Keresés

Részletes keresés

Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41695

Szia!

 

Megerősíteném Gyurmóka NBS-ről írt véleményét.

Mi idén odamentünk egy 4 éves tündérkével és nagyon jól éreztük magunkat ott, bőven megvan a 3*-os kínálat és itthon kb. a Ramada, Saliris Resort kínálatát is meghaladja (igaz nem a magyar ízlésnek kevésbé fűszeresen főznek). A szállodánál lévő tengerpart teljesen homokos.

Tavaly a Hotel Zefírben voltunk az ellátás elfogadható volt, a szálloda elhelyezkedése viszont nagyon jó volt 1 km délre Neszebár, 1 km-re északra a Napospart központja volt. A szállodánál lévő tengerpart köves-homokos.

 

Időjárás:

1. Tavaly mi jún.25-júl.2 között voltunk kint és sajnos kifogtuk a borongós időt( max 21 fok, de a tenger csak 16 fokos volt), mindössze egy napon tudtunk a tengerbe menni pancsolni. Így viszont sokat tudtunk sétálgatni és felfedezni Neszebárt...

2. Idén jún 28- júl.5 között mentünk ki és minden nap kiváló strandidőt fogtunk ki.

 

Az az, az időjárást nem lehet előre tudni.

 

Foglalás:

Javaslom, ha van lehetőségetek, akkor várjátok meg, amíg meghírdetik az elő- és főszezoni időszakot. Amikor ezt már tudjátok, akkor úgy foglaljatok, hogy az előszezon utolsó napján érkezzetek meg a szállodába és használjátok ki az előfoglalási kedvezményeket (5=7 éjszaka vagy 10=14 éjszaka, 15-20% előfoglalási kedvezményt)

 

Utazás:

 

A repülő jegyek azonnali lefoglalás ilyenkor még eléggé gazdaságtalan, általában február-március időszakban kezdik el először lejjebb vinni az árakat.

Mi eddig mindkét alkalommal autóval mentünk ki - igaz a drága jegyárak miatt Oroszországba is kiautózunk inkább, de remélem a wizz air oda kedvezményesebb árakon repül jövőre.

 

Remélem tudtam segíteni egy kicsikét. A nevem alatt több hozzászólás is írtam mindkét hotelről és utazásról is.

 

Üdv, Vahurka

 

 

Előzmény: matusera (41691)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41694

tSzia! Mi az idén Junius 29 én voltunk kint a tengeren. A levegő hömérséklet kb. 30-35 fok között ingadozot. A víz kb 26 27 fok volt de volt amikor 28-29 fokra is felugrott. Nagyon jó idő volt.

Előzmény: matusera (41693)
matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41693

Napospart időjárása és a tenger hőmérséklete érdekelne 06.20-06.28 közötti időpontban? Kellemes, meleg a tenger vagy még inkább hideg? Köszi

matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41692

Kedves gyakorlott utazók!

Repülőjegyet utazási irodánál érdemes megvenni vagy egyénileg? Egyáltalán mikor? A neckermann lassan megnyitja a jövő évi ajánlatait. Érdemes már repjegyet is rendelni, vagy elég ha közelebb érünk időben, kedvezőbb ajánlat lehet. Egyébként összegben sem tudom elképzelni 2 felnőtt és 7 éves gyermek részére mi a kedvező ajánlat...köszönöm előre is mindenkinek aki segít

matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41691

Kedves Gyurmóka!

Nagyon rendes vagy köszi az első tippet. Mivel tényleg nem vagyunk egy nagy utazók (külföldön) ezért még utazási tippet is szívesen kérnék tőled. Ha bővebben és anyagi vonzatában is kérhetnék tanácsot akár privátba is azt nagyon megköszönném. Érdekel a repülőút is és az egyénileg autóval megoldott utazás is. Köszönöm szépen.

Előzmény: GYURMÓKA (41690)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41690

Szia !

 

Én a Nessebar Beach Süd  (NBS) szállodát ajánlom, már a gyerek miatt is. Egész napos magyar nyelvű animáció van a gyerekeknek. Sokan térünk vissza sokadjára ebbe a hotelbe.  Ez az egyik legjobb- (ha nem  a legjobb)  ár-érték arányú szálloda a Naposparton. Csak 3 *-os, de messze felülmúlja a kategóriát. Írd be a keresőbe a nevet, és mindent megtudhatsz róla , sokan írtunk az NBS-ről. Ha valami konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok 

 

üdv

Gy

Előzmény: matusera (41689)
matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41689

Kedves Jeff!

A tanácsokat megfogadom és miután átböngésztem a fórumot konkrét kérdésekkel jelentkezem, hátha tudok majd válaszokat kapni../megváltoztattam a nickem/

Előzmény: Jeff. (41687)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41688

Szia ! Miinkább Burgasztól lefele  Kiten ,Primorszko stb tudnék szállást javasolni.

Előzmény: Matus Erika (41686)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41687

Szia Erika!

 

Bár nem vagyok "érintett" a lent említett témában, de először is javasolnám, hogy néhány (10-20-30) oldal visszamenőleges áttekintését . Ez nem több, mint fél vagy három negyed óra. Ez alatt rengeteg fontos információval fogsz rendelkezni az idei nyaralásokról, hotelekről. Ebben mindenki igyekezett kimerítően leírni tapasztalatait különböző témákat érintve, így a szállásokról, tranzitutakról, pénzügyekről, kajákról, árakról és egyéb fontos dolgokról, amikkel egy bulgáriai utazás során találkozhatunk. Ahogy írod: "...minden info aranyat ér..."! Ezzel megtiszteled a többi topiktársainkat is, akik időt és energiát nem kímélve beszámoltak tapasztalataikról. 

Mivel az év üdülési szezonja már lecsengett, így a legfrissebb benyomásokkal, élményekkel fogsz találkozni visszaolvasásod során.

Szerintem csekély az esélye már, hogy egy "kóbor nickes” új infóval lep meg bennünket. : ) Bár, úgy legyen, mert minden hsz-ra szükség van. Aki itt van, az meg csak önmagát tudja ismételni és esetleg újra leírni. Amennyiben már összegződött az olvasás során a kiválasztott téma pro és kontra formában, úgy már egyszerűbb és könnyebb a leszűkített konkrét kérdésekre válaszokat adni.

Továbbá azért is érdemes visszaolvasni, mert a leírt szállásokból jó néhányról pozitív és negatív beszámolókat is találhatunk. Ki hogyan élte meg a "bentlakást", ki milyen igénnyel viszonyult a kiválasztott hotelhez, stb. vagyis a turnus hete kire, hogyan hatott.

 

Biztos vagyok benne, hogy többen is segíteni fognak ajánlataikkal helyesen dönteni. Kitűnő választás Bulgária és remélem jól fogjátok érezni magatokat! : )

Előzmény: Matus Erika (41686)
Matus Erika Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41686

Sziasztok!
A családommal(2 feln. 7 éves kislány) úgy döntöttünk hogy jövőre Bulgáriát választjuk nyaralóhelyül :) Napospart..Aranypart..stb
A szállás még nincs kiválasztva, még nézelődünk, érdeklődünk...Mindenképp félpanzió, de all inclusive ellátás is érdekel
Ha valaki tud ajánlani egy jó szállodát( mely gyermekbarát jó ételeket kínál) vagy tapasztalatból mondani valamit a helyről, az nagyon jó lenne :)

Bulgáriában mit takar az all inklusive ellátás. Anyukák írjatok, még sosem voltam a gyermekkel tengernél, egyénileg utaznánk.. minden info aranyat ér.. Beszámoló is érdekel privátba is. Köszi

utazo idegen Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41685

Szia! Pont ez az a lényeg hogy ő saját magának építi nem akar szállodát csinálni belőle ezt nagyon határozottan kijelentette sőt még a Bulgár tv ben is nyilatkozta (Skat Tv). Állitolag 14 éve kezdte építeni (ki tudja). Tavaly a tulaj nem volt sehol csak a kertész aki rendben tartotta a kertet Ő meg azt mondta,hogy lehett hogy lecsukták ez volt a kertész válasza.

Előzmény: Béci 72 (41682)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41684

A helyszínen kölcsönzök velocipédet (bolgárul: велосипед). Néhány hotelben hivatalosan is kölcsönöznek, de a szálláshelyek házigazdái is szívesen kerítenek biciklit akár több napra is.

Előzmény: Béci 72 (41683)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41683

Szia!

 

Ebben teljesen igazad van!Fiatalabb koromban fél Nyugat-Európát bejártam bringával,főleg a hatalmas hegyek vonzottak.Ez a szenvedélyem azóta is él,csak az időm lett kevesebb.Bulgáriába viszel magaddal bringát,vagy ott szoktál bérelni?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jeff. (41677)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41682

Szia!

 

Lehet,hogy hotelként akarja működtetni,ha elkészül?

A falain futó növény mintha borostyán lenne,többek között ebből is gondoltam,hogy talán már korábban épült.Az enyhén giccses stílus a modern bolgár építkezéseknél több helyen is megfigyelhető.Szeretik a különféle tornyokat.Néhány naposparti hotelnél,apartmanháznál,meg biztos még számos más helyen is követik ezt a stílust.Ha nem túlzott mértékű,nekem bejön.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41678)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41681

Szia!

 

Például,ha megéheznétek Bulgáriába menet-jövet,akkor még akár hasznos is lehet...

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Pötyi71 (41680)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41680

Ez mi a bánatos harangvirág? Hogy illik ez ide?

utazo idegen Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41678

Szia! Én beszéltem a tulajjal  nem volt a másé hanem az ővé. Ő építi 14 éve. Szerintem kicsit gicses de szép. Van a bejáratnál egy nagy kőtábla és a szüleiről ír benne. A tábla mellet ott van egy régi fekete oldalkocsis Orosz motor is.A tulaj qvaddal jár be ki. de az udvar valami gyönyörű a kis folyó hiddal a kert közepén a tó a htyúkkal a pávákkal vadkacsákkal.Sőt még a tulaj szobájába is belehet menni a kanapén ülni egyszerüen nagyon tuti

 

Előzmény: Béci 72 (41676)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41677

Természetesen Szozopolból fogok kibiciklizni a környékre. Az is egy élménydús program lehet bárkinek, ha a nyaralás helyszínét és környékét keróval bejárja. : )

Előzmény: Béci 72 (41672)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41676

Szia!

 

A neten rákerestem a Ravadinovoi kastélyra:tényleg nagyon szép,de nem úgy néz ki,mintha most épülne.Kicsit hasonlít stílusban a Loire-völgyi francia kastélyokra.Nem lehet hogy az új tulaj csak tataroztatja?Mindenesetre a lényeg az,hogy egy"gyöngyszem"a képek alapján,és a következő bulgáriai nyaralásunk során tuti,hogy megnézzük!

Köszi a tippet!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41675)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41675

igen arról a kastélyról irok . De a tulaj magának építette mert valamikor volt róla szó,hogy eladja de meggondolta magát.

Előzmény: Jeff. (41671)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41674

Úgy tutsz körbe nézni a djuni mellett a tengerpartól besétálsz egész az üdölöig . Az iden a párommal besétáltunk.Ez kb 10 perc

Előzmény: Béci 72 (41669)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41673

Sziasztok ! Igen a Djuni külföldi kézben volt de most már atvették a Bulgárok. De nagyon drága hely lett. Amúgy nagyon szép helyen van de nagyon örzik.Primorszko fele az út most már teljesen le van zárva csak a djuniig megy csak az új uton lehett közlekedni.Tényleg nagyon szép de piszok drága.Az árba beleszámolják azt a szolgáltatást amit még igénybe se szeretnél venni.

Előzmény: Béci 72 (41665)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41672

Szia!

 

Honnan fogsz kibiciklizni?Csak nem Magyarországról?Akkor ez tényleg nem az a megszokott nyaralás!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jeff. (41671)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41671

Sziasztok!

Bizonyára a ravadinovoi kastélyról ír utazo idegen barátunk a hsz.-ban. A szozopoli útelágazó kerengőből nyíló úton kb. 2 km-re található a kastély. Az útról már remekül látható. Kiváló kirándulási lehetőség azoknak, akik többre is vágynak egy átlagos tengerparti nyaralásból. Régebben már jártam ott, az idén kihagytam, de jövőre bizonyára ki fogok biciklizni ismét! : ) Én is ajánlhatom mindenkinek! 

Előzmény: utazo idegen (41664)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41670

Utoljára 2005-ben voltam ott. Akkor a partról tessékelt ki az

őr,ő mondta nekem.  Az egész komplexumot lefoglalta valami holland utazási iroda. De ezek szerint már nem csak ők veszik igénybe.

Előzmény: gradinar (41668)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41669

Szia!

 

Akkor igazán beengedhettek volna egy kicsit körülnézni...

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: gradinar (41668)
gradinar Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41668

Tudomásom szerint a hollandok sajátították ki maguknak.

 

Rosszul tudod, bolgár tulajdonban van, és normál, mindenki számára hozzáférhető AI üdülőhelyként üzemel.

 

G.

Előzmény: Pötyi71 (41666)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41667

Szia!

 

Köszi,akkor jól emlékeztem.Én 2006-ban jártam arra,és nagyon megfogott a szép környék és kilátás.Kár,hogy nem engedtek be,pedig az őrökön kívül nem volt ott senki,már jócskán vége volt a szezonnak.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Pötyi71 (41666)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41666

Djuni, de Djüni is  a becses neve az üdülő komplexumnak. Teljesen elzárt terület. Mi még 1992-ben végig tudtuk járni, akkor még nem zárták le. Csodálatos a hely, a domboldalról olyan panoráma van a tengerre, hogy bámulatos. Tudomásom szerint a hollandok sajátították ki maguknak.

Előzmény: Béci 72 (41665)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41665

Szia!

 

 

Akkor Ti sem keveredtetek torlódásba,hisz a 14 órás menetidő szerintem jónak számít.Primorsko felé az út és a tenger között emlékeimben él még egy jóval korábbi túránk során látott hatalmas hotel komplexum.Nem nagyon emlékszem a település nevére,talán nem is volt falu,csak a hotel,közvetlenül a tenger mellett.Meg szerettem volna belülről is nézni,de a biztonsági őr finoman eltanácsolt.Tudsz erről a hotelról valamit?Talán Djuni,vagy vmi.hasonló a neve?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!