Keresés

Részletes keresés

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41965

Szia !

Ha utószezoban is sok a magyar vendég , feltételezem, hogy a főszezonban még többen vannak. Tavaly az augusztus 26-i héten 80 magyar vendég volt a hotelben ( idvez mondta) . A gyerekeknek kitűnö, mert egész napos magyar nyelvű animáció

van a részükre. Biztos, hogy a kisfiú nagyon jól fogja érezni magát, és Ti is tudtok majd pihenni, a gyereket nyugodtan rábízhatjátok az animátorokra. Fitnesz terem tudomásom szerint nincs, az orvosi ellátással kapcsolatban pedig megjegyezném,

hogy mindenképpen kössetek biztosítást, mert ennek hiányában nagyon drága lehet a nyaralás. Pl. egy foghúzásért külfölditől

elkérhetnek 200-300 eurót is !

Ha van még kérdésed a hotelről, szívesen válaszolok

üdv

Gy

Előzmény: Utazó75 (41962)
pesza91 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41964

Ezer köszönet:)

Előzmény: stevie-13 (41961)
T-boy01 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41963

www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=98949728&postcount=5067

 

Bulgária autópálya térképe:

 

fekete:  kész

 

citromsárga-narancs: tervezett

 

zöld: építése folyamatban, a százalékok a készültség fokát jelzik múltév végén

Előzmény: Béci 72 (41950)
Utazó75 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41962

Szia Gyurmóka!

 

Köszönöm az infót, nagy segítség ez számunkra!

Írtad, hogy rendszeresen aug. utolsó hetében térsz vissza a szállodába. A főszezonban is sok magyar vendég van az NBS-ben? Aug.7-17-ig mennénk 5 éves kisfiunkkal és jó lenne, ha lennének játszótársai. Tavaly Olaszországban nyaraltunk, és a szállodában mi voltunk az egyetlen magyar család. Így is nagyon jól éreztük magunkat, de a kisfiunknak kicsit furcsa volt, hogy nem találkozott magyar gyerekekkel.

Van orvosi ellátás az NBS-ben? És fitneszterem? Erről sehol nem olvastam eddig.

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: GYURMÓKA (41958)
stevie-13 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41961

Aranyhomokról kevesebbett olvasni minden fórumon, mint Napospartról. Ennek van valami oka?

 

 

Aranyhomok drágább, a megközelítése komplikáltabb repülővel és autóval is -- talán ez a két fő ok.

 

Amúgy most fejeztem be az írásomat Aranyhomokról, fel is teszem a blogomra, amint feltakarítottunk a vízvezetékszerelő után :-)

Előzmény: pesza91 (41959)
Utazó75 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41960

Szia Béci!

 

Köszönöm válaszodat, sokat segítettél. Szerintem mi is éjszaka fogunk utazni, ez a legcélszerűbb számunkra is!

Előzmény: Béci 72 (41956)
pesza91 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41959

Kedves János!

Köszönöm a választ! Sokat segítettél.  Közben találtam egy hasznos blogot is s. w-től, az is nagyon jó.

Aranyhomokról kevesebbett olvasni minden fórumon, mint Napospartról. Ennek van valami oka?

üdv. Péter

Előzmény: János 2 (41953)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41958

Szia !

Nem akarok beleszólni a beszélgetésetekbe, de mint sokszorosan visszatérő NBS vendég (idén ötödjére megyek vissza), azt tapasztaltam, illetve a recepciós főnökasszony is mondta ,hogy a hotelben állandóan teltház van. Nagyon népszerű a szálloda, mindenki szereti -én is. Eddig mindíg augusztus utolsó hetében voltam-megyek, de akkor is totál fullos a a hotel. Emiatt szerintem nincs esély a hosszabításra. Próbálj meg + 1 napot megrendelni, most szerintem még lehet !

üdv

Gy

Előzmény: Utazó75 (41954)
Saigon86 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41957

Sziasztok!

 

nem nagyon láttam kiírva, gondoltam akkor felírom, ezen a nyáron a Robinsonnak lesznek 10/11 éjszakásb repülős útjai, igaz nem Budapestről vagy Debrecenből, hanem Kassáról és Pozsonyból...

Béci 72 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41956

                             Szia!

 

 

Ha 10 napot lehetett foglalni,akkor 11 se lehet akadály,bár mi még nem voltunk szállodában.Ha jól emlékszem,aug 6-án mennétek?Odafelé elvileg nem lesznek túl sokan,mert a nyugaton dolgozó vendégmunkások általában már korábban haza utaznak.

Az útvonal,mely összeköti Magyarországot szinte "Ázsiával" elég forgalmas is lehet,erre azonban nincs tuti "gyógyszer",kamionforgalom is van.Visszafelé már lehet rosszabb a helyzet,ebben az időszakban már elkezdenek újra munkába állni a vendégmunkások.Mi vasárnap délután indultunk haza.Nekünk két mozgékony gyerekünk van,ezért mi szinte mindig akkor indulunk,mikor már jól kirohangálták magukat,és rövid időn belül elalszanak.Én szeretek éjjel vezetni,akkor a forgalom is kisebb,nem tűz a szemembe a nap,valamint senki nem visít a fülembe.Mi a gyerekek születése óta így megyünk nyaralni,nálunk működik.

 

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Utazó75 (41954)
Utazó75 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41955

Szia Jucó!

Köszönöm válaszod, és a szállás elérhetőségét is. Tényleg jó kis szállás ez és olcsó!

Előzmény: Jucó72 (41951)
Utazó75 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41954

Szia Béci!

 

Köszönöm megnyugtató válaszodat! Mi is hétköznap indulnánk, az NBS szállodában foglaltunk 10 éjszakát. Hazafelé viszont szombaton kellene indulnunk! Szerinted jobb lenne, ha még egy napot maradnánk, és vasárnap indulnánk haza? Mit gondolsz, lehetséges ott a szállodában + 1 éjszaka foglalása?

 

 

Előzmény: Béci 72 (41950)
János 2 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 41953

T Péter!

 

Az étel minőségében a félpanzió ugyanaz. A kinti étkezés költségét a Naposparton kezeld kissé óvatosan, alapban nem olcsó és sajnos az is "iparszerű".

 

 

Júni 7-16-ig szerintem nagyon bizonytalan a fürdési lehetőség.

 

Üdv: János

Előzmény: pesza91 (41952)
pesza91 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 41952

Sziasztok!

Június 7-16 körül tervezünk a feleségemmel Bulgáriában eltölteni egy hetet a tengerparton. A Robinson tours katalógusát már kívülről fújom:), itt is elolvastam egy pár száz hozzászólást, ami nagyon hasznos volt, valamint néhány beszámolót más oldalakon (némelyik eléggé negatív volt), de maradt még egy-két dilemmám, amiben a segítségeteket szeretném kérni.

Először is az all-inclusive/ félpanzió kérdésen rágódom, mert az előbbi kényelmesebb és olcsóbb lehet (??), ugyanakkor ott van a minőségi kérdés. Miután nem vagyunk nagy ital fogyasztok és hatalmas étkűek, és ahogy olvastan Aranyhomok és Napospart tekintetében is hatalmas a választék éttermekben, már egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbb az all inclusive ellátás, ráadásul lehet, hogy a hotelen kívül jobban megéri ebédelni (?).
Ezenkívül a hozzászólásokból kiderül, hogy a Delfinárium, valamint egy-két program kifejezetten csábító lehetőség, ebben az esetben is lehet szerencsésebb a félpanzió.

Sok szimpatikus szálloda van a katalógusban, ezek közül a Hotel Gladiola Star (Aranyhomok) és a neszebári Hotel Sol Marina Palace jött be a képbe. Ezen szállodákról kevés véleményt olvastam. Érdekelne milyen a minőség, szoba tisztaság és minden egyéb hasznos infó (ha egyéb szállodáról van vélemény azt is megköszönöm pl. Blue Sky, Hotel Primasol Strandja stb.
A Robinson toursról is érdekelne vélemény (mi busszal tervezzük), valamint a júniusi  7-16 körüli időponttal való tapasztalat, milyen hőfokú lehet minimum- maximum olyankor a tenger (20 fokra saccolom a legkedbezőbb scenáriót) stb.

Gondolom az kiderült, hogy a személyes tapasztalatom zéró (életemben eddig csak kétszer voltam tengerparton, Bulgáriában meg még soha nem jártam, főleg a hazai tájakat részesítettem előnyben)

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv. Péter


 

Jucó72 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 41951

Mi megszálltunk tavaly odafele 2 helyen, de nem is annyira a távolság miatt, hanem mert kíváncsiak voltunk. :) Belgrádban és Szófiában is töltöttünk egy éjszakát, és nekünk Szófia nagyon tetszett. Itt szálltunk meg potom pénzért:

http://www.booking.com/hotel/bg/ddc-d-dy-ddc-dd.hu.html?sid=130ec2eca8107e8e25577073f729ef8b;dcid=1;checkin=2013-01-25;checkout=2013-01-26;srfid=6f89648dcb9f6fb81e1e99abfd07037c1b6811b1X7

Előzmény: Utazó75 (41949)
Béci 72 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 41950

Szia!

 

 

Valaki már írta a fórumozók közül,hogy nyárra teljesen elkészül az autópálya Szófia és Burgasz között.Az autópálya díja nem túl vészes,pontosan sajnos már nem emlékszem,Szerbiában talán 20 euro egy irányban,Bulgáriában 10 leva/hét.(Légyszi pontosítsa,aki jobban emlékszik)

Mi simán lejutottunk alvás nélkül,14 óra volt a teljes út,pihenőkkel,tankolással együtt Fehérvárról.Viszont ez szerencse kérdése is,lehet bárhol baleset,torlódás,zsúfolt határátkelőhelyek,melyek jelentősen megnövelhetik a menetidőt.Mi július végén,augusztus elején utaztunk,viszont nem szombaton,így jól haladtunk.

 

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Utazó75 (41949)
Utazó75 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 41949

Sziasztok!

Szerintetek van esély rá, hogy idén nyárra bővülni fog a megépített autópályaszakasz Napospart felé?

Augusztus 6-án utaznánk autóval Nessebarba egy 5 éves gyerekkel. Lehet bírni az utat egyhuzamban, vagy inkább tervezzünk odafelé +1 éjszakát valahol? Mennyi autópályadíjra kell számítani?

ranto2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 41948

Sziasztok,

 

Albenához kiegészítés. 

 

Mi az idén fontolgatunk egy albenai pihenést. Megtaláltam az üdülőtelep saját honlapját, ahol olcsóbban foglalható a szállás, mint a booking.com-on. Január végéig 10%-os kedvezménnyel, utána 5%-kal olcsóbban.

 

Leellenőrizem, és tényleg így van, legalábbis annál a szállodánál, amit mi kinéztünk.

 

Itt a link: http://www.albena.bg/en/

 

 

Előzmény: Törölt nick (41939)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41947

Kedves Sárgavirág!

 

Érdeklődnék, végül a Hotel Iris-be mentetek-e? Ha igen, megosztanád a tapasztalatokat? Első ránézésre jónak tűnik.:)

 

Válaszodat köszönöm!

Előzmény: sárgavirág (35686)
Béci 72 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41946

Szia!

 

 

Igen,a bolgár szakasz olcsó,viszont Pestig már nem annyira.Én Burgasz-Szófia között utaztam busszal is,ami szintén fillérekbe került,egy teljesen új,klímás,idegenvezetős busz volt,a legújabb filmet vetítették,és tényleg szép tájakon haladt.Engem a vasútvonal,a csaknem fél évszázados vagonok,az elhagyott,"lepusztult"állomások,derékig érő gaz mindenütt, kevésbé fogott meg.Nem bánom,hogy egyszer-kétszer kipróbáltam,legalább láttam,hogy mások sokkal rosszabb körülmények között élnek,mint mi.

 

Üdv.:Béci 

Előzmény: Törölt nick (41945)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41945

Mi kipróbáltuk a vonatot, és kellemes családós volt - igaz csak Burgasz - Szófia között.

 

Egyrészről nagyon olcsó. 23 leva volt a 6 órás út. Ha hárman mentek, akkor kapásból vagytok jogosultak 1. osztályra a másodosztályú jegy áráért. Aztán tényleg nagyon hangulatos, és meglepően jól rendben tartott a burgaszi pályaudvar. Az út gyönyörű.

 

Hogy negatívumot is mondjak, a magyar vonatok átlagán vannak a bolgár szerelvények, azaz büdösek és lepukkantak, ráadásul sokat döcögnek. Arról nem is beszélve, hogy az az egynapos Bp - Burgasz vonatozás inkább elmegy emberkínzásnak, mint olyan tevékenységnek, amire épeszű ember pénzt adna.

Előzmény: Béci 72 (41943)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41944

"Szívesen olvasnék valakitől egy vonatos beszámolót,aki a Budapest -Burgasz vonalon utazott,és pozitív élményként élte meg,őszíntén.Köszi."

Szia !

Szerintem ilyen vélemény nincs. Egyszer én is ki akartam próbálni, de amikor megláttam a menetrendben a közel 24 órás (+ 2-3 órás késés) vonatozást, lemondtam róla.Nagyon szeretek én is vonattal utazni, de elég nagy erőpróba lehet ma is. Tudomásom szerint még most is azok a szerelvények járnak, amelyek utolsó vonatos utamon , 1980-ban. Ráadásul a menetrend alapján a gyorsvonat átlagsebessége Bulgária területén 40km/h. Ez egy 30-35 fokos melegben nem igazán élvezetes.

üdv

Gy

 

 

Előzmény: Béci 72 (41943)
Béci 72 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41943

Szia!

 

Bár nem engem kérdeztél,de 2006-ban,amikor ezen a vonalon jártam,25.000 ft-ot fizettem az oda-vissza jegyért,vagyis szerintem nem rossz ár.

Bár megjegyzem,hogy ismerőseink még tavaly is kifogták a Wizz-air-nél a repülőjegyeket hasonló áron.Nagyon szerethetitek a végtelennek tűnő vonatozást,ha erre vállalkoztok.

Ráadásul olyan országokon keresztül,melyekben a vonatközlekedés teljes mértékben "gyerekcipőben"jár.Ha pl.Svájcba utaznátok vonattal,mondjuk az élmény,a táj szépsége,a szerelvények hangtalansága,a kényelem...stb.miatt,azt megérteném.

Szívesen olvasnék valakitől egy vonatos beszámolót,aki a Budapest -Burgasz vonalon utazott,és pozitív élményként élte meg,őszíntén.Köszi.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: kucsi.j (41942)
kucsi.j Creative Commons License 2013.01.09 0 0 41942

Köszönöm szépen a válaszokat! látom jól tájékozott vagy, tudnál segíteni abban,hogy reális a 48 ezer ft-os ár 2 főre oda-vissza? 2 helyről kaptam tájékoztatást 2 különböző árral. Az egyik ez volt, persze ez elég jónak tünt a másikhoz képest. Ez 2.osztályon hálókocsi nélküli ár.

Előzmény: János 2 (41938)
Saigon86 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 41941

Ha jól emlékszem 5 euró volt a felár egy irányba Belgrádig. Gondolom Ti nyáron mennétek a tengerpartra, ottlehet vaskosabb a különbség...

Előzmény: Saigon86 (41940)
Saigon86 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 41940

Hali!

 

Én most jártam meg a Szófia-Belgrád-Budapest vonalat vonattal. Szófiából halókocsiban utaztam, nem volt rövid, de elég kényelmesen tudtam utazni. Belgrádból Budapestre nem volt lehetőség hálókocsival utazni, szóval elég hosszú és fárasztó volt a második etap. Én a friss élmények alapján mindenképp javaslom a hálókocsit! 

Előzmény: kucsi.j (41937)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 41939

Szia!

 

Én életemben először Albenában voltam AI ellátással, nekem nagyon bejött kisgyerekekkel. A szállást interneten foglaltam a booking.com-on. Azt ajánlom nézz szét és biztosan fogsz találni. Most rákerestem neked az altalad megadott opciókkal és simán kijösz a megadott összegből.

 

http://www.booking.com/searchresults.html?sid=2f5337799f718d0d541fe1d0a7daf95a;dcid=1;ac_pageview_id=12dc5da764f500a9;checkin_monthday=22;checkin_year_month=2013-6;checkout_monthday=29;checkout_year_month=2013-6;class_interval=1;csflt={};dest_id=900039414;dest_type=city;offset=0;order=price_for_group;radius=0;review_score_group=empty;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;ss=Albena%2C%20Bulgaria;ssb=empty&lang=hu

 

Igaz, egyénileg kell utaznod, vagy repülővel Várnából elérhető.

Előzmény: ujvarosinekata (41916)
János 2 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 41938

Nem kell első osztály, mert ülősbe csak másod osztály van. Hálókocsijegy esetében, ha valaki egyedül akar utazni a fülkébe, akkor kell első osztályú menetjegy /gondolom nem erről van szó/. Kusettbe lehet, hogy van osztott első-másod osztály ezt azonban most nem tudom.

Mindenki maga kell hogy eldöntse kell-e hálókocsi. A MÁV honlapján fent van minden egy kicsit olvasgasd, nem árt senkinek.

Üdv: János

Előzmény: kucsi.j (41937)
kucsi.j Creative Commons License 2013.01.07 0 0 41937

Sziasztok,

 

Tudna segíteni valaki aki utazott már vonattal Bulgáriába,hogy mi különbség van az 1.és 2.osztály között? mert árban elég nagy. :) Ha nem annyira gáz a 2.osztály, inkább azt vállanánk be.És érdemes hálókocsisat foglalni? 4 éve busszal utaztunk, végülis az is kibírható volt, ezért reménykedem a vonat egy fokkal jobb lesz. :) Köszi a válaszokat

ujvarosinekata Creative Commons License 2013.01.07 0 0 41936

Szia!

Köszi szépen,az elérhetőségeket is!!!

Előzmény: TomCruiser (41935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!