Keresés

Részletes keresés

gondolkodó2 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 41351

Sziasztok!

 

Szombaton indultunk haza a nyaralásunkból St Vlas Hotel Cesar Palace-ból, ismét egy szép hetet töltöttünk el. Az ár érték arány megfelelt a várakozásnak, szerintem nagyon kedvesek voltak a hotel dolgozói. Az ellátás egy kicsit bulgárosabb kevesebb európaibb kaja de aki nem finnyás nagyon az nem maradt egyszer sem éhes. A tenger a nyugodt délelőtti órákban csodás alga nélküli, délután hullámos algás de nem vészes. A gyerek nagyon élvezte.

 

Mi autóval mentünk és azért erről van egy két mondatom.

Ajka-Baja-Belgrád-Szófia-Burgasz-St-Vlas útvonal majdnem végig autópálya, amelyiknek a régebben elkészült része elég rossz állapotú, az új részek teljesen jók, de a Szófia-Burgasz szakasz új részén pl egy benzinkút és egy WC sincs úgyhogy előtte Plovdid kürül tankolni érdemes. Van egy 60 Km-es rész ahol nincs pálya, hát mindkét alkalommal 3 órát vett igénybe a megtétele és nem értettem, hogy miért. A pályán a forgalom gyér volt amikor vége lett elközdődött az őrület egyszerüen 10-20 km hosszan állt a sor és nem volt semmi oka, se baleset, semmi. Aztán egyszercsak vége mintha mi sem történt volna, máig nem értem. 

Nem akartunk autózni busszal mentünk Neszebárba, hát 20 km 40 perc alatt egy gombostűt sem lehet leejteni, mondhatom "nagyon jó volt" visszafele taxiztunk mert nem vállaltuk mégegyszer ezt az élményt. Pedig csak annyiból állna, hogy nem 40 percenként indítják a forgalmas órákban a buszokat, hanem 10 percenként.

Szóval kezdem azt érezni, hogy az egyre több szállodájukat ami nő a földből mint a gomba nem tudják megfelelő közlekedési infrastruktúrával kiszolgálni.

A határokon semmi gond nem volt egyszer sem nézték át  a csomagtartókat.

 

Végezetűl köszönet annak a két magyar családnak (egyikük erdélyből) akik segítettek amikor baj volt.

 

Bulgária azért továbbra is a kedvencem marad.

 

Mindenkinek jó nyaralást. 

 

 

dzsonivir Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41350

Ez egy jó ötlet lenne,kinyomtatni az adott jogszabályt bolgárul v angolul  és azt lobogtatni  előttük.

Előzmény: Daruska978 (41348)
dzsonivir Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41349

Naugyehogy létezik bulgáriában is kakaó:))

Előzmény: sulep (41335)
Daruska978 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41348

Igen, köszönöm...idáig mi is eljutottunk, csak gőzöm nincs, h. mit tegyünk...Most keresgélek valami írott szabályzatot...mondjuk bolgárul ;) ....

Előzmény: dzsonivir (41347)
dzsonivir Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41347

Elvileg el kell fogadniuk ,de gyakorlatilag kifoghatsz egy kötekedő határőrt,aki nem biztos,hogy elfogadja.

Előzmény: Daruska978 (41346)
Daruska978 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41346

Sziasztok! :)

 

Biztos volt már kérdés-válasz,de sajna nem találtam...Aki volt már régi, keményfedeles személyivel Bulgáriában, Szerbián keresztül, legyen kedves írjon pár sort....Fontos lenne, péntek este indulnánk, útlevél júli.19.óta még nem érkezett meg, talán nem biztos ,h. kellene 39 ezret kiadni a gyorsított 1 napos ügyintézésrt, ha személyivel is mehetünk simán... Köszönöm előre is a válaszokat Mindnekinek! :) D.

robi_hlt Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41345

Sziasztok,

Érdemes a szálloda recepcióján megkérdezni. Mi a Dolphin Marinában voltunk (Grand Hotel Várna komplexum) és a GHV "Marketing Office"-ban nagyon segítőkészek voltak. Odaülhettem a gépükhöz, használhattam az Internetet és nyomtathattam nyugodtan. Mindezt ingyen és még kedvesek is voltak:-)

Üdv: Robi

Előzmény: GYURMÓKA (41307)
zyzy78 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41344

Szombaton érkeztünk haza a Nessebar Beach Hotelből (NBS). Debrecenből mentünk repülővel, egy 1,5 éves babával. Mindennel maximálisan elégeddetek voltunk,csak ajánlani tudom ezt a szállodát. Akit érdekel esetleg bővebben, annak szívesen válaszolok privátban :) Mi biztos ide megyünk legközelebb is.

ingatlanbulgaria Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41343

Sziasztok!

 

Ha valaki apartmant szeretne vásárolni Bulgáriában akkor keressen meg.

 

üdv

Rules

Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41342

Masztika az!

Előzmény: gradinar (41338)
sulep Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41341

Értem Én ezt meg tudom is, de akkor is a mai világban amikor ha úgy tartja kedvem Mozambikba megyek ha meg úgy akkor a délisarkra. Legyen egy átvilágító berendezés ami reptéren is van csak kocsikhoz azt kész nem 10 percig kutatni mindenkinél és még nagy kényelmesen is csinálni had szenvedjen az 5km-es sorban a nép. Aki valamit átakar hozni a határon az szerintem régen is áthozta meg most is átfogja.

Előzmény: Törölt nick (41339)
TJucus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41340

Nagyon köszönöm, ez azért már egy kicsit érthetőbb! Bocsánat az értetlenkedésemért, de úgy hozta a sors, hogy még nem nagyon utaztunk, és nagyon tájékozatlan vagyok. És úgy gondoltam, ha már rátok találtam, tudtok nekem segíteni.

Amit meg is kaptam és mindenkinek nagyon köszönöm még egyszer.

Előzmény: János 2 (41337)
gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41338

ennek a népnek egyszerűen zene folyik az ereiben

 

Néha persze egy kis rakijával felturbózva...

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41331)
János 2 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41337

T. TJucus!

 

A feltett kérdésedre nem egyszerű a válasz. Itt a fórumon korábban volt egy hatalmas árvita, melynek én is részese voltam, ezt nem ismételnénk meg. Nagyvonalakba számolj úgy mint Pesten és akkor nagyon nem csapódsz be egyik irányba sem,de inkább több pénzt vigyél mint kevesebbet, vagy kártyát.

 

Üdv: János

Előzmény: TJucus (41332)
utazo idegen Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41336

Itt Szozopolban nagyon jó élő músor van a múzeumnál . Néptánc folklor meg különféle zenekarok baromira jó a műsor

sulep Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41335

Sziasztok!

Tegnap mi is megérkeztünk Bulgáriából (napospart Aparthotel Afrodita). Köszönöm szépen akik segítettek korábban az információszerzésben. 

Mindegyikőnknek nagyon tetszett a napospart a hotel teljesen korrekt minden szobában klíma, minden nap takarítottak, a recepciós lányok Tanya és Monica végig mosolygósak kedvesek voltak, talán egyetlen negatívum a hotellal kapcsolatban az a reggeli volt, hogy nem változtatták az összetételét, minden nap ugyan az volt (tojásrántotta, főtt tojás, kis virsli, 2 féle szalámi, 2 féle sajt, vaj, lekvár, méz, gabonapehely, kávé, kakaó, tej, tea, víz, 2 féle üdítő, dinnye). De finom volt ettől függetlenül. A part nagyon szép homokos a víz szerintem biztos volt vagy 30 fokos de érthető is iszen majdnem egész héten 35-39 fok volt.  Hét első felében találkoztunk a vízben ilyen zöld moszatokkal de ha arrébb mentünk akkor ott már sokkal jobb volt a helyzet, viszont a hét második felére már eltűntek én legalábbis ahova jártunk nem találtam egyet sem. Szép nagy hullámok voltak mikor picit jobban fújt a szél (kb mint a szoboszlói hullámfürdő :) ). A part közelében mindent lehetett kapni aki enni akart vagy más bazári dolgokat. 
Mivel kocsival mentünk ezért arról is íro 1-2 mondatot. Elsősorban nem tudom, hogy maradt-e még egyáltalán ember törökországban mert ennyi törököt én még életemben nem láttam az utakon meg a határokon. Odafelé Röszkének mentünk kb 2 órát ácsingóztunk mikor is mondta a magyar határőr mért nem Tiszaszigetnek mentünk mikor ott csak a magyar meg szerb állampolgárok mehetnek. Na hát hazafelé arra jöttünk  kb 15. autó volt a mienk a sorban meg is örültünk, de hát így is majdnem 1 órát kellett állni mert hiába volt 5 határőr csak nézelődtek meg sétálgattak. Igaz fiatal vagyok de még emlékeimben rémlik hogy ausztria felé nagyon régen kinyittatták a csomagtartót meg a motorháztetőt stb, de hogy itt is ez menjen 2012-ben erre rémálmaimban sem gondoltam volna. És akkor még megkérdezi mit hoztak, majdnem mondtam neki hát sajnos magának semmit. :)  De ennyi baj legyen. 

A tranzit szállásunk Niska Banjában is teljesen megfelelő volt, tiszta, kulturált, igaz nehéz volt odatalálni de helyiek segítettek kocsival megmutatták.

Nagyvonalakban kb ennyi. 

gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41334

ennek a népnek egyszerűen zene folyik az ereiben

 

Meg persze nem is a Zakácosút... típusú zenék jelentik a kötelező minimumot, hanem, mondjuk, a Bjala roza című amúgy szintén műdal, ami - ha felhangzik bármely étteremben, kocsmában, otthon, lagziban - az egész, de tényleg AZ EGÉSZ közönség kiáll horót táncolni (azután meg javarészt kint is marad a továbbiakra).

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41331)
gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41333

semmiképpen sem fúziós jazz

 

Na, ezt akkor majd személyesen...

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41330)
TJucus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41332

Kedves vagy!  :-)))

Előzmény: Törölt nick (41329)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41328

Köszi! Minden apró kis info jól jön!!

Előzmény: helena5 (41327)
helena5 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41327

Igen, fejenként egy nagy és egy kicsi jár, és van egy kádkilépő is. Ha  a földre teszed kicserélik, az ágyneműt szerdán cserélték.

Még az jutott az esztembe hogy az étterembe érdemes időben menni, kb. 3 pincér van, lelkesen szedik a tányérokat, poharakat, de az asztalterítőkön hamar meglátszik az előző vendég étele és azt nem cserélik. Túl lehet lépni rajta és keresni kell tiszta asztalt.

 

Előzmény: TJucus (41326)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41326

Helena, még annyit, törölközőt adnak?

Előzmény: helena5 (41297)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41325

Köszönöm, ez jó kis információ.

Előzmény: gradinar (41308)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41324

Nagyon köszönöm, ez azért valami segítség. Nem járunk gyakran külföldön, viszont szeretjük megkóstolni az ottani ízeket. Azokat pedig csak helyi kisvendéglőkben lehet. Amúgy a félpanzió nekünk is bőven elég lesz szerintem.

Páromnak fontos a söröcske, meg sajna a cigi, de azt szerintem viszünk itthonról. Ne már hogy drága valután vegyük.

Mondjuk a fagyit én szeretem, de akkor nem biztos, hogy kipróbálom.

Előzmény: helena5 (41321)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41323

T. János!

(:)

Üdv: Pötyi

 

Előzmény: János 2 (41322)
János 2 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41322

T. Pötyi!

 

Oké megértettem.

 

Üdv: János

Előzmény: Pötyi71 (41315)
helena5 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41321

Mi egyáltalán nem voltunk étteremben, félpanziót fizettünk be és nekünk bőven elég volt.

Délben ettünk például pizzát (2-3 leva egy nagy szelet), nutellás óriás palacsinta volt 2 leva, a strandon isteni finom krumplit lehet  kapni, nem tudom mi a neve, 7 leva és héjában van sütve, beleraknak egy csomó mindent (sajtot, sonkát, valami majonézes salátát, egyedül a túró nagyon sós benne),főtt kukorica 1,5 leva, Sozopolban ettünk egy pizzát étteremben az 8 leva volt, nem a legegyszerűbb. Táblákon ki volt írva hogy 9 leva valami, de csak cirill betűvel azzal pedig nem boldogultam, gondolom valami menü lehetett délben.

 

Alkoholt sem én sem anyukám nem iszunk, így azok árairól nem tudok nyilatkozni.

A hotelben a vacsorához az üdítő 2 leva volt (2 dl üveges, nem gépi)

 

A hotel melletti kisboltban vásároltunk üditőt, 2 literes rostos 3,6 leva volt, kóla 2,5, ásványvíz kb. 1 leva körül de nagyon rossz ízű szerintem. Nem messze van egy Zora nevezetű bolt, nem minden olcsóbb ott mint a supermarketben. A körforgalomnál van egy Penny is, nem vagyunk annyira elengedve anyagilag de én egy pár leva különbségért nem voltam hajlandó az időt tölteni a gyaloglással.

 

A fagyival jártuk meg, ki van írva hogy 1,59 leva 100 g, kértünk egy adagot és a végén 4 levát fizettünk, ugyanis a tölcsérbe rakott egy nagy adagot és azzal együtt mérte le, persze hogy a jó vastag tölcsér megdobta a grammokat. Van csavaros gépi fagyi is 1 leváért de  bevallom őszintén nekem csalódás volt az íze mindegyiknek, a nagy fagyirajongó lányom sem ette meg a csokit, ki kellett dobni mert senkinek nem ízlett.

A végén már nem próbálkoztunk, inkább jégkrémet vettünk.

 

Nemrég voltunk Vásárosnaményben sátorozni, szinte pontosan annyiba került minden, de például az óriáspalacsinta Naményban 900 ft volt.

Egyáltalán nem volt drágaság, tavaly Horvátországban nyaraltunk, csak a különbségért írom le tanulságként: a kislányomnak a kagylókarkötő horvátban 20 kuna volt ami kb 800 ft, itt pontosan ugyanaz a karkötő 1 leva azaz 150 ft volt!Nevetséges!

 

Még maradt 110 levánk ha esetleg valakit érdekel Debrecenben!

 

 

Előzmény: TJucus (41319)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41320

Még egyszer köszi, éppen most írt valaki, aki pont ott szállt meg!! :-)))

 

Hiába, aki nem gyakorlott utazó, az néha béna!

Előzmény: pamag (41294)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41319

Sziasztok!

 

Helena! Mintha nekem írtad volna ezt a hsz-t. 24-én indulunk Napospartra és a Calypsoban szállunk meg. Nagyon jó, amiket írtál, mostmár nyugodtabb szívvel indulok. Busszal megyünk, egyéni szervezéssel.

Megpróbálom a napernyőt, hátha még megvan. Köszi!!! :-)))

 

Annyit kérdeznék még, ketten megyünk a párommal, és nagyon nem tudok semmit az árakról.  Mennyi az az összeg amit feltétlenül vinnünk kellene magunkkal, hogy kijöjjünk belőle. A belépőket most nem számolom, azt a csoportvezető rendezi, de mondjuk egy-két esti vacsora valami helyi spéci helyen, meg ilyenek....... Na meg ugye apának a söröcskék!!  Venni igazán nem akarunk semmit, max. apróság ajándékba.

 

Lehet, hogy egy kicsit hülyén hangzik a kérdés, de nem igen utaztunk eddig külföldre és mindig bajban vagyok az ilyesmivel.

Előzmény: helena5 (41297)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41318

Jóvanna' köszönöm, átnézek persze oda is.

Előzmény: pamag (41294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!