Keresés

Részletes keresés

TJucus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41340

Nagyon köszönöm, ez azért már egy kicsit érthetőbb! Bocsánat az értetlenkedésemért, de úgy hozta a sors, hogy még nem nagyon utaztunk, és nagyon tájékozatlan vagyok. És úgy gondoltam, ha már rátok találtam, tudtok nekem segíteni.

Amit meg is kaptam és mindenkinek nagyon köszönöm még egyszer.

Előzmény: János 2 (41337)
gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41338

ennek a népnek egyszerűen zene folyik az ereiben

 

Néha persze egy kis rakijával felturbózva...

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41331)
János 2 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41337

T. TJucus!

 

A feltett kérdésedre nem egyszerű a válasz. Itt a fórumon korábban volt egy hatalmas árvita, melynek én is részese voltam, ezt nem ismételnénk meg. Nagyvonalakba számolj úgy mint Pesten és akkor nagyon nem csapódsz be egyik irányba sem,de inkább több pénzt vigyél mint kevesebbet, vagy kártyát.

 

Üdv: János

Előzmény: TJucus (41332)
utazo idegen Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41336

Itt Szozopolban nagyon jó élő músor van a múzeumnál . Néptánc folklor meg különféle zenekarok baromira jó a műsor

sulep Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41335

Sziasztok!

Tegnap mi is megérkeztünk Bulgáriából (napospart Aparthotel Afrodita). Köszönöm szépen akik segítettek korábban az információszerzésben. 

Mindegyikőnknek nagyon tetszett a napospart a hotel teljesen korrekt minden szobában klíma, minden nap takarítottak, a recepciós lányok Tanya és Monica végig mosolygósak kedvesek voltak, talán egyetlen negatívum a hotellal kapcsolatban az a reggeli volt, hogy nem változtatták az összetételét, minden nap ugyan az volt (tojásrántotta, főtt tojás, kis virsli, 2 féle szalámi, 2 féle sajt, vaj, lekvár, méz, gabonapehely, kávé, kakaó, tej, tea, víz, 2 féle üdítő, dinnye). De finom volt ettől függetlenül. A part nagyon szép homokos a víz szerintem biztos volt vagy 30 fokos de érthető is iszen majdnem egész héten 35-39 fok volt.  Hét első felében találkoztunk a vízben ilyen zöld moszatokkal de ha arrébb mentünk akkor ott már sokkal jobb volt a helyzet, viszont a hét második felére már eltűntek én legalábbis ahova jártunk nem találtam egyet sem. Szép nagy hullámok voltak mikor picit jobban fújt a szél (kb mint a szoboszlói hullámfürdő :) ). A part közelében mindent lehetett kapni aki enni akart vagy más bazári dolgokat. 
Mivel kocsival mentünk ezért arról is íro 1-2 mondatot. Elsősorban nem tudom, hogy maradt-e még egyáltalán ember törökországban mert ennyi törököt én még életemben nem láttam az utakon meg a határokon. Odafelé Röszkének mentünk kb 2 órát ácsingóztunk mikor is mondta a magyar határőr mért nem Tiszaszigetnek mentünk mikor ott csak a magyar meg szerb állampolgárok mehetnek. Na hát hazafelé arra jöttünk  kb 15. autó volt a mienk a sorban meg is örültünk, de hát így is majdnem 1 órát kellett állni mert hiába volt 5 határőr csak nézelődtek meg sétálgattak. Igaz fiatal vagyok de még emlékeimben rémlik hogy ausztria felé nagyon régen kinyittatták a csomagtartót meg a motorháztetőt stb, de hogy itt is ez menjen 2012-ben erre rémálmaimban sem gondoltam volna. És akkor még megkérdezi mit hoztak, majdnem mondtam neki hát sajnos magának semmit. :)  De ennyi baj legyen. 

A tranzit szállásunk Niska Banjában is teljesen megfelelő volt, tiszta, kulturált, igaz nehéz volt odatalálni de helyiek segítettek kocsival megmutatták.

Nagyvonalakban kb ennyi. 

gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41334

ennek a népnek egyszerűen zene folyik az ereiben

 

Meg persze nem is a Zakácosút... típusú zenék jelentik a kötelező minimumot, hanem, mondjuk, a Bjala roza című amúgy szintén műdal, ami - ha felhangzik bármely étteremben, kocsmában, otthon, lagziban - az egész, de tényleg AZ EGÉSZ közönség kiáll horót táncolni (azután meg javarészt kint is marad a továbbiakra).

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41331)
gradinar Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41333

semmiképpen sem fúziós jazz

 

Na, ezt akkor majd személyesen...

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41330)
TJucus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 41332

Kedves vagy!  :-)))

Előzmény: Törölt nick (41329)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41328

Köszi! Minden apró kis info jól jön!!

Előzmény: helena5 (41327)
helena5 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41327

Igen, fejenként egy nagy és egy kicsi jár, és van egy kádkilépő is. Ha  a földre teszed kicserélik, az ágyneműt szerdán cserélték.

Még az jutott az esztembe hogy az étterembe érdemes időben menni, kb. 3 pincér van, lelkesen szedik a tányérokat, poharakat, de az asztalterítőkön hamar meglátszik az előző vendég étele és azt nem cserélik. Túl lehet lépni rajta és keresni kell tiszta asztalt.

 

Előzmény: TJucus (41326)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41326

Helena, még annyit, törölközőt adnak?

Előzmény: helena5 (41297)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41325

Köszönöm, ez jó kis információ.

Előzmény: gradinar (41308)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41324

Nagyon köszönöm, ez azért valami segítség. Nem járunk gyakran külföldön, viszont szeretjük megkóstolni az ottani ízeket. Azokat pedig csak helyi kisvendéglőkben lehet. Amúgy a félpanzió nekünk is bőven elég lesz szerintem.

Páromnak fontos a söröcske, meg sajna a cigi, de azt szerintem viszünk itthonról. Ne már hogy drága valután vegyük.

Mondjuk a fagyit én szeretem, de akkor nem biztos, hogy kipróbálom.

Előzmény: helena5 (41321)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41323

T. János!

(:)

Üdv: Pötyi

 

Előzmény: János 2 (41322)
János 2 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41322

T. Pötyi!

 

Oké megértettem.

 

Üdv: János

Előzmény: Pötyi71 (41315)
helena5 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41321

Mi egyáltalán nem voltunk étteremben, félpanziót fizettünk be és nekünk bőven elég volt.

Délben ettünk például pizzát (2-3 leva egy nagy szelet), nutellás óriás palacsinta volt 2 leva, a strandon isteni finom krumplit lehet  kapni, nem tudom mi a neve, 7 leva és héjában van sütve, beleraknak egy csomó mindent (sajtot, sonkát, valami majonézes salátát, egyedül a túró nagyon sós benne),főtt kukorica 1,5 leva, Sozopolban ettünk egy pizzát étteremben az 8 leva volt, nem a legegyszerűbb. Táblákon ki volt írva hogy 9 leva valami, de csak cirill betűvel azzal pedig nem boldogultam, gondolom valami menü lehetett délben.

 

Alkoholt sem én sem anyukám nem iszunk, így azok árairól nem tudok nyilatkozni.

A hotelben a vacsorához az üdítő 2 leva volt (2 dl üveges, nem gépi)

 

A hotel melletti kisboltban vásároltunk üditőt, 2 literes rostos 3,6 leva volt, kóla 2,5, ásványvíz kb. 1 leva körül de nagyon rossz ízű szerintem. Nem messze van egy Zora nevezetű bolt, nem minden olcsóbb ott mint a supermarketben. A körforgalomnál van egy Penny is, nem vagyunk annyira elengedve anyagilag de én egy pár leva különbségért nem voltam hajlandó az időt tölteni a gyaloglással.

 

A fagyival jártuk meg, ki van írva hogy 1,59 leva 100 g, kértünk egy adagot és a végén 4 levát fizettünk, ugyanis a tölcsérbe rakott egy nagy adagot és azzal együtt mérte le, persze hogy a jó vastag tölcsér megdobta a grammokat. Van csavaros gépi fagyi is 1 leváért de  bevallom őszintén nekem csalódás volt az íze mindegyiknek, a nagy fagyirajongó lányom sem ette meg a csokit, ki kellett dobni mert senkinek nem ízlett.

A végén már nem próbálkoztunk, inkább jégkrémet vettünk.

 

Nemrég voltunk Vásárosnaményben sátorozni, szinte pontosan annyiba került minden, de például az óriáspalacsinta Naményban 900 ft volt.

Egyáltalán nem volt drágaság, tavaly Horvátországban nyaraltunk, csak a különbségért írom le tanulságként: a kislányomnak a kagylókarkötő horvátban 20 kuna volt ami kb 800 ft, itt pontosan ugyanaz a karkötő 1 leva azaz 150 ft volt!Nevetséges!

 

Még maradt 110 levánk ha esetleg valakit érdekel Debrecenben!

 

 

Előzmény: TJucus (41319)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41320

Még egyszer köszi, éppen most írt valaki, aki pont ott szállt meg!! :-)))

 

Hiába, aki nem gyakorlott utazó, az néha béna!

Előzmény: pamag (41294)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41319

Sziasztok!

 

Helena! Mintha nekem írtad volna ezt a hsz-t. 24-én indulunk Napospartra és a Calypsoban szállunk meg. Nagyon jó, amiket írtál, mostmár nyugodtabb szívvel indulok. Busszal megyünk, egyéni szervezéssel.

Megpróbálom a napernyőt, hátha még megvan. Köszi!!! :-)))

 

Annyit kérdeznék még, ketten megyünk a párommal, és nagyon nem tudok semmit az árakról.  Mennyi az az összeg amit feltétlenül vinnünk kellene magunkkal, hogy kijöjjünk belőle. A belépőket most nem számolom, azt a csoportvezető rendezi, de mondjuk egy-két esti vacsora valami helyi spéci helyen, meg ilyenek....... Na meg ugye apának a söröcskék!!  Venni igazán nem akarunk semmit, max. apróság ajándékba.

 

Lehet, hogy egy kicsit hülyén hangzik a kérdés, de nem igen utaztunk eddig külföldre és mindig bajban vagyok az ilyesmivel.

Előzmény: helena5 (41297)
TJucus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41318

Jóvanna' köszönöm, átnézek persze oda is.

Előzmény: pamag (41294)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41317

Szia! 

 

Általánosságban tudok árakról! 4-en ettünk 35 levából, hogy jól is laktunk. Parfümök olcsók szerintem eredetiek nem hamisítvány. Pálinka szintén jó áron van valamint az ezüst olcsóbb mint itthon sokkal! Legalábbis 3-4 éve olcsóbb volt! Ruhák is jó áromn vannak Nike-tól a Lacose-ig minden van természetesen 99%-ban hamisítvány, de ki lehet fogni jó minőségűt nem 110% műszálast.

Előzmény: fabya (41300)
Emi11311 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41316

Sziasztok!

 

Mi tegnap értünk haza Bulgáriából. Gondoltam leírom a tapasztalatokat.

 

Autóval mentünk Debrecen környékéről. Odafele 21 óra volt az út, hazafele már csak 17 óra, mert módosítottunk az útvonalon (Bulgáriában autópályára felmentünk, Romániában Marosvásárhely felé jöttünk).

 

A Step Hotelben szálltunk meg a Naposparton. Csak ajánlani tudom mindenkinek!! Hajnali 1-kor érkeztünk meg a szállodába, a recepciós fiú nagyon kedves volt, gyorsan becsekkoltunk, felpakoltunk. Az összes recepciós nagyon jól beszélte az angolt és nagyon segítőkészek voltak minden alkalommal, bármilyen kérdéssel is fordultunk hozzájuk. Ingyenes wifi van a szálloda előterében.

 

Reggelit lehetett volna rendelni, de mi azt nem kértük, így nem tudom milyen. A szobánkban volt egy konyhapult, amit mi csak kávéfőzésre használtunk. :)

 

A szállodaszobánk nagyon szép és modern volt, mindennel felszerelve amire szükségünk lehet. Minden nap takarították a szobát, cserélték a törölközőket.

 

A szálloda nem közvetlenül a tengerparton van, de egy laza 10-15 perces sétával elérhető a part.

 

Akinek esetleg kérdése van, írjon nyugodtan!

 

Emi és Öcsi

Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41315

Nem fog menni. Ha kedde jön vissza a gép, csak szerdától lehet nyomtatni. Az a hét nap. Az egy héttel előtti nap, még csak a nyolcadik nap.

Előzmény: János 2 (41314)
János 2 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41314

T Áim!

 

Természetesen érzem, hogy igazatok lehet. Bemásolom a pontos szöveget:

 

Az internetes utasfelvétel a járat menetrend szerinti indulását megelőző 7. naptól lehetséges az indulási időpontot megelőző 3 óráig bezárólag.

 

Az én olvasatomban ez 168 óra+6 valamennyi.

 

Tehát szerintem, ha 28-án 00.01 órától nem engedik akkor megsértik a saját üzletszabályzatukat. Természtesen érzem amit mondtok, de odaútnál bizisten felkelek és megpróbálom.

Üdv mindenkinek: János

Előzmény: áim (41313)
áim Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41313

Pontosan a gép indulása előtt 168 órával nyílik az online check in, sajnos nem fogod tudni itthon megcsinálni. Nem túl utasbarát rendszer, de ez van.

Előzmény: János 2 (41312)
János 2 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41312

T. Gyurmóka!

 

Bocs, de akkor nincs más mint odakint. Bizonyára a barátaidnak igaza lehet, de szerintem éjjel kettőkör nem biztos, hogy próbálták, ugye gyakorlatilag csak néhány óra lehet erre, maximum négy.

Én megpróbálom.

 

Egyébként korábban néhányan talán írtak konkrét lehetőségeket.

 

Jó nyaralást: János

Előzmény: GYURMÓKA (41310)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41311

Nem fogod tudni kinyomtatni itthon, mert csak 29.-én lehet. Ugyanis 7 nappal előtte lehet, nem pedig egy héttel előtte. De kint vannak internet kávézók, ahol nyomtatni is lehet. Szozopolban mindig kitudtam nyomtatni.

Előzmény: GYURMÓKA (41310)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41310

Kedves János !

 

Mivel én debreceni vagyok , és a gép  reggel 6:10-kor indul, már 27-én délután fel kell utaznom Budapestre, béreltem egy olcsó szállást. Egyébként több ismerősömet kérdeztem, akik ugyanígy egy hetes nyaralásra utaztak a Wizzairrel, és kivétel nélkül 

mindannyian azt mondták, hogy a visszafelé repjegyet nem tudták idehaza kinyomtatni, csak már az üdülőhelyen. A Wizzair nagyon kicentizi a 7 napot, és attól tartok, hogy mi sem fogjuk tudni kinyomtatni idehaza

 

üdv

Gy  

 

Előzmény: János 2 (41309)
János 2 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41309

T Gyurmóka!

 

Mi is ugyanakkor, mellette lévő szállodába, majd megoldjuk. Azonban én megpróbálom 28-án még az itthoni indulás előtt kinyomtatni. Elvileg a visszaindulást megelőző hét nappal korábban nyomtatható. Az első kísérlet az odaindulást megkisérlem kinyomtatni 21-én.

ha sikerül a kísérlet magírom 21-én. Elvileg, ha működik csak 10-15 perccel kell korábban kelni, ilyenkor legalábbis én már úgy sem alszom olyan nyugodtam.

 

Üdv: János

Előzmény: GYURMÓKA (41307)
gradinar Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41308

mi az amit érdemes megvenni?

 

Meg vagyok lepve, hogy a kultúráról eddig nem esett szó.

Szinte kötelező feladat az alábbi világ/folkzenészek lemezeinek beszerzése:

- Teodoszij Szpaszov / kaval, a legnagyobb bolgár világ/fusion név, Palya Beával és Borbély Mihállyal is sokszor szokott együtt játszani

- Ivo (aka Ibra) Papazov / klarinét, autentikus török-bolgár zene

- Karandila és Karandila Junior / fúvós roma Szlivenből

- Balkansky / ütős fusion jazz (meg-e van-e Neked, Balkanski??)

- Vaszko Krapkata / a bolgár Hobo

- Valja Balkanska / autentikus torokból éneklős rodopei népdal, a Voyager űrszonda az ő hangját is felvitte az űrbe

 

G.

Előzmény: fabya (41300)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.08.12 0 0 41307

Sziasztok !

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Augusztus 28-án indulok az NBS -be, külön foglaltam a szállást a Neckermannál, és a repülőjegyet a Wizzairnél (így jóval olcsóbb volt) . Most szembesültem a ténnyel, hogy a visszafelé repjegyet ott kell kinyomtatnom, de hogyan ? Van valakinek erről tapasztalata ? Eddig még soha nem utaztam így, induláskor minden irat rendelkezésre állt. Hogy csináljam? Kérjem meg a recepciót, vagy inkább menjek el egy netkávézóba ? Akinek van erről tapasztalata, kérem írjon, illetve arról is ha van valami különleges teendő a nyomtatáskor .

 

Előre is köszönöm a választ !

 

üdv 

Gy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!