Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 499

Széncinege fióka! Fészket azért nem láttál, mert odúban költenek, ami a fák, épületek, építményrések,.. sokszor szem elől rejtett helyei. 

Mivel etetted?

Előzmény: Zahedán (498)
Zahedán Creative Commons License 2016.05.19 0 0 498

Sziasztok!

Az alábbi képen lévő madarat találtam tegnap az utcán, parkoló autók között/alatt esetlenkedett (Bp.), milyen fajtájú lehet, hány napos? Van két magasabb fa abban az utcában, fészket nem láttam, de a magasabb részeit nem is látom, így hazavittem. Evett-ivott, kalitkában van most. Mi tévő legyek vele? Egyedül az állatkerttel kapcsolatban olvastam, hogy befogadják, de minden tanácsot megköszönök.

Mary2013 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 497

Én is nevelgetek egy fecskefiókát. Már a repüléshez készülődünk. :) 

Egy videót is teszek ki, picit homályos de azért a lényeg látszódik. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kG_PLsWwVf8&feature=youtu.be

Zsófi.WK Creative Commons License 2014.07.07 0 0 496

Sziasztok!

Egy molnárfecskével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 10 napja találtam a madarat a járdán, repülni még nem tudott egyáltalán de a tollazata már elég fejlett volt. Azóta itthon etetem, szépen fejlődik , 4 napja kezdett el repülni,- a garázsban engedem el szabadon- de csak tegnap óta tud viszonylag kontrolláltan repülni és többet körözni a levegőben. Gondban vagyok, hogy mikor és hogyan engedjem szabadon. Nem szeretném, ha feleslegesen lenne tovább a lakásban, mint amennyit muszáj, de azt sem, hogy még ne legyen elég erős és önálló, mikor elengedem. Azt sem tudom, hogy a klímát mennyire kell szoktatni vele. Reggel és este ki szoktam tenni az erkélyre, de mivel napközben teljesen odatűz a nap, olyankor a garázsban van, ahol egyenletesen 22 fok van.
Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot!
Üdv:
Zsófi

ot1019 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 495

Ahogy Corvi is észrevételezte, nagyon nem jó a kaja amivel eteted. Ha megadod az e-mailedet, akkor átküldom a kajareceptet, amivel viszonylag konnyen és szakszerűen fel lehet nevelni a madarkat. Lehetne léggyel és szúnyoggal is eteteni, de azt úgy kell elképzelni, hogy a legyek méretétől függően 5-10 légyből csokrot kell képzeni a csipeszben, majd ilyen falatokkal szinte 5 percenként etetni. Ilyen mennyiséget lehetetlenség osszefogni, viszont lágykeverék mellé foghatod neki kiegészitésképpen a rovarokat.

Előzmény: Nellykeh (493)
corvi01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 494

"Tegnap találtam egy kismadarat de nem tudom milyen fajta!"

 

Ahhoz hogy itt bárki tudjon segíteni legalább némi leírást közölj róla, mert az, hogy kismadár az édeskevés! Vannak ragadozók, rovarevők, mindenevők, magevők...Ha nem táplálod megfelelően hamarosan elpusztúl!! A parizert messze felejtsd el, az semmilyen madárnak nem való! ÜDV

Előzmény: Nellykeh (493)
Nellykeh Creative Commons License 2014.06.07 0 0 493

Tegnap találtam egy kismadarat de nem tudom milyen fajta! Elkezdtem etetni léggyel és szúnyoggal de nálunk nincs annyi hogy jól lakjon velük! :( ma viszont kukorica darát és össze trancsírozott parizelt adtam neki és megeszi :) nem lesz tőle beteg?? most még nem tudok képet küldeni de ha kapnék erre választ akkor igen!!

ez-Ben Creative Commons License 2014.04.04 0 0 492

 

 :)... szóval és tettel. A Kis gerle még nemigen láthatott kukoricadarát, így nemigen tud vele mit kezdeni. Jobban járna ha egész szemeket kicsit beáztatnál vízbe és megtömnéd vele szépen sorjában egyenként, ahogy a gerle szülők is teszik. 5-10 mag elfogyasztása után nyomd a kis galamb csőrét a vízbe és előbb vagy utóbb ügyesen iszik majd.

 Az étrendet kiegészítheted borsóval, búzával egyéb apró maggal. Ha a fióka egészséges gyorsan fejlődik és hamarosan szárnyra kap.

  Siker koronázza- önzetlen- segítőkészséged. ( Elismeréssel !:)

Előzmény: varga zsauzsanna (491)
varga zsauzsanna Creative Commons License 2014.04.03 0 0 491

Találtam egy gerle fiókát mivel etessem?Most ketrecbe tettem adtam neki kukorica darát vizet de nem nagyon akar enni! Mit csináljak hogy ne pusztuljon el? segitsetek köszi

tp329 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 490

Ha csak a tollait veszítette el a cinke, akkor a macskát zárd be, a cinkét engedd szabadon.

Ha sötétedés előtt 1-2 órával nem tudod elengedni, akkor inkább reggel. Tedd be egy cipősdobozba (sötétben) nyugton marad. Levegőt kapjon!

Előzmény: ebfalo (489)
ebfalo Creative Commons License 2014.01.29 0 0 489

segítség!

a macskám elkapta a cinkét és kitépte a farkát sikerült elvennem tőle, de nem tudom hová tenni, mert a cicám elkapja, és kalitkám sincs.

hová tudom vinni?

de sajnos csak holnap ,mert ma este 8-ig dolgozom.

Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.04 0 0 488

Mindenképpen köszönjük az elsősegélyt! :)

Előzmény: T. Thick (487)
T. Thick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 487

Na, jól van. (Tegnap kirándultam, nem voltam netközelben.)

Előzmény: Egér Fogó (486)
Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.03 0 0 486

Probléma megoldva - a madárrezervátumban hálistennek befogadták...

Előzmény: Egér Fogó (485)
Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.03 0 0 485

A csöppséget macskák vonulási útvonalán láttam meg a kert ben, Agárdon - ezért kaptam fel.

Hol találok neki befogadóhelyet? ( Az MME honlapján nem találtam elfogadható távolságon belül, de még egy térképet sem. )

Marhaszív helyett csirkeszív jó lehet?

Nem tudom, gubbaszt-e vagy még csak alszik ilyenkor?

Előzmény: T. Thick (484)
T. Thick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 484

Szívesen. Nyugodtan kérdezz még, ha valami felmerül.

Előzmény: Egér Fogó (483)
Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.02 0 0 483

Köszönjük a segítséget!

Előzmény: T. Thick (482)
T. Thick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 482

Ez egy magevő fióka.

"A macskák számára készült konzervhús; a túróból, reszelt sajtból, főtt tojásból álló keverék; a forrázott lisztkukac; a nyers marhahús (elsősorban szív) az elsősegély jellegű madáretetés alapanyagai. A megtalálást (a madarak ekkor vannak a legrosszabb állapotban) követő első néhány etetéskor a táplálékfalatkákat - gyors energia utánpótlásként - szőlőcukorba (oldat vagy por) is márthatjuk.  Ezek a „húsevő” táplálékok a még nem önellátó magevők felneveléséhez is megfelelőek, mert a legtöbbjük rovar táplálékot is hord a fiókáinak."

 

(Magyar Madártani Egyesület)

http://www.mme.hu/napi-madarvedelem/madarmentes/fiokat-talaltam.html

Előzmény: Egér Fogó (481)
Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.02 0 0 481

Úgy látszik a számítógéphez sem értek, nemcsak a madarakhoz!

 

Mit adjak neki enni? Egy fecskendőből tudom itatni.

Előzmény: Egér Fogó (480)
Egér Fogó Creative Commons License 2013.08.02 0 0 480

Sziasztok!

A mellékelt fiókát találtam. A hasa teljesen csupasz, cssak a szárnyain van némi toll. (A fészket nem én csináltam neki, az udvaron hevert egy hónapja.)

VladTepes Creative Commons License 2013.04.09 0 0 479

Az, hogy helyrejön-e, az erősen függ attól, hogy mitől esette le/be az erkélyedre. Többieknél nem lehet, hogy mielőtt leestek, előtte az erkély üvegének (vagy fölötte vmi üvegnek) ütköztek?
Perpill nem tudsz többet > kartondoboz, nyugalom, meleg + ennivaló, innivaló. Esetleg óvatosan megpróbáltaod iatatni(szemcseppentőből csőréRE (nem bele) csöpenett vízzel, ha megissza, lenyeli, akkor talán beindul annyiar, hoyg egyen is. Ami segíthet, ha kicsit a búzát megfőzöd/párolod. Úgy puhább, könyebben emészti meg.
Ha van csibenevelő táp a körynéne elérhető, ilyen szemcsés, azt is kínálhatsz neki.

Előzmény: tamast2 (478)
tamast2 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 478

Sziasztok! Egy legyengült, vagy megbetegedett galamb esett be az erkélyre ma reggel és nem tudott kirepülni. Behoztam, tettem elé búzát, de nem akarja megenni. Mit lehet még csinálni vele és mikor tudnám elengedni?

Már ez a harmadik eset, amikor beesik egy ilyen szárnyas az erkélyemre, de eddig egyik sem evett semmit, még csak nem is ittak. Az utóbbi pár óra alatt erőre kapott és elrepült. Ez is helyrejön a melegben? 

Köszönöm előre is. 

T. Thick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 477

A kereskedésben kapható tücsök igazából afrikai csótány. Így, más néven már nem fogod sajnálni, ugye? :-)

Előzmény: Törölt nick (475)
VladTepes Creative Commons License 2012.08.17 0 0 476

Igen, nyeresen. (de nem a mosatni madárkádnak a mostani állapotában... ha felerősödött, utána, segít még erősebbnek lennie)

 

Azért nyersen, mert hő (főzés, sütés) hatásáara a májban levő zsírok, vitaminok jó része tönkre megy, elbomlik. vacsiban finom úgy, de madárka nem az ízéért kapja :-D

Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 475

Jajj, de a tücsköt sajnálom! =)) inkább fogdosok darazsat meg keltek ki legyeket...=)
Szárnyas májat is nyersen?

Előzmény: T. Thick (474)
T. Thick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 474

Akkor én is kiegészítem: fél borsószemnyi darabokban érdemes neki szárnyasok máját, belsőségeit, kisebb részben a színhúst is adni, nyersen.

 

Túróval, főtt tojással, répával csínján, ne kapjon sokat belőlük, fő eledele a rovar legyen. Lisztkukacból lehetőleg mindig a frissen vedlett, fehér, puha példányok. De lisztkukac helyett jobban jártok (a madár is) a tücsökkel.

 

Csontit ne adj neki többet. Magas az ammóniatartalma, és a bőre is nagyon nehezen emészthető.

ot1019 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 473

A többiek már tökéletesen összefoglalták hogyant. Még én annyit fűznék hozzá, hogy nem ártana neki egy tejfölösvödörnyi rovart betárazni a fagyasztóba. Már csak azért mondom ezt, mert ha most nem tud repülni, akkor ha még idővel javul is valamennyit, idén nem lenne célszerű elengedni, mert szerintem így vonulásra nemigazán alkalmas és úgyis elpusztulna. Ha a későbbiekben valami miatt elkezdene szomorkodni, akkor a vadon fogott fagyasztott rovarral, különösképp a méhecskével és a darázzsal pillanatok alatt jó gyomrot tudsz neki csinálni, és ennek köszönhetően a másfajta kajákat jobb étvággyal fogja enni, meg jókedvű lesz. A természetben a szürke légykapó fogja a darazsat, már többször láttam. Sáskát vízparton tudsz a legnagyobb tömegben szedni.

Ezt csak olyan kiegészítésképpen mondtam. Nagyon helyes a kis légykapó:)

Előzmény: Törölt nick (471)
VladTepes Creative Commons License 2012.08.16 0 0 472

Szia!

Corvi01 szaktárs most szólt, hogy újabb helyen köszönt vissza a macskakaja rovarevő madárnak téma. (ezt a topikot eddig nem is láttam, gáz, hogy ennyi párhuzamos témájú topik van :-()

 

Nos, ha van egy kis ráérő időd, olvasd el ebben a topikban, Madárfiókák felnevelése , amiket leírtunk rovarevők eneveléséről, etetéséről (pl keres rá a rozsdafarkú, vagy cinke szóra - bár nem olyan vészes az egészet is átolvasni, ha átugrod a téged nem érdeklő hsz-eket).

 

A legjobb a légy, a fogott apró repülő rovar, szöcske, aztán bolti apró tücsök, viaszmoly, majd a gyászbogárlárva, lisztkukac. Kihagytam a boltban kapható csótányt, mert az külön szót érdemel > jól eltartható, házilag is könnyen szaporítható, nem igény spéci elbánást, és az apró, közepes darabokat imádják a légykapó méretű (de akár nagyobb) rovarevők is. Az egy másik dolog, hogy sokan a csótitól még csipeszel megfogva is iszonyodnak.

Vitamint, corvimint is egyszerű vele bevinni, mert jól feltapad rá, s ha hisztis a madár (nem akarja porzottan megenni), akkor át lehet verni > ember beporozza a csótit, majd a dobozban hagyja, csótik buzgón megmosdanak - így benyelik a port, majd ismét porzás, mosdás, benyelés....és kész is a belülről porzott csóti-vitaminbomba :-)

 

Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 471

Köszönöm, szaladok is venni lisztkukacot =), tojás már fő, a túró meg olvad ki=)

Előzmény: corvi01 (470)
corvi01 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 470

A macskakaja a hiedelmekkel ellentétben rossz megoldás! Tápértéke, ásványi anyag, aminósav és fehérje tartalma messze nem a rovarevő madaraknak van kitalálva! Izomzata és belső szervei ezért sem fejlődhetnek megfelelően. Sűrgősen rovarokkal helyettesítsd, ha jót akarsz neki. Jópár állatkereskedésben kapható lisztkukac és gyászbogárlárva amit kisebb darabokba vágva adagolj néki. A kertekben, mezőkőn mostanság jókora szöcskék ugrálnak, az is nagyon jó! Kiegészítőnek friss föttojást, túrót, reszelt répa keverékét is csempészhetsz mellé. Jómagam a macskatápok egy részét még a macsekunknak sem adom, olyan gagyi a minőségük!

ÜDV

Előzmény: Törölt nick (469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!