Keresés

Részletes keresés

stevie-13 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44844

Mivel sajnos erről is ellentmondásos információk vannak az interneten [...] Hálózati aljzatok milyenek kint? Belemennek a mi villásdugóink?

 

 

Erről vajon miért ellentmondésosak az infók? A konnektorok ugyanolyanok, mindig is ugyanolyanok voltak.

 

 

 

Előzmény: Kumpirka (44843)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44843

Megfejtettem azt a kérdést, amit felírtam, csak nem tudtam elolvasni!

Mivel sajnos erről is ellentmondásos információk vannak az interneten, legjobb, ha itt kérdezem meg, hiszen sokan viszonylag nem régen voltak ott.


Hálózati aljzatok milyenek kint? Belemennek a mi villásdugóink?

 


Sajnos én majdnem 20 éve voltam utoljára, így nem emlékszem rá.

Tulip990911 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44842

Szia!

 

Pomorie-ban, a sómúzeum környékén átható szeméttelep szag van, és arra figyeljetek, hogy az ott lévő ló NEM barátságos :)

A mauzóleum pedig gondolom a Trakian Tomb lehet. Az egy vicces hely, ha Várna felől jöttök, túl kell menni Pomorie-n, és jobbra lesz a bekötőút.

Be kell menni bátran, nem látszik a hely az útról. A domb mellett 3 nyelven van kiírva, hogy tilos felmenni.

A jegyárus bácsika meg magyarázott, hogy másszunk fel, onnan szép a kilátás. Tényleg az :D

Egyébként van még Pomorie-ban egy kolostor is, érdemes megnézni. Ha mész be a városba, elhagyod a szállodákat, lesz egy Y alakú elágazás, és ott bal oldalon van a kolostor, ki is van táblázva.

Előzmény: Hunreal (44820)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44841

Fertőtlenítést már megszünt

Előzmény: Hunreal (44820)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44840

Szia! Irtad a H betüt a nem Eu rendszámú kocsira . Se Bulgáriában se Szerbiában a senkit nem érdekel hogy új vagy régi rendszámod van . Évek óta én is még a régi rendszám van fen Mondjuk 10 éve és még egyszerse állítottak meg.

Előzmény: Hunreal (44820)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44839

Sokat segítettetek, köszönöm!

Jeff. Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44838

Ha nincs "fontos dolgod" Burgasban, akkor felesleges bemenned a városba. Érdemes hallgatni az előző hozzászólásokra és rendben lesz minden.

Ide kellene kimenned a reptérről: http://goo.gl/maps/jaIvR

 

 

Előzmény: Kumpirka (44836)
borkasga Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44837

Szia!

Ezen a honlapon megtalálod a zöld 11-es busz menetrendjét. Ez megy Nessebar- ba a repülőtér érintésével.

http://www.sbavto.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=71&lang=en

A zöld 10-essel Napospartra lehet eljutni.

Jó utat kívánok! Sajnos én már itthonról "irigykedem".

 

Előzmény: Kumpirka (44836)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44836

Igen, csak a korábban berakott menetrendek sokkal több buszt mutattak Burgasból Nessebarba, mint ez, amiből arra következtetek, hogy nem mindegyik busz áll meg airportnál. Vagyis lehet, hogy még is érdemesebb bemenni Burgasba. Ez itt a nagy kérdés.

Előzmény: Dydand (44834)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44835

hli,kiegészitve a délmagyart,tegnap 0.40-kor érkeztünk meg aranypartról a sor végére.....fél 7 kor gördültünk ki röszkéről /reggel 10 kor indultunk es reggel 8 körül votunk pesten....hosszúra nyúlt

Előzmény: stevie-13 (44831)
Dydand Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44834

Miért lenne egymásnak ellentmondó infó? ;)

 

Nagymamam azt írta: "előbb Burgas vasuti megállóba mentünk és onnan tovább, de nekünk volt ott dolgunk"

 

Sanszos, ha Burgaszból indul egy busz Napospartra/Neszebárba, akkor megáll a közbe eső reptéren is, nem ? :D

 

Nézz körbe a bolgár busztársaságok között és tisztulni fog a kép ;)

 

Mi pl. ezzel a busszal fogunk Burgasz reptérről (Szarafovo) Neszebárba menni. De -természetesen- be is buszozhattok előbb Burgaszba.

Előzmény: Kumpirka (44833)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44833

Ez most két egymásnak ellentmondó információ volt.

Dydand Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44832

Idézet egy blogból (http://olcsoutazo.blog.hu):

 

Eljutás Burgaszból/Szarafovoból Nessebarba: Ide is Burgaszból indulnak a buszok, viszont megállnak Szarafovo-ban is a reptér mellett, így mi ezt az opciót választottuk és nem mentünk be feleslegesen Burgaszba. A jegy ára itt is 6 leva utanként, gondolom azért mert kicsit van csak közelebb mint Sunny Beach.

 

Előzmény: Kumpirka (44830)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44831
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44830

Köszönöm!

Tehát akkor mindenképpen be kell mennünk Burgasba. Nem baj, úgy is jó.

Előzmény: nagymamam (44829)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44829

Momentán éppen festés van nálam, nem bírom a menetrendet bemásolni, de itt a forumon is többször volt látható. A repűlőtérről van busz járat, arra  emlékszem, hogy előbb Burgas vasuti megállóba mentünk és onnan tovább, de nekünk volt ott dolgunk, de úgy emlékszem nincs is közvetlen busz a reptér és Nessebár közt, de ha visszalapozol láthatód itt befényképezve a  buszmegálló tábláit menetrenddel együtt. Az átszállás se volt macerás. Taxi kb 30 euroért visz, volt azért hogy igénybe vettük. A busz jóval olcsóbb.

Hát a laptop attól függ, szerintem,  hogy milyen szállodába mentek. Én soha nem viszek, hogy ne zavarjanak nyaralás közben, de a szálló vendégek 90%-ánál volt minden probléma nélkül, a közös teraszon  is otthagyták mégse vitte el senki.

Bulgária egy civilizált ország, különösen a tengerpartja, de tolvaj minden országban előfordulhat. Nagyobb esély a lopásra nincs,  mint itthon.

Előzmény: Kumpirka (44828)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44828

Jó napot kívánok!

Mi is repülővel megyünk egy hét múlva Bulgáriába, ám engem az érdekelne, hogy Nessebarba hogyan lehet eljutni a reptérről?

Azt is szeretném még kérdezni, hogy vigyek-e laptopot? Azért gondolkozom ezen, mert csak jól jön az, bármit meg kell nézni, keresni. Viszont féltem. Biztonságos, ha a szállodai szobában hagyom? Nem fog eltűnni?

Volna még egy kérdésem, le is írtam, de nem tudom elolvasni, ha lefordítottam jövök újra.

roygee Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44827

A LIDL valóban jó lehetőség, de csak autósoknak ajánlott, hiszen visszafelé félórát cipekednél? A másik lehetőség, ami jóval közelebb van, az a Penny. Az üzlet Sunyi Bícs és Neszebár közötti körforgalom mellett van a benzinkút mellett. A kínálata hasonlít a hazaihoz (sok az ismert cucc), de pl. az olcsóbb (zöld színű) zacskós tejük íze kicsit gáz volt (2013. júli vége). Mondhatom szokatlannak is. Érdemes inkább a dobozost választani.

Előzmény: Anti-Deák (44810)
gradinar Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44826

Bulgáriában pedig a ckapa ("szkara")

 

Albaniaban zgare.

 

przsola - érezzük benne a magyar "perzsel" szót, ugye?

 

Somogyban pl. a szalonnat nyilt tuzon nem sutik, hanem perzselik.

 

G.

 

Előzmény: stevie-13 (44825)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44825

Sutogetni Bulgariaban barhol lehet, bar ez kicsit a homokot a Szaharaba esete - mindenhol hozza lehet jutni kivalo rostonsultekhez.

 

 

Igen, ez jellegzetes összbalkáni konyhaművészeti irány, gyakorlatilag minden vendéglátóhelyen van nagy, nyitott, parázzsal működő rostély. Szerbiában (és szerbhorvát nyelvterületen) ez a roštilj, Bulgáriában pedig a ckapa ("szkara").

 

Ezeken készülnek a mindeféle kisütött húsmasszák (kebapcse, kjufte), a kisütött kolbászfélék (pl. karnacse, krenvirsi), és persze a pácolt, roston sütött színhúsok (przsola - érezzük benne a magyar "perzsel" szót, ugye?).

 

 

Előzmény: gradinar (44823)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44824

Hasmenésre viszünk széntablettát és normaflort. + helyi rakija.. :) Egyéb?

Elég lesz, de nem is biztos, hogy lesz ilyen problémátok.

 

Ajándékoknak: Kék-fehér csíkos Matróz póló. Van olyan? Lehet kapni?Annyit fogtok látni, hogy leesik az állatok..:)Piros és kék színben is van. Rövid újjú, ujjatlan is, sőt még ruha is az anyukátoknak...:)

Az útvonal nagyon jó. KIcsit hosszú lesz, de nagyon tartalmas. Mi ezt jó sok évvel ezelőtt jártuk végig. Biztosan jól fogjátok magatokat érezni. Azért hitelkártyát vigyetek, hátha elfogy a pénzetek! Túl sok helyen lehet ott bulizni...:)

 

Előzmény: Hunreal (44820)
gradinar Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44823

a bolgár határon az autót baktériumi tisztító mosást végeznek

 

Mar vagy hat eve nincs ilyen.

 

Ha mar Sumenben vagytok, illendosegbol megnezhetitek a Kossuth Lajos hazat, nincs messze a fotertol. Varnaban szoba johet a Regeszeti Muzeum. Burgasz ugy ahogy van felejtos. Menjetek el az Irakli-partra - a Napospart felett, valamivel az Emine foktol eszakra van, a Ropotamotol pedig elugorhattok a Szilisztar-obolhoz, ez kozel van a torok hatarhoz. Ezt a ket partszakaszt tartjak a legerintetlenebbeknek az egesz orszagban.

Sutogetni Bulgariaban barhol lehet, bar ez kicsit a homokot a Szaharaba esete - mindenhol hozza lehet jutni kivalo rostonsultekhez.

 

G.

Előzmény: Hunreal (44820)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44822

Mi a gond a borotvaval? Siman szallithato repulon. Meg kezipoggyaszban is!

Előzmény: Anti-Deák (44813)
gradinar Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44821

a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak

 

A helyzet az, hogy ha Bulgariaban beulsz a helyi etterembe, sokkal nagyobb valoszinuseggel kapsz eheto (sot finom!) kajat, mint itthon. Amiota hazakoltoztunk, egyik ettermi csalodas a masik utan er minket. Pedig Bulgariaban is volt kommunizmus, de ugy latszik, ez az ettermi szcenaban nem ervenyesult annyira, mint kis hazankban.

Sajnos ugyanez a helyzet a helyi gyartmanyu bolti elelmiszerek teren is.

 

G.

Előzmény: nagymamam (44815)
Hunreal Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44820

Sziasztok!

 

Jó néhány ezer kommentel írtam ide, ezért összefoglalnám és jó pár kérdés megválaszolásában kérném a segítségeteket.

 

Indulás: Pest Megye, Augusztus 23 - 24:00 óra

Cél: Bulgárira, Napospart - Sunny Beach Hills HotelApartman

Létszám: 1 autó - 5 elvetemült huszonéves

 

Autófelszerelés:

 

- 1 pótkerék

- Kulcsok, izzókészlet

- EÜ láda

- Tűzoltókészülék

- H matrica (nem eu rendszámos kocsi)

- Nemzetközi zöldkártya

- Egészségügyi biztosítás mindenkire

- Autóklubos autó biztosítás meghibásodásra (Ha külföldön a kocsi bedöglik, telefonszám felhív és a helyi autóklubból kijönnek elvileg.)

 

Még valami?

 

Az oda útvonalnál nem fogtok megdicsérni, de hát igazi machoisták vagyunk, szeretjük magunkat büntetni és világot látni. Na szóval, Pest megyéből Románián keresztül indulunk neki.. :P

Útvonal:

 

MO: 4-es fő út -> Abony, Szolnok elkerülő -> Törökszentmiklósnál le -> majd egészen tovább Gyuláig.

 

Gyulai határátkelő okés? Nyugisabb?

 

RO: 79A úton végig Déva -> Sibiu -> Rámnicu Válcea -> Pitesti -> Bukarest előtt az autópályáról lemegyük Vánátorii Mici-nél 61-es, 5B útra, hogy a körgyűrűt elkerüljük. -> Giurgiu

 

Rengeteg negatív infót hallottunk, olvastunk vissza a bukaresti gyűrűről. Rengeteg ezer kamion, gyakori dugo, 1-1 sáv, nagyon rossz út. (Megj.: Steet View-ban is nagyon durva...) Állítólag 1-2 órát lehet spórolni azzal, ha kihagyja az ember. Mi ezt ki is próbáljuk, aztán majd elmondom, hogy jól döntöttünk-e. A körgyűrűvel tapasztalat valaki?

 

BG: E70-es úton le Razgrad felé -> Shumen -> Ivanskikinál lekanyarodunk, Yankovo -> Dobromir előtt megnézzük, fotózzuk a kőalagutat, esetleg ha az idővel ne adj isten jó állunk, akkor át is megyünk rajta, -> Yabalchevo -> Goritsa-> Sunny Beach

 

Magyaroszágon átmegyek Gyulán a határon, veszek egyből útmatricát (1 hetes a legkisebb?). A Bolgároknál kifizetem a hídpénzt, átmegyek a hidon, és egyből megveszem a matricát. Ez eddig ok ugye? Azt olvastam, hogy a bolgár határon az autót baktériumi tisztító mosást végeznek. Ez igaz vagy kamu, vagy régen volt?

 

A fakultatív programokat saját magunk szervezzük. Autónk van, nem zavar minket senki és nem kell alkalmazkodnunk senkihez. Király! :) Az autóparkolás 90%-ban őrzött, fizetős parkoló. Street Viewban a városok átnyálazva, parkolók poiba lementve.

 

Amit megnézünk:

 

Nesebar:

 

 

-Óváros of course

 

Várna:

 

-Római fürdő (Ókori) (43.200221, 27.918218)

-Katedrális (43.205270, 27.910058)

-Akvárium - (43.201262, 27.922482)

-Delfinárium - (43.212636, 27.943565)

-Marine múzeum - (43.200276, 27.921699)

-Várna kikötő

-Kicsit odébb: Aladzha sziklakolostor

 

Pomorie:

 

- Só múzeum

- Mauzóleum

 

Burgas:

 

-Cyril templom - (42.496185, 27.474060)

-Ortodox templom - (42.493243, 27.474044)

-Burgas Kikötő

 

Sozopol:

 

-Óváros

 

Ravadinovo:

 

-Ravadinovo kastély

 

Ropotamo:

 

-Ropotamo folyó (hajókázás ha éppen indul és szerencsénk van)

 

Tsarevo: Outdoor "hajómúzeum"

 

Tippek? Ötletek még? Burgasban mondjatok már valamit pls, amit érdemes megnézni, illetve még dél felé.

 

Kérdés még: Lehet sütögetni a tengerparton? Gondoltuk, hogy este, a csillagok alatt, a tenger morajlása mellett valami isteni finom húsikát sütögetnénk. Lehet vagy ahogy előveszek egy gyufát, úgy egyből lelőnek? :) (A hotelünk nem a tengerpart mellett van, így a hotellal nem tudom megbeszélni, hogy ugyan légysziiii)

 

Hasmenésre viszünk széntablettát és normaflort. + helyi rakija.. :) Egyéb?

 

Ajándékoknak: Kék-fehér csíkos Matróz póló. Van olyan? Lehet kapni?

 

A hotelban a bejelentkezésnél érdemes potya csókos 10-20 eurót adni a recepciósnak, hogy jobb szobát adjon? Divat ez Bulgáriában vagy teljesen felesleges?

 

Út visszafelé:

 

Szeptember 1. Vasárnap. Autópályán, majd Go Szerbia, szintén autópályán. A Bolgár-Szerb határon hol menjünk át? Hol jobb? Nem szeretnék 4 órát a kocsiba tölteni a törökök miatt. A szerbeknél a pályán kapuknál kell fizetni vagy ott is matrica van?

 

Ennyi minden jutott most eszembe. Ha valami lesz, akkor írok. Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget. :)

 

Üdv, Hunreal

nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44819

Bocsánat. Elöször is a gépelési hibákért. Másodszor isten őrizz, hogy saját hazám ételeit leszóljam. Itt pusztán arról volt szó, hogy Bulgáriában annyira jók az ételek, hogy vétek bolti kaját enni.

Előzmény: stevie-13 (44818)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44818

Án nagy hazlány vagyok , de a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak

 

 

A magyar konyha koncepciójában valójában igencsak hasonlít a bolgárra, alapvetően a kimagasló minőségű alapanyagokra épít, kevésbé a körülményes konyhatechnikai megoldásokra (mint pl. a francia konyha).

 

Sajnos a 20-ik század második fele teljesen lezüllesztette, panír- és krumpli központúvá tette a magyar vendéglátást, de az utóbbi időben örvendetes és dinamikus javulás tapasztalható, legalábbis a külföldi vendégeimet akár egy hétig is midnen este más, kiváló konyhájú magyar étterembe tudom vinni, ahol tudom, hogy a magyar konyha legjavát kapják.

 

A magyar konyha mélypontjairól érdemes ezt az alapművet elolvasni:

 

Tíz étel, amit soha ne rendelj magyar étteremben

Torkos csütörtök van, de kerüljük a hortobágyit, a lazacot, a kijevit, a gulyáslevest. A magyar vendéglátóipar legveszélyesebb kreatúrái. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: nagymamam (44815)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44817

Most az unokáimmal "csak belföldön" voltam, de mind kétszer jól sikerült. 2-2 vel voltam egyszerre, előbb a nagylányt meg a fút vittem Zalakarosra; ha akció van Hotel Karos Spa-ban (4*), mindenkinek csak ajánlani tudom, de ez Bulgária fórum. Aztán a pici lánnyal meg a nagyobbal Kentaur üdülőfalúban lovastáborban ( a kisfiút nem érdeklikl a lovak) Ez Balatonboglár mellett van. Majd irok priviben, ha lesz egy kis időm, most bolondok háza van nálam:  festés meg egyéb más dolgok... Örülök hogy legalább itt találkoztunk.

Előzmény: szeva2008 (44816)
szeva2008 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44816

Halihó nagymamam!

 

Ezek szerint megjártad Bulgáriát?

Unokákkal voltál? Mesélj merre jártál/jártatok, hol laktatok?

Előzmény: nagymamam (44815)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44815

Reggliért meg pláne nem érdemes nagyboltba menni, aztán hazacipelni, annyira finom péksűtik vannak legalább 80 féle friss meleg egésznap a lépten-nyomon megtalálható kis pavilonokba ( joghurtot is árulnak). Sonka meg nem kell, hisz a vacsoránál, ebédnél olyan húst, halat ehettek amit itthon csak képzelni tudunk. A csirkét is 1000 féleképp tudják elkészíteni, hogy a halakról már ne is beszéljek. Án nagy hazlány vagyok , de a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak, talán a sok zöldség teszi, pedig én húszabáló vagyok, de Egyszónak is száz a vége Bulgáriába nem kell boltba menni, hogy jót egyen az ember és olcson. Borotva kapható minden kis "vegyes bltban" általában strandcikkek vannk kint az ajtóban, de be kell menni és minden van: toll,  fűzet, hajcsat naptej, borotva stb mindenre felvannak készülve, ha fürdőruha kell azt is kapsz dívatosat , formásat.

Előzmény: Anti-Deák (44813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!