2010. július 28., szerda 15:07 | Frissítve: 4 órája
Nem fogja tudni az adócsomaggal kapcsolatban felmerült alkotmányos és uniós jogi kifogásokat mérlegelni Sólyom László. Az augusztus 5-ig hivatalban levő államfőnek ugyanis nem küldik el a már múlt csütörtökön elfogadott törvénytervezetet.
Sólyomról most derülhetne ki igazán 2010. május 3., hétfő 14:31.
Aláírási mozgalmat indított a köztársasági elnök újraválasztásáért néhány ismert értelmiségi, miután a Fidesz vezetése jelezte, hogy nem számítanak Sólyom Lászlóra az újabb ciklusban. A támogatói kör többek között Lányi András, Tölgyessy Péter, Majtényi László és Makovecz Imre aláírásával nyílt levében szólította fel az országgyűlési képviselőket, hogy Sólyom Lászlót válasszák ismét államfővé.
„Akinek a köztársaság védelme és nem a megbuktatása a célja, annak jó oka van Sólyom László ismételt megválasztását támogatni szóval és tettel” – jelentette ki Majtényi László.
Orban Viktor : Magyar Nemzet 2007. Junius.2
"Meg kell jegyeznem, hogy a köztársasági elnök a demokrácia legfőbb őre, Magyarországon pedig ma nincs demokrácia."
Solyom szerint meg mas nem tiszteli az alkotmanyt. Mit fog ezert kapni?! ;-)
Sólyom védelmébe vette az alkotmányt
* spirk
2009. november 23., hétfő 17:01 Sólyom László szerint van érték a magyar alkotmányban, sőt olyan rendszer, amelyre az alapjogok fenntartásánál támaszkodni lehet. Az Alkotmánybíróság 20 éves működése alkalmából felszólaló államfő szerint az alaptörvény szilárd és adott. Orbán Viktor két hete jelentette be, hogy szerinte változtatni kellene az alkotmányon, amin nincs mit tisztelni.
Huu ezek utan mi lesz a Fidesznel? :-) Ezt jol megmondta a Koztarsasagi elnok Orbannak es a Fidesznek! Gratula!
Sólyom: A kisebbségekben nem ellenséget kell látni MTI 2009. augusztus 20., csütörtök 11:15
De nem folytatható a nemzeti probléma negligálása sem, és nem ismétlődhet meg a testvérek megtagadása. Ahhoz, hogy megmaradjunk mindenhol, ahol Szent István óta élünk, és folytassuk örökségünket, arra volna szükség, hogy az összes magyar nemzetrész képviselői által elhatározott nemzetpolitika a magyarok tömegében élő hazaszeretettel találkozzon - hangoztatta.
2004. december 9. 12:34 MNO
Orbán példaként hozta fel, hogy tudomása szerint a jómódú, hagyományosan MSZP-SZDSZ szavazók nagy fölénnyel szavaztak IGENnel a kettős állampolgárság ügyében, míg a Fideszes, ám szegényebb körzetek NEMmel voksoltak..."
Csak nem rászólt Solyomra megint a Viktor, hogy párnap alatt teljes hátraarcot csinált a Fideszes "szakértőnek" valo ellentmondása után, beállt Orbán mögé ?
Index 2008. 12. 10., 13:50 Az államfő a Reakciónak nyilatkozott:
Sólyom László szerint ahhoz, hogy a jövőt megtervezhessük, de hogy a nemzetiségi kérdéshez egyáltalán hozzászóljunk, tudnunk kellene a történelmet nekünk is. "Amikor Nagy-Magyaroszág-matricát látok egy autón, kedvem lenne tulajdonosától megkérdezni, tudja-e, milyenek voltak az etnikai viszonyok 1918 előtt. Inkább a Teleki-féle nemzetiségi térképet tenné ki, vagy akármelyik bécsi vagy Prágában kiadott korabeli térképet! Akkor tudná, hogy például már 1848 előtt román többség volt Erdélyben. Hogy hol húzódott a szlovák-magyar nyelvhatár. Megszámolták-e a matricán, hogy nem 64 vármegye, hanem 63 volt és egy corpus separatum, Fiume városa? Amely közös, ne féljünk a szótól: multikulturális alkotása volt a monarchiának, olaszokkal, horvátokkal, magyarokkal, osztrákokkal."
Keszulhet az itteni Solyomot utasito brigad, keszulhet!
Sólyom aláír, de... 2008. február 15. 07:53 Hirado.hu
Sólyom László köztársasági elnök továbbra is fenntartja azon ellenvetések többségét, amelyeket a társadalombiztosítási törvény elfogadásának módja és a jogszabály tartalma alapján a politikai vétó indokaként kifejtett - írta pénteken a Magyar Nemzet.
Az alkotmány és az Alkotmánybíróság ezt értelmező 2003-as határozata szerint az államfő köteles aláírni és kihirdetni az egészségbiztosítási pénztárakról február 11-én elfogadott törvényt - mondta a lapnak Kumin Ferenc, az államfő belpolitikai tanácsadója.
Közlése szerint a jogszabályt Szili Katalin szerdán megküldte a köztársasági elnöknek. Az államfő alkotmányos kötelezettségének teljesítése nem jelenti azt, hogy a köztársasági elnök egyetért a megszavazott jogszabállyal, hiszen a képviselők csak kismértékben, részlegesen módosítottak a törvényszövegen - idézi Kumin Ferencet a lap.
NEK: Az államfő ne írja alá a biztosítási törvényt Semmilyen társadalmi felhatalmazás nem volt az ismételt elfogadáshoz 2008. február 15. 15:04 MNO
A Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal (NEK) pénteki rendkívüli ülésén jóváhagyta azt a nyílt levelet, amelyben arra kérik Sólyom Lászlót, ne írja alá az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt. A grémium úgy véli: az újonnan elfogadott törvény nem ad érdemi választ a felvetett fenntartásokra és aggályokra. A Köztársasági Elnöki Hivatal közben azt közölte: Sólyom Lászlónak hétfőig kell aláírnia a jogszabályt.
„A NEK felkéri a köztársasági elnök urat, hogy a 2008. február 11-én az országgyűlési képviselői módosításokkal kiegészített, az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt, amelyet másodszor fogadott el a magyar Országgyűlés, ne írja alá, ne hirdesse ki, és az alkotmány vonatkozó bekezdése alapján kezdeményezze a magyar Országgyűlésnél – a több mint 360 ezer összegyűjtött aláírásban bízva – az országos népszavazást” – hangsúlyozzák a nyílt levélben. Felhívják a figyelmet arra, hogy 2006 augusztusában a magyar munkavállalói képviseletek egyöntetűen elutasították a konvergenciaprogramot, amely már tartalmazta a társadalmi egészségbiztosítás átalakítását.
A nyílt levélben szerepel, hogy a társadalom nemhogy felhatalmazást nem adott a törvény újbóli elfogadásához, hanem több mint 360 ezer, a népszavazás kiírását kezdeményező aláírással már bizonyította ellenkezését, a koalíciós többség pedig ennek ellenére elfogadta a néhány országgyűlési képviselői módosító indítvánnyal kiegészített jogszabályt.
A tanácskozást követő sajtótájékoztatón Tari Tamás, a NEK tagja, a betegszervezetek képviselője, a Magyar Májtranszplantáltak Egyesületének elnöke elmondta, hogy álláspontja szerint ma is érvényben van egy 1928-as törvény, amely kimondja, hogy kizárólag társadalombiztosítási alapon működhet a rendszer, nem pedig üzleti, nyereséges alapon.
Az egészségbiztosítási pénztárakról elfogadott törvény sérti ezt az elvet, amikor biztosítja az üzleti érdek, a profitszerzés megjelenését – olvasható a NEK Sólyom László köztársasági elnökhöz küldött nyílt levelében.
Tessek itt van ujra Orban amikor ugyanazt mondja amirol a topik indult! De hogy pofatlanul sunyi legyen megint es jatsza magat, hogy teves kezet, mikor parhonapja NYILTAN ezt mondta?
Mar nem is meglepo a Morvais beszolas Solyomnak :-((
A falak leomlanak Index - 2008. 02. 13., 18:21
Ha így mennek tovább a dolgok, még egy olyan téves képzet is kialakulhat, hogy a diktatúra többet adott – mondta Orbán Viktor az évértékelő beszédében a SYMA-csarnokban
MNemzet - 2007. Junius.2
Orban Viktor : "Meg kell jegyeznem, hogy a köztársasági elnök a demokrácia legfőbb őre, Magyarországon pedig ma nincs demokrácia."
Tessek itt az ujabb (mar a 4. jobbodali!) aki mar egyenesen kioktatja demokraciabol es nyiltleveleben utasitja Solyom Laszlot orkodjon felette, illetve mit tegyen.
Nyílt levélben fordult a köztársasági elnökhöz az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvény elfogadása kapcsán Morvai Krisztina. A jogász azt kéri Sólyom Lászlótól, hogy ne írja alá és ne hirdesse ki a jogszabályt. Morvai az alkotmányra hivatkozva kijelenti: ezt a köztársasági elnök megteheti, mert a jogszabállyal kapcsolatosan törvényt megerősítő népszavazást kezdeményeztek.
Morvai Krisztina azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy akadályozza meg a törvény hatálybalépését azzal, hogy azt nem írja alá és nem hirdeti ki.
Ma már nem „csupán” morális válság van Magyarországon. Ennél sokkal többről van szó. A demokrácia, a jogállamiság és az ország alkotmányos működése került súlyos válsághelyzetbe. Államfőként ebben a drámai helyzetben Sólyomnak történelmi felelőssége van – írja Morvai, aki a magyar demokrácia és a magyar emberek méltóságának, az ország nyugalmának megőrzése, illetve visszaállítása érdekében kéri a köztársasági elnököt: éljen alkotmányos jogával és ne írja alá az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvényt.
Ezzel egyben azt is kérem, hogy teljesítse alkotmányos kötelezettségét és őrködjön az államszervezet demokratikus működése felett! – fejezi be nyílt levelét Morvai Krisztina.
Ketszeresen is az MNemzet figyelmebe, hogy milyen az amikor nem mutatnak be az allamfonek "finoman", hogy o nem demokrata, nem vegiz a feladatat illetve egy gyenge csalo kormany berence!
Hoppa mar Lezsak baratja is miket hangoztat Solyom Laszlorol ?!
Lezsák Sándor szerint erősebb köztársasági elnökre lesz szükség, hogy ne fordulhasson elő, hogy "egy csalással hatalomra jutott kormányt ma nem lehet elmozdítani".
Huuu ebbol mi lesz?! A garda azonnal szetveri a KE-i palotat?
2007. augusztus 25. 12:25
Az államfő elítéli a félelemkeltésre alkalmas rendezvényeket és a félelemmel való manipuláció eszközét is - reagált a közleményre Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője. Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője az MTI-nek az MSZP kérésére reagálva szombaton azt mondta: Sólyom László elítéli a félelemkeltésre alkalmas rendezvényeket és a félelemmel való manipuláció eszközét is. Sólyom László biztos a magyar demokrácia erejében - tette hozzá a főosztály.
MNemzet 2007.Junius.2
Orban Viktor : Meg kell jegyeznem, hogy a köztársasági elnök a demokrácia legfőbb őre, Magyarországon pedig ma nincs demokrácia."
a Magyar Köztársaságban 2002 óta újra demokrácia van; és abba belefér, hogy sajnos, két ilyen, nem demokrata alak vígan élheti világát, és rombolhatja a demokrácia tekintélyét!
A miniszterelnök az államfővel, Lomnici Zoltánnal, Bihari Mihállyal és Mandúr Lászlóval együtt helyezte el koszorúját a Vértanúk terén
Tojás helyett tapssal fogadta néhány érdeklődő Gyurcsány Ferenc kormányfőt Budapesten, a Vértanúk terén szombat délelőtt. A miniszterelnök Sólyom László államfővel, Lomnici Zoltánnal, a Legfelsőbb Bíróság elnökével, Bihari Mihállyal, az Alkotmánybíróság elnökével és Mandúr Lászlóval, az Országgyűlés alelnökével közösen helyezte el koszorúját a Nagy Imre-szobornál az 56-os Vértanúk Emléknapján.
A 49 évvel ezelőtt, 1958 június 16-án kivégzett mártír miniszterelnök két unokája - Jánosi Katalin és Jánosi Ferenc - is elhelyezte koszorúját a Parlament közelében található Nagy Imre-szobornál. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ezt követően ünnepi megemlékezésen vesz részt az Ötvenhatosok terén, az 1956-os forradalom és szabadságharc központi emlékművénél, más közjogi méltóságokkal. A kormányfő ezután a rákoskeresztúri köztemető 300-as és 301-es parcellájánál helyez el virágokat Kiss Péterrel és Lendvai Ildikóval közösen.
Az interjúban a Fidesz elnöke azt hangsúlyozta, hogy mivel az Alkotmánybíróság döntése az országban mindenkire kötelező, ezért az Országos Választási Bizottságnak (OVB) hétfői ülésén hitelesítenie kellett volna a Fidesz által kezdeményezett népszavazási kérdéseket.
Szerinte "a Magyar Szocialista Párt és kormánya nem akar Magyarországon népszavazást", és erre használja fel eszközként az Országos Választási Bizottságot.
"Sötét napja ez a demokráciának" – fogalmazott.
2007. június 13. 15:01
Sólyom László kedd reggel írta alá az idei költségvetésről szóló törvény módosítását, amelyet május 29-én fogadott el az Országgyűlés - közölte az államfő sajtófőnöke. A költségvetés módosításáról szóló törvény egy passzusa úgy szól, hogy a vizitdíj és a kórházi napidíj a "mindenkori költségvetés" része. A Magyar Nemzet cikke szerint az államfői aláírás befolyásolhatja a Fidesz-KDNP népszavazási kérdéseinek elbírálását is. "A köztársasági elnök aláírás előtt minden törvényt megvizsgál alkotmányossági szempontból; amennyiben meggyőződik alkotmányellenességéről, az Alkotmánybírósághoz kell fordulnia előzetes normakontrollért" – mondta Wéber Ferenc sajtófőnök. Az államfő ebben az esetben aláírta a jogszabályt – hangsúlyozta. A törvény a kihirdetése utáni 3. napon lép hatályba.
Nem gondolod,hogy van egy kis különbség abban,hogy a kormányt,vagy az ellenzéket mozdítja el a KE?Persze,sokan támogatják Gyurcsány-t,de jelen állás szerint Orbán is kifejtette,hogy nincs lehetőség a kormány elmozdítására.Furcsa lenne,ha az ellenzékhez nyúlna hozzá a KE.