lehet, hogy olyan valakitől hallottad, aki már erősen "fertőzött" állapotban volt. Nem ilyen környezetben sajátította el a társas viselkedési szabályokat.

Sajnos faluhelyen is futótűzként terjed az a kór. Ma már egy helyitől is lehet ilyeneket hallani.

Hatalmasat változott az élet a gyerekkorom óta abban a faluban, amit valamennyire ismertem.

Sokkal távolságtartóbbak az emberek.

"Te hiszel abban, hogy tényleg létezik ilyen szándék..?"

Viselkedés szempontjából mindenképpen a nagyvárosi ember típusát akarják általánossá tenni.

Miért?

Mert a városban fokozottan kiszolgáltatottak vagyunk. Mindent csak "kéztől" lehet megkapni, beszerezni.

A vizet, az összes élelmiszert, az összes létszükségleti szolgáltatást.

Az ilyen embert kitűnően lehet irányítani, hiszen teljesen tehetetlen.

Mit gondolsz miért volt közellenség a múlt rendszerben a paraszt?

Mert volt még bizonyos önállósága.

Ezt kellett fölszámolni, és ez ma sincsen másképp!

Előzmény: nemkelltabu (320)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.09.27 0 0 320

"...Csakhogy az elidegenedés és a tehetetlenség érzése betegséget okoz..."

 

Itt milyen jellegű tehetetlenségre gondolsz?

Valamint feltételezed, hogy az elidegenedés zavarja a mai kor emberét? Már úgy értem: Tudatosan? A mai kor emberét, aki társaságban is a saját telefonját nyomkodja.

 

 

"...Mindenki köszön az utcán a másiknak..."

 

Igen, jártam ilyen helyeken. Ha valahol idegenként is rám köszönnek, utána általában én is köszönök ott mindenkinek. Bár nem vagyok egy emberszerető típus (igaz, ez általánosságban értendő!), de az ilyen mégis jólesik!

 

 

"...amikor elmész vidékre, egy faluba, ott még mindig van nyoma.

Teljesen másként viselkednek egymással az emberek, akik személyesen ismerik egymást..."

 

Érdekes, hogy erre való hivatkozást viszont legalább kétszer életemben már hallottam negatív kontextusban is, miszerint nyomasztó, hogy egy ilyen kis településen mindenki tud mindenkiről mindent!

 

 

"...A nagyvárosokat fel kell számolni!..."

 

Jómagam kifejezetten utálom a nagyvárost, noha életem nagyrészét ilyenben éltem le, de már alig várom, hogy megszökhessek, vidékre!

Nem tudom, olvastad-e itt a Vall'Fil' -en korábban Klaus Matefi olvtársat, aki szerint a jövő világkormányát és világuralmát kiépíteni szándékozók pedig éppen, hogy minden embert nagyvárosokba akarnának kényszeríteni! Te hiszel abban, hogy tényleg létezik ilyen szándék..?

Előzmény: ketni (319)
ketni Creative Commons License 2021.09.25 0 1 319

"Jó neki úgy, ahogy van, örömmel odaadja a szabadságát a róla való gondoskodásért cserébe."

 

Látszólag, igen.

Csakhogy az elidegenedés és a tehetetlenség érzése betegséget okoz.

Egyre általánosabb a szorongás és a neurózisok, fóbiák legkülönfélébb fajtái.

Elharapóznak a deviáns viselkedésformák.

 

A megoldás a valódi közösségek feltámasztásában van.

Ilyenek már nem léteznek a civilizált világban, de amikor elmész vidékre, egy

faluba, ott még mindig van nyoma.

Teljesen másként viselkednek egymással az emberek, akik személyesen ismerik egymást, legalább úgy, hogy

akivel találkoznak, köszönnek neki.

Ez még sok helyen most is divat. Mindenki köszön az utcán a másiknak. Személynek

könyvelik el egymást az emberek, nem egy tárgynak, egy beszélő droidnak, mint a városban.

A nagyvárosokat fel kell számolni!

A nagyvállalatokat szintén olyan kisebb egységekre kell lebontani, ahol az ember nem munkaerő, hanem ember, és akit bármikor nem lehet kidobni, mint a szemetet.

Teljesen egyértelmű, hogy a fogyasztói társadalmat el kell felejteni.

 

Előzmény: nemkelltabu (317)
polária Creative Commons License 2021.09.25 0 0 318

A hindu Isa Upanishad-ban ezt olvassuk:

„Aki minden lényt a saját Énjében lát, és a saját Én-jét minden lényben,

elveszít minden félelmet.

Amikor egy bölcs látja ezt a nagy Egységet, és az Én-je minden lénnyé válik, akkor milyen csalódás és milyen szomorúság érhet valaha is a közelébe?”

nemkelltabu Creative Commons License 2021.09.25 0 0 317

"...Ebből csak egy út vezet ki..."

 

De az előzőekből következik, hogy a domesztikálódó embernek nem is igénye, hogy kivezető utat találjon! Jó neki úgy, ahogy van, örömmel odaadja a szabadságát a róla való gondoskodásért cserébe.

 

 

"...Nem lehet tömegtársadalomban élni szabad emberként, sőt emberként.

Meg kell szüntetni a tömeglétet..."

 

Erre van konkrét elképzelés, hogyan, merre..?

Előzmény: ketni (316)
ketni Creative Commons License 2021.09.24 0 1 316

"Azt hiszem, a háziállatoknak, ha volna lelkük, akkor csakugyan valami ilyesmi fogalmazódna meg bennük!"

 

Ez telitalálat!

Konrad Lorenz megállapítása, hogy az ember a domesztikáció jeleit mutatja.

 

"...a mindenkori társadalmak domináns része miért viselkedik mindig birkaként?"

 

Mert ezek nem társadalmak, hanem csak egymástól elidegenedett egyedekből álló tömegek.

Olyan fokú a kiszolgáltatottságunk a művi környezettől, amit csak egy központi elosztórendszerrel lehet fenntartani, mint az állam,

hogy ez a szorongás és függőség szükségképpen azt az elvárást váltja ki, hogy gondoskodjanak rólunk.

Valójában ténylegesen ilyen gondoskodónak, szervezettnek kell lennie a hatalomnak, az államnak, különben összeomlik

pillanatok alatt az egész rendszer és a tömeg ellátatlanul marad.

Ebből csak egy út vezet ki. Nem lehet tömegtársadalomban élni szabad emberként, sőt emberként.

Meg kell szüntetni a tömeglétet.

Ez pedig nehéz dió.

Előzmény: nemkelltabu (314)
Dr. Husky Creative Commons License 2021.09.11 -1 0 315

Én is akarom hogy gondoskogyanak rólam de szex is legyen

Előzmény: nemkelltabu (314)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.26 0 0 314

Számomra folyamatosan kulcskérdés, hatalmas talány, hogy a mindenkori társadalmak domináns része miért viselkedik mindig birkaként?

Most hallottam erre egyfajta magyarázatot!

Linkelném az adott hozzászólást, a benne olvasható linken található videóban hangzik el az előadó részéről a magyarázat:

 

- Az emberek többsége számára nem a szabadság az, ami igazán fontos, hanem az, hogy gondoskodjanak róla!

 

Valószínűleg telitalálat, de azért megdöbbentem rajta! Pedig sok mindent megmagyaráz!

Az emberek komfortzónája: A gondoskodó, azaz jóságos államba vetett hit!

(Pedig szerintem ez kb. a "hány éves vagy királyfi" kategória...)

Tehát a nép szerint, ha az állam eleget tesz ezen feladatának, azaz gondoskodik, akkor "nekünk" kutyakötelességünk kiállni mellette, azaz a mindenkori hatalom mellett, és nem nézni holmi morális szempontokat, avagy erkölcsöket!

 

Azt hiszem, a háziállatoknak, ha volna lelkük, akkor csakugyan valami ilyesmi fogalmazódna meg bennük!

Tehát miért birka az ember? Immár megkaptuk a magyarázatot... (Elég gáz, hogy így van!)

Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.25 -2 0 313

A bárányhimlőnél meg védelmet jelent az anyatej. De láznál kezdetben ágynyomást kell csinálni hogy nem kell fel. Meg nem minden bárány himlős. Ha a hamburgheresnél valaki tüsszent egy nagyot és vírust köp akkor kólát kell inni,

Előzmény: Seth-Gecko (311)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.25 -2 0 312

De az is lehet én értelmezem félre és igazából jól menne gyrosba és azért

Előzmény: Seth-Gecko (311)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.25 -3 1 311

Nem birkának hívják hanem báránynak, mert Krisztus által, Krisztuson belül megtisztult. Jézus ártatlan volt mint egy bárány és aki Jézust urának mondja, az Jézuson keresztül jézusivá válik. Ilyesmi.

Előzmény: MemetikaTan (310)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.25 -1 0 310

Előzmény: ketni (309)
ketni Creative Commons License 2021.08.25 0 0 309

Ez pontosan az a helyzet, amikor az ember jódógában már azt sem tudja, hogy mit csináljon.

Minek kell az erdő tetején mászkálni? Már ott se legyen nyugtuk az erdő lakóinak?

Előzmény: polária (308)
polária Creative Commons License 2021.08.25 0 0 308

Erdőjárás magas­fokon – Sokszínű lomb­ko­ro­na-sétányok

Stó szerint magasabb fokra e­me­lik az erdőjárást a lomb­ko­rona-sétányok, melyekből egyre többet találhatunk hazánkban


Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.24 -2 0 307

Há én próbáltam, de ugyanolyan hülye.

Előzmény: ErkölcsTan (306)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.24 0 0 306

Azt mondja a fáma, hogy ez elől a legjobb menekülés egy másik nő keble...ott lehet a legkönnyebben felejteni ... persze kicsit jobb érzék kell a választáshoz mint korábban...

 

Előzmény: Seth-Gecko (305)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.24 -1 0 305

Hogy hogy miféle dolog? Városok között ingázok, mer én mindenhonnan menekülök. Igazából 2017-ben Angliába szerettem volna, ott nem ismerek senkit. De az eltaknyolt ügy lett. Lehet hamar feladtam.... nem tom. Tizenhat évig egy lakásba vótam zárva az exnejemmel. Csak ő levegőnek nézett oszt igyekeztem kámforrá válni. Az exnejem azé menekült a fővárosból mer mindenki tudta a dolgait. A volt főnökét is lesz@pta oszt be is zárt a cég. Az exnejem a múltja elől menekült, én meg az exnejemféléktől.

Előzmény: ErkölcsTan (304)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.24 0 0 304

Na és te melyik dologhoz kötöd magadat?

 

 

Előzmény: Seth-Gecko (303)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.24 -1 0 303

Sokan vidékre menekülnek és nem veszik észre, hogy tőlük meg nagyvárosokba menekülnek.

nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.19 0 0 302

"...erőszakkal nem meggyőzni akarnak, hanem kényszeríteni..."

 

A dolog morális "értéke" szempontjából mindegy, hogy egy vitatott állítás elfogadására akarnak kényszeríteni (azaz erőszakkal "meggyőzni"), vagy pedig egy, a vitatott állításból levezetett dolgot akarnak rám kényszeríteni.

Ha maga az állítás olyan, hogy csak hittel, azaz bizalomból fogadható el, ugyanakkor akik felé ez a bizalom kellene irányuljon, nem átallanak erőszakhoz folyamodni, amennyiben az állításukat, vagy az abból levezetett dolgot nem fogadják el, minden normális lelkű emberben meg kellene szólaljon a vészcsengő! Hiszen fel kéne ismerjék, hogy a bizalom és az erőszak ütik egymást!

 

A gyorsaságra, mint a kényszerítés indokára való hivatkozást pedig megint csak az fogadhatja el, aki magát az állítást is elfogadja. Ám az előbb elmondottakból következően normális lelkületű embereknél a kényszerítés ki kellene zárja a bizalmat, a bizalom hiánya pedig az állítás elfogadását! És már vissza is érkeztünk a kiindulóponthoz...

Előzmény: ZULLU (301)
ZULLU Creative Commons License 2021.08.19 0 0 301

OK.

Ámbár - csak úgy mondom, okos ember így is megérti, a hülyéket meg ki nem szarja le - erőszakkal nem meggyőzni akarnak, hanem kényszeríteni.

Ha képesek lennének meggyőzni, nem kéne erőszakot alkalmazni.

És még az is lehet, hogy képesek lennének - csak kényszeríteni gyorsabb.

 

 

 

Előzmény: nemkelltabu (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!