Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

svedmalac Creative Commons License 2024.01.12 0 0 449

JLM-mel van jó tapasztalatom...

Előzmény: trakeszv6 (448)
trakeszv6 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 448

hatha itt, nem motorolaj adalék .hanem benzin adalék, benzines autohoz katalizator tisztitó adalék ér valamit?kössz a válaszokat.

gladiotus Creative Commons License 2023.05.13 0 0 447

Szereted a vajas zsemlét ? (gondolom a válasz: igen)

Ha megkenem mézzel? (gondolom: akkor de egy kicsit jobban)

Na ilyen a motorolaj adalék is !

Mindegy milyen neve van csak használd ! nem csodaszer csak motor élet hosszabbító !

Butaság nem beletenni vagy olaj csere elött ! mindenképpen az új olajban a helye !

Javaslom a régi motorolaj cseréje előtt motoröblítő adalékot (van több) beleönteni, én kb 40-50 km megteszek az új olajcseréig, garantált a teljes belső tisztítás !

 

Szakállas Ábel Creative Commons License 2023.01.19 0 0 446

A c3-as olaj kompatibilis DPF nélküli dízelmotorba?

 

qtc Creative Commons License 2023.01.18 0 0 445

A legjobban teszed, hogy nem adod hozzá.

 

Ha mégis hozzá szeretnéd adni, akkor javaslom, hogy közvetlenül az olajcsere előtt add hozzá a régihez,

így ezzel fog a legkisebb kért okozni.

 

Előzmény: Szakállas Ábel (444)
Szakállas Ábel Creative Commons License 2023.01.18 0 0 444

Hello!

A napokban vettem motorolaj adalékot ami kerámia réteget képez. 

Az lenne a kérdésem, hogy ezt az új olajhoz adjam hozzá vagy a régihez amit aztán lecserélek?

gladiotus Creative Commons License 2021.12.15 0 0 443

Sajnos ilyen nem létezik, itt a gumi már megégett - átkeményedett, ezen csak a csere segít.

A sűrűbb motorolaj sem megoldás, mivel üzemi hőmérsékleten ez is úgy folyik mint a víz !

Roby11 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 442

Sziasztok!Tud-e valaki olyan motorolaj adalèkot ami megpuhítja a megkemènyedett szelepszár szimeringet?

gladiotus Creative Commons License 2020.06.16 0 0 441

 

Üdvözlet !

 

A motorolaj márkák elött nem kell hasra esni ! tudom fontos eleme az üzemeltetésnek, de a minőségbeli különbséget a gyártás során belerakott adalékok határozzák meg.

Ezeket az utólagosan belerakhatjátok ti is, itt csak a termék kiválasztása a feladatod (van bőven) 

Én kezdetben a fimolt majd az STP, mára a Metabond termékeit használom.

Én adalék párti vagyok és  az is maradok.

A sűrűbb viszkozitású  motorolaj is 100 - 130 fokon úgy folyik mint a víz !

Több gyakorlati tapasztalatom van az olajjal (motor-váltó-difi-szervo)

Tanácsolom mindenkinek, hogy a motorban a max jelig legyen mindig a szint, valamint ha lehetséges mindig tavasszal cseréljetek a motorban olajat ! ja és használjatok belső motortisztító adalékot (én 20-30 km teszek meg ezzel a adalékkal olajcsere elött) 

 

balesetmentes közlekedést mindenkinek !

 

 

Juradam83 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 440

Kedves Mindenki,

 

A múltkor a XADO motor revitalizáló termékeivel kapcsolatban keresgéltem véleményeket, beszámolókat a neten, és így bukkantam erre a fórumra is.

 

Szeretném elöljáróban leszögezni, hogy semmilyen jogi vagy gazdasági kapcsolatban nem állok a XADO termékek gyártójával vagy forgalmazójával. 

 

Egyszerűen csak azért írok itt, mert Hhosszas dilemma után én kipróbáltam a terméküket (1 stage engine revitalizant), és szeretném megosztani a tapasztalataimat. 

 

Hitetlenkedtem, féltem ettől a terméktől, mert a sok jó vélemény között a neten találtam egy-két negatív hosszászólást is. Bár azok hitelességével kapcsolatban erőteljes kétségeim voltak. 

 

Mindenesetre végül úgy döntöttem, hogy kipróbálom, és beleöntöttem az autóm motorjába. Az autóm egy 2006-os W211 Mercedes 1.8 kompressor motorral.

 

Azt kell, mondjam, ez a cucc zseniális. 

 

Pár száz km megtétele után érezhetően halkabb a motor, finomabban, csendesebben jár, és talán érzésre kicsit jobban is húz. 

 

A hidegindítás is sokkal kevésbé 'érces', hamarabb 'magához tér a motor'.

 

És bár nem végeztem pontos számításokat, úgy látom (a műszerfalon a fogyasztásmérő adatai alapján), a fogyasztás is csökkent egy keveset.

 

Azért írom ezt ide, mert megfogadtam, hogy ha pozitív tapasztalatom van, azt megosztom. Aki azon gondolkodik, hogy kipróbálja, ne habozzon. Tényleg működik a dolog.

 

Ja és korábban az automataváltóba való revitalizálójukat is kipróbáltam egy másik autóban (Honda Jazz 2002), és az is szuper. A Honda Jazznél típusbetegség, hogy ha megkopik egy indító kuplung a CVT váltóban, akkor indulásnál jelentkezik egy, a kormányon is érezhető remegés, vibráció, ami a futásteljesítmény növekedésével lassan, de fokozatosan romlik. A netről jött az ötlet, belenyomtam a váltó olajába a cuccot, és az első megtett kilométerek után érezhetően enyhült a remegés, majd néhány tíz kilométer után teljesen megszűnt.

 

A motor és a váltó kopásából eredő problémákat nagyon jól orvosolja ez a cucc, tényleg bátran ajánlom.

 

halitibi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 439

Oké értem, klassz meg minden, de most pont nem tudok venni egy X5-ös BMW-t.   :D

 

Előzmény: Àdàm010 (438)
halitibi Creative Commons License 2017.11.21 0 0 437

Erről van szó?

http://metabond.eu/hu/termek/metabond-eco

Nem igazán ismerem a terméket sajna..

 

Egyelőre egy periódust lenyomok a molibdén-diszulfidos adalékkal, már benne van...  Tapasztalat még nincs, nagyon keveset mentünk még vele.

Asszonynak ki van adva hogy indít, és 1 perc ketyegtetés után indulhat el, és amíg a vízhőfok mutató be nem áll, addig a gázon pilleláb! :)   (Tudom az olaj még egy kicsit később lesz üzemmeleg, de már ha ezt így csinálja, az is jó.)

Előzmény: Àdàm010 (436)
halitibi Creative Commons License 2017.11.16 0 0 435

Üdv Mindenkinek!

 

Gondoltam teszek egy próbát ezzel az adalékkal:

https://www.olajwebshop.hu/liqui-moly-oil-additiv-mos2-surlodas-csokkento-adalek-125-ml/adalekok/olajadalekok/liqui-moly-motorolaj-adalek/liqui-moly-p314803.html

 

Nissan Primera P12 1.8 benzin

154.000 km.

Meguin 5w-40 van benne, friss olajcserés.

Van olajfogyasztás sajnos, kb. 4500 km-en 1 liter. (Korábban Motul 8100 x-cess 5w-40)

 

Remélem ártani nem fogok vele a gépnek. Szombaton fog belekerülni, majd megírom ha tapasztalok valamit a jövőben.

Àdàm010 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 433

,,

Àdàm010 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 432

Itt egy kis olvasni való 

Àdàm010 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 431

üzemanyag adalékot is használnák a helyedbe!

A metabondnál 4 ezer forint a tagsági, rendelj neten keresztül a metabond oldaláról ott kapod legkedvezőbben 

 

A metabond eco a motor olajba 9100ft  kedvezménnyel 7000 ft 

 Metabond Gt a váltóba 9100 ft kedvezménnyel 7000 ft 

Üzemanyag adalék  disel vagy benzin  5500 ft    kedvezménnyel 4400 ft  500 literhez elég ami 4400ft osztjuk 500 literrel = egyenlő 8,8 ft per liter teszem hozzá ennyiért a benzin kúton sincs adalékos üzemanyag 20 ft környékén van és ott csak a pénzed hozza vissza, úgy hogy nem is keresel rajta, meg nem is takarítja ki a szelepeke sajnos,

Ott tartottunk 8,8 forint per liter legyen 9 ft Magyarország úgy is dübörög !

1-1,5dl spórolhatsz meg de legyen 1 dl

mennyit fogyaszthat az autód legyen mondjuk 7 litert!

 1 liter üzemanyag 360 ft jelenleg ó egy kicsit több, de azért írok mindig kevesebbet amikor a felhasználó jobb értéket tudd produkálni többet spórol!

1 liter 360 és annak az 1 dl ára 36 ft  az az 36 ft-ból kivonjuk 9 ft-ot = 27FT megtakarítás per liternél

De mi 7 literes fogyasztást találtunk ki  7liter * 27ft = 189 ft megtakarítás 100km-en

 

Évi 10000 km megtételénél 18900ft a megtakarítás, ennyire egyszerű  EZ nem REKLÁM Ha nem tanács ,mindenki döntse el mit akar, ha szeretnél úgy hogy nem kell csinálnod semmit nagyon hozzá akkor!!...

 

 

Àdàm010 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 430

Helló én metabondot ajánlok a váltóba, amúgy ha új az autó élettartam váltóolaj van benne ami "marketing"

Nem fogják ellenőrizni a váltódat csak akkor ha valami panaszod lenne, de ha bele rakod a metabondot akkor olyan kevés lesz a kopás- mert minden súrlódáscsökkentőnél  kopik de megakadályozza ha normál módba van használva

A metabondot raknák bele, ez úgy történik hogy vagy lecseréled az olajat vagy leengedsz belőle, és metabondot a helyére 

A legnagyobb meglepetésre nem fog tönkre menni a váltód és a jó hííír fogyasztáscsökkenés is lesz!

Petrusz75 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 429

A Xado gélnek emlékszel a színére ?  Olajjal közel azonos színű adalékot keresek váltóba.  

Előzmény: combi27 (396)
Petrusz75 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 428

Üdv minden olvasónak! 

Váltóolaj adalékot keresek kézi váltóhoz . Van valakinek jó - vagy rossz tapasztalata bizonyos termékkel  ? Nem tudok dönteni Prolong ; Xado ; Metabond váltóadalékot használjak -e. Tudja-e valaki valamelyiknek a színét , esetleg hogy a gyári olajat mennyire szinezi el ? ( Még garanciális a váltó  ~ 3400 km-es )  

Köszi a választ !

Kamionos333 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 427

Ezt én korábban a hidrotőke adaléknál tapasztaltam. A márkáját már nem tudom. Olyan szépen elmúlt a csattogása, aztán 2-3000 km után olyan lett mint régen.

 

Annyi változás, hogy végülis pro-tec lesz a motorban is, csak a váltóba rakok xadót. Az autóboltos ezt ajánlotta, nekem meg mindegy, mert úgysem tudtam eldönteni.

Előzmény: Akos_IKS (426)
Akos_IKS Creative Commons License 2016.12.06 0 0 426

Mikor benyomtam a Xado adalékot a motorba olyan volt (3*9 ml, ajánlás szerint), mintha visszamentem volna az időben 100.000 km-t. Csendesebb lett sokkal. Aztán 3-4ezer km után elmúlt. Mindezt 250.000 km-nél, 1.5 CRDI motorral.

Előzmény: Kamionos333 (425)
Kamionos333 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 425

Sokat tájékozódtam adalékügyben, de nem lettem okosabb. Ahogy látom tökmindegy, hogy Xado, Metabond, Prolong, K2...stb

 

 

 

Egyszer élünk, úgyhogy holnap veszek három xado gélt a motorba, egy xado váltóadalékot és egy pro-tec üzemanyagellátó rendszert tisztítót. Mellette lesz motorolajcsere, váltóolajcsere, szűrők cseréje, hogy teljesebb legyen a karbantartás.

 

Az alany egy W124 2,5 szívódízel, óra szerint is 460 ezer kilóméterrel. A valóságban ki tudja menny!? A motor tegnap -8-ban is indult elsőre, szóval még nincs teljesen szétkopva a motor. A hidrotőkék csattognak folyamatosan, a kartergáztól pedig nem látni, ha belenézel a járó motorba:)

Azért őszinte leszek. Egy új/fiatal motorba nem öntenék ilyen anyagot, mert azért bőven vannak kétségeim.

 

 

És, hogy miért a Xado? Nem tudom. Igazából szerintem bármelyik lehetne, de mindkét szerelő, akivel beszéltem az autóról ezt a márkát dobta fel, anélkül, hogy beszélgettem volna az adalékokról.

 

Valaki lentebb írta, hogy az adalékoktól simává váló hengerfal majd rosszabb hűtést is okozhat. Ettől nem tartok, mert van benne 8 liter motorolaj, ami már önmagában szépen tudja hűteni a blokkot. A kenés meg van oldva a csökkenő súrlodással. Szóval próba szerencse.

 

Az eredményekről, tapasztalatokról majd beszámolok.

 

 

 

trakeszv6 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 424

Rosszat én se tudok róla mondani , az biztos hogy kárt nem fog okozni ha valaki beletölti a kocsiába. 4éve a 16 éves autómba xado olajat rakok,plussz adalékot.Tavaly a váltóba is adalékot raktam. Üzemanyag fogyasztásban változást nem tapasztaltam(állitólag csökken a fogyasztás is) igaz ezt pontosan nem is mértem( az a fél deci nálam nem oszt nem szoroz,rossz guminyomás,gumi esetén is elvileg többlet-kevesebb üa.fogyasztás lehetséges)csendesebb,egyenletes járást biztositott surlódás csökkentö hatása érezhetö.

Előzmény: combi27 (414)
norbiert73 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 419

ha lesz ideg rendszerem le írom!!

Előzmény: combi27 (418)
combi27 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 418

legalább írd le részletesen..melyik "adalék" , milyen autóval, melyik részében? az a rész hibás volt e azért tetted bele, mennyi km után?

 

 

Előzmény: norbiert73 (417)
norbiert73 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 417

adalék! soha többet! rohadjon meg aki ki találta! 400e kárt csinált!

trakeszv6 Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 416

az én kocsimnak jót tett a xado gél/adalék ,olaj , rosszat nem tudok rá mondani.

Előzmény: gt2876r (413)
combi27 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 415

sok tekintetben téved és hülyeségeket ír

 

ezt már mondta más is...várnám az észrevételeidet ezzel kapcsolatban, természetesen kifejtve indokolva tényekkel alátámasztva, ugyan is a "Mazdánál" van ismerősöm, és az észrevételeid ha megállják a helyüket , a cikket javítani fogják...

 

ami érdekes hogy több ilyen cikket olvastam más oldalakról is, és 99%-ban megegyeznek a leírtak...

akkor sztem mindenki téved, csak te nem...

 

és gondolom ők is hülyeséget írnak:

 

http://www.geree.hu/a-motor-kenese/10a-meresek-rogyasig-i/

Előzmény: johannes. (411)
combi27 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 414

mint írtam amilyen autókba lett töltve  a családban és ismerőseim körében ( Opel Corsa B-C dízelek, BMW 320D (e46), Mitsubishi Pajero 2.5TD, és az én benzin-gázos 30as éveiben járó Mazdám), azokról tudok nyilatkozni..

Mazdámat lejjebb írtam már, a többiben mivel normál állapotú volt, az észrevétel annyi volt hogy könnyebben indul, nem annyira "hangos" az autó üzem közben....se a fogyasztásuk nem lett kevesebb , se  erősebb nem lett se olajfogyás nem lett kevesebb (mert nem is volt számottevő)...

egyenlőre azt tudom mondani hogy se nem árt se nem használ a motornak, hiszen "elméletileg" a motorkopás miatti élettartamot hosszabbítja meg...

 

Ja nem várjál... a mostani kocsimban az automata váltó elkezdett NÉHA  kopás miatt kicsit furán váltogatni...beletoltam 2 tubus automata váltóba való xado-t... és eltüntek a "hibás" váltások...persze 12 ezer km múlva megint előjöttek... arra jó hogyha meg akarsz szabadulni a kocsitól akkor az új vevőt át tudod verni, és kb 10 ezer km-ig nem lesz gondja a kocsival... :D persze én megcsináltatom, nincs szándékomban eladni , de azért bizonyíték arra hogy valamit használ is..persze fémet nem tud visszaépíteni a motorba sem, ezért szétkopottba felesleges beletölteni.Viszont az újszerű állapotúakat hosszabb élettartamúvá teheti...

Előzmény: gt2876r (413)
gt2876r Creative Commons License 2015.11.22 0 0 413

Combi

Olvastad a xado leírását? Ekkora szöveget... Képzeld en csak a gyár által előírt olajat használom a 100 e km fordomba,de nem tudok tapasztalni + változást,de majd ha boritok bele majd akkor. Régebben ,ezeknek pl metabond,stp,stb jobban ment a szekér,mert meg lehetett vezetni az ostoba embereket. Revitalizá,persze bépül a felületbe,olyan okos. A taxidermia jut ilyenkor az eszembe,a kövér zabagép mondja,amikor a csoki staiolpapírját megette,hogy az is b3épül,megtalálja a helyét :D  

Előzmény: combi27 (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!