Keresés

Részletes keresés

cukrosleves Creative Commons License 2007.06.24 0 0 14
A Sony Ericsson miért tud ékezetes karaktereket elküldeni, akár 160 karaktert 1sms árában?
Ha nokiával írok pl. "á" -betűt, akkor a másik fél telefonján miért ékezet nélkül jelenik meg? Hogy is van ez?
Macsi62 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 13
A legfrissebb szoftver van rajta...:-(
Előzmény: vanchu (12)
vanchu Creative Commons License 2007.05.02 0 0 12
Szerintem cseréltess szoftvert...

Az UNICODE-ban mintha kb 60 karakter lehetne egy SMS-ben, szal az egy helyett 3 kb stimmel, szal arra gyanakszom, hogy csak a 160-as limitet számolja az N70-ed, azt nem veszi észte, hogy UNICODE-ba kapcsolt. (még roszabb esetben ha egyszer átment unicodeba, akkor hiába törlöd ki az "ő"-t, továbbra is UNICODEba kódol, csak nem azt mutatja.)
Előzmény: Macsi62 (11)
Macsi62 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 11
aham...
és mit csinálna az N70-s azzal az üzenettel, amit íráskor 1 hosszúnak jelöl... csak miután elküldte látod hogy 3 áráért tette minezt??:-O:-(
Előzmény: vanchu (9)
vanchu Creative Commons License 2007.05.02 0 0 10
Ja, és nyilván azért nem a valós SMS számot jelzi ki, mert szar (a szoftver). De ezzel a hibával szerintem beviheted a szolgáltatóhoz, hogy csináljanak vele valamit...
Előzmény: Macsi62 (8)
vanchu Creative Commons License 2007.05.02 0 0 9
Hát, aki hozzáértés nélkül használ dolgokat, az néha bizony így jár... :(

De amennyire emlékszem ebből komoly balhé volt pár éve, amikor a Nokia defaulttá és nem kikapcsolhatóvá tette az UNICODE-ot, és vissza is csináltatta vele a népharag.

Mindazonáltal ezért egyedül a Nokiát kellene utálnod, a szolgáltatónak vajmi kevés köze van hozzá, hogy a telefon letagadja-e, hogy hány SMS-ben küldi el az üzenetet, meg hogy mire figyelmeztet és mire nem. Az én Nokiámban speciel még a hosszú üzenetek küldését is ki lehet kapcsolni (ami 1 SMS-nél többe menne el), szal biztos fel lehet setupolni azt az N70-et is valahogy.
Előzmény: Macsi62 (8)
Macsi62 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 8
Biztos igazad van.

DE:-D

ha hosszú Ő-t használok az SMS-ben akkor érdekes módon azonnal megugrik az SMS számláló... ilyenkor gyorsan visszalépek és kijavítom rövid ékezetre... de a többi ékezetes betünél a számláló meg ugrik meg...
Egy mezei előfizető SMS-ezőnek honnan a kóchengeresből kéne tudnia, hogy most milyen betűkészletet is kéne használnia??
Miért nem a valós SMS hossz jelzi ki a telefon? Ha gépelésnél látnám, hogy az adott üzenet 3 áráért fog elmenni, akkor javítgatnám az ékezetes betűket, bár így akkor ételmét veszti a predikatív bevitel, ami valljuk meg egy igen jó kis dolog:-(
Előzmény: Saughassy (3)
ZöPö Creative Commons License 2007.05.02 0 0 7
És az Isten mondá: legyenek linkek. És lettek linkek http://unicodesms.freeweb.hu/ És az Isten látá, hogy ez jó. :-))))))
Előzmény: annyi baj legyen (4)
ZöPö Creative Commons License 2007.05.02 0 0 6
Persze, mert az angol keyboard olcsóbb, mint a magyar billenytűzet, hiszen kevesebb gomb van rajta... :-DDDDDD
Előzmény: Marque11 (5)
Marque11 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 5
A fórumozás is olcsóbb így? ;-))
Előzmény: Saughassy (3)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.05.02 0 0 4
tanulmányozd: http://unicodesms.freeweb.hu/


Saughassy Creative Commons License 2007.05.02 0 0 3
Nagy valoszinuseggel ekezeteket hasznalsz amik miatt unicode lesz a kuldes formatuma, termeszetesen joval nagyobb meretben. :) Tessek csak az angol abc t hasznalni es ismet lesz szep hosszu sms ed 1 kuldessel is.
Előzmény: Macsi62 (2)
Macsi62 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 2
izé... őőő.... ha érteném, ezer örömmel válaszolnék a kérdésedre...:-D
Előzmény: ZöPö (1)
ZöPö Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1
SMS karakterkészletű SMS-eket küldesz, vagy Unicode-osakat?
Előzmény: Macsi62 (-)
hobe Creative Commons License 2007.05.02 0 0 0
Nekem 0 ft-ba kerul egy SMS kuldes
Macsi62 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A következőhöz várom a tapasztalataitokat, véleményeiteket.

Lehet rosszul gondolom, de úgy hiszem, hogy a mobil szolgáltatók bevételeiből az SMS-ek viszik a prímet. Igen elterjedt kommunikációs forma, sokan élünk vele.
Eddig jobbára csak Nokia készülékem volt, de talán bizton kijelenthetem, hogy valamennyi SMS-re képes készülék, az üzenet gépelésekor mutatja, hogy mennyi karakter pötyögött be az ember s ha ez, az egy üzenet hosszát meghaladja akkor még azt is, hogy az adott szöveg mennyi SMS-ben kerül majd elküldésre. Okosabb telefonja (vagy szolgáltatója??:-O) az elküldés előtt még figyelmeztet arra is, hogy a mondanivalómat több mint egy SMS-ben képes csak elküldeni biztos, hogy ezt így akarom?
No ezzel azt hiszem nincs is semmi probléma.
Illetve nem volt probléma, mindaddig, amíg nem lettem boldog tulajdonosa egy N70-s készüléknek. Ennek a kis okos jószágnak vagy egy Napló funkciója, ahol nem csak a szokásos forgalmat tudom megnézni, hanem az elküldött SMS-ekről, fogadott és kezdeményezett hívásokról naplót készít.
Itt szembesültem azzal a ténnyel, hogy az SMS írásakor a telefon kijelzője 148 karaktert, s természetesen 1 üzenetméretet mutatott, azonban az elküldés után a naplóban megdöbbenve látom, hogy az üzenet hossza 3. Mióta ezt felfedeztem, rendszeresen nézem a naplót, s volt olyan eset amikor a 2 hosszúságú SMS-t a naplóban 7 hosszúságúnak könyvelte el.
Érdekelne, hogy a szolgáltató mennyit számláz az ilyen SMS elküldésért, mert ha az utolsó példában említett 7 SMS árát, a 2 helyett, akkor ez igen aljas húzás. A szolgáltatók butíttatják le a szoftvereket, lehet ezt is direkt csinálják, hogy még nagyobb bevételhez jussanak?
S én csak egy vagyok a sok közül, aki SMS-ben is szeret kommunikálni.
Vagy lehet az okosnak tartptt telefonom tréfál meg?? Ezt persze erősen kétlem, de minden előferdülhet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!