Keresés

Részletes keresés

Béci 72 Creative Commons License 2012.12.03 0 0 41838

Szia!

 

Nagyon igaz az a mondás,hogy "ízlések és pofonok különbözőek".Amit egyesek élményként élnek meg,az másoknak maga a "horror".Arról sem lehet vitatkozni,hogy mi a "szép",mert ez szubjektív dolog.Amikor én vonattal utaztam Burgasba,szinte "halálfélelmem"volt,biztos,hogy nem mennék újra,főleg nem kicsi gyerekekkel.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: áim (41837)
áim Creative Commons License 2012.12.03 0 0 41837

A vonatozás tényleg gyönyörű, és kisgyerekkkel is simán megoldható (két éve így mentünk, akkor írtam is róla), de a 22 órát azért ne hidd el! Van az 30 is, de nem egy esetben még attól is több jött össze a késések miatt.

 

Előzmény: TomCruiser (41835)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.12.03 0 0 41836

Ennyiért főszezonban biztos, hogy nem lesz. 22 óra még nem is olyan borzasztó! Mior lehet megvenni a jegyeket?

Előzmény: TomCruiser (41835)
TomCruiser Creative Commons License 2012.12.03 0 0 41835
Igen,ez oda-vissza útra vonatkozik! Igaz hogy 22 óra a menetidő!
De ha addigra lesz akciós whizz akkor azzal megyünk!
Előzmény: Pötyi71 (41834)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 41834

Ez a vonatjegyár  retúr? Biztosan nagyon jó lehet vonatozni. A táj gyönyörű!

Előzmény: TomCruiser (41832)
utazo idegen Creative Commons License 2012.12.01 0 0 41833

Szia! Addig nem is volt gond amíg 15 órai uttal oda nem értünk. Nem itthon tudtuk meg ,hogy nincs szállás hanem ott kint. Na akkor döntöttem el ,hogy utazási irodán keresztül soha. Igen a szerződésben leirtak alapján kártérítést is rendeztük. Szerintem az ember úgy van ,hogy ha valamit elbaltáznak utána nagyon meggondolja magát,hogy belevágjon  még1x ilyen dologba.Én is a legjobb időt nézem mikor érdemes elindulni és csak akkor ülök be a kocsiba és megyek.

Előzmény: áim (41829)
TomCruiser Creative Commons License 2012.11.30 0 0 41832
Sziasztok!
Az idén 3x megyünk a napos partra. Eddig aNBS-ben voltunk.
Most a Standja-ba foglaltunk! Voltunk már wizz-el,aztán zavaly
olyan sokan lettünk haverokkal hogy egy buszt béreltünk ki 2sofőrrel
egy hétre! Most kevesebben megyünk csak 7 család És most a vonat
kellett döntöttünk! Szerdán És pénteken indul burgasba! Az ára 20000
Ft plusz 3000 a hálókocsi! Ezt is kipróbáljuk, nem lehet annyira rossz
Szerintem mint a busz! Foglalni úgy szoktunk hogy mivel mindig több
családdal megyünk,hogy ahol nincs gyerek oda beírjuk a másik család
második gyerekét És így két gyerekkel is el tudunk menni csupán 2 felnőtt
árán! Most 400 euros áron foglaltunk szobákat ai! Így két gyerekkel is 112E a hét nap!
Plussz 92E a vonat oda-vissza!
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41831

Szia !

 

Ezek a szállodák valóban nem szerepelnek a hotelfoglalós oldalakon, mivel az utazási irodák a teljes kapacitást elviszik az egész szezonra . Én azt mondanám, hogy foglaljál 

az utazási irodában (Neckermann, Robinson Tours), de kizárólag csak a szállodát. A Neckermannál pl. a Trakia , vagy az NBS  is bármilyen naptól foglalható (nincsenek heti turnusok), azt tudjuk, hogy a wizz kedd-csütürtök-szombaton repül, így kiválaszthatod az 

utazás napját. A transzfert helyi busszal könnyen, olcsón és egyszerűen meg lehet oldani. Erre a két szállodára most nagyon jó árakat mondanak. Ha viszont csomagban foglalod  ( szállás, transzfer, repülő)  ugyanazt a hotelt, sokkal többet kell fizetned. Azt gondolom, hogy előbb a szállást foglald le, a repülőjegy még most elég drága, szerintem 1-2 hónapot tudsz várni, és közben lehet, hogy lesz a wizznél is pl. kedvezményes hétvége, vagy más akció. A repjegyek azért nem fogynak olyan gyorsan, mint a hotelek.  

 

üdv

Gy 

Előzmény: miramar09 (41830)
miramar09 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41830

Szia!

 

Köszi! Eddig utazási irodásak voltunk, de én is megfogadtam, hogy soha többé rendes csomagot nem foglalunk. Így igazából nem tudok viszonyítani. Most néztem volna, de pl. a Trakia, NBS sem szerepel hotelfoglalós oldalakon. Olyat láttam a Bookingon, hogy mondjuk a Trakia Garden Fp-vel 9éj júl2-től 144e, a Neckinél a sima Trakia Ai-val ugyanebben az időben szintén annyi, csak ugye ez AI-val, tehát ez alapján jó ár. És ugye előbb repülőt érdemes foglalni, mert az szerintem nagyobb kockázat, hogy a szállást lefoglalom, de utána nem biztos, hogy repülőjegy is lesz pontosan arra az időre.

Előzmény: GYURMÓKA (41820)
áim Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41829

Nem célom, hogy győzködjelek :)

Kérdeztél valamit, leírtam az én véleményemet. Ez nem kőbe vésett igazság, csak egy vélemény.

 

Ha az utazási iroda visszamondta az általad előre lefoglalt és kifizetett szállást, akkor kötelessége volt ugyanolyan, vagy magasabb szinvonalú másik szállást felajánlani. Ha ez nem történt meg, akkor lehet reklamálni, fogyasztóvédelemhez fordulni, kártérítést követelni. Az utazási szerződésben ez egész biztosan benne szerepel.

 

Az időponthoz meg annyit, hogy nekünk év közben úgy van szabadságunk, hogy el tudunk utazni pár napokra, de a nyári szabadság olyan mértékben kötött, hogy már most pontosan tudom, melyik az a két hét, ami az egész család számára jó. Innentől erre az időszakra már lehet tervezni. De értem, hogy másnak szabadabb az időbeosztása, számára kedvezőbb a "beülsz a kocsiba és elindulsz" metódus. Nekem ez egyelőre nem pálya.

Előzmény: utazo idegen (41828)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41828

Szia ! Ha egyénileg reszkirozód meg az utat akkor mikor kinézel 1 idő pontott amelyik szimpatikus beülsz a kocsiba és elindulsz . Nem kell lesnem a repülő indulási idejét hogy mikor hogyan. Az utazási irodán keresztül nekem szivem szerint az a baj amit már irtam hogy 15 óra utazás után vissza mondta a szállást. Nem az uttal volt bajom mert az nagyon kellemes volt. Mig Bulgáeiában csak a északákat számolják az utazási iroda fő/ hét meg kűlönböző anyagiakkal húzza le a nyaralókat.

Előzmény: áim (41826)
ltcrr Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41827

Szia!

 

Utaztam már többször is irodával is, egyénileg is. Mindkettőnek van előnye is, hátránya is.

Függ a dolog az egyéni beállítottságtól és az aktuális helyzettől is. Én pl. egyedül megyek két gyerekkel. Ha velem valami történne, nem baj ha ott az iroda képviselője.

Kérdésedre, hogy repülőjegy drágulás estén mi van? a válasz az, hogy voltunk már árfolyamgaranciával biztosított úton is irodával.

Előzmény: utazo idegen (41821)
áim Creative Commons License 2012.11.29 0 0 41826

Tegnap írtam egy hosszút, az elszállt, úgyhogy most zanzásítva:

Két évvel ezelőtt voltunk először utazási irodával nyaralni, azelőtt mindig magunk szerveztünk, és most is saját szervezés maradt az útjaink 70-80 %-a, de azért én tudok érveket az irodás megoldás mellett is. (bár az utazást mi most is megoldjuk magunk)

 

- ha valaki kicsi gyerekkel/gyerekekkel utazik, az olyan kedvezményeket kaphat az irodáktól, amit egyéni utasként nem tudna leszervezni (két éve, június vége-július elején, 2 felnőtt és 3 gyerek, AI ellátás, családi szoba, szumma 83.000 Ft)

 

- nyelveket nem beszélő honfitársainknak megnyugtató, hogy mindent itthon, magyarul intézhetnek el, és külföldön is van valaki, aki segít eligazodni.

 

- mi itt a topicban úgy vagyunk összerakva, hogy szeretjük a tervezgetést, a keresgélést, de azt azért látni lehet, hogy az emberek jó részének ez teher. Számukra egyszerűbb, hogy beballagnak az irodába, és megvásárolják az egészet csomagban, vagy ülnek a gépük előtt, és megveszik egy webes felületen.

 

Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak:

"Mivel jobb utazási irodán keresztül mint egyénileg?"

Egyszerűbb. És ami az előnye, az a hátránya is.

 

"Mi van akkor ha estleg megváltoztattja a légitársaság az árat?"

Ez pont nem érinti azokat, akik mindent az irodákkal intéztetnek. Egyéni utasként ez sokkal reálisabb probléma. De ha kinézted mikor akarsz menni, és látsz jó (neked jó) árban jegyeket, akkor le kell foglalni, és többé nem nézegetni, mert abból csak a bosszúság lesz.

 

Ha a szálloda nem olyan megfelelő amít elvárnék?

Hogy mit vársz el, az egy erősen szubjektív dolog. Általában olyan a szállás, mint ami az utazási szerződésben (nem a fotón!) szerepel. Az utazási irodák sem hülyék, hogy napi szinten rázogassák a pofonfát.

Ha meg nem olyan, reklamálsz. Vagy ott hagyod, és keresel másikat.

Előzmény: utazo idegen (41821)
stevie-13 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41825

Előtte is egyénileg utaztunk most már ezentuúl is egyénileg utazunk.

 

 

Nade te tudsz bolgárul és ismered a helyi viszonyokat. Így könnyű :-)

 

Legtöbb honfitársunk semmilyen nyelvet nem beszél, nincs rutinja külföldön, és sajnos jó az esély, hogy emiatt hülyére szopatják...

 

 

Előzmény: utazo idegen (41823)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41824

Jól mondtad: a magunk urai vagyunk. Gyerekkel sokkal kényelmesebb volt magunkban, aztán megszoktuk.

Előzmény: utazo idegen (41823)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41823

Szia! Én is egyénileg jáunk a párommal Bulgáriába. 1x voltam utazási irodán keresztül mikor 15 órai út ztán közölték hogy visszamondták a szállást. Azt hittem,hogy felrobbanok és azóta megfogadtam ,hogy újra egyénileg fogunk utazni. Előtte is egyénileg utaztunk most már ezentuúl is egyénileg utazunk. Lehett ,hogy hosszabb az út de még mindig megéri . Ott állok meg ahol akarok ott fürdök ahol akarok meg odamegyek ahova nekünk tetszik.Magyarul  magunk urunk vagyunk. 

Előzmény: Pötyi71 (41822)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41822

Akkor így jártál!(:) Jómagam már csak annak hiszek, amit látok! Ezért (is) szeretek egyénileg utazni.

Előzmény: utazo idegen (41821)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41821

Sziasztok! pár kérdésem lenne! Mivel jobb utazási irodán keresztül mint egyénileg? Mi van akkor ha estleg megváltoztattja a légitársaság az árat? Ha a szálloda nem olyan megfelelő amít elvárnék ?

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41820

Szia  !

 

Mind a kettő jó  ár , szerintem. Már a július eleje is főszezon és 10 éjszakára 2 főre ezek 

elfogadható összegek . A kisgyereket nem kell számolni, mert ő gyakorlatilag ingyen nyaral.

 

üdv 

Gy

Előzmény: miramar09 (41819)
miramar09 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41819

Bocsi, július eleje a 192e, aug közepére most 208e.

miramar09 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 41818

Igen, egyéni. Tényleg lemaradt az időpont, ez még csak nagyjából, de augusztus közepére számoltam, a gyerek pedig még 2 lesz akkor. Köszi

Előzmény: GYURMÓKA (41816)
TomCruiser Creative Commons License 2012.11.27 0 0 41817
Sziasztok nyaralók!
Ha gyerekekkel mentek feltétlen vigyetek sok 10 Ft-ost!!!
Az 1 levás kampós autómaták csont nélkül veszik be)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.27 0 0 41816

"szóval a 192e 2 felnőtt + 1 gyerek 10 éj-re AI reális-e."

 

Szia ! 

 

Ez az ár az egyéni utazásos lenne  a Trakiába , ugye ? Légy szíves írd, meg az utazás időpontját, és hogy hány éves a gyerek.

 

üdv

Gy 

Előzmény: miramar09 (41815)
miramar09 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 41815

Szia!

 

Mi nyáron a Trakiában voltunk. Azt konkrétan nem tudom megmondani, hogy tényleg van-e ilyen szoba, de megnéztem a képeinket és ha keresel te is a hotelról, akkor én úgy láttam, hogy a bejárat fölött vannak olyan kis szobák, ahol csak egy rács van a teraszajtó előtt vagyis úgy gondolnám, hogy azok a balkon nélküli szobák.

 

Ital, ami az AI-ban benne van: Cola, sör, Fanta, víz. A koktélok, Nestea meg hasonlók a fizetősek. Kaja nekünk nagyon rendben volt. Van választék salátákból, húsokból, köretekből. Nekünk ez volt az első AI nyaralásunk, biztos van jobb, de a mi igényeinknek megfelelt, minden nap dugig ettük magunkat. Jövőre is nézegetem ezt a hotelt.

 

És akkor én is kérdeznék azoktól, akik foglaltak már vagy egyénileg szoktak utazni. Kalkuláltam a Neckinél még tegnap, mondjuk nem tudom valós ár volt-e, mert ma már 4M-ós nagyságrendeket ír ki, de a tegnapi még lehet valós volt, szóval a 192e 2 felnőtt + 1 gyerek 10 éj-re AI reális-e. Eddig mi csak csomagban mentünk, a saját határainkba még olcsó repjeggyel ez belefér, de nem tudom, ez jó ár-e? Köszi

Előzmény: Ivett91 (41814)
Ivett91 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 41814

Sziasztok!

 

Járt már valaki a Hotel Trakia-ban? Lenne róla pár kérdésem... A neckermann által kínált S-es szobákhoz nem tartozik balkon? Az ételek/italok milyenek?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ivett

Idlet Creative Commons License 2012.11.26 0 0 41813

Ezket az infókat még nem olvastam de jól hangzik, főleg a sörözés része. :)

 

Előzmény: GYURMÓKA (41812)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.26 0 0 41812

Mondjuk ha úgy adódik a hajnali indulás érdekes lesz két gyerekkel..:)

 

Szia !

 

Ennek is meg van az előnye. Gyakorlatilag  délelőtt 10 órára a szállodában lesztek , szinte az egész első nap a Tiétek.  Az NBS-ben az all inclusive szalagot azonnal  felrakják, amint megérkeztél , (10:10-kor már ittam a sört:))),  a szobára  lehet, hogy várni kell, lehet, hogy nem, de még  ebéd előtt mindenképpen megkapjátok.  Az utolsó napon pedig elég 

12 után elhagyni a hotelt, még meg is ebédelhettek. 

 

Az NBS-ben egyáltalán nem tartják a check-in 14:00-, check out 12:00- időpontokat. Ahogy megérkezel, máris kiszolgálnak, és az utolsó napon addig maradsz, amíg a repülőd,

buszod, autód indul. Tavaly augusztusban a Malév járatára vettem jegyet. Hazafelé este 

22 után indult a gép Burgszból, a teljes utolsó napot az NBS-ben töltöttem, 20 órára

jött a transzfer, és előtte még minden gond nélkül meg is vacsorázhattam.

 

üdv

 

Gy

Előzmény: Idlet (41807)
Idlet Creative Commons License 2012.11.26 0 0 41811

Az emilen kapott árajánlathoz azt írták, hogy az árak dec.31-ig történő foglalás esetén érvényesek.

Előzmény: ynosdr (41810)
ynosdr Creative Commons License 2012.11.26 0 0 41810

A Neckermann árai november 30 után nőni fognak? Lesz 2013-ban is repülőtéri illetékmentesség?

Idlet Creative Commons License 2012.11.26 0 0 41809

Igen, ahogy visszaolvastam elég sokan járnak oda az itt irogatók közül. Nekünk ez lesz az első Bulgária is ráadásul.

Előzmény: áim (41808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!