Keresés

Részletes keresés

LittleSV Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53091

Köszönöm! Nem terveztem nagy költekezést (étkezés megoldott egész napra, kirándulni nem megyünk így nem nagyon kell plusz költőpénz), de akkor viszek eur-t kp-ben is nem csak kártyán.

Előzmény: Kispofi (53083)
bord30 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53090

A napospart sekélyebb védettebb mint az aranyhomok,múlt héten volt szerencsém megtapasztalni mind a kettőt piros zászló mellett.

Előzmény: keca043 (53076)
bord30 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53089

E80-E75 volt az útirány.

Előzmény: bord30 (53088)
bord30 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53088

Hali múlt héten szerda  este 20,30kor indultunk Ravdáról (Nessebar, magyar idő szerint) bolgár-szerb határ 2óra, Tompa 1 óra várakozás. Bolgár-szerb határ határon hajnal 1 körül voltunk ,Szófián(éjfél körül) és Belgrádon (reggel 7 körül) is átjöttünk. Hazafelé Szabadka előtt, kb 35 kilométerkőnél van omv kút ,ingyenes wif,i ott nézd meg a határinfót vagy borderwatcer alkalmazás és lehet kerülni ,másik határt nézni ha kell. Néha police.hu határinfó sem friss, Tompára nekünk 15 percet írt és 1 óra volt ( röszkére 3  órát, ásotthalomra 1 órát írt).Budapestre 13 óra körül értünk, tompa határ után volt egy nagyobb pihenő.kb 1 óra (3 éves gyerekek éhesek lettek  a másik kocsiban,ebédeltek),addig csak "pisiszünetek",1180 km.

Másik csapat reggel 5-kor indult és 11 körül voltak szerb -bolgár határon,viszont 1,5 óra alatt átértek.Talán este 9-re értek Budapestre.

Előzmény: Tomika... (53085)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.20 -3 0 53087

Balaton.

Előzmény: LittleSV (53081)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53086

409-es ről nem tudok, de a 439-es valóban nem rosszabb mint a 40-es Surdulica felé. De holnap kedd. Hétköznap csak nem lesz akkora forgalom Kalotinánál, hogy kerülni kelljen!

Előzmény: Tomika... (53085)
Tomika... Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53085

Holnap indulunk haza Napospartról és lehet, hogy Szerbiába Strezimirovcinál fogunk átmenni (odafele Kalotinánál mentünk át, összesen 1 órát vett igénybe). A szerb szakaszon érdemes lenne Strezimirovci után lekanyarodni a 409-es útra és felmenni Leskovacig vagy egyenesen tovább Vladicin Hanig és úgy fel Leskovacig?

Évikarakal Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53084

Szervusztok!

Járt-e valaki közületek a naposparton található Grenada Hotelben? Ha igen, légy szíves írd meg a tapasztalataidat! Előre is köszönöm.

Kispofi Creative Commons License 2018.08.20 0 1 53083

A pénzváltásról. Legjobban a kártyás vásárlással jársz, de avval nem tudsz mindenhol fizetni. Eurót jobban megéri váltani, mint forintot, persze attól is függ mennyiért vetted az eurót. A bankokban váltják legjobban ott 1,94-et is kapsz érte. Pénzváltóknál e Dune Residence környékén 1,90 az árfolyam, de a Burgas aljában (ahol majd esztek) 1,91. Legjobb árfolyamot 1,92-t,az Europa Hotel aljában láttam, az sincs messze oda. A bankautomatából a készpénzfelvételt nem tudom, mert nem próbáltam.

Előzmény: LittleSV (53079)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53082

Inkább a Balaton!

Előzmény: LittleSV (53081)
LittleSV Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53081

Köszi! Már csak az a kérdés hogy a napospart egy borsodi zsákfalunak, budapestnek vagy a balatonnak felel meg kártyaelfogadás szempontjából? :)

Előzmény: szeredőci maxval bircaman (53080)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.20 -3 0 53080

A kártyaelfogadás szintje kb. mint Mo-on.

Előzmény: LittleSV (53079)
LittleSV Creative Commons License 2018.08.20 0 0 53079

Szia. Nem engem kérdeztél, de mi is repülővel megyünk. Wizz, 6 fő (2 felnőtt + 4 gyermek), akcióban nekünk 117e ft volt. 70EUR a reptéri transzfer a hotelhez. Több részletet majd akkor tudok ha hazaérünk :)

 

Többiek: Kérdeznék én is. Az "idegenvezető" azt mondja nem nagyon lehet kártyával fizetni naposparton, és inkább vigyek kp-ben EUR-t majd ott váltsam levára (több helyen viszont azt javasolják hogy bankba váltsunk pénzt ne az üdülőövezeti pénzváltóknál). Ez igaz lehet? Rendszeresen vagyok külföldön, de ritkán használok készpénzt...

All inclusive ellátással van a szállás, így nem tervezünk túl sok költőpénzt vinni (egyiptomban bevált az AI). Mivel ez most repülős kirándulás és autót sem bérlünk, így csak a tenger-szálloda-medencék háromszög között tervezünk lenni. Dune residence-ről eddig nem hallottam rosszat, remélem jó választás volt.

Előzmény: keca043 (53075)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.19 0 1 53078

Tisztelt Bulgáriából, esetleg Románián keresztül hazatérő(vagy leutazó) fórumtársak! A múltban néhányszor javasoltam a röszkei, kalotinai határ bedugulása idején, hogy főleg hazánk keleti de középső részén lakóknak is jó alternatíva a hazatérésre, leutazásra a Calafat, Vidin, Montana, Szófia, Fekete-tenger útvonal. Tegnap és ma én is erre jöttem haza Thasos görög szigetről és miután ténylegesen végigmentem az úton, jelen pillanatban és még egy jó darabig nem javaslom a 81-es út használatát Szófia és Montana viszonylatában! Az út számtalan helyen fel van túrva, kimondottan nehéz szakaszok is vannak, az alig 98 km. így kimondottan keserves. Természetesen aki nem akar 3-4 órát rostokolni a határokon továbbra is menjen erre, de a kicsit hosszabb 16sz. úton! Novi Iskar, Mezdra, Vratsa vagy az 1sz. főúton, Botevgrad, Mezdra, Vratsa. Erre még hosszabb de jobb mint ácsorogni a határon. Balesetmentes utazást minden fórumtársnak!

kismolotov Creative Commons License 2018.08.17 0 0 53077

Viszonylag rendszeres és nagy hullámok a tapasztalatom szerint a benyúló félszigetek északi oldalán, részén vannak.

Előzmény: keca043 (53076)
keca043 Creative Commons License 2018.08.16 -1 0 53076

Üdv mindenkinek! Ma hallottam,nem tudom igaz e,hogy Bulgáriában "aranyhomok" nevezetű üdülőhelynél tényleg nagy hullámok vannak? Mármint a naposparton ahol most voltunk nem volt igazán nagy..Picit én hiányoltam..Ezért jövőre talán azt is kipróbálnánk ! 

keca043 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 53075

Szia! Bocsi szabad tudnom némi részleteket? Jövőre lehet mi is repülővel mennénk..Az a szállodának van transfer szolgáltatása? És mennyiből jött ki a repülősdi? 

 

Köszi Keca

Előzmény: zs1975 (53002)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.15 -3 0 53074

Alapvetően gyerekételnek számít.

Előzmény: Frenata83 (53073)
Frenata83 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 53073

Sziasztok

Tudna valaki arra válaszolni, hogy a bolgárok miért isznak kevés tehéntejet? Köszi :)

ujvarosinekata Creative Commons License 2018.08.15 0 1 53072

Sziasztok!Hazaérkeztünk tegnap mi is Napospartról, az Iskar hotelből. Nem volt rossz, de nem ez lesz életünk legjobb nyaralása.

Utazás.Vonattal mentünk. Ez azt jelenti, hogy belgrádi, majd szófiai átszállással utaztunk. Odafelé  jelentős volt a késés, de elértük a csatlakozást, visszafelé már nem értük el. Belgrádban éjszakáztunk. Biztonságos, tiszta és légkondis váróteremben voltunk, de nagyon elrontotta a hangulatunkat. Soha többé. Mielőtt tanácsot kapok a repülős vagy az autós vagy buszos útra: repülővel a férjem, busszal a lányom, autóval pedig én nem vágnánk neki. Tehát muszájból vonatozunk, illetve mert ezt mindenki szereti. De ez nem jó útvonal...

Iskar: tavaly is itt voltunk, mindenkinek nagyon bejött a csúszdás medencével (...igen, tudom...)és a finom kajával. A teraszról a tengert is láttam. Na, ehhez képest kicsit csalódás volt az idei év, ugyanis több pénzért két hálós apartmant foglaltunk. Mindjárt kaptunk is a 2.emeleten, közvetlen a hall feletti részt,ahová kiállva pont a tetőre esett a kilátás. Próbáltam persze a recepción másik szobát kérni, sőt azt is mondtam, hogy stúdió(kisebb) is jó lesz, de nem kaptam. Az apartmanok lelakottabbak a stúdiónál és tv is csak a gyerek hálóban van. Két hétig nem néztünk tv-t. Nem vagyok tv függő, de esténként egy egy híradót szívesen megnéztem volna. A gyerek szobába nem mertünk az "ágyra" leülni, mert épp előttünk cserélték az eltört alját az egyik ágynak... A medencét állandóan takarították és kezelték. A kaja finom volt, semmi extra,de jó.

Sunny beach: a tenger meleg volt, 1 nap volt hínárosabb csak. Mintha kevesebb lenne az ingyenes helyek száma Kipróbáltuk a speed boat-ot. 80 leva egy családnak,nagy élmény volt. A Luna park is szuper, a hurkos hullámvasút nagyon tetszett. Elmentünk a naposparti aquaparkba is, asszem 105 leva volt a délutáni jegy. Nem volt csalódás, nagyon jó kis csúszdák vannak, a fánkosak nagyon tetszettek. Viszont az árak odabenn...csillagászatiak.Ja és persze kaja, innivaló nem vihető be. Ingyenes busszal szállítanak oda és vissza is. Nesebárba ellátogattunk idén is, nagyon hangulatos hely. Dottó 3 leva/fő. A főtt kukorica 2 leva. Mentünk a nyitott tetejű busszal is, Nesebarból azzal mentünk haza, 2 leva/fő és nagy élmény.

Összességében jó volt, így ötödször is, de a jövő évben nem biztos hogy ide megyünk...

Ha valaki kíváncsi valamire részletesebben is, szívesen válaszolok akár emailben is.

 

Katana750 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 53071

Nem vonom kétségbe, hogy ilyen is lehet. 19.-ig ráérek dönteni. Lehet, hogy Exohi lesz!

Előzmény: gorun20 (53070)
gorun20 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 53070

Tavaly, szeptember 8-án este, Promachonas-Kulata-nál szivtuk 3 vagy 4 orán keresztül.

Előzmény: Katana750 (53069)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 53069

A Gr-Bg. határon én még nem futottam bele néhány perc várakozásnál többe. Természetesen Bg. belépése óta. Calafatnál annál inkább.

Előzmény: szeredőci maxval bircaman (53068)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.13 -3 0 53068

Ez van. A nyugati kettős mérce.

 

A schengeni térségben való tagság semmilyen módon nem érinti a nyugatot hátrányosan, azaz teljesen értelmetlen RO és BG be nem engedése. 

 

A két másik nem-schengeni EU-állam esetében még van valós ok: Horvátország határa valóban nincs teljesen védve Boszniával szemben, a legtöbb helyen simán át lehet sétálni a 2 ország között, Ciprus esetében meg objektív ok van: Észak-Ciprus. (Anglia és Írország eleve nem akartak belépni, azaz más eset.)

 

Eleve az egész hülyeség, mert most is korlát nélkül bármely bolgár és román állampolgár mehet nyugatra, dolgozhat nyugaton, tartózkodási engedélyt nem kell kérni. Továbbá passzívan mind BG, mid RO benne van a schengeni információs rendszerben (pl. ha köröznek Mo-on, már a bolgár-török határon le fognak tartóztatni a bolgárok).

 

A schengeni tagsággal a változás annyi lenne, hogy ezentúl a bolgár/román vízum is az egész schengeni térségre érvényes lenne, plusz megszűnne a határellenőrzés BG és Görögország/Románia, valamint RO és Mo. között.

Előzmény: Katana750 (53067)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 53067

Egyetértek. Főleg a kamuérvekben. Az unió külső határait kellene szigorúan őrizni! Schengen ide vagy oda. Bg. Még is teszi ezt a Tr. határon. Ro. meg tegye ugyanezt a moldáv, ukrán határon! Ne az egymásköztin! Amikor szó volt a schengeni felvételről, úgy rémlik NL. volt a kerékkötő.

Előzmény: szeredőci maxval bircaman (53066)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.13 -3 0 53066

Nem hinném, hogy ne tudnád.

 

A lényeg: mindkét ország - BG és RO - évek óta szeretne Schengen-tag lenne. Ezt nyugatról részben kamuérvekkel, részben valós érvekkel (nem biztonságos a határőrizet) utasítják el. Ez utóbbi ellen meg a legjobb eszköz a lassú határvédelem, ezzel lehet bizonyítani, hogy alapos a munka.

 

Ennnyi az egész.

Előzmény: Katana750 (53064)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 53065

4.-én dél körül mentek át barátaim Ruszénél, 15 perc volt. Kinek, hogy sikerül.

Előzmény: János 2 (53062)
Katana750 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 53064

Ez most komoly? Szerinted 27 év kamionozás után nem tudom ezt az információt? Egyébként sem kérdeztem. Csupán nemtetszésemnek adtam hangot. Amikor megnyitották, ez a határ gyors volt. Többször használtam. Nagykocsival is. 

Előzmény: szeredőci maxval bircaman (53063)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.08.12 -3 0 53063

Mert a határ nem schengeni, ezért.

Előzmény: Katana750 (53061)
János 2 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 53062

Bizonyítani akarják hogy szukseg van rajuk. Vonattal Russenel leptem be Bulgáriába mindket fél összeszedte az utleveleket  kulon kulon es kb fél órára elvitték pont mint 20 éve.

János.

Előzmény: Katana750 (53061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!