Keresés

Részletes keresés

dokrexcv Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5701
Sziasztok! Hát nincs más dolgom,mint elutazni,és ...nagyokat enni,szórakozni..Ha megjöttem, majd én is írok nektek.De ki tart velem???Üdv nektek!
Előzmény: judy2 (5700)
judy2 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5700

Mindent kapsz a boltokban kb olyan áron mint itthon.(nyitvatartás 01 óráig)Zöldség, gyümölcs féle is van bőven.

 

De ha meglátjátok és megkóstoljátok az éttermek kínálatát biztos hogy nem fogtok főzni . És még olcsóbban is jártok.

Érdemes megkóstolni a helyi ételeket is.

 

kallus Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5699

Várna külvárosában (központtól félóra gyalog) kell keresni a buszpályaudvart. Kisbuszokkal (10 fős) szállítanak a tengerpart minden településére. Érdemes előre megkeresni, adnak a pénztárnál menetrendet ingyen.

Az általad említett helyek mellett én mindenkinek ajánlom Balchikot is. Nem tudom a magyarok miért nem ismerik, mert ennél festőibb helyet elképzelni nem lehet. Halászfalu, kikötő, sok kilométeres parti sétány, kitűnő éttermek, s a legolcsóbb város. Mi a hotel juppiterben voltunk, ami egy kis panzió a tengerparttól 50 méterre.

Mindenkinek ajánlom!!!

Előzmény: galandi (5694)
kallus Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5698

A boltokban minden kapható, mint nálunk. A hazai mindenből jóval olcsóbb a nálunk megszokott árakhoz képest. Pl. 2 literes üdítő hazai márka 50-60 Ft. átszámítva, a coca cola ugyanannyi, mint nálunk. Piacon minden beszerezhető, szerintem jóval tisztább minden, mint nálunk, és át sem vernek. A halászoktól érdemes halat venni, az apróhal (sütni) egy nagy lapáttal (úgy másfél kiló) 1 leva. A sör jó, nyugodtan igyátok a bolgár sört, s olcsó!

Én mindezek ellenére ajánlom a tengerparti éttermeket, aki egyszer ott eszik, az nem felejti. Sok helyen képpel együtt van leírás az étlapon, nem ér csalódás. Egy hideg masztika, egy sopszka saláta, egy bármilyen hús étel körettel, sörrel kb. 4-5 levából kijön. Rengeteget adnak és nagyon jól főznek. Ráadásul nem kell borravalót adni, mert egyszerűen nem fogadják el. Csak a nagyon szuper helyeken van szervíz díj belekalkulálva a számlába.

Előzmény: izizz (5696)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5697

bgmaps.com

 

 

Valszeg a legolcsobb a buszjarat. Vannak meg olyan vallakozok is (7-8 szemelyes kisbuszokkal) akik pl. az Aranyhomokrol hurcoljak a turistakat az ismertebb helyekre. Kotott aruk van 15-35 leva/fo , oda-vissza.

Előzmény: galandi (5694)
izizz Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5696

Üdv mindenkinek!

 

Mi a barátokkal aug végén megyünk két hétre Pomoriebe egy apartmanba. Az lenne a kérdésem, hogy a boltokban milyen árak vannak, ha mégis magának szeretne főzni az ember egyszer-kétszer, illetve ha van piac lehet-e vásárolni minden későbbi veszély nélkül?

Minden tanácsot örömmel fogadok

előre is kösz

balinvadasz Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5695
Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és láttam, hogy Stevie Wonder írta, hogy vannak "zugautókölcsönzők" is, ahol régebbi autókat lehet bérelni. Nem tudtok véletlenül ilyet? egyelőre csak a nagyokat sikerült megtalálnom a neten keresztül. Telefonszám és név is elég lenne.

Köszi szépen,
Gergő
Előzmény: stevie wonder (2720)
galandi Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5694

Sziaztok!

 

Mi Várnában fogunk megszállni 1 hétig, szeretnék eljutni Aranyhomok-ra, Neszebárba, Napospartra. Tudna nekem valaki segíteni, hogy ezek milyen távolságra vannak Várnától, és, hogy lehet oda eljutni, és mennyiért?  Taxi vagy mennek menetrendszerinti buszok?

 

Előre is köszönöm

Galandi

sfa Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5693

Megtörtént eset: egy hölgy az USA-ban egy körút során eltörte a kezét. Röntgen, műtét, gipsz, kontroll, gipsz meg ami kell. Utólag kiderült,hogy milyen jó hogy volt utasbiztosítása. Hazaérkezése után megkapta a számlát kb. 5-6 millió forintról szólt.

Természetesen kifizette a biztosító.

Előzmény: Jolida (5692)
Jolida Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5692
Visszaszámolva az általad közölt összeget, nekem összesen kb. 76-80 eFt jön ki.

Itthon piaci körülmények között egy törés (vizsgálat, rtg., helyrerakás, kötözés, gipszelés) nem jön ki ennyiből.

Ha valaki külföldre megy, felejtse el a magyar nyomott egyészségügyi térítési árakat, ahol a finanszírozott ár a kasszában levő pénzhez van mérve (ha ürül a kassza, kevesebbet fizet az OEP ugyanazért a beavatkozásért a kórháznak), magyarul semmi köze a tényleges ráfordításhoz.

A 100 leva a röntgenért csak errefele számít soknak, Amerikában 100-150 dollárt simán elkérnek érte, ami testvérek közt is a kétszerese.

Talán nem véletlen, hogy az EU csatlakozásunk óta megnőtt az itthon kezelt külföldi (EU) betegek száma, mert az itteni árak bagónak számítanak a kintihez képest.
Előzmény: sasac (5690)
ozig Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5691

Bukaresttől ne a híd /Russe/ felé menjetek,hanem Constanta aztán Mangalia

és Vama Vechi a határ. /Bukaresttől autópálya,a tengerparton 4 sávos út van Mangáliáig / .Ott nincs füstadó,nincs fejés nincs forgalom és a bolgár oldalon

is türhető uton lehet haladni.Útba esik a Kaliakra fok, a tengerparti néhány

látványosság egyike.

Előzmény: noddyka (5648)
sasac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5690

Hát én pl. a röntgent megkérdeztem az 7000ft nálunk ,náluk ugyanez 100 leva.

De azt igérte a doki hogy megmutatja a könyvet amiben a tarifák benne vannak,csak még nem tudtam bemenni hozzá mert eddig korházba voltam.

Előzmény: stevie wonder (5687)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5689

Nem is kell ezzel foglalkozni, Bulgaria iarnyaba meg vegkepp nem.

 

A bankkartyas utasbiztositasok azert tobbnyire meglehetosen primitivek, tisztelet a kivetelnek. Nekem peldaul van Raiffeisen-fele, euro-alapu, dombornyomott EC/MC kartyam, de azert sosem indulok el "rendes" utasbiztositas nelkul :-)

Előzmény: Jolida (5688)
Jolida Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5688
Igen, Külügyminisztérium: http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/BL/hu/Konzuliinfo/utazasi_tanacsok_bulgariaba_utazoknak.htm
Autentikus hely:-))

Egyébként a plasztikkal csak az a bajom, hogy elmegy az ember a családdal, elintézi, aztán rossz esetben (ezen az egy nyaraláson kívül sehova sem megy jövő nyárig) jövő nyáron megint elintézi. Közben az utazási irodák egy részénél benne van a csomagárban a biztosítás, illetve a bankkártyák többségéhez eleve jár ingyen, vagy jelképes összegért külföldi biztosítás is.
Előzmény: stevie wonder (5681)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5687

sokallom hogy Bulgáriában 2-3x annyiba kerül egy orvosi ellátás külföldieknek mint nálunk

 

Bocs, de a gyakorlatban nalunk sem olcsobb. Sőt...

Előzmény: sasac (5686)
sasac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5686

Már elnézést de nem sírtam csak sokallom hogy Bulgáriában 2-3x annyiba kerül egy orvosi ellátás külföldieknek mint nálunk.(Ráadásul hasraütéssel számolva és zsebre dolgozva)Azt meg végképp nem vártam hogy ingyen foglalkozzon velem egy órát,de a kb77000 ft-os órabér kicsit sok Abban pedig igazad van hogy kötnöm kellett volna de mostmár késő bánat.

Ezért is írtam le az egészet mert tudom hogy nem vagyok egyedül aki nem köt biztosítást!!!

Előzmény: őrült elmebeteg (5685)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5685

Mija fasze hiszitek , hogy mert magyarok vagytok ezert a bolgaroknak kutya koteleseguk igyen dolgozni nektek.  En is magyar vagyok , de mar baromira unom ezt a siras rivast...  Fasze nem kotottel biztositast?

 

De bezzeg Ausztriaban, egy osztrak orvos levett volna 500 eurora szamlaval, az biztos rendben lenne...

 

 

Előzmény: sasac (5677)
pongracz13 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5684
Felhívtam az OEP-et és ott azt mondták, hogy Bulgáriában is érvényes a kártya, csak ki kell váltani. Vinni kell a TAJ kártyát a személyit és gyerekeknek a születési anyakönyvi kivonatot.
sasac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5683

De mint utóbb kiderült mégis csak jó lett volna a az oep által kiadott nemzetközi taj kártya :

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/EU_EGBIZT_KARTYA_V060627.PDF

Vagy nem?

györgyusz Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5682
Azonnal kiadják.
Előzmény: Jolida (5680)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5681

Bulgaria nem EU-tag (még), tehat egy EU-igazolvannyal nem sokra mesz.

 

Ez a rendelkezes egyebkent nem letezik. Gondolom, a Kulugyminiszterium honlapjarol szarmazik :-)

Előzmény: Jolida (5680)
Jolida Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5680
"2001. december 1-től az ország területére tranzit, vagy rövidebb tartózkodási céllal belépő külföldieknek is kötelező az egészségbiztosítás."

A megkötött BBP (betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás) ezt kielégíti, vagy ki kell váltani az idióta plasztik E111 helyettesítő kártyát is?

Amiben ugye az a jó, hogy 30 napig is intézhetik, komplett hitelkérelemnek megfelelő iratmennyiséget kell benyújtanod, viszont cserébe csak 12 hónapig érvényes, tehát évente gyakorolhatsz!
mick001 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5679

Azért a korábban leírt vonat árak láttán dobtam egy hátast, elképesztő pofátlanságnak tartom a MÁV és partnerei részéről!

 

A repcsi (Bp-Burgasz) 4-ünknek 80 e alatt volt oda-vissza, tokkal, vonóval, gyantával.

mick001 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5678

Azért pontosabban kellene tudni a szállodát, ugyanis több Hotel Nessebar is van.

 

Tudtommal a Sunny Beach-en van a Hotel Nessebar Nord és Süd (***), eddig jókat mondtak róluk, de szem. nem voltam.

 

Neszebárban (attól picit délre, tehát nem Sunny Beach) van az IFA lánc 3 szállodája, ezek az IFA Hotel Beach Nessebar Mare és Bay (****), valamint a Palace (*****). a Mare-ban voltam, erről csak jókat tudok mondani!

Előzmény: stevie wonder (5673)
sasac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5677

Sziasztok !

Mi vasárnap jöttünk haza a Bolgároktol,hát nem úgy sikerült ahogy elterveztük mert a negyedik napon ért egy csúnya baleset.Elcsúsztam ,ráestem a könyökömre és alaposan összetörtem.Sajnos felelőtlen módon nem kötöttem biztosítást és mivel az utirany.hu-n azt írták hogy Bulgáriában nem érvényes a nemzetközi taj kártya ezért azt sem váltottam ki.Burgasban a korházban röntgen érzéstelenítés csont helyrerakás és gipszsin után az orvos kérdezte a biztosításomat majd a taj kártyát de mivel nekem csak a magyar volt,osztott szorzott fejből papír nélkül és azt mondta 515 Leva .Mondtam hogy annyi nincs nálam,elment majd egy óra múlva visszajött és hozott egy lapot amin az elvégzett beavatkozások és azok árai voltak feltüntetve valamint a doki neve emailcíme és szerintem saját bankszámlaszáma.A papiron egy betü utalás sincs a Burgaszi korházról,olyan érzésem volt mintha zsebre dolgozna.

Az útlevelet nem kérte el csak egy darab papírra le kellett írni a nevet és a címet.Valamint arrol sem adott igazolást hogy 200 levát már átvett.Nem tudom hogy jogszerűen cselekedett e illetve hogy mi van ha a maradék 315 levát nem fietem be mivel itt két korházban is azt mondták hogy brutálisak ezek az árak, itt kevesebb mint felébe került volna egy külföldinek egy ilyen 1órás beavatkozás ,valamint kellett volna a a gipszelés után még egy röntgent csinálni hogy tényleg helyre rakták e a csontot.

 

noddyka Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5676

Kedves Csabáék!

 

Sajnálom, ha kiosztásnak vetted!

Pedig nem annak szántam!

De nem feltétlenül az ad csak jó tanácsot aki évek óta segiti a forumozókat,ez tapasztalat!!!!!

Az életben a napok hónapok változnak és mindig a legfrissebb, a napra kész infó a fontos, és elönyös!

 

De vitatkozni nem fogok hiszen ez a forum nem arról szól!

 

Egy biztos, ahány ember annyi vélemény!

Előzmény: csabáék (5672)
dss Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5675
vazze! vissza kő mennem!!! aztat az  dizsit nem leltem ahun 1 froncsié mérik a király bíreket!!! :-))) még egy indok, alakul ez...
Előzmény: stevie wonder (5673)
dvtkeksz Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5674

:D:D:D

 

 

Nem igy gondoltam de igy se rosz....

 

Arra voltam kiváncsi hogy a fiatalok is találnak-e szórakozási lehetőséget.

 

Mondjuk a válasz kielégítő volt.  :D

stevie wonder Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5673

Megköszönném ha valaki irna egy kis jellemzést  Nesebárról "fiatalos elemzést" hogy mire számithatok...

 

K*rva jo, vazze, tele van fasza tengerparti ettermekkel, kiraly sörök meg koktélok egy forintert, eeeeerted, aztan utana kábé ezer diszko van, mindenfele stilusban, altalaban olcso mint allat. Szakadjatok le a kocsog kulfoldiekrol, menjetek oda, ahova a bolgarok jarnak,  probaljatok ki a helyi jellegu densz mjuzikot is, csalga a neve, es ilyet itthon nem nyomatnak. De ha azt is unjatok, busszal benyomultok Napospartra (Szlancsev Brjag), es ott aztan, ocsem, ezerrel van minden ami tutti. A bolgar fiatalok tisztara pörögnek mint allat.

 

Ez eleg fiatalos volt? ;-)

 

Az info az mindenkepp all! :-)))

Előzmény: dvtkeksz (5671)
csabáék Creative Commons License 2006.07.23 0 0 5672

Hát te nem semmi vagy!

 

Azt az embert oktatod ki, aki évek óta segíti a forumosokat a tanácsaival?

 

Pár napja jöttünk haza Görögo.-ból, csak Stewie és Kaposi Ákos leírását vittük magunkkal és bár első utunk (éjszaka, kis gyerekkel) volt kocsival, nem tévedtünk el, amit utólag is köszönök.

 

Gondolkozz el ezen...

Előzmény: noddyka (5647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!