Keresés

Részletes keresés

Papikopi Creative Commons License 2014.11.08 0 0 85734

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kezdetem el lucerna pelletet gyártani, de ahhoz, hogy jó legyen kellene vennem egy régi forgódobos ( MGF, Unilajta..) szárítót. Ha valaki tud esetleg régi, használaton kívüli vagy akár hiányos ilyen szárítót, vagy olyan helyet ahol korábban ilyet használtak megköszönném, ha szólna(papiko@freemail.hu). Természetesen meghálálom. 

 

Köszönöm. 

kukac8+4 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 85733

Köszönöm szépen!

Előzmény: Rlevi. (85633)
A "traktoros" Creative Commons License 2014.11.06 0 0 85732

Üdv mindenkinek.

 Esetleg valaki még nem találkozott ezzel és érdekli érdemes elolvasni.

 

 http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100326.KOR

dagadtmadar Creative Commons License 2014.11.06 0 0 85731

Üdv privátban elmondanád a terveidet, hogy te hogyan képzeled el ezt a gépet?
Voltam 2 expón is idén de ezeket a gépeket soha nem hozták mindig csak a talajművelők mennek nagy számban :/

Előzmény: Arpi 82 (85728)
haschberg Creative Commons License 2014.11.06 0 0 85730

Sziasztok!

 

Egyik ismerősöm látott egy riportot a nyírmeggyesi meggy fesztiválról. Meg tudnátok mondani, hogy milyen fajta meggyek a jellemzőek ott?

 

Előre is köszönöm.

dagadtmadar Creative Commons License 2014.11.06 0 0 85729

én is big-bag zsákba akarom szedni aztán fel a pótra rakodóval 
de míg nem lesz ilyen gép addig csak egy jobb homlokrakodóra beruházunk és a kanalat megbővítjük egy rácsos kalodával h olyan 5-6q alma belemenjen majd fel a pótra 
ha beüt a gebasz készenlétben van 30 big-bag :D

Előzmény: Szaby27 (85727)
Arpi 82 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 85728

Az a baj hogy ez sem tökéletes.

Nálunk van akinek van ilyen gépe, de már nem használja egy ideje, mert ilyenkor már annyi alma le van húllva a fáról hogy egyrészt nehéz mászkálni a fák közt a ponyvával, másrész azt is fell kell szedni utána, ezért mindegy ha egybe szedik fel a földröl.

Nehéz kérdés ez....

Előzmény: Szaby27 (85727)
Szaby27 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85727

Meggyrázó ami big-bag zsákba szedi. Erre átálltak a meggyrázósok rezisztens almára is. 1 nap 30-40 Tonnát is le tudnak szedni. 500-600kg-től 1000kg-osig nyomják. Felöntés meg a homlokrakodó orrára egy kis targoncatorony van felfogatva és úgy öntik meg a pótkocsit.

Előzmény: dagadtmadar (85723)
GABI033 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85726

Jó dolog,de a csötöröt nem találták ki ami ugy szedje le a csövet ,hogy ne legyen rajta suska!

Egy csötörö 1 soros 3milla

2soros 5milla wiraxnál

Használtan 1-2milla közt

mi kerül enyibe?

Előzmény: dagadtmadar (85723)
Arpi 82 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85725

igen. Ez a jó irány. ezeket a kis játékszereket felejtsd el.

Mi is egy hasonlót akarunk.

 

Előzmény: dagadtmadar (85723)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85724

Szép estét mindenkinek!

 

Ma lement a kukorica végre. :-) 18-20-as vízzel. 115-ös átlaggal.

Aztán a talaj az nem semmi, olyan mintha az ember szivacson lépkedne.

Gép alatt meg aztán úgy süllyed mint fene.... :-))

 

A nyerő szállítójármű most ami haladni is bír, kb. 160-200 lovas traktorok, kis (6-8t) pótkocsikkal... :-))

Vékonykerekű HW 60-assal üresen is elsüllyedt az egyik Mtz-s :-))

Előzmény: Törölt nick (85710)
dagadtmadar Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85723

Igen tudom h nagy falat
nézegettem elég sok ilyen típusú gépet de nem tudom h melyik a legjobb hatásfokú
ezt meg eléggé egyszerűnek találtam 
csak a felszedő rész érdekel ezekből a gépekből 
bár még nagyon tetszik ez:

Előzmény: Arpi 82 (85722)
Arpi 82 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85722

Nagy fába vágod a fejszét. A videón látható gép csak arra használható, amit látsz. de egy komolyabb ültetvénybe (3-4q/fa), ez a gép kevés. Illetve ha nem akarsz a gép után menni 4 napszámossal akkor a söprő részét teljesen másképpen kell kialakítanod.

Előzmény: dagadtmadar (85721)
dagadtmadar Creative Commons License 2014.11.05 0 0 85721

tudom nem idevág 
de megkérdem mert elvégre MTZ hajtaná ha megvalósulna az amit szeretnék :D

üdv!
léalma felszedő gép házilag?!
Lehetséges? Vajon valaki csinált már valami hasonló gépet?
Van egy gép aminek a felszedő részét szeretném lemásolni házilag megépíteni, vajon lehetséges? 
Ha nem is lenne olyan mint a gyári, de sokkal olcsóbban kijönne, meg kis módosítással kardánról hajtott hidraulika szivattyú üzemeltetné és traktor vontatná 
Lehet h hülyeség a tervem, de ha valaki tudna valami hasonló készítéséről az megoszthatná itt vagy privátban :)
Köszönöm!

 

ferri72 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 85720

Szia . Tegyél rá ilyen .3-as szűrőházat, erre mehet a cserélhető szűrő. 10-12 ezerből megvan.

Előzmény: kavicsos64 (85719)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 85719

Olyan kérdésem van motorolajszűrőnek is jó lenne ? Ilyet már rég keresek. Vagy csak a szűrő patront olyat rakok rá?

Előzmény: Szaby27 (85715)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.04 0 0 85718

Ilyen "apróra" egyik bontós sem akarja szétszedni őket... mert a nyakukon marad attól félnek.

 

 

Ha van időd, légyszíves nézd majd meg akkor. Nem kell ahhoz lebontani, jobbról belátható, bár nem tudom a rakódótoktól mennyire hozzáférhető.

Ha nem sokat kellene alakítani az jó lenne. De az egy az egyban passzolós az jól hangzik.

Főleg ha literteljesítménye akkora vagy picivel nagyobb mint az gyárinak.

Mert a tömb maximális áteresztési képessége 80 liter/perc.

 

A tartályfedélen hogy van rögzítve az az öntvény darab, most fejből nem tudom.

Nagy valószínűséggel, belül van pár csavar. Tavaly cseréltem szűrőt, nem igazán figyelgettem.

Rakok egy képet, így kicsit átláthatóbb.

 

Előzmény: Favágóó (85716)
Favágóó Creative Commons License 2014.11.04 0 0 85717

Ismerem ezeket a szűrőket. Jók is meg minden, csak az a probléma, hogy egy szűrőbetét 4-5000 Ft és előre össze kell szedni, polcon tartani. A ruszki meg bőven 1000 alatt van és minden bokorban kapok. Szűrőt meg viszonylag gyakran cserélünk, mert nem csak mi hajtjuk a gépeket a traktoros meg nem igen figyel rá. A régi elemesnek meg tiszta szopás a tisztítása.

Amúgy nem ezt a külsőt néztem, hanem a tartályra szerelhető fajtát. Lényegében ugyan azt tudja mint a gyári papírszűrő csak jobb szűrési teljesítménnyel. Viszont a 3 gépnél, mtz viszonyokkal, már elég húzós az évi 2-3 szűrő csere.

Előzmény: Szaby27 (85715)
Favágóó Creative Commons License 2014.11.04 0 0 85716

Már körbetelefonálgattam több helyre, javarészt sajnos mindenhol a régieket bontják. Ahol meg lett volna ott olyan árat mondtak rá, hogy jóformán vehettem volna belőle még egy fél traktort. A másik variáció, hogy kompletten akarják rám sózni a hidraulika rendszert szintén arany áron.

 

Sajnos nem tudom, hogy melyik fajta szivattyú van rajta, majd lebontom a burkolatot és megnézem. Közdarabot esztergáltunk hozzá és azzal lett feltéve. Árát pontosan nem tudom, 3 szekciós monoblokk tömbbel volt nagyjából 120 körül. Ha lesz egy kis időm előtúrom a papírt. Amúgy érdemes őket felhívni, normálisak segítenek mindenben és van gari a cuccokra. Ha jól rémlik volt nekik olyan ami felment a gyári helyére, csak mi nagyobbat akartunk, hogy gyorsabb legyen a rakodó.

 

A szűrőház hogyan fekszik fel, hol tömít? Leesztergáljuk, csak kellene egy minta.

Előzmény: MTZ Betyár (85714)
Szaby27 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85715

Tegyél ilyen szűrőt a 3ikról van szó. Olcsó és nagyszerű. Csere szűrő megoldott olcsó és kényelmes a cseréje. A régi mtz szűrőt kompletten kirepíteni csak a teteje marad meg és ott visszaengedni az olajat. Az újnak a felfogatást gyártani nem nehéz oda helyezed ahova akarod és kész. Mtz-és gyárinak nevezett kínai vackokat el kell felejteni csak a kereskedő gazdagodik, te meg bosszankodsz.

 

http://hidem.hu/szuro.php

 

Előzmény: Favágóó (85711)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85714

Üdv!

 

Ezt a két alkatrészt szerintem érdeklődd meg egy bontósnál. Hírdetések között általában agrosat, mindíg fent van egy mesztegnyői, aki bont mtz-ket. Szerintem nála van.

 

Az agrowolfos szivattyú milyen gyártmány? A nevéből olaszra gondolok.

Melyiket vetted a caproni-t vagy a casappa-t?

Ezeken belül melyik tipust? Éppen nézem a katalógust ami az oldalon található.

Felfogatást, hogy oldottad meg? Meghajtó bordástengely stimmel vagy közdarab?

Ára mennyi forint bruttó?

Elnézést a sok kérdésért, de érdekel ez a jó fajta szivattyú.

Küldhetsz email-t is, ha gondolod.

Előzmény: Favágóó (85711)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85713

Ma beszéltem a főnökkel, szerdán jönnek elvileg. Meg két másik embernek is.

Mondta, hogy bajban van, kevés a kombájn rengeteg a maszek vágnivaló.

De fejetlenül csinálja, mert ide-oda küldözgeti őket és közben gyalogolnak annyit mint a fene a kombájnok.... 

Előzmény: Törölt nick (85710)
Favágóó Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85712

Homlokrakós gépre 2 éve vettünk az agrowolftól szivattyút és vezértömböt (nem orosz, át lett alakítva). Ha jól rémlik a kettő 100-120 körül volt de azóta is tökéletesen működik, etetés miatt minden napi használatban van.

A másikon pedig egy éve van EZ, eddig működik, igaz egyet cserélni kellett, de a második már jó lett. Mi felszerelés után mindig rámérünk, így rögtön kiderül ha valami gubanc van. 15-40-es motorolajjal megy mindegyik, hidegebb időben kicsit beszélget a szivattyú de bemelegszik és semmi gond nincs.

Az pedig tapasztalat, hogy beszerelés előtt szét kell szedni, takarítani, O-gyűrűket kicserélni és menetrögzítővel összeszerelni. Így viszonylag használhatóak a cuccok.

Előzmény: MTZ Betyár (85708)
Favágóó Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85711

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, a képen lévő 38, 40-es számú alkatrész kellene a papírszűrős átalakításhoz. Hol lehetne beszerezni? Habinál nem kapni. Vagy ha valakinek van kiszerelve és megtenné, hogy leméri a közdarabot akkor gyártanánk egyet.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 85710
Nekem kedd vagy szerda haide ér a kis kombájn.
Fél az ember bármilyen alkatrészeket venni, mert lehet rossz..
Előzmény: MTZ Betyár (85709)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.02 0 0 85709

CSütörtök óta itt is ki-ki süt a nap, de reggelente 12 óráig olyan köd van, mint a fene.

Szerintem sem száradt a napokban...

Holnap elvileg jönnek vágni, még eddig. De semmi sem biztos. :-)

 

Kiváncsi lennék, hogy náluk mennyi az annyi. :-)

Előzmény: Törölt nick (85707)
MTZ Betyár Creative Commons License 2014.11.02 0 0 85708

Szép estét mindenkinek!

 

Akkor cserélni kell tömböt is a szabályzóhoz.

A gyárnak a beszállítója a hidrosyla. Ezeket az M3 (160 Bar) és M4 (200 Bar) jelű szivattyúkat építik be. Dicsérték itt a fórumon is őket.

Dagadtmadártól kiderült most, hogy az a másik ukrán gyártó szivattyúja is fos...

Arra a jó drága lengyelre azt mondták az se nagy durranás.

"80-as kerek" jelzésű Habissal megszívtam. Bár olcsó volt, de 1 emelés erejéig lecsapta a kart, másodikra már nem... aztán 1 hektár szántás után olyan lett mint a régi amit levettem.

Szabival beszéltünk már arról, amit írt ő most. De hirtelen nagyon drága sajnos. Biztosan jó amúgy.

 

Sokat gondolkodtam rajta, hogy kellene valami jó orsta szivattyú és közbetéttel felrakni.

Talán még újat is tudnék, csak meg kellene nézni egy helyen.

 

Ha nagyon nem lesz más, akkor megpróbálom az M3-ast.

Előzmény: Józsi73 (85702)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 85707

Már 1 hete jó idő van itt kisebb ködökkel, de még 20-asnál jobbat nem vittünk be még akkor sem ha fújt a szél és sütött a nap.

Nekem még van 0,61 ha vissza arról majd el is feledkeztem :) csak ide 4 soros kombájn tér be csak..

 

Én is néztem hogy van náluk alkatrész forgalmazás magán embereknek,  legutóbb 2 éve hívtuk őket a nagy gépre de akkor át irányítottak a habi/dorker meg társaihoz.

Szivattyúra nekem is szükségem lesz :D

Előzmény: MTZ Betyár (85655)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 85706

Beállítok mikor nem kotyog és nem szorul

Ezt javítottam ki azért írtam 

 

Előzmény: Mtz 550E (85703)
Öcséé Creative Commons License 2014.11.02 0 0 85705

Sziasztok!

 

Fejérben tud valaki eladó jóállapotu 80-as mtz hátsófelni te eladót reális (10-20 ezer)áron?

 

Köszi a segítséget!

 

Csá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!