Keresés

Részletes keresés

gradinar Creative Commons License 2013.04.13 0 0 42844

Plusz még átfúrják a Balkán hegységet Gabrovo magasságában, meg a Pirint Szimitli alatt, meg...

Egy biztos, arra az országra ráfér egy kis infrastruktura-fejlesztés.

 

G.

Előzmény: utazo idegen (42815)
gradinar Creative Commons License 2013.04.13 0 0 42843

Pár éve hivatalos céllal voltam ott, de szerintem az épülethez sem engednek be csak úgy, az épületbe magába pedig be sem lehetett menni, csak kívülről mutatták meg nekünk.

 

G.

Előzmény: Heidi70 (42826)
Utazó75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 42842

Szia!

Ennek nagyon örülünk! Természetesen nem tolakodás, mindenképp fogunk jelentkezni, írunk Nektek priviben és mindent megbeszélünk majd! NBS szálloda Nessebar Beach Resort Süd egy Klub oázis szálloda magyar nyelvű gyermek és felnőtt animációval. Naposparton, Nessebartól nem messze található. Nálunk a férjem fog vezetni, és mindenképp Szerbián át tervezzük az utat, Zala megyében lakunk. Az úttal kapcsolatban sok hasznos infót és útleírást találtok, ha a fórumon visszaolvasol! Stevie útleírása kifejezzen részletes, nagyon jó!!! Augusztusig szerintem még sok friss útleírást is fogunk olvasni.

További szép Napot!

 

Előzmény: tbajusz (42828)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 42841

Csak sikerült.

Ha autóval mentek,szobát szigorúan 2 után adták oda,repülővel 9-kor ott voltunk.Parkolás a szálloda mellett nehéz, én bárhol letenném,ahol találok helyet.

Szoba rendben volt,ellátás is.Rengetegen voltak,személyzet kevés,sorba kellett állni mindenhol.1 lift működött.Ha lehetőségetek lesz legalsó vagy legfelső szintekre kérjetek szobát,mindenképp tengerre nézőt.

 

Ha adtunk pár euro jattot,kiemelten kezeltek, aki balhézott a sorállás miatt azzal kicsesztek.

Előzmény: szabozsolo 1 (42840)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 42840

Előzmény: szabozsolo 1 (42837)
pamag Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42839

"...   és amint hazaértünk, posztolom a részletes útleírást! ..."

 

Szavadon fogunk !  :)))

Jó lesz olvasni :) - tartalmas program.

 

Csak azt nem értem, mindezek után miért mentek még Albániába is ? valamiért muszáj?  az nem maradhatna későbbre?

Előzmény: Törölt nick (42833)
tbajusz Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42838

Küldhetsz az email- ra ha gondolod!

Előzmény: szabozsolo 1 (42837)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42837

Próbálok képeket feltölteni  V.P.-ról,betöltök egy csomót,de csak ez jött.

Előzmény: szabozsolo 1 (42836)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42836

Előzmény: tbajusz (42827)
utazo idegen Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42835

A Wiz már bevezete Varsó London között a pogyász dijat ami a 32 kg ba belefér magyarul a csomagodat .A túlsuly az egy másik téma. Több repülő társaság is be akarja vezetni . Azért irtam hogy nem tudom hogy bevezete már a Wiz a pogyász dijat.Meg Állítolag nagyon sok állami légitársaság fapados társaságá alakul.

Előzmény: rebkaa (42834)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42834

Ez alatt mit értesz? A nagyobb csomagokért mindig is külön kellett fizetni a Wizz-nél

Előzmény: utazo idegen (42832)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42833

Üdv mindenkinek!

 

Ha az Istenek is úgy akarják, akkor május 31-én indulunk. Marosvásárhely - Brassó - Ruse útvonalon érkezünk Bulgáriába, és az útvonalterv - nagyjából -  a következő (a vastagon szedett településekről csillagtúrázunk a környéken pár napig):

 

- Ivanovoi sziklatemplomok - Veliko Tarnovo (Arbanasi, Hotnista-vízesés, stb.) - Kapinovoi vízesések és kolostor - Dryanovo - Tryavna - Bozhentshi - Etar -Kazanluk (Rózsák Völgye fesztivál, május 10 - június 24!!) - Karlovo - Starosel - Plovdiv - Asenovgrad - Bachkovski kolostor - Belintash - Nochevo - Nenkovo - Beli Plast - Perperikon - Zimzelen - Raven (Tatul és a környéki megalitok) - Ardino - Zabardo - Shiroka Laka - Trigrad - Delchevo - Bansko - Rozhen - Melnik.

Melnikből pedig Macedonián átrohanva érkezünk meg majd Albániába.

A vázolt útvonalterv csak nevében terv: olyan helyszíneket tartalmaz, melyeket ilyen vagy olyan okokból meg szeretnénk nézni, de ha valamelyik is kimaradna, nem gond, megnézzük legközelebb. Úgy terveztük, hogy bármerre is vigyen útunk, legyen valami konkrét helyszín is, akit érdemes megnézni és ne in situ kezdjünk el érdeklődni, hol, mit érdemes megnézni. 

Nem részleteztem, hogy egy-egy adott helyszínre miért is szeretnénk ellátogatni, de ha bárkit is érdekel, szívesen elküldöm. Ezek egy része számunkra nagyon is jelentős megalitikus helyszínek (dolmenek, kőkörök, dombsírok, stb,) egy másik részük látványosnak ígérkező természeti szépségek: vízesések, kőgombák, megkövült erdő, stb - tehát alapvetően egyik sem amolyan klasszikus turista helyszínek, ráadásul jópár eléggé távol esik a nagyobb forgalmi útaktól (is).

 

Ettől függetlenül szívesen fogadunk további tippeket, javaslatokat a fenti útvonallal kapcsolatban vagy akár Bulgáriával általánosságban.

 

Köszönjük mindenkinek, akik eddig hasznos tanácsaikkal, tippjeikkel segítettek útunk megszervezésében - és amint hazaértünk, posztolom a részletes útleírást!

 

Üdv,

 

Robi és Stefi

 

utazo idegen Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42832

nem tudom ,hogy a wiznél mikortól vezetik be a pogyász díjat!!!

utazo idegen Creative Commons License 2013.04.12 0 0 42831

Szia! Szerbiában ha betartjátok a kreszt semmi probléma nincs . Sokat járok ezen az úton Budapest és Polikraiste között de semmi különös nem történik legfejebb csak akkor ha a kreszt nem tartja be a szbályokat. Nyugodtan lehet  Szerbián keresztül menni a tengerre. Most méghamarabb lehett leérni mivel Bulgáriában Sofia és a tenger part között autopolya van. Igy 13 óra alatt lent vagy a 15 órai út helyet.

Előzmény: rebkaa (42830)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42830

NBS=Nesebar Beach Süd szálloda  a Naposparton.

Románia felé tényleg sokkal rövidebb az út, de engem azóta semmivel nem lehet rávenni, hogy mégegyszer autóval menjek a bolgár tengerpartra. 22 óra alatt értünk le és 7-en a légkondi nélküli 16 éves autónkban nem volt egy leányálom. 

Visszafelé ezért már Szerbia felé jöttünk, az nagyságrendekkel jobb volt. 3,5 éve azonban még előszeretettel állítgattak a szerb rendőrök. Most nem tudom mi a helyzet?

Előzmény: tbajusz (42828)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42829

Köszönöm az infót. Az elmúlt 2 év alatti húszonvalahány útazásunk egyik sem irodával volt, így a Robinson tours-ot sem tudtam, hogy van. 

Amikor ma reggel megvettem a repülőjegyeket, akkor hirtelen a Neckermann jutott eszembe és az nálunk is van. Nagy lendülettel bementem az irodába, de így első körben leülltem a szálloda áraktól, nekem mind drága volt.

Nem, buszra biztosan nem vagyunk finnyásak(másra sem). Szerintem egy arabokkal tele marokkói busztól(ahol még az öledben is üllnek) nem valószinű, hogy rosszabb lesz:)

Várna közelsége  nem baj, valami látnivalót csak össze tudok halászni. A Napospart pár éve nekem egy kinlódás volt, a családot egyszer bírtam rávenni egy Ropotamo folyó látogatásra. Azon kívűl egész nap ettünk-ittunk, fürödtünk. Azt nem bírom.

 

A Volán buszt megnéztem a férjemnek, de hétfőn-kedden még nem tud jönni, utána pedig csak csütörtökön reggel indul és az 22 óra utazás után pénteken reggel van kinn. Akkor meg már mindegy ha a pénteki Wizz-el jön.  Nem tudom mi az oka, hogy a pénteki járat olyan drága(28.000ft) ezért azzal még várok. Csak a hazafelé útat vettem meg neki.

Junius 17-től leszünk 24-ig, 4 db oda útért, 5 db. vissza útért fizettem 46.800ft-ot, illetve Wizz pontokból vettem.

Csomagot majd később meglátom, bármikor hozzá lehet adni. Ha nagyon necces, akkor ötőnknek adok fel 1-et, az nem olyan vészes árban. 32 kg-t pedig el sem bírnék.

 

tbajusz Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42828

Hello!

 

Mi is 17- én jövünk haza. Az út miatt most gyűjtöm az infókat, találtam a google egy részletes leírást

hol, hogyan érdemes menni. Borsod megyéből indulunk, úgyhogy néztem a Románián át az utat, de ezt

elvetettem. Pedig több mint 200 km- el rövidebb lenne az út..

 

Melyik szállodába mentek? NBS? az melyik?

 

Még nem tudjuk jönnek-e velünk ismerősök, de ha nem tolakodás beszélhetünk közös hazaútról, segíthetünk egymásnak?!

 

 

Ha van valami tanácsod Bulgária, az út vagy a hotelekkel kapcsolatban, írj, vagy kérdezz nyugodtan!

Előzmény: Utazó75 (42823)
tbajusz Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42827

Hello!

 

Köszönöm az infókat! Néhány képet szívesen megnéznénk. E-mail: tbajusz@gmail.com

Kocsival voltatok, az útra lennék még kíváncsi. Autóval megyünk, de mivel nincsenek utcanevek csak úgy kb.néztem a szálloda helyét.

A parkolással mi a helyzet, aggódjak a kocsi miatt?

Jöhet ha van valami tanácsod, vagy eszedbe jutna bármi.

 

köszi előre is

Előzmény: Nono04 (42822)
Heidi70 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42826

Üdv újra!

 

Járt már valaki a Várna melletti Euxinograd palotában?

 

Hogyan lehet eljutni Aranyhomokról ? Érdemes-e megnézni?

 

Köszönet minden használhatóért!

Előzmény: Heidi70 (42747)
Heidi70 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42825

Jut eszembe, a Robinson Toursnál csak buszjegyet is lehetett venni korábban, úgy emlékszem 24-25000Ft  lehetett.

 

Előzmény: rebkaa (42813)
Heidi70 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42824

Szia!

 

Sok szép hely van Várnától nem messze.A Robinson Tours honlapján sokat lehet találni, viszonylag elfogadható áron.Két éve Aranyhomokon voltunk, de ha valaki megengedheti magának, akkor (nem tudom, hogyan kell leírni helyesen, így fonetikusan írom) én Szent Konstantin és Eleni-t ajánlanám.Várna 8 km , helyi busszal is be tudtok menni, már ha nem vagytok finnyásak a buszt illetően: régi, ezer éves Ikarus-ok közlekednek, kalauzzal. Aranyhomokról is közlekedik.

 

Várnát illetően ne ringasd magad nagy reményekkel, olyan, mint 20-25 éve.Igaz már lehet kapni mindenfélét. Jók az éttermek, nemcsak küfte van, meg az a kebabcse (azt hiszem így hívják).

 

Jó nyaralást!

Előzmény: rebkaa (42813)
Utazó75 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42823

Szia!

Szeretnélek megkérdezni, meddig maradtok Naposparton? Mi aug. 7- 17-ig leszünk az NBS-ben, és 17.-én indulnánk hazafelé! Szintén először utazunk Bulgáriával autóval 5 éves kisfiunkkal!

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Előzmény: tbajusz (42810)
Nono04 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42822

Szia!

Mi tavaly 11 napot töltöttünk a hotelben, július közepén. Kicsit féltünk a "Hotelbewertung" és egyéb "kritizálós" oldalak olvasása után, de gondoltuk azért egy "letört járólap, vagy por a polcon" miatt nem mondunk le róla. ... és jól tettük. Nagyon jól éreztük magunkat. (egy kisgyerekkel voltunk all inclusive ellátással) Az ételek is teljesen ehetőek voltak, mindig találtunk magunknak megfelelőt. A szoba is tökéletes volt, tengerre néző, fantasztikus kilátással. Minden nap takarítás, friss, tiszta törölközők. Egyedül a napozóágyakat kell lefoglalni korábban (persze ha igénylitek), mert elég kevés áll rendelkezésre. Ha gondolod szívesen küldök képeket privátban is, valamint, ha van konkrét kérdésed, arra is megpróbálok válaszolni...

Előzmény: tbajusz (42810)
János 2 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42821

T Gyurmóka!

 

Elnézted volt ilyen jegy, persze nyilván csak néhány fő esetében, és náhány nap.

Én láttam, nem vettem meg. Nem kell kapkodni.

János

Előzmény: GYURMÓKA (42819)
adnaw Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42820

Jaa, nekünk 06.15-22-ig kellett, 2 felnőtt 1 gyerek, a vista-nál mindig olcsóbbak a wizz jegyek és hétfőn 121440,-re hozta ki a 3 jegyet persze mire fizetésre került a sor lett belőle 135 ezer, és igy jött ki 45 ezer / főre oda vissza :)

Előzmény: GYURMÓKA (42819)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42819

Szia !

 

Bocsánat, de valamit félreértettél. Augusztus 29-től a wizznél 1 főre (mindennel)  én még 60-65 ezernél olcsóbb jegyet nem találtam. (Ma 67 ezer forint). Tavaly  ugyanez 35 ezer volt. Hogyan sikerült a 45 ezres áron foglalni, ezt szerettem volna megtudni.

 

üdv

Gy  

Előzmény: adnaw (42818)
adnaw Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42818

Nem mondom hogy olcsó főleg az előző évi árakhoz képest, nem olvastad el 45 ezer fejenként

Előzmény: GYURMÓKA (42816)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42817

Köszi, ettől féltem. Nyaraltunk már egyszer Naposparton és busszal felmentem 2 gyerekkel Várnába a delfináriumba. Emlékszem, hogy nem volt kevés a menetidő.

A jegy viszont Várnába 10-12.000ft a nekünk megfelelő egyetlen időpontban, Burgaszba pedig a 3 szorosa. Maradunk akkor Várna környékén.

Esetleg tudtok ajánlani szép üdülőhelyet,jó árú szállodát?

Várnában a reptérről könnyen be lehet jutni a buszállomásra, hogy onnan tovább utazzunk?

Sajnos egy taxiba be sem férünk, csak valami kis buszba. Csomagunk nem sok lesz, mert max 1 bőröndöt adok fel ötőnknek.

 

 

Előzmény: János 2 (42814)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42816

Szia !

 

Hogy csináltad, hogy ilyen "olcsó" a jegy ? Mi augusztus 29-én megyünk és nekem még egyszer sem jött ki 60-65 alatt a wizznél.

 

üdv

Gy  

Előzmény: adnaw (42809)
utazo idegen Creative Commons License 2013.04.11 0 0 42815

Rosen Plevneliev Russe elnőke nyilatkozta,hogy még 2 db hídat építenek a dunán .Ebből az egyik a Bukarest és Mustafapasa lévő aútopályára fog csatlakozni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!