Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gigoria 2012. okt. 26. Creative Commons License 318

Sziasztok!

Szuper, hogy nem híztál : ) és már mozogi is tudsz. Csak kitalálják, hogy mi a megoldás a derekadra és hamar letudod.

Előzmény: Malyika (317)
Malyika 2012. okt. 25. Creative Commons License 317

Sziasztok!

Ujra itt vagyok. Sajnos még nem derült ki mi is volt a baja a derekamnak de az orvosok nem jó hirekkel kecsegtetnek.

Hétfön megyek MRI-re s majd ott kiderül az oka a fájdalmamnak.

Már 5 hete hogy semmi tornát nem tudtam csinálni söt az elsö 3 hétben csak feküdni tudtam semmi mást.

Aminek nagyon örülök az az hogy nem jött vissza szinte semmi a lefogyott killókbol.

Amior beteg letem 66,3 kg voltam ,ma reggel mértem magam és 66,9 kg vagyok .:)))))

A jó hir ma már elmehetem egy kicsit futni lassan de futhattam.

Igaz 7 percet birtam de majd menni fog több is.

Röviden ez volt velem ebben a másfél honapban.

Előzmény: Gigoria (316)
Gigoria 2012. szept. 25. Creative Commons License 316

Sajnálom remélem "csak" csípőszalag gyengeség és nem sérv. Lázam nincs jól vagyunk és már az orrom se folyik.

Az alábbi gyakorlatok nyugodtan végezhetők jobb lesz tőle! Ezt csinálják a gyógytornán is

Előzmény: Malyika (315)
Malyika 2012. szept. 25. Creative Commons License 315

Én is itt vagyok néha:)

Örülök hogy te is és a baba is jól vagytok:)))Nátha az egy nem tull kellemes dolog lázad nem is volt?

vigyázz magadra és a picire.

Anna örülök hogy annak ellenére hogy babát vársz még rád megy a nadrágod.

Sajnos én nem dicsekedhetek jó hirekkel.

Ma kell mennem Reumatologiára mert nem javulok semmit.

Az ágyról csak segitséggel tudok felálni és ülni sem nagyon tudok:(

Sajnos tegnap mérlegre áltam és nem volt biztató amit láttam.

66,3 voltam amikor elkezdzem beteg lenni azóta eszem és fekszem.

Persze megprobálok nagyon odafigyelni hogy miket eszek de akkor is feljött 2 kg.

Tegnap tartottam egy gyüminapot hátha az segit hmmmm majd meglátom még nem tudtam rávenni magam a mérésre.

Ráadásul tegnap voltam a körzeti orvosnál és ö mondta hogy ez már nem ideg becsipödés hanem ö szerinte gerincsérv de majd ma kiderül. Nagyon elvagyok szomorodva.

Be is fejezem a beszélgetést mert nem birok ülni.

Vigyázatok magatokra puszi nektek.

Előzmény: Gigoria (314)
Gigoria 2012. szept. 22. Creative Commons License 314

Itt vagyok

Köszönöm minden ok. A baba 17hetes lesz vasárnap. Mostanában nem érzem, de volt pár őrült napom és nem figyeltem annyira. Talán rendeződik az életünk és hogy ne érezzem magam olyan jól, sikerült megfáznom. Szerencsére "csak" orrfolyás.

Az étkezésre nem figyelek mert nem eszem annyit mint a férjem az 1800kcallal. Amíg tartom a súlyom jó rám a nadrágom(comb, popsi) addig nem izgat. Normális főtt ételeket eszem. (Nem olajban sült krumplit persze és nem csokitortát tejszínhabbal)

Derekad?

Előzmény: Gigoria (313)
Gigoria 2012. szept. 19. Creative Commons License 313

Köszönöm minden ok

2000-et ehetek minimum, tehát nem számolok. Annyit nem tudok megenni

Előzmény: Malyika (312)
Malyika 2012. szept. 19. Creative Commons License 312

Sajnos sejtem hogy mit csinálhattam én rosszul.

Ugyanugy tettem mindent mint nyári 40 fokban,lefutottam a 40-45 percemet és az utolsó 5 percet sétáltam és nagyon nagyon megvoltam izzadva.

Juhász bácsi beszélgetett velem mert vele minden nap találkoztam és szerintem azt nem kellet volna:(

Éreztem én hogy fázik már a hátam de nem gondoltam semmi komolyra.

Hát ha más nem lesz akkor majd csak 20-25 perceket futok.

Az is több a semminél.

Ez a link a téli futásról nagyon jó,épp azon gondolkodtam mit teszek majd télen.De már tudom futok ha lehet.

Valoszinü nem csak a futástól van nekem gond a derekammal mert ha fáj mindig ugyanazon a helyen áll be.

De ennyire mint 3 napja még nem volt soha.

Ági te most mennyi kalóriát eszel?

Minden rendben van?

Előzmény: Gigoria (310)
Gigoria 2012. szept. 19. Creative Commons License 311

És itt a kép

Előzmény: Gigoria (310)
Gigoria 2012. szept. 19. Creative Commons License 310

Ja futástól????????????????????????????????????

Minket általánosba tornadresszbe hóba futtattak!

Ha nem folyamatosan futsz akkor tudom elképzelni, hogy megizzadsz és a séta periódus alatt szépen megfázol. Lehet inkább túl vagy öltözve.

http://www.futas.net/cikkek/futas-telen-hidegben.html

Ezen a képen 2 cicanadrág, 1 póló, 2 vékony pulcsi volt rajtam ebbe utaztam egy órát és koriztam 1,5 órát kb -10 fokba a fogyókúra közepén 1200kcal bevitellel és a koripálya mellett vett 3dl teával. És semmi bajom nem lett.

Előzmény: Gigoria (309)
Gigoria 2012. szept. 19. Creative Commons License 309

Köszi a linket

Derékra akkor még nem voltam babás kismama bandázst vettem leértékelve a lidl-be 1000ft-ért 2 db-ot normál áron kb 1500ft a 2db. 

Biztos meg van fázva? Csinálsz mély hátizom gyakorlatokat?(hason fej és lábemelés) Elmennék reumára is és egy röntgen sem árt. Ha "csak" fázós vannak előmelegítő krémek, de ha nem és bekened egy fél órán belül garantáltan meg se tudsz mozdulni (én bekentem és úgy begyulladt, hogy ügyelet injekciózott ki az ágyból)

Melegítő kenőcék:

NICOFLEX kenőcs

- Gerosan kenőcs

- Perskindol active classic gél (nem spray!!!)

- Imperial Gyógyfüves Balzsam (piros melegítő)

Előzmény: Malyika (308)
Malyika 2012. szept. 19. Creative Commons License 308

Köszönöm:))) Bánatkő

Két dologrol szeretnék veletek beszélni. Az egyik jó hir a másik inkább kérdés.

Hétfön sanos beállt a derekam és orvoshoz kellet mennem még egy szurit is adott a drága:))

De ami jó volt ebben megjegyezte hogy nagyon szépen sikerült lefogynom:))))

kérdezte mennyi az annyi? és hogy ezt hogyan értem el?

A legjobb az volt hogy a végén megdicsért.

De sajnos azt is mondta hogy a derekam sajnos 99% hogy futásnál fázott meg:(

Azt kérte ne fussak vagy ha szeretnék védjem a derekam.

Mivel én nagyon szeretek futni szerintetek hogyan védjem a derekam.

Hosszu poloban megyek futni ami bevan türve a nadrágba és egy melegitö fölsö is van rajtam.

Mit csináljak szerintetek még?????

Ja meg most hogy ráérek keresgettem finom de alacsony kalóriás ételeket.

Erre az oldalra bukkantam:)

http://www.hazipatika.com/receptek/lista?o_f_page=2;o_f_tipus=5;f_page=1

Csemegézzetek hátha nektek is megtetszik valami.

Szép napot nektek.

Előzmény: Bánatkő (307)
Bánatkő 2012. szept. 17. Creative Commons License 307

Na látod. :-) Ügyes vagy.

Előzmény: Malyika (305)
Gigoria 2012. szept. 17. Creative Commons License 306

Készítheted nyárra a szoknyát : )

Előzmény: Malyika (305)
Malyika 2012. szept. 15. Creative Commons License 305

Igen ez valoban igy van...jelenleg megint 66,5 kg vagyok:))

Lement ami akkor feljött.

Előzmény: Bánatkő (296)
Malyika 2012. szept. 15. Creative Commons License 304

Köszönöm szépen:)))))

Előzmény: Gigoria (302)
Gigoria 2012. szept. 12. Creative Commons License 302

GRATULÁLOK!

BOLDOG NÉV- ÉS SZÜLINAPOT !!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Malyika (289)
Bánatkő 2012. szept. 11. Creative Commons License 297

Ez így nem kalóriaszámolás, hanem viccelődés. Mérd meg, hogy hány gramm a tíz szem szőlőd, meg a három szem mogyoró, keresd ki egy táblázatból (kb. millió van), és számold ki a kalóriaértékét.

www.kcal.hu

www.kaloriabazis.hu

www.kaloriaguru.hu

Előzmény: Törölt nick (292)
Bánatkő 2012. szept. 11. Creative Commons License 296

Többek tapasztalata, hogy az ilyen "könnyen jött" dekák / kilók viszonylag könnyen le is mennek újra, ha az ember a kilengés után visszaáll a diétás kerékvágásba. :-)

Előzmény: Malyika (289)
Malyika 2012. szept. 11. Creative Commons License 295
Előzmény: Malyika (294)
Malyika 2012. szept. 11. Creative Commons License 294

Szia

Én ezt használom.

10 szem szölönek nem tudom a kalóriáját de 100 g igen:))

100g szőlő = 81 kcal

Ne próbáld hanem csinád végig az eredmény meglesz:)

Előzmény: Törölt nick (291)
Malyika 2012. szept. 11. Creative Commons License 289

Sziasztok.....

Huuuuuuu lányok én olyaokat bünöztem ezen a hétvégén:))))

Szombat reggel amikor mérlegre álltam már csak 65,9 kg voltam:))) 

majd jött az este amikor a párom elvitte az egész családott vacsorázni.Kikötés volt amit rendel nekem meg kell ennem.

Persze nem fért belém. Majd jött a vaséárnap" szülinapom" 3 db tortát kaptam s persze mindből ettel egy vékony szeletet.

Ünnepi ebéd , finom vacsora hmmmm itt már nem is néztem a kaloriákat.

Majd jöttek este anyosék +1 torta abbol is ettem:)))))

Hétfön mertem csak mérlegre állni.67,5kg mutatott:)

Persze ma reggel már csak 66,3 voltam.

Hmmmm ez történt velem.

Holnap a névnapom lesz jajjjjj nekem. Majd mesélek.

Gigoria 2012. szept. 6. Creative Commons License 288

itt is lemaradt a karfiol, de a végelszámolásba beletettem 8*25=200

meg min 2ek olajat is hozzá lehet csapni 2*90=180

olajjal 142kcal/100gr

Előzmény: Gigoria (287)
Gigoria 2012. szept. 6. Creative Commons License 287

A táblázat szerint a 220kcal 62,5gr száraz rizsre vonatkozik. Erre nem tudok mit mondani : )

A rizs és tészta számolásba én is belezavarodok

sportolás mellett is min. 1200kcal meg kell!!!! enni. Tehát bevitel 1600kcal sport -400kcal akkor marad 1200kcal, de egyszerűbb a terhelés függvényében energiaszükségletet számolni, mert napi szinten ebbe belebolondul az ember

hús(közepes) 7,5*289 2167,5

hagyma 1*40 40

borsó 1,35*85 114,75

rizs 2,5(7,5)*362 905

tejföl(20%) 4,5*209 940,5

karfiol

7,5+1+1,35+7,5+4,5+8=29,85

2167,5+40+114,75+905+940,5+200=4367,75

4367,5/29,85=146kcal/100gr

Előzmény: caGi30 (286)
caGi30 2012. szept. 6. Creative Commons License 286

Ja, a karfiol kimaradt. De végülis nem az okozza a bonyodalmat.

800 gr karfiol

caGi30 2012. szept. 6. Creative Commons License 285

Szia!

Köszi, akartam is kérdezni, hogy annyival többet esztek-e, mikor sportoltok, amennyit az eléget. Na, ezt jól leírtam, de remélem, h érteni. :)

Segítsetek légyszi, mert ezekkel a tésztákkal, meg rizsekkel még mindig bajban vagyok. Általában a szárazon vett kalóriát adják meg ezeknek, ugye? Pl. 100 gr fehér rizs az én táblázatom szerint 345 kcal. de mivel az vesz fel vizet, 300 gr-nak felel meg, tehát főve 345/300=115 kcal/100 gr. Ez így jó?

Én most kivételesen (főzőtasakos) barna rizst vettem, és arra az van írva, h a fél zacsi elkészítve, ami szerintük 1 adag, tehát a 62,5 gr tartalmaz 220 kcalt. De ez így akkor sok, ha főzve nézzük, nem?

Kiszámolnátok nekem, ha leírom, h miből mennyit raktam bele, hogy a rakott karfiol mennyit tartalmaz? Mert mostmár tényleg belebonyolódtam.

750 gr darált sertéshús

100 gr vöröshagyma

135 gr zöldborsó (tettem bele azt is, gondoltam kipróbálom)

2 zacsi, 250 gr barna rizs

450 gr tejföl

KÖSZI!

Előzmény: Gigoria (284)
Gigoria 2012. szept. 5. Creative Commons License 284

A sípcsont izomfájdalom elmúlik. Szerintem sarkon járással erősíthető. 

Ha sportolsz ne feledd el a sportolás során elégetett energiát bevinni, nehogy éhezzen a szervezeted!

Vannak kalóriaégetés kalkulátorok is

Előzmény: caGi30 (283)
caGi30 2012. szept. 3. Creative Commons License 283

Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek!

A súlyon nekem most stagnál pár hete, vagy nagyon kis mértékben csökken, 5 hete voltam pont 65, most meg 64,7. Mondjuk vannak olyan napok, mikor túllépem a kalóriát, főleg a vasárnapok, de azért csökkenhetne. Elkezdtem pénteken én is futni, csak mint kezdő, 6x 1 perc futás+2 perc séta. De hogy ennyitől is tök kifáradtam... Ma is megyek. Aztán csak fejlődök vmit. Amúgy néztem vmi edzéstervet kezdőknek, fokozatosan emeli a futás idejét, és csökkenti a sétát. Kb. a 6. hét végére mehet 20 perc egyfolytában. Próbáltam nyújtani is utána rendesen, de még aznap kb. 1 órával utána fájt a popsim, meg vádlim. (Pedig be is melegítettem.) Ez másnapra megszűnt, most viszont a sípcsontomnál fáj vmi izom. Tiszta hicomat vagyok 6 perc futástól... :)

Nekem is fáj(t) a derekam, ultrahangos kezelésre jártam, ami nem nagyon változtatott rajta, most meg gerinctornára járok, ez már kicsit jobb. Majd itthon is tudom csinálni, most betanítják, aztán mehet itthon is.

Gigoria 2012. szept. 2. Creative Commons License 282

Gratulálok !!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick 2012. aug. 31. Creative Commons License 281

Sziasztok! Én is Kardiózok továbbra is,de nem naponta,mert sokszor nem fér bele a napomba,azért igyekszem legalább hetente háromszor,de jövő héttől indul az ovi,akkor könnyebben leszek egy kicsit.  A sólyom 54 kiló,és fantasztikus módon minden emésztési gondom megszűnt,eddíg lassú pangó emésztésem volt,és kb két hónapja teljesen rendeződött,pedig gyerek korom óta szenvedtem vele,most meg mintha átkapcsolt volna a szervezetem tartalékolásból égetésbe. Diéta: fejben tartom ugyan hogy mennyit eszek,de nem diétázok már nagyon,kb 1700-1800 körül mozgok,de sokszor alatta valamivel,mert ugye elég alacsony vagyok.Meg persze vannak napok,mikor bőven fölötte,de ezek ritka kivételek Szerencsére a súlyom már nem nagyon ingadozik felfelé,szerintem ha egy időre megint ráállok a napi edzésre gyorsan le fog még két kiló olvadni. Bár férjem azt mondta,ne fogyjak,mert ha ennél is csinosabb leszek,nagyon féltékeny lesz :)Mondjuk már így is nagyon tetszik amit a tükörben látok, meg hogy jól áll minden ruhám...kivéve amikből kifogytam.Tervezem is,hogy a kedvenceimet szűkítem,mert szerencsére konyítok keveset a varráshoz,meg van gépem is.

Most megint van a lidlben kínai vokzöldség,nagyon szeretem,laktató és diétás.Sajna nem lehet mindig kapni,úgyhogy be is tankoltam belőle.

Malyika 2012. aug. 22. Creative Commons License 280

Igen ebben a höégben is szaladok:)) "mint a nyuszi:)"

Annyi engedménnyel hogy nem 40 percet hanem csak 20 percet,és csak 18 óra után.

Előzmény: Gigoria (279)