Keresés

Részletes keresés

adnaw Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43299

 T-boy01 és GYURMÓKA köszi a segítséget :)

Hedi09 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43298

Sziasztok!

 

Bár nem tartozik szorosan Bulgáriához a téma, de mivel mi oda utazunk és lehet, hogy mást is érdekel a kérdés, itt teszem fel.

K&H-nál van lakossági folyószámlánk. Tavaly és előtte középárfolyamon számolták el, ha külföldön vásároltam kártyával. 

Egy kollégám mondta, hogy (bár ő OTP-s), neki márciusban a külföldi kártyás vásárlást eladási árfolyamon számolta el az OTP. (A kettő között az OTP-nél Eu esetén most kb 10 ft az eltérés.) Ezt én is megkérdeztem az OTP-nél és ott megerősítették. A K&H-nál megkérdeztem és a nagyon kedves, de egyszerű ügyfeles elővett egy papírt, amin a tavalyi évhez képest bekövetkezett változások vannak és azt mondta, hogy azon nincs rajta, hogy változott volna, ergo most is közép árfolyamon számolják el a külföldi vásárlást.

Ha valaki tudna ezzel kapcsolatosan hiteles információt adni, nagyon hálás lennék! 

Előre is köszi!!

 

Az időjáráshoz:

Mi tavaly 06.20 és 27 között voltunk Pomoriban és tökéletesen jó idő volt. Bár mi egy szintén számunkra tökéletes szállodában voltunk, aminek nagyon klassz csúszdás medencéi voltak, őszintén bevallom, hogy csak egyszer fürödtünk a tengerben, de akkor az is kellemes volt.

Remélem idén is ugyanolyan jó lesz! :-)

T-boy01 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43297

http://goo.gl/maps/tJbv0

 

a buszmegálló a reptérnél a google streetwiew segítségével

 

zoomolható

Előzmény: adnaw (43294)
margo12 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43296

Sziasztok !

Infókat szeretnék kérni a naposparton fekvő Hotel Afrodita szállásról, valamint kaja, pia árakról.

Köszönöm

 

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43295

Szia !

 

Kb 250-300 méter 

 

üdv 

Gy

Előzmény: adnaw (43294)
adnaw Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43294

Sziasztok, a burgaszi reptértől kb. mennyit kell menni a felüljáró alatti körforgalomig mert a térképen elég "hosszúnak" tűnik, csak a gyerek miatt kérdem hogy megelőzzük a nyafogást, köszi

solozo Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43293

Tényleg nehéz beazonosítani, csak le van írva, térkép is mellékelve az elején...

Előzmény: utazo idegen (43291)
T-boy01 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43292

Vatin/Szerbia/ - Románia/Temesvár/ felől Debrecen irányából erre lehet menni Románián és Szerbián keresztül Bulgáriába, ha nem a Calafat-Vidin hidat válassza az ember és kihagyja Szerbiát.

Előzmény: utazo idegen (43291)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43291

Nem tudom,hogy a szerbeknél melyik határon készült a film de az nem biztos ,Hogy Tompánál pedig réóta járok ott de még 1x sem tapasztaltam ilyet ami a filmen van.

Előzmény: T-boy01 (43289)
János 2 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43290

Heló! erre járok.

 

Két megoldás van, egyik: a körforgalomból el menni a Napospartra, ott a buszpályáról 2012-ben kb 10.20-kor indult a busz Várnába. 2012-ben így mentünk Obzorig.

Másik bemenni Burgasba és onnan a Várnába. Ott a 10 órás buszt lehet elérni. A pénztárnál mindkét esetben rögtön meg kell venni a jegyet.

Mindkét verziót próbáltam Obzorig. Én szerintem időben majdnem mindegy. A burgasi busz kisebb és gyorsabb olyan midi busz féle. Obzorig nem állt meg sehol, utána nem tudom. Mi is júniusba utaztunk olyan 25-ekörül, volt hely.

Nektek kell dönteni.

János

Előzmény: rebkaa (43286)
T-boy01 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43289

Román - Szerb határ átlépés

Előzmény: Kovács Laura (43284)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43288

Aki Primorszko fele jár ott is van 1 bazi nagy csuzda park.

utazo idegen Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43287

Szia! Szerintem nem fogtok csalodn iés nagyon jól érzitek majd magatokat.Szinte minden évben szépül a tengerpart. Megéri !!

Előzmény: Kovács Laura (43284)
rebkaa Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43286

A fedélzetre csak 1 db. kézipogyász vihető fel, ha az a nagyobb fizetős, akkor csak az, még 1 nem lehet. 

Mi 17-én megyünk Várnába, a férem jön utánunk csütörtökön, de akkor csak a burgaszi gép van, úgyhogy egy kis buszozás.

Amire gondolsz, valami tengeri csatás hajókázás, azt én Várnából olvastam itt  a net-en, nem a Naposparton, de ettől függetlenül ott is lehet ilyesmi.

 

 

János2 ha jársz erre kérdezni szeretném, mert nem találom mit írtál korábban. Kb. melyik buszt lehet nagy eséllyel elérni a burgaszi buszállomáson Várna felé? Írtál a buszállomás előtti körforgalomról(?) van valami instrukció, ahonnan a várnai busz megy, ha esetleg futni kellene hozzá?

Köszi.

Apropó, jegyár... Igazad volt, tényleg elérte a burgasz jegy azt a 14.000körüli alsó határt junius 20-ra. Én már a 17.000-nél nem várakoztam tovább, annyit sajnálok, hogy nem tudtam pontokból venni, mert benne kellett volna lennem a foglalásban, ilyen összegnél meg az hülyeség...

Előzmény: moni31 (43283)
Idlet Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43285

Szia!

Ezt a két gépről indított utalásos dolgot én is kipróbáltam, de az eredmény ugyan az lett mint neked.

Reptérről a 10-es busz visz Napospartra.

1db kézipoggyászt vihetsz fel, vagy a nagyobb fizetőset, vagy a kisebb ingyenest.

Lentebb azt írták, hogy van csúzdapark Naposparton is és Neszebárban is.

Napospart:

http://www.aquapark.bg/en/home

Neszebár:

http://www.aquaparadise-bg.com/#welcome?lang=en

 

Előzmény: moni31 (43283)
Kovács Laura Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43284

Mindenképp arra megyünk, mármint Szerbián át. Olvastam róla útleírást, szeritntem rendben van. Nincs tapasztalatom mert még arra nem jártam, Olaszországba gyakran, dél tenger stb...  Szicília is, ill. Horvátotszág. Gondoltuk Bulgária megérett a kiváncsiságunkra.

Sajnos a Román utakon rossz tapasztalataim vannak, mármint a minősége miatt. 

 

 

Előzmény: utazo idegen (43281)
moni31 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43283

Sziasztok!

Lassan elérkezik az utazásunk ideje!

már csak 3 hét!!!!!!!!!!!!

 

Szeretném megkérdezni olvastam vannak olyan hajók ami elvisz és tengeri csatározásokat lehet vívni.

 tudtok erről pontos infót mennyi és honnan indul?

 

tudtok -e olyan szállodáz mint a Kotva ahová fizetsz és bemehetsz a gyerekkel csúzdázni?

 

és melyik számú busz visz Napospartra közvetlen?

 

Szerintetek  ha a repcsin van fizetős csomagod (nagyméretű kézi )akkor a kisméretű kézi podgyászt nem viheted?

Köszi Móni

moni31 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 43282

Szia 

már ezt kipróbáltam mind a 2 gépen csináltam a foglalást és az egyiket kifizettem a másik jött fizettem és utánna kiírta ez a jegy nem áll már rendelkezésre.

Móni

Előzmény: János 2 (43232)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43281

Ha Szerbián keresztül mentek szép tájakon mentek át. Románia sem csunya csak egy kicsit hosszabb az út.

Előzmény: Kovács Laura (43279)
Utazó75 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43280

Szia monaco2!

Nagyon szépen köszönjük a segítséget, a hasznos infókat! Valószínűleg mi is ezt az útvonalat fogjuk választani, a - 3 óra megér egy kis pluszköltséget! Mi aug.6-án utazunk csak, de már nagyon várjuk! Mi is este 7 körüli indulást tervezünk, 5 éves kisfiunkkal utazunk. Remélhetőleg 10 óra körül elalszik, és éjszaka gyorsan tudunk haladni! Tudnátok esetleg a határtól kb.1,5-2 órányira valami kultúrált benzinkutat, pihenőt ajánlani? Ti hol szoktatok megállni?

Ha hazaértetek, esetleg megtennéd, hogy megírod majd a tapasztalataitokat? Ti mennyi időre és hová utaztok?

Válaszodat előre is köszönöm!

További szép napot!

 

Előzmény: monaco2 (43244)
Kovács Laura Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43279

Köszi, de nem is érdekes annyira, a levegő hőmérséklete fontosabb. Aki fürdik szerintem így is úgy is!:-)

Inkább felfedeznénk mindenfelé, azért megyünk autóval. 

Előzmény: utazo idegen (43278)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43278

Ebbe én nem tudok beleszolni,hogy milyen lesz a víz de a juni végét azt tapasztalatból tudom ,hogy akkor már kellemes a tenger.

Előzmény: Kovács Laura (43269)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43277

Köszönom kedveséged de meg van mindenem itt is mint otthon is. Azért még1x köszönöm.

Előzmény: Kovács Laura (43275)
utazo idegen Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43276

Egy kis időjárás jelentés a mai napra : Kavarna21 fok Obzor 23fok Nessebar 25 fok Pomorie 25 fok Burgasz 23 fok Sozopol 25 fok Primorszko 25 fok Carevó 25 fok Ahtopol ( közel a Török határhoz) szintén 25 fok. A tenger 19és 21 fok közt ingadozik.

Kovács Laura Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43275

Utazó Idegen, ha ilyen régóta ott vagy, és sokat segítesz itt midenkinek, nem kérsz valamit itthonról?

 

 

L.

Előzmény: utazo idegen (43264)
Kovács Laura Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43274

köszönjük!

Előzmény: János 2 (43270)
Nikimaki Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43273

:)

 

hát, azt olvastuk ez a legpörgősebb település, amolyan tipikus "nyaralóhely". A nyugodtabb helyek nem jöhettek szóba :D

Szóval ezt próbáljuk low budgetben kihozni :D

 

Köszönöm az eddigi tippeket! :) Sveti Vlas és környékére gondolsz?

Előzmény: stevie-13 (43272)
stevie-13 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43272

DE a jelszó: low budget :)

 

 

Ehhez képest sikerült az egész tengerpart egyik legdrágább településére foglalnotok :-)

 

Nagy vész azért nincs, balatoni árakkal kell számolni.

 

Az éttermek közül nehéz ajánlani: sűrűn cserélődik a személyzet és a tulajok is, a tavalyi tapasztalatok nem sokat számítanak, a legjobb és a legrosszabb helyek egy év alatt simán felcserélődhetnek. Az aranyszabály: oda kell menni, ahol a bolgárok vannak.

 

Egy tipp: üljetek fel a buszra, menjetek egy pár megállót Napospart után északra (vagy akár el a tengertől, azaz nyugatra), és fizessetek 20-30 százalékkal kevesebbet a kajáért. Ami talán finomabb is lesz.

 

 

Előzmény: Nikimaki (43271)
Nikimaki Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43271

Sziasztok!

 

 

Olvasgattam a fórumot, oda-vissza, előre-hátra...

 

Ma nagyon kedvező áron sikerült repjegyet foglalnunk, 2 személyre Wizzairnél 43960 pénz július 11-től. Szóval merem ajánlani, aki eddig még nem foglalta le!!

 

6 nap, 5 éjszakát fogunk Naposparton tartózkodni a Hotel Deykin szállodában. Egyszerű, központi szállodának írják le, gondolom arra a célra megfelel, hogy este lefürödjünk és aludjunk :) más igényünk a szállással kapcsolatban nincs és nem is volt :)

 

Igazándiból egy low budget nyaralást szeretnénk kivitelezni a párommal, a lehető legkevesebb pénzből a legtöbbet kihozni.

Strandolni szeretnék Naposparton, illetve elmenni Neszebárba illetve Sozopolba körbenézni levezetésképp egy strandolós nap után.

 

A dolgok, amik érdekelnének, hogy a nyaralás low budget maradjon: :)

-Naposparton mennyibe kerül a 2 napágy-1 napernyő kombó? akár konkrét helytippet is szívesen veszek!

-kedvező árú éttermek Naposparton? a csupasz számok érdekelnek, ill étterem nevek :) Bolgár étkek leginkább, de hambi is jöhet :)-

-kultúrált szórakzóhelyek Naposparton, ill kb koktél árak

-egy-két strandon igénybevehető program, mik ezek és mennyibe kerülnek.

 

Ezeken felül bármilyen tipp, ötlet, program, ami fontos lehet nagyon szívesen veszek. Szeretnénk megismerni minél jobban ezt a helyet! DE a jelszó: low budget :)

 

Akinek van egy kis ideje, és rendelkezik kb aktuális infókkal megkérem, hogy segítsen :)

Illetve ha esetleg szintén július 11-től a Wizzairrel valaki nekivág az ismeretlennek, és szeretne társulni, hogy Burgaszban megtaláljuk a körforgalom után a buszmegállót az írjon bátran :D (apropó, hol van Napospart buszpályaudvara?! :D )

János 2 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 43270

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!