Keresés

Részletes keresés

János 2 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42807

Heló!

 

Mi is ugyanakkor megyünk, és ugyanazt tervezem, min Ti. Már máskor is csináltam így. Sőt, még a hétfői várnai járatot sem zárom ki. Szállást lehet szerezni nem gond. Úgy gondolom, ha igazán nem tudok spórolni a a konkrét járaton, akkor menjek el máskor és költsem nyaralásra.

Szerintem az alpvető gond, hogy ez a nap 5=7-tel /lehet, hogy eddig fordítva írtam/. Az iskola sem biztosan kizáró teljesen, mert nekem is van olyan ismerősöm aki erre a 4 napra kiveszi a gyerekekt az iskolából.

A Neckerman repülős napja kedd.

Üdv: János

Előzmény: GYURMÓKA (42804)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42806

Szia !

Szerintem ezen az árszinet nem fogják tudni eladni ajegyeket. Augusztus 29 utószezon, már elkezdődik az iskola, és reményeim szerint akkor már nem fognak túl sokan utazni . Így - a javaslatod alapján kivárunk ! Azt gondolom, hogy az utazási irodák lefoglalták a helyeket bizományban, de ha nem sikerül eladni erre az időpontra, visszaadják, és akkor mi nyerünk .

Tavaly 35,900.-ért voltunk, most 55.000-ig maximum elmegyek, (mindennel) fölötte semmikáéppen

üdv

Gy

Előzmény: stevie-13 (42805)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42805

Még a 30-40%-os áremelésbe is benne vagyok, de a mostani ár felháborító !

 

 

Ha ezen az árszinten eladják a jegyeket, akkor nekik van "igazuk."Ebben az esetben nem szomorkodni kell, hanem örülni annak, hogy tavaly milyen olcsón sikerült megúszni.

 

Ha nem adják el a jegyeket ennyiért, akkor meg úgyis lejjebb mennek az árral, akkor azok nyernek, akik türelmesek :-)

 

Mennyit adnál érte, ha tudnád, hány üres hely van a járatodon? ;-))))

Előzmény: GYURMÓKA (42804)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42804

Szia !

Természetesen én sem azt várom, hogy a tavalyi árakon adják (de jó is lenne !) Még a 30-40%-os áremelésbe is benne vagyok, de a mostani ár felháborító ! Az augusztus 29-i indulás (mi ekkor megyünk) kiemelkedően drága, de miért ? Akkor van a Neckermann napja ? Ti mikor indultok ? Nekünk 29-től van a foglalásunk szept. 5-ig , de már arra is gondoltam, hogy ha előtte 2 nappal olcsóbb lenne a repjegy, elmennénk, és keresnénk valami olcsó szállást a környéken.

üdv

Gy

Előzmény: János 2 (42803)
János 2 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42803

Azért junui 27-júli 4., és a júli 11-júli 18, már közelít az elképzeléseimhez. Ez a második kifejezetten főszezon az első pedig a 7=5 utólsó turnusa. Azért még lehet ebből valami.

Hasznosnak tartottam az eszmecserét. A menedzsernek legrosszabb az üres hely, és aki az idén nem utazik velük, jövőre talán már nem is keresi őket. Az bizonyos, hogy a filléres jegyek ideje lejárt.

 

János

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42802

Szia !

Thaiföld viszont nincs olyan messze, mint Burgas : )) Mindössze 14-16 óra

üdv

Gy

 

Előzmény: stevie-13 (42799)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42801

Többször írod ezt az 50 percet -- dehát ez a repülőút nem 50 perc. Annak idején Szófia volt 1 óra 25 perc, Burgasz meg azért csak messzebb van, még légvonalban is.

 

Szia !

De nem is sokkal több, főleg a 2,5 órához képest. Én 3 éve Debrecenből repültem, és 1 óra alatt ott voltunk Burgasban. Tavaly sem volt hosszabb a menetidő 1.15 percnél . Ismerőseim mesélték, hoigy 50 perc alatt ott voltak, persze, ez lehetett egy jobb légitársaság is (pl. TS)

 

üdv

Gy

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42800

Sziasztok !

Most megnéztem a wizz honlaplát. Július közepén, a totál főszezonban ugyanannyi a repjegy, mint augusztus 29-től.

Nem tudom elhinni, hogy ez nem változhat a szezon végére

üdv

Gy

stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42799

Micsoda dolog az, hogy egy kellemes hotelben eltöltesz egy hetet 50 ezer alatt, és hozzá az 50 perces útra szóló repjegy közel a duplájába kerül ?

 

 

Ez két külön biznisz, nem érdemes az árakat összehasonlítani. Ha például Thájföldet nézzük, sokkal durvább az arány :-) Ha meg a  Balatont, akkor meg fordítva :-)

Előzmény: stevie-13 (42798)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42798

Micsoda dolog az, hogy egy kellemes hotelben eltöltesz egy hetet 50 ezer alatt, és hozzá az 50 perces útra szóló repjegy közel a duplájába kerül ?

 

 

Többször írod ezt az 50 percet -- dehát ez a repülőút nem 50 perc. Annak idején Szófia volt 1 óra 25 perc, Burgasz meg azért csak messzebb van, még légvonalban is.

 

Előzmény: GYURMÓKA (42795)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42797

Gyurmókával és még néhény fórumozóval véleményt cserélünk. Pontosan tudjuk 2012-ben mennyien voltak a repülőn ugyanabban az időpontban, ugyanúgy az aug végi 7=5 akciós turnusról van szó. Nem volt több 70 %-nál a kihasználtság.

 

Szia !

Ez abszolut így igaz, tanusítom !

 

üdv

Gy

Előzmény: János 2 (42793)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42796

A mi indulási napunkon nincs repülős turnusa a NECKERMANNAK, erre figyeltem. A Robinzontuors, pedig csarterrel megy, a többi, pedig nem döntő.

 

 

Értem, amit írsz, de továbbra is azt gondolom, hogy nem látunk bele a légitársaságok kártyáiba. Ha tavaly tényleg sokan tudtak olcsón jegyet venni, akkor Wizzék nem sokat kerestek ezeken a járatokon, és ezért a menedzsereket ritkán dicsérik meg :-) Olyankor pedig elkezdenek gondolkodni. A gondolkodás következtében simán lehet olyan esemény a háttérben, amit nem ismerünk.

 

például ha én Wizz menedzser lennék, eljátszanék a gondolattal, hogy Budapestet egyfajta hub-nak használnám. Azaz úgy árulnék mondjuk Oslo-Burgas meg Madrid-Burgas jegyeket, hogy lenne közben egy átszállás Ferihegyen. Ezzel máris nőne a Budapest-Burgasz járat kihasználtásga (= árszintje).

 

Valami ilyesmit egyébként kifejezetten reálisnak látok: a Ferihegyi repteret annak idején DK-európai hub reptérnek méretezték, ám a Malév megszűnésével ez a funkció lenullázódott. Emlékszem, akár Szófiából, akár Podgoricából vagy Pristinából jöttem haza Malévval, gyakran én voltam az egyetlen utas, aki kiszállt Pesten, az én kis bőröndöm körözött magányosan a gumiszalagon, mire odaértem... A reptéri vezetésnek szerintem simán lehet egy kihagyhatatlan ajánlata a Wizz számára, ha szervez oda tranzit utasokat...

 

Persze ez csak hangosan gondolkodás: bár alapvetően menedzsmenttel foglalkozom, nem a közlekedési szektorban... Az mindenesetre tény, hogy nem lehet sokáig fenntartani a filléres repülést -- ha egy járat nem hoz elég bevételt, simán becsukják. (Mint tavaly ősszel a Budapest - Szófiát.) A drágább jegy még mindig jobb választás lehet, mintha egyáltalán nem lenne semmilyen járat.

 

Nekem személyesen elég nagy szopás, hogy Belgrádból (360 km, kb 4 óra vezetés) repülök Podgoricába, és Bécsből (250 km, kb 3 óra vezetés) Szófiába. (Szarajevóba meg az 50 perces repülés helyett mehetek kocsival, kb 7 óra alatt.)

 

 

Előzmény: János 2 (42794)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42795

Szia !

Igazad van, erre én is gondoltam, hogy mivel idén kevesebb charter lesz (kiesett a Malév és a Travel Service is), drágábbak lesznek a jegyek a wizznél, de ekkora emelésre nem számoltam-30-40%-ot még elviselünk. Micsoda dolog az, hogy egy kellemes hotelben eltöltesz egy hetet 50 ezer alatt, és hozzá az 50 perces útra szóló repjegy közel a duplájába kerül ?

A Neckermann nagy valószínűséggel a wizzel fog repülni , és sajnos náluk van a legtöbb foglalás. Kérdés, hogy hányan választják a (egyébként elég nagy haszonnal árusított) csomagfoglalást. A Robinson kimarad a wizzairből, ők az eléggé lepusztult BUC-cal repülnek (hozzájuk is volt szerencsém), de végülis 50 percet bármilyen géppel ki lehet bírni.

Majd meglátjuk, mi lesz, remélem sikerül megtalálni a legjobb utazást !

üdv

Gy

Előzmény: stevie-13 (42789)
János 2 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42794

Megint reagálok, ha nem zavar:

 

A mi indulási napunkon nincs repülős turnusa a NECKERMANNAK, erre figyeltem. A Robinzontuors, pedig csarterrel megy, a többi, pedig nem döntő. Az IBUSZT nem tudom, de döbbenetes árai vannak.

Másik amire számítok, ha jól emlékszem hozzávetőleg mostanában kell meghosszabbítani a klubtagságik zömét. Ez döntő lehet. Enyém is rövidesen lejár, de nem hosszabbítok, csak, ha van jó ár.

Nem hiszem, hogy sokkal többen utaznánk repülővel, főleg ilyen áron.

Üdv: János

Előzmény: stevie-13 (42789)
János 2 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42793

Üdv!

 

Igen van "B" terv. Nem titok vasutas vagyok így a vonat elvisz ingyen. Ha ülőssel megyek 6 Euró oda-vissza az ülőhely biztosítás. A kusett /amikor mi megyünk tök üres lesz a vonat, így valószínűleg a kusettet választom kb 6 ezer Ft oda-vissza. Ezek egy főre értendők.

Én akkor választom a repülőt, ha a hálókocsijegy dupláját nem haladja meg /nem kusettről beszélek/. Most ez felemeltem kb 2,5-3 szorosára ezért 60 ezer Ft. Én könnyen kockáztatok, vagy vonat, vagy repülő, vagy repülő egy menettel előbb vagy később.

 

Mi a 120 ezer FT?  2 fő ALI BURGAS BEACH 392 euró. Ugyanez repülővel a Neckermannál több min 1000 /nem tévedés/ Euró.

 

Gyurmókával és még néhény fórumozóval véleményt cserélünk. Pontosan tudjuk 2012-ben mennyien voltak a repülőn ugyanabban az időpontban, ugyanúgy az aug végi 7=5 akciós turnusról van szó. Nem volt több 70 %-nál a kihasználtság.

Ennél az árnál két fő esetén is minden utazási mód olcsóbb több főről nem is beszélve.

Magam részérő nem zavar, ha valaki ezen az áron vesz repjegyet, de utána síránkozni fog.

Ettől sokkal rosszab ár nem lehet.

Elég sok nagyon jó árú jegyet vettem, de a legolcsóbbat sosem sikerült. Úgy döntöttem várok.

 

Üdv: János

Előzmény: stevie-13 (42786)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42792

Szia !

Nagyon köszönöm az értékes-hasznos véleményedet !

üdv

Gy

Előzmény: stevie-13 (42789)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42790

Szia!

Mi is decemberben foglaltunk, és az NBS all inclusive ellátással aug. 28-tól egy hétre kijött 50 ezer körül/!fő. Akkor csak nem fogok 80 ezret fizetni a repjegyért ! (Ráadául a gyerekeknek ingyenes a szállás-ellátás)

üdv

Gy

Egyébként a szállást a Neckermannál foglaltuk

Előzmény: szabozsolo 1 (42788)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42789

A wizz idén a tavalyi ár közel duplájáért kínálja a repjegyet Bulgáriába-míg a többi úticélra koránt sincs ilyen mértékű áremelés.Lineáris árképzés ide, vagy oda, nem vagyok hajlandó a tavalyi összeg kétszeresét fizetni, inkább más megoldást keresünk (busz, vonat, autó, vagy akár gyalog . Egy 30-40%-os emelés még belefér, de ez az ár a pofátlanság csúcsa.

 

 

 

A low cost légiátársaságoknál nem nagyon lehet megmondani, hogy valójában mennyibe kerül egy repülőjegy. Az egyetlen helyes módszer az lenne, hogy egy már felszállt gép jegybevételét elosztanánk az utasok számával -- de ezekhez az adatokhoz nyilván senki nem fér hozzá, ez a légitársaságok hétpecsétes titka.

 

Jelen pillanatban annyit lehet elmondani, hogy most kétszer annyiba kerülnek a jegyek, mint tavaly ilyenkor.

 

Én arra tippelek, hogy idén egy vagy több utazási iroda lekötött egy csomó repülőjegyet egész nyárra. Ez azt jelenti, hogy a gépeken egész egyszerűen sokkal kevesebb az üres hely, mint tavaly ilyenkor. A légitársaságok által használt árazási módszer pedig bonyolult algoritmus, amit földi halandó nem ismerhet, de az biztos, hogy az árazás alapja a még elérhető helyek mennyisége.

 

Ha a gépek ilyen jegyárak mellett is magas kihasználtásggal repülnek, akkor a légitársaság (a saját szempontjából) jól döntött az árazással. Ha ezen az áron nem töltik fel a gépeket utasokkal, akkor viszont várható, hogy ők is észreveszik a tendenciát, és hamarosan csökkentik az árakat. (Az ő szempontjukból az olcsón eladott ülőhelynél csak egy rosszabb van: az el nem adott ülőhely.)

 

Ha belelátnánk a jelenlegi foglalásokba, akkor meg tudnánk mondani, mire érdemes számítani.

 

Addig szerintem az a helyes eljárás, hogy költésgvetést készítünk minden lehetséges megoldásra, esetleg "beárazva" az egyes utazási módszerek előnyeit hátrányait is (pl. autós utazásnál a repüléshez képest negatívum a hosszú menetidő, a fárasztó vezetés, de pozitívum a nagyobb mozgásszabadság helyben), és ez alapján húzzuk meg a vonalat, hogy milyen árszinten érdemes megvenni a jegyet, nem pedig az alapján, hogy tavaly mennyibe került (volna).

 

 

Előzmény: GYURMÓKA (42787)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42788

Megnéztétek,hogy egy neckermannos repülős út mennyire jönne ki?Igaz én még decemberben foglaltam és egy főre120 körül jött ki.Ebben a.i.,reptéri transzfer,minden benn van.

Előzmény: GYURMÓKA (42787)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42787

Szia !

Bár nem engem ért a kérdés, de mivel érintett vagyok én is, leírom a véleményemet.A wizz idén a tavalyi ár közel

duplájáért kínálja a repjegyet Bulgáriába-míg a többi úticélra koránt sincs ilyen mértékű áremelés.Lineáris árképzés ide, vagy oda, nem vagyok hajlandó a tavalyi összeg kétszeresét fizetni, inkább más megoldást keresünk (busz, vonat, autó, vagy akár gyalog . Egy 30-40%-os emelés még belefér, de ez az ár a pofátlanság csúcsa.

Elképesztő, hogy egy 2, 5 órás útra ( London) kevesebbet kérnek, mint egy 50 perces repülésre. A wizz pedig menjen oda, ahová én gondolom .

üdv

Gy

Előzmény: stevie-13 (42786)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42786

A mi napunkon egy feladott poggyásszal 90 000 Ft két főre. Én ennyit nem adok érte. 2012-ben ugyanez 45 000 volt. Most 60000-ig elmegyek tovább nem.

 

 

Miért épp 60e? Mi a B-terv? Vonat? Busz? Saját autó?

 

 

Előzmény: János 2 (42779)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.04.07 0 0 42785

Szia !

Ugyanez a helyzet nálunk is !

üdv

Gy

Előzmény: János 2 (42779)
monaco2 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 42784

Üdv. Mindenkinek a fórumon!

Egy kis segítséget kérnénk, a Viktória Palace-ba (Napospart) megyünk júniusban és nem ismerjük a parkolási lehetőségeket, ha valaki meg tudná írni, hogy hol és mennyiért lehet parkolni és esetleg magáról a szállodáról és az ellátásról is tudna némi infót adni, megköszönném.

 

anci0419 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 42783

Sziasztok!

 

Tud-e valaki segíteni abban, hogy a Robinson Tours milyen busszal utaztat? mennyire kényelmes? emeletes, vagy magasított? bár tudom, vagyis csak sejtem, hogy 20 egynéhány óra után nagyon kényelmetlen lesz. Esetleg fénykép róla?

 

További szép estét!

 

Üdv!

Szaganaki Creative Commons License 2013.04.06 0 0 42782
Etarat egy skanzen, Bosenci egy félig lakott falu; nekem ez jött be jobban, de ez izlés kérdése.
Előzmény: Törölt nick (42778)
zsuzsó75 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 42781

Szia!

Mi 4 éve voltunk a Rubi hotelben, ami az Imperiál szomszédjában van. Egy az étterme és az udvara valamint használhattuk a medencéjüket és s gyerekprogram is az Imperial aulájában volt. Egy negatívumot tudok csak mondani, ami az étkezésnél jelentkezett. Iszonyatosan sok embert etettek egy étteremben egyszerre, ezért vadászni kellett a szabad asztalokat. Egyébként úgy emlékszem, hogy a tengerparton külön rész volt elkülönítve az imperiálos vendégeknek.

A Robinzonos telepített magyar animátor aranyos volt, igaz a felnőt programok nem magyarul zajlottak. Rengeteg orosz volt a szállodában.-Zsu.

Előzmény: tundenora (42776)
Perl64 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 42780

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Perla

János 2 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 42779

Nem sajnos még nem találtam. A mi napunkon egy feladott poggyásszal 90 000 Ft két főre. Én ennyit nem adok érte. 2012-ben ugyanez 45 000 volt. Most 60000-ig elmegyek tovább nem.

 

Gyurmóka Ti hogy álltok?

János

Előzmény: borkasga (42772)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.05 0 0 42778

Pontosan a Gobrovó-Kazánlak útvonalon fogunk haladni! Bozentsi-t be is jelöltem, bár mi Etarat-i skanzent céloztuk meg. Erről van infód? Melyiket érdemesebb megnézni?

Rusze-nél lépjük át a határt (Brassó felől érkezünk), és az első cél az Ivanovoi sziklatemplomok lesznek, majd Velico Tarnovo környékén fogunk pár napig portyázni, aztán haladunk lefele, délnek.

 

Köszönöm a tippet! :))

Előzmény: Szaganaki (42773)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.05 0 0 42777

Sajna pont nem arrafelé fogunk haladni.. Plovdiv után Asenovgradba megyünk majd a Bachkovski kolostort látogatjuk meg, utána pedig szép cikk-cakban haladunk lefelé.

Azért köszönöm a tippet!

Amint hazajüttünk posztolok egy kis útleírást, ha tudok, teszek fel pár képet is, hogy fájdítsam a szíved..)))

Előzmény: őrel (42771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!