Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51283

Jó estét mindenkinek!

Minden hol aránylag fehér karácsony volt?

MTZ Betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51282

Igen, összefolyik akkor jó, kb. ott van a perem is.

Megteszi, az kell bele.

Előzmény: pzoza1 (51281)
pzoza1 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51281

Akkor jól húztam meg a csavarokat, kézzel alig mozgathatók a rúdfejek. A levegőszűrőben lévő műanyag tálkán vannak áfolyó furatok, tehát annyit öntsek bele , hogy összefolyon? Mototolaj megteszi?

Előzmény: MTZ Betyár (51279)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51280

Ennyi pénzért akkor nagyon ajándék volt :)))

Előzmény: Gyalogakác 2 (51277)
MTZ Betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51279

Üdv!

 

Addig kell tölteni olajjal, míg el nem éri a szint a peremet. A fémtál közepén kb. ott található a perem.

A gömbcsuklót úgyszoktam, hogy a rávaló azthiszem 32-es villáskulcsal annyira húzod meg, amennyire kézzel bírod. A gömbcsap jó szoros legyen, kézzel alig lehessen megmozdítani a csészébe. Ha lazábbra hagyod "kottyanni" fog a helyén.

Előzmény: pzoza1 (51278)
pzoza1 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51278

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Menyi olaj kell a levegőszűrőbe és hova kell tölteni a kis műanyag tálkába, vagy a fémházba? Valamint a kormányösszekötőkbe a rúdfejekbe vettem javítókészleteket, mennyire kell meghúzni az alsó tányércsavart (a pirossal bekeretezettet)? Amennyire tudom vagy …..?

Gyalogakác 2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51277

Hát ez az ülés qrvajó. Szinte tiszta új, nem sokat lehetett használva. A rugóerő se kicsi szerintem. Várom a fényképedet, addig meg kitakarítom a fülkét. Csinálunk rá egy huzatot majd. Amúgy jobbnak gondolom, mint a gyári MTZ ülést. Még az ülőlap dőlésszöge is állítható és tényleg úgy van, ahogy gondoltam, hogy ha baja van az ülőlapnak, akkor nem egy ugyanolyan vackot kell vennem, ami kitörik egy hónap múlva az MTZ ülésben, hanem lehet erősebbet csinálni bele.A háttámla magasságával se lesz gond szerintem. Nagyon megérte. Csoda, hogy eddig még nem tudta eladni.

Előzmény: Törölt nick (51273)
Woody81 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51276

Zöld rendszámos bármikor leműszakiztatható piros rendszámosra. Már persze ha legálisan van zöld rendszáma. És mivel traktor, ez elég valószínűtlen hogy legális. Az nem kaphatna zöld rendszámot.

De ha pl megvan a régi forgalmija, meg van róla adásvételid - lehetőleg az utolsó bejegyzett tulajtól ->okmányiroda megtudja mondani. (vagy valaki lenyilatkozza, hogy ő vette, csak elvesztette az adásvételit...), akkor mehet a dolog.

Előzmény: csoppika (51270)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51275

Szia!

Iwiwet megszüntettem.

Valószínűleg az ismerősömnél Gávavencsellőn lenne, de az messzire van neked.

Ez nem ő, de ez is ugyanott van.

 

http://www.expressz.hu/allat_noveny/haszonnoveny/hirdetes-29248314/

 

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/1853851/Laura-etkezesi-burgonya.html

 

http://www.topapro.hu/aprohirdetesek/?oldal=1&q=Laura+burgonya Ezek 2009-es Laura fotók. A magában lévő meg van mosva. 4,5 mázsát vetettem és lett kb 110 mázsa belőle. Ebből 10 mázsa vető méret.

 

Ha piacra kellene, akkor inkább más, mert nem biztos, hogy kell még  a nagybanikon. Saját részre jó, de max UT 1 szaporítási fokú legyen. Nálam szinte poénból vetett UT 3-nak eléggé gyenge lett az íze.

 

Ha már itt vagyok, akkor beteszem a Kondor Y vírusos tüneteket mutató levelét is. A permetezős képen jól látszik, hogy a Kondornak (a nyíladéktól balra) kisebb a lombja, mint a Lauranak(jobb oldalon).

Előzmény: iskra (51269)
MTZ Betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51274

Zöld rendszám névre szól....

Eredetvizsga, műszaki és forgalombahelyezés. Valami származási papirt is emlegetnek... de kitudja.

Előzmény: csoppika (51270)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51273

És mit mutat a szerkezet ?:)

Nincs mit számomra öröm ha tudok segíteni. Lehet holnap nekem fognak segíteni:)

 

Előzmény: Gyalogakác 2 (51263)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51272

Ez a bajom nekem is hogy kb 5 alkalommal voltam Zircen.Ami volt vető az szinte rohadt volt már.

 

Előzmény: Robi-man (51255)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51271

Nagyon szép hely.

Előzmény: Endre74 (51266)
csoppika Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51270

Sziasztok! Szerintetek egy most zold rendszamot viselo regi 30 eves traktorra hogyan lehet piros rendszamot csinalni? Ha peldaul most vennem meg?(a regi tulaj 5 eve vette, azota zold rendszamos)

iskra Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51269

Tiszteletem akác úr!

Ha már krumpli szeretnék érdeklődni a LAURA fajtát honann tudom beszerezni.

Néztem nincsen sehol

Előzmény: Gyalogakác 2 (51262)
trac81 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51268

felénk is vannak ilyen faszagzerekek,nemtudom ezek is eltudják húzni még a csillago eget is..legalább a tárcsázás árába szántanak-e,hála istennek nem az enyémet zántották

Előzmény: Isti betyár (51260)
Endre74 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51267

Hát már kezdem magam szégyelni ,hogy már mindenki akkora eszközüket huz egy MTZ-vel mint ház én meg sokszor egy alig észrevehetőt sem birok megmozditani semm.....................most akkor itt velem van a baj................?Ja az igaz ,hogy a barázda itt akkora ,hogy még meg botlani semm lehet benne......................

Előzmény: Isti betyár (51260)
Endre74 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51266

Üdv mindenkinek.A ma délelötti melóról pár kép.Ünnepek utáni testedzés............

Endre74 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51265

MTZ Betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51264

Ennyi erővel meg is tárcsázhatta volna... :)

Előzmény: Isti betyár (51260)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51263

Ebben a pillanatban jött meg at ülés. Vadonatúj az egész, nagyon megérte 10 ezerért. Köszi a tanácsot, majd megháláom. ;)

Előzmény: Törölt nick (51248)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51262

 

,,A burgonya sugárgombás varasodása (Streptomyces scabies )

A betegség kialakulásában más Streptomyces fajok kis szerepet játszanak. A Streptomyces – ek csak növekedésben levő fiatal gumókat fertőznek, főleg a légzőnyíláson keresztül. A fertőzés helyén a gumó sebparaképzéssel reagál, ez vezet a varas foltok kialakulásához. Akkor leggyakoribb a varasodás kialakulása, ha a gumókötés időszakában  az adott talajszelvény száraz. A fertőzés következtében a burgonyagumó felületén 12-15 mm átmérőjű besüppedő felületi, vagy kiemelkedő ,,var” alakul ki. A varasodás lehet hálózatos is. A var széle gyakran szakadozott, színe barna, felülete érdes. A hálós varasodás elsősorban olyan szántóföldön termesztett gumókat és gyökereket támad meg, ahol rendszeresen termesztenek a betegségre érzékeny fajtákat. A súlyos fertőzés következtében nem csak minőségi problémák alakulnak ki, hanem termésveszteség is fellép. A hálós varasodás a burgonyanövény összes földalatti részét megtámadja, míg a sugárgombás varasodás csak a gumókat. A fertőzés akkor következik be, amikor a frissen elültetett gumók elkezdenek csírázni és gyökeret hajtanak a talajban.

A hálós varasodás egyaránt fertőz a kis és nagy pH- értékű talajokon. Nedves

körülmény kedvez a betegség kialakulásának.

 

Védekezés:

Öntözés: A kórokozó fertőzésével szemben csak a gumó héjszövete érzékeny. A közönséges varasodás elsősorban száraz körülmények közötti termesztésnél jelent problémát. Fontos az öntözés megkezdése mihelyt az első sztólók elkezdenek megvastagodni (gumókötés kezdete). Az öntözés kb. három héttel ezután felfüggeszthető. Az öntözés viszont elősegíti a hálós varasodás terjedését. Ezért nagyon fontos, hogy a burgonya talaj jó vízgazdálkodású legyen, ne tudjon kialakulni pangóvizes rész a területen.                                                           

A Streptomyces scabies kórokozó pH-értékoptimuma 6,5 és 8 között van. A talaj kis pH-értéke sokszor azonban önmagában nem elégséges gátló tényező a fertőzés megakadályozására, különösen laza talajokon. Ha talajmeszezést alkalmazunk, akkor azt a burgonya előveteménye előtt célszerű végezni. A hálós varasodás szempontjából közömbös a talaj pH-értéke. Az egyes fajták varasodásra való érzékenységében nagy eltérések vannak. A Desiré és a Cleopatra fajta fogékony. Fontos, hogy betartsuk a legalább négyéves vetésforgót.

A burgonyagumók csávázásával csökkenthető a sugárgombás varasodás mértéke."

 

(forrás: Burgonya növényvédelme diplomamunkám)

 

Amúgy merre krumpliztok? Én 4-5 évet hagyok, mire megint odakerül. Szerves trágyát nem használok évekkel előtte, de az se volna baj, ha lenne alá téve. Semmi köze a varasodáshoz. épp ellenkezőleg, javítja a vízháztartást, mert megköti jobban laza talajon.

 

 

Előzmény: Robi-man (51254)
ferri72 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51261

Üdv mindenki. Ja ,munkamélység kb.:10cm.)))))

Előzmény: Isti betyár (51260)
Isti betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51260

Ezek az erős MTZ-k! :D

Woody81 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51259

A részletek... :) Az ördög ott bújik.

Előzmény: A "traktoros" (51256)
MTZ Betyár Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51258

Talán 1-2 cm3 mennyiséget lehet rá állítani, de én nem állítanék semmit.

Egy turbós szabályzót rá és mehet.

Ami eddig erölködésből adódó füst jött az csökkene, jobb lessz a feltöltése a motornak ezáltal javul a hatásfok és csökken a fogyasztás valamelyest.

Előzmény: mtz 50. (51257)
mtz 50. Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51257

Helló.Azt kérdezném hogy mtz50-esre tennék egy turbot akkor az adagolot is hozzá kell állitani.Mert valakik azt mondják hogy nem kell de mások meg hogy kell.Elöre is köszi.A másik hogy van turbom akkor az müszakin átmegy.

A "traktoros" Creative Commons License 2011.12.27 0 0 51256

Ez egy 2009-es hirdetés.

Előzmény: Isti betyár (51252)
Robi-man Creative Commons License 2011.12.26 0 0 51255

mi Zirc-ről a Bakony Agro-tól szoktuk venni a szuperelitet, de tavaj (november)se hozták meg mindet(cleopátra nem jött, mondván nemvolt annyi rendelés) most meg azt mondták hogy majd tavaszal talán hoznak be vetőgomót mert most nemjött össze a kamiontétel! :-(  na majd kiváncsi leszek mi lesz!

Előzmény: Törölt nick (51225)
Robi-man Creative Commons License 2011.12.26 0 0 51254

az tény hogy a kondor elvétve hajlamos a varasodásra. de ennek mindig oka van pl.:elötte éven trágyázott földbe let rakva, stb. :-)

azt meg egy szóval sem mondtam hogy"biokultúrába" való, de nem is kell agyon"lötyikölni"!

az idei termést nagybann a szárazságnak lehet betudni, minthogy azt is hogy nem volt szükség ismételt gombaölésre. :-)

a bogarak elleni védekezés pedig mindíg eseti kezelés, melynek számát a hejes vetésforgó nagyban csökkenti.(2krumpli közt min 2-3 év kell hogy legyen) :-))

másrészt a góliát nekünk nem vált be a sok panasz miatt(mely főlleg üzemi konyhákból jött),ám egy ízletes és jóltermő fajta! :-)

az általad említett többit nem ismerem tapasztalatból.

 

saját részre én ezeket ajánlom:

korai: kleopátra, Korai érésű burgonya sekélyen ülő szemekkel,  szép piros héjjal és halványsárga hússal. Nagy méretű piacos gumókat terem. Hosszú nyugalmi ideje miatt jól tárolható. Jó étkezési minőségű.

 

középkorai: agria, Sárga héjú, sárga húsú, ovális sima nagyméretű gumókat nevelő kiemelkedő hozamokra képes kiváló ízű étkezési burgonya. A szakácsok közkedvelt fajtája. Fonálféreg ellenálló. téli tárolásra nagyon jó!!! :-)

 

                   kondor,  Gumója igen nagyméretű, gyorsan fejlődő ovális. Héja rózsaszín, húsa krémszínű. Előhajtatva primőr termesztésre is alkalmas közkedvelt fajta. téli tárolásra szintén jó!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!