Keresés

Részletes keresés

Lyobi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 5000

Szia!

Én tegnap jöttem haza Napospartról és a dollár árfolyama kb. 1.59 volt, de ezt annyira nem is figyeltük, mert mi eurot vittünk. Itthon nem nagyon lehet levát váltani, egy utitársunk szerint valahol Budapesten van egy hely ahol lehet levát váltani , de nem osztotta meg velem, hogy hol.

Az euro a Naposparton 1,91 de egy helyen tudtunk 1,93 -ért váltani.

Burgaszban 1,95.

Előzmény: Mutyus (4999)
Mutyus Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4999

Sziasztok!

 

Mi 15-én indulunk Bulgáriába, és az volna a kérdésem, hogy most milyen pénznemet érdemes vinni??? Eurót vagy dollárt??? Tavaly EU-t vittem. Itthon lehet, ill. érdemes váltani levát? Hogy lehet a legjobban járni? És ha lehet váltani, akkor hol?

 

Előre is köszönöm a válaszokat,

 

 

Muty

dss Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4998

szia! mi múlt héten voltunk és pár infó:

-felnőtt jegy 20 gyerek 14 leva fényképezőgép/kamera használat 5 leva

-igaza van az előttem szólónak a megközelítésről, de én azért láttam táblát is(nem reklámra gondolok mert az is van bőven) kis apró táblák vannak az út mellett jobbra, észrevehető figyeld meg 3 sávos út szélső sávjában túrista buszok szoktak állni. érdemes megnézni, kb 40 perc a tájékoztató angolul, németül és természetesen bulgárul hangzik el. picit előbb menjetek jegyet venni(van sor)és előadás előtt kb 15 perccel az első lépcsőhöz kell helyezkedni, ültetés nincs odaülsz ahová akarsz!    

Előzmény: csypszi (4995)
csypszi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4997
Köszi!
Kész vagyok... azt hittem a "tengerben" van (pld. Korfu) Most már nem is olyan biztos, hogy meg nézzük...
Előzmény: őrült elmebeteg (4996)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4996
Előzmény: csypszi (4995)
csypszi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4995
Köszi Kata az infót a delfináriumról. Azt hiszem mégis megnézzük, mert tavaly ezt kihagytuk és most mindenki látni szeretné.
Esetleg a Neten tud valaki képeket vagy leirást a várnai delfináriumról?
Előzmény: K.P.Kata (4987)
Jolida Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4994
ATM keresőt szerintetek hogyan kell használni?

http://www.dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/en-US/About/atms/

Ide én bármit írtam be (Firefox, IE6 dettó), az eredmény egy nagy semmi.
Előzmény: STIS (4925)
WYE Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4993
Köszi STIS!

Ez működ!
Előzmény: STIS (4952)
SzPanna Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4992

Van mindkettő, több is, nevét nem tudom.

Naposparton nagy az éjszakai élet.

Előzmény: snoop199 (4958)
SzPanna Creative Commons License 2006.07.03 0 0 4991

Sziasztok!

Egy hetet töltöttünk a Naposparton, néhány kép: www.szokeistvan.hu , ha valakit érdekel Szozopol, Neszebar, Várna is.

marakarak Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4990
Hol olvashatók az aktuális szerb autópályadíjak?
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4989
www.bulgaria-nyar.uw.hu
Előzmény: marakarak (4971)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4988

Mégegyszer: szerinted kell-e előre szállást foglalnuk a környéken? Ha igen, akkor hogyan? Az olcsóbb lehetőségek érdekelnek.

 

Az olcso szallasoknak nincs weblapjuk. Ezek foleg a bolgarok kozott nepszeruek, naluk szajrol szajra terjed a hiruk. Ebbe nehez kivulrol belelatni. Nem nagyon lehet foglalni sem. A bolgar ismeroseim Banszko felett jarnak valami turistahazba az erdo kozepen, az 2006-ban is 2-3 euro fejenkent, es isteni kajakat is csinalnak nekik a hazigazdak, nagyjabol ilyen arkategoriaban, de hogy egy kulfoldi hogyan talal ra erre a vendeghazra, na arrol go"zo:m sincs....

 

Szerintem egyik kinezett helyen sem gond szallast talalni, es ha van idotok korbenezni, akkor fejenkent 20 euro max gyakorlatilag mindenre eleg. Talan csak a Szandanszki nagyszallo nem jon ki ennyibol, de Szandanszkiban aztan tenyleg minden sarkon ratok vetik magukat a zimmer frei nenik.

 

Persze kerdes, mi szamit nektek olcsonak.

 

De valami nyelvtudas kell, vagy kiemelkedoen jo pantomimos kepessegek ;-)

 

 

Előzmény: marakarak (4986)
K.P.Kata Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4987
Ha Burgasz felől mész Várnába a Delfináriumba, akkor teljesen át kell menni a városon, és a tengeri parkot kell keresni (jobb oldalt egy kis leágazó, tábla nélkül, sajnos utca házszám nincs, mi nehezen találtunk rá). Napi három előadás van, 10.30,12.30 és 15.30-kor. Elég nagy a tömeg, érdemes kicsit előbb menni, hogy tutira kapjatok jegyet. A jegyárakat nem tudom pontosan, mi 8-an voltunk (4 felnőtt, 4 gyerek ), és 136 levát fizettünk. A park egyébként nem nagy szám, most elhanyagolt volt.
marakarak Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4986

S. W.!

 

Leírásod alapján mindenképpen eltöltünk pár napot Rila, Blagoevgrad, Bansko, Melnik környékén. Mégegyszer: szerinted kell-e előre szállást foglalnuk a környéken? Ha igen, akkor hogyan? Az olcsóbb lehetőségek érdekelnek.

Mit tudsz Borovets-ről? Állítólag van ott egy felvonó, amelyik felvisz 2300 m fölé. Lehet-e a felvonó árakról tudni valamit?

 

Előzmény: stevie wonder (4975)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4985

A levanak KOTOTT arfolyama van, nem valtozik, nem ingadozik.

 

1 euro = 1.95 leva.

 

Tobbet NEM LEHET erte kapni.

 

De ennyit sok helyen lehet.

 

Aki a jogi hatternek utana akar nezni:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Currency_board

csypszi Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4984
Sziasztok!
Augusztus elején megyünk Sozopolba autóval, szeretnénk elmenni Várnába a delfináriumba, tudnál valami segitséget leírni?
Útvonal, ár, nyitvatartás?
Előzmény: K.P.Kata (4978)
Micilány Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4983

Szia zsolo1111!

Most olvastam a beszámolót, megnyugodtam, hogy jó helyünk lesz!

A szállodában lehet-e váltani, ha igen, most mennyiért?

Majd ha eszembe jut még valami, feltétlen írok!

Szia

Előzmény: Törölt nick (4982)
K.P.Kata Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4981
Én is láttam még aznap több veszekedő családot ugyanott, én rendőrt is hívtamm aki csak annyit mondott, hogy nem kellett volna aláírni a váltáskor átadott cetlit, akkor lehetne tenni valamit.
Az árfolyam most egyébként 1,91 leva 1 euró.
K.P.Kata Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4978
Sziasztok.Éjszaka érkeztünk haza Bulgáriából, ahol esgy csodálatos hetet töltöttünk Szveti Vlaszban.Az út hosszú volt, sok az értelmetlenül kirakott sebességkorlátozás, és sok a rendőr is, mind Szerbiában, mind Bulgáriában. A szerbek most is megbüntettek, (nem égett az egyik oldali országúti világításom, a bünti 1500-ről 2000 dínárra emelkedett az idén).Fennakadást csak az jelentett, hogy a határ előtt néhány km-el egy csodajó sziklás részen újítják az alagutakat, éjjel sikerült beszorulnunk kamionok kiséretében.A bolgárok nem nagyon foglalkoztak velünk,ott már lehet haladni.
Szveti vlasz tengerpartja csodás, a szállásunk is szuper volt. Itt nem volt tömeg sem a parton, sem a medence mellett (volt, hogy csak mi fürödtünk benne d.e.) Kajálni nagyon olcsón lehet és finomakat (kb.30 leva négy embernek üdítővel,sörrel együtt), a borravalónak nagyon örülnek és nagyon kedvesek.) A nyelvtudás nélküli emberkék is boldogulnak (beszéltünk németül,oroszul, angolul szóval mindenből a konyhanyelvet, de megértik és sokkal többet ők sem tudnak).
Megnéztük Nesebárt is, ami számomra nagy csalódás volt. Nem maradt semmi a hangulatos tengerparti városból, egy nagy bazár lett az egész, nem tudom, hogy engedhetik ezt.
A delfináriumot is megkerestük Várnában (nem volt egyszerű, mert semmilyen tábla nem jelzi a hollétét)
A Napospartot csak annak ajánlom aki szereti a tömeget, a drágaságot, a lenyúlást (a pénzváltásnál legyetet nagyon figyelmesek, tényleg csak a szállodában vagy a bankban váltsatok, egy hivatalosnak tűnő utcai pénzváltónál sikerült lenyúlniuk 35 levánkat egy teljesen megtévesztő kiírással, és ez el tudja venni az ember kedvét az aznapi programtól). Itt a fürdőzés mellett lehet banánozni, jet-ezni, paraselingelni...
Mindent összevetve csodálatos hetünk volt, az utazás viszontagságait meg elfelejti az ember.
Ha valami kérdésetek van szivesen válaszolok.

stevie wonder Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4976
Előzmény: stevie wonder (4975)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4975

Nem ismerjuk az igenyeiteket.

 

A kolostor mellett kozvetlenul van egy diakszallas es egy egyszeru hotel. De a szerzetesek kiadjak a manasztir szobait is. Ezek eleg egyszeruek, de olcsok. Asszem fejelnbkent 10 euro korul vannak.

 

Kicsit arrebb van Blagoevgrad, sokat irtam rola. Ott eltem par evig. Dobbenetesen jo hely, meger egy ejszakat! Ott van a Hriszto Motel, az nagyon patent hely. Ketagyas szoba utoljara 20 euro volt, es az minden szempontbol kifogastalan.

 

De ha mar ugyis kerultok, le lehet menni Melnikbe. Mellette van Rozsen. Sokkal eletszerubb  kolostor, mint Rila. Mert Rila, valljuk be, alapvetoen turistalatvanyossag. Rozsen pedig nem :-)

 

Melnikben, Szandanszkiban is rengeteg szallas van.

 

Ha erdekel, irhatok bovebben, de ra is kereshetsz a nevekre a neten.

Előzmény: marakarak (4974)
marakarak Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4974

S. W.!

Köszönöm a választ.

Még egyszer: Rila környékén ki tud szállást, illetve túrázási lehetőséget?

bikemanusa Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4973
S.W.! Kérlek segíts! Olyan helyeket keresek ami még nincs „felfedezve”. Nem akarok hering-partyt. Ami tetszett Kiten ill. Sinemoretz. Mindkét helyre megyek július végén. Sozopol, Neszebár, már túl harsány. Tetszet még Balcsik is de ott a gyerekek miatt a part nem túl jó. Hol találok Kitenhez hasonló helyet?

Az előző hozzászólásoddal  kapcsolatban: Mi is általában találtunk szállást. (2 gyerek , 2 felnőtt) most sem foglaltam :)

Előzmény: stevie wonder (4972)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4972

Sozopolba, esetleg Sozopoltól délre mennénk. Mi erről a véleményetek, lehet-e könnyen szállást találni?

 

Negyen, egy helyen, foidenyben? Olcson? Ez egy picit kockazatos...

 

Nem akarom azt valaszolni, hogy "persze, hogy siman talaltok szallast", mert nem en kezelem a szallasokat, es nem akarom, hogy engem szidjatok, ha gebasz van. Annyit mondhatok, hogy sokaknak sikerult :-) Nem art hozza nyelvet beszelni (sima angol is eleg), es rugalmasnak lenni. Erdemes a buszpalyaudvart beloni, es ott mindig vannak zimmer ferik, akik raadasul bolgarokra szakosodtak, tehat nyugis az arkepzesuk.

 

Út közben megállnánk a Rila-i kolostornál.

 

Az kb 200 km kerulo...

 

Az egyik útvonal tervező Macedónián keresztül mutatja az utat. Érdemes erre menni? 

 

Ekkora hulyeseget meg sosem hallottam...

Előzmény: marakarak (4971)
marakarak Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4971

Üdv Mindenkinek!

 

Sok kérdés!!

 

Bulgáriába szeretnénk utazni (4 fő, kocsival). Úgy gondoljuk, hogy nem foglalunk le előre szállást. Sozopolba, esetleg Sozopoltól délre mennénk. Mi erről a véleményetek, lehet-e könnyen szállást találni? Út közben megállnánk a Rila-i kolostornál. Tud-e a környéken valaki szállás lehetőséget, illetve túrázási lehetőséget?

Az egyik útvonal tervező Macedónián keresztül mutatja az utat. Érdemes erre menni? 

Lowpulse Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4970
Disco is van dögivel, nézd meg a webkamerán, milyen a buli: http://www.orangedisco.net/site/en/
Előzmény: snoop199 (4964)
Lowpulse Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4969
Hello! Ugyan nem engem kérdeztél, de ma jöttem haza, és én is ebben a cipőben jártam. A repülőtéren ki vannak írva a taxi árak, Napospartra, Neszebár mellé (30 km) 150 leva van feltűntetve, ami horror. Kimentünk a repülőtérről, ott van egy kis körforgalomszerűség, buszmegállóval, ott állnak a taxisok, némi alkudozás után 15 euróért vitt el a Napospartra. (A mellettünk alkudozó magyar családot az 5 km-re levő Pomoriébe 10-ért - érdekes árképzés). Ugyanitt megáll a busz is, ami 3 leváért visz Neszebárba, de az 40 percenként jár, és még 1 tábla sincs kinn. A repülőtéren válts át mondjuk 10-15 eurót, akkor a rosszabb árfolyam (1,8 leva egy euróért a jobb 1,93-hoz képest) miatt is csak max párszáz forintot veszthetsz. Ha valaki látta ma a Tv2 Naplójában a naposparti beszámolót, mondja már meg nekem, hogy miért tájékoztatják direkt félre az embereket? Miért mondják, hogy 1000 forint 10 perc jetskizés, amikor valójában 40 leva, azaz 5600 ft? Ez azért elég nagy átverés, meg a robogó bérlés 2000 ft/óra... Az nem tudom, hogy pontosan mennyibe kerül, de a Tesco bicikli is 10 leva egy órára, így ez az adat is habosnak tűnik... És az 5 levás kebab sem 500 Ft, még akkor sem, ha öklömnyi betűkkel villog a képernyőn... Persze ez nem újdonság, aki pl. híradót néz, megszokhatta, hogy 1-2 nullával mindig manipulálják a számokat, pl. gyakran hallom az "egymillió eurós, azaz közel két és fél milliárd forintos" kifejezést. Tényleg van ez-az jó áron, de könnyen ihatsz 6 levás sört is egy pool-bárban, üvegből kitöltve, műanyagpohárban odab***va eléd egy "Nesze-Bárban" :-)
Előzmény: 01betty (4968)
01betty Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4968
Szia TBK001 Úgy olvasom te megjártad Neszebart, ugyanúgy ahogy én is fogom repülő Burgasz, és tovább, de problémám a következő. Nincs levám, nincs transzferem. Gondoltam a reptéren megalkuszom a taxissal, de mennyiért is? Vigyek magammal levát?? Mennyiért visz a taxi át Neszebarba? Vasárnap megyek, hajnali 6-kor indul a gép Wizzair. Még nem repültem fapadossal. Ott semmi ellátás nincs? Vigyek italt magammal? Köszi a választ.
Előzmény: TBK001 (4905)
merészné Creative Commons License 2006.07.02 0 0 4967

Júl.17-én indulnánk Napospartra. Még nem foglaltunk szállást, de már van ötletünk, amit kinéztünk az a Sun City North apartmanház. Ismeri valaki? Mennire messze van a tengerparttól? Ha valaki bővebben tud róla, írjon!

Ha valaki tud elfogadható (max.40 Euro/nap/3 felnőtt) áron, normális szállást (apartmanban vagy önálló házban két családnak), írjon!

Köszi!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!