Keresés

Részletes keresés

solozo Creative Commons License 2018.05.30 -2 0 52686
g.l.b.70 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 52685

Sziasztok!

Van valakinek új híre az autópályák épüléséről Nis után?? 

Mi a helyzet most a szófiai elkerülővel?

Július elején megyünk, mire számíthatunk?

Köszönöm a válaszaitok.

Csak egy megjegyzés...Mi próbáltuk a Szozopol alatti részeket már, és már Primorszko sem jött be. Lehet, hogy olcsóbb, de egy szozopoli nyaralás után össze sem lehet hasonlítani a 2 helyet. Viszont érdekes volt a kavaci strand, oda átjártunk Szozopolból rendszeresen. Jóval kevesebben vannak és olcsóbb is mint a Harmani. 

szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.05.29 -2 0 52684

A répa és a tök nem stimmel, a tojás meg határeset.

Előzmény: stevie-13 (52682)
szeredőci maxval bircaman Creative Commons License 2018.05.29 -2 0 52683

Ez a legolcsóbb rész. Primórszko és a török határ között.

Előzmény: zoli913 (52678)
stevie-13 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 52682

Olyan tengerparti települést keresek, ahol van lehetőség napernyő mentes területen strandolni.

Arra gondolok, hogy nem a "kijelölt", napernyőkkel, emberekkel teli partszakasz érdekelne, hanem ahol kevesebb ember van, lehet vinni saját napernyőt, és nem kell a tömeget kerülgetni.

 

 

Szozopoltól délre vannak még (viszonylag) érintetlen partszakaszok.

 

 

Talán az egyik probléma volt, hogy sok étteremben  csak bolgár és cseh nyelvű étlap volt, angol nem.

 

 

A cseh étlapot nem tudom hová tenni, de kétségtelen, hogy minél kevésbé turistás helyre mentek Bulgáriában, annál kisebb lesz az esély idegen nyelvű étlapra. Mondjuk logikus :-)

 

Amúgy alap étlap-bolgár:

 

 

 

– szvinszko – sertés

– pilesko – csirke

– telesko – marha

– agnesko – bárány

– ríba – hal

– szalata – saláta (fogás)

– göbí, manatarki – gomba

– maszlina – olívabogyó

– sunka – sonka

– bekon – szalonna

– kartófi – krumpli

– kartófeno pjure – krumplipüré

– jajcó – tojás

– kaskaval – sajt

– szirene – fehér sajt

– luk – hagyma

– krasztavica – uborka

– domat – paradicsom

– zele – saláta (növény)

– markóvi – répa

– tikva, tikvícska – tök, patiszon

– patlatzsan – padlizsán

– cseszen – fokhagyma

– butilka – üveg

– csasa – pohár

– csiníja – tányér

– vilica – villa

– nos – kés

– lazsíca – kanál

Előzmény: zoli913 (52678)
János 2 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 52681

Melegszik. Emlékeim szerint május végén még nemigen volt 23 fokos  viz.

János.

gambl-R Creative Commons License 2018.05.28 0 0 52680

Erre az utazasi szerzodesed tudna valaszt adni.

Előzmény: salieri81 (52679)
salieri81 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 52679

Sziasztok!

Július 16-án mennénk a napospartra 1 hétre 2 fő,de sajnos nem tudunk elutazni. Előleget fizettünk az utazásra,valamint komplex utazásbiztosítást is kötöttünk. Ilyen esetben a teljes előleg visszajár?

zoli913 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 52678

Sziasztok

 

Olyan tengerparti települést keresek, ahol van lehetőség napernyő mentes területen strandolni.

Arra gondolok, hogy nem a "kijelölt", napernyőkkel, emberekkel teli partszakasz érdekelne, hanem ahol kevesebb ember van, lehet vinni saját napernyőt, és nem kell a tömeget kerülgetni.

 

Eddig Sozopol és Primorsko strandjain voltunk. Sozopol régen volt, nem emlékszem, hogy volt-e ilyen része, Primorsko pár éve volt, ott találtunk kb 1 km-re az északi strandtól egy hosszú partszakaszt.

Ez a strand nagyon tetszett, viszont a várossal nem annyira. Nem tudom elmondani, hogy mi volt a gond, de Sozopol jobban tetszett. Talán az egyik probléma volt, hogy sok étteremben  csak bolgár és cseh nyelvű étlap volt, angol nem.

Szóval Primorsko emiatt kisebb eséllyel indul.

Napospart kizárt.

 

Köszönöm

DonEzio Creative Commons License 2018.05.27 0 0 52677

Ohh, akkor jól elértelmeztem. :) köszi.

Előzmény: stevie-13 (52676)
stevie-13 Creative Commons License 2018.05.27 -1 1 52676

Sziasztok. Most nyáron júliusban megyünk családdal kisgyerekkel nyaralni sunny beachre. Melyik strandot ajánlanátok? Cacao beach, cayo beach?

 

 

Ugye még nem jártatok a Naposparton? ;-)

 

A Cacao Beach és a Cayo Beach nem strandok nevei, hanem szórakozóhelyek nevei, a Cacao Beach hatalmas, a Cayo kicsike. 

 

Naposparton az egész tengerpart egyetlen egybefüggő strand. Ha muszáj, lehet tagolni, de nincs különösebb jelentősége. A széle felé olcsóbbak a büfék, középen drágábbak.

Előzmény: DonEzio (52675)
DonEzio Creative Commons License 2018.05.26 -2 0 52675

Sziasztok. Most nyáron júliusban megyünk családdal kisgyerekkel nyaralni sunny beachre. Melyik strandot ajánlanátok? Cacao beach, cayo beach? 

 

sbseaside Creative Commons License 2018.05.22 -4 3 52674

Sziasztok! Egy nagyon jó lehetőség Bulgáriát kedvelőknek. 

 

Idén nyáron nyit a legújabb Fekete-tengeri apartmanház, az SB Seaside Residence!

Apartmanjaink a 700 méter hosszú homokos strandot, szélein vadregényes sziklás partokat rejtő Chernomorets-i öbölre néznek. A tenger itt a kis, védett öbölnek köszönhetően sekélyebb és melegebb vizű, mint máshol, így tavasz végétől ősz közepéig kitűnő helyet biztosít a kikapcsolódásra, feltöltődésre vágyóknak.
Chernomorets-től 10 kilométerre található a festői Sozopol, 25 kilométerre a tengerparti kertjeiről híres Burgas, de autóval könnyedén elérhető a 60 kilométerre fekvő középkori Nessebar világörökségi óvárosa is.
Családi vállalkozásunk itt kínál öt tengerre néző erkélyes, 3-4 férőhelyes, konyhával és fürdőszobával felszerelt apartmant, valamint egy 2 férőhelyes szobát.

Árak:
4 férőhelyes apartman: 65 €/éj
2-3 férőhelyes apartman:45 €/éj

 

Jelenlegi kedvezmény:

Kihagyhatatlan ajánlat! Június 10-30 között foglalsz szállást az alábbi árak lesznek érvényben:

4 fős apartman 50 €/éj
2 és 3 fős apartman 35 €/é

 

További információk:


https://www.facebook.com/sbseaside/
http://seaside.sb-creations.com/

GYURMÓKA Creative Commons License 2018.05.21 0 0 52673

Én mindíg szeptemberben utazom, és abszolút úgy van, ahogy leírtad

Előzmény: balkáni maxval bircaman (52672)
balkáni maxval bircaman Creative Commons License 2018.05.21 0 0 52672

Szeptember: szerencse kérdése.

 

Van, hogy téliesen őszi hangulat, van hogy teljesen nyári.

 

8 évvel ezelőtt szeptember első napjaiban volt ott, lásd https://www.flickr.com/photos/bircamax/sets/72157635515293542 - akkor pont nyári volt a helyzet, de minden évben más.

Előzmény: Pat326 (52664)
JoMe Creative Commons License 2018.05.17 0 0 52671

Múlt évben mi is szeptemberben töltöttünk el egy hetet itt az Arany szivárványban. Végig napos meleg időnk volt, egyszóval csodálatos. Az all in ellátással voltak gondok nyár elején, de mikor mi voltunk már minden normálisan működött. A szálloda szerintem ideális nyaralásra. Ha jól akarod érezni magad akkor jól fogod, ha mindenben hibát keresel akkor elrontod a nyaralásod. Jó időt jó nyaralást kívánok.

Előzmény: Pat326 (52664)
gy_cs Creative Commons License 2018.05.17 0 0 52670

A Golden esetében utazási irodáknál akkor érdemes nézelődni, ha nem szeretnél bajlódni a lejutás megszervezésével.

Ha ez nem gond, s szóba jöhet az autó vagy fapados repülő, akkor itt: http://nyaralasbulgaria.hu/ érdemes szétnézni, "közvetlenül" a szállodánál foglalsz.

 

Más, másoknak is.

Nagyon jók a promó képek az ellátásról:

https://www.laspalmeraskft.com/news/golden-rainbow-bulgaria-elmenyek-kepekben/

Előzmény: Pat326 (52664)
János 2 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 52669

A mai WIZZAIR kedvezmény első ránézésre nem rossz.

János

János 2 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 52668

Igen érdemes menni Bulgáriába, de szerintem nem kempingbe.

Jó utat.

János

Előzmény: szeximaxi (52667)
szeximaxi Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 52667

Szép estét!

 

Friss kemping élménye van valakinek? Illetve tipp hol érdemes 9 éves gyerkőccel kellemesen eltölteni pár napot!

Nem jártunk még egyáltalán Bulgáriába. Érdemes?

Köszi!

Katana750 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 52666

Egy kicsit (nagyon) kibicként írok neked, mert nyaralni először és utoljára 1976 augusztusában voltam Bulgáriában a szüleimmel 5 éves gyerekként. 1991 óta kamionsofőrként kb 100-120 alkalommal voltam fuvarban vagy tranzitban Bulgáriában, úgy gondolom a bolgár tengerpart rajongói nem köveznek meg, ha az a véleményem, hogy augusztus végén vége a szezonnak. Tehát ha napozós, meleg tengervízben lubickolós nyaralás a célod, javaslom válassz korábbi időpontot! Emiatt vélhetően többe fog kerülni a nyaralásod, de megéri ha fontosak az említett kritériumok. Ha sétálgatós, kirándulós nyaralást tervezel megfelelő a szeptember is. Amivel jó tisztában lenni, Bulgária nem mediterrán éghajlatú ország még a Fekete-tengernél sem. Simán lehet jó idő is, de jócskán megvan az esély esőre, erős szélre.  A GR szállodáról sokat olvastam az elmúlt években itt a fórumon. Először azt, hogy jó hotel és a szomszédos hotelban van az all inkl. ellátás ami kiváló, aztán jó hotel, saját all inkl. ellátással azonban nagyon nem jó. Ha te(ti) önellátóban mész (mentek) akkor mellé nem nagyon nyúlhatsz!  

Előzmény: Pat326 (52664)
scarabaeus Creative Commons License 2018.05.16 0 0 52665

(A hotellel kapcsolatban: a Golden Rainbow illetve GR rövidítése talán a leggyakrabban előforduló tulajdonnév itt a Napospart után, a topik utolsó egy évében)

Előzmény: Pat326 (52664)
Pat326 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 52664

Sziasztok!

Szeptemberben tervezünk menni Bulgáriába, a Napospartra. A Las Palmeras utazási irodánál a Golden Rainbow hotelt találtuk, buszos utazással, önellátással. 

 

Valakinek van már tapasztalata az irodával, a hotellel kapcsolatban? Szeptemberben általában milyen idő szokott lenni?

 

Egyéb, bármilyen infót szívesen olvasok :)


Köszi!

Béci 72 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 52663

Sziasztok!

Sajnos visszamondtak egy foglalást június 27-július 11-ig a naposparti négyszemélyes apartmanunkban.

Ha valakit érdekel,emailen keresztül megtalál.

solozo Creative Commons License 2018.05.11 -2 0 52662
gy_cs Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52661

Szia!

 

Keresgéltem akkor, mikor a buszos lejutásban próbáltam segíteni, de normálisan működőt én nem találtam.

Anno mikor Várnában voltunk, az ottani társaságnak volt chat ablaka, velük el tudtam diskurálni a google fordító és egy cirill billentyűzet fordító segítségével.

Esetleg próbálkozhatsz így a bolgár nyelvű honlapon.

Vagy írd le ide, mit szeretnél megkérdezni, hátha innen valaki lefordítja oroszra vagy bolgárra.

Előzmény: Vivien88 (52660)
Vivien88 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52660

Igen, való igaz.

Néha de jó is lenne egy időutazás, persze hátrafelé, de jó ha egy kicsit belelátnánk a jövőbe.

Tudsz esetleg abban segíteni, hogy melyik helyi busztársasággal érdemes felvenni a kapcsolatot, mert akinek én írtam, az nem válaszolt, egy másik meg csak bolgár nyelvű honlapja van.

Előzmény: gy_cs (52659)
gy_cs Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52659

Dehogy aggódom, csak próbáltam egy kicsit viccelődni, mert elírtad valamelyik időpontot, s erre reagáltam:

július 20-án indulunk Bécsből és 06.21-én érünk Burgaszba. Ez így időutazás.  

Előzmény: Vivien88 (52658)
Vivien88 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52658

Ne aggódj, legkésőbb délután 5-6 körül a szálláson leszünk, de amúgy a Booking-on jelezve van, hogy későn érkezünk.

 

 

Előzmény: gy_cs (52656)
stevie-13 Creative Commons License 2018.05.02 0 1 52657

Részletes szerbiai büntetési táblázat:

 

Legfelső táblázat: sebességtúllépés lakott területen belül.

 

Oszlopok balról jobba: túllépés km/h-ban, pénzbüntetés, elzárás (nap), büntetőpont (külföldiekre nyilván nem vonatkozik), jogosítvány bevonása (hónap)

 

Második táblázat: sebességtúllépés lakott területen kívül. Oszlopok ugyanazok.

 

Harmadik táblázat: alkohol. 

 

Ahol egyszerre van pénzbüntetés és elzárás, ott "választható". Ahol csak elzárás van opcióként, ott automatikus a böri. (Lakott településen 140 felett, autópályán 220 felett, vagy merev részegen.)

 

Fontos tanulság, hogy már 1 km/h sebességtúllépés is büntetendő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!