Keresés

Részletes keresés

fabya Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41300

Köszi a tippet. A "plázázást" vszínű, h nem úszom meg. Az árakról is tudsz vmi konkrétat. Pl. mi az amit érdemes megvenni?

kösz

Marcsi

Előzmény: Törölt nick (41299)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41299

Menjetek el koktélozni mondjuk! Annyi bazér van, hogy fel fogjátok magatokat találni ez biztos!

Előzmény: fabya (41298)
fabya Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41298

Sziasztok,

Jövő héten szombaton indulunk a Robinsonnal és a Calypsoban lesz a szállásunk.

Örülök az előbbi jó beszámolónak.

Mi az amit egy 14 éves kamasz lánnyal érdemes kint csinálni - a strandoláson kívül??

 

helena5 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41297

Sziasztok !

 

Nemrég érkeztünk meg Napospartról, frissek bennem az élmények, rögtön meg is osztom veletek hátha valakinek segítség.

Debrecenben indultunk repülővel,a nagymama, a 4,5 éves kislányom és jómagam. Minden rendben volt főleg hogy ez nekünk nagyon kényelmes ugyanis mi is debreceniek vagyunk. A Robinsonnal mentünk a Hotel Calypsoban volt a szállásunk.

Mi mindennel meg voltunk elégedve, szép nagy szobánk volt, tiszta , minden nap takarítottak, volt hajszárító, hűtő, tv Duna-val,B umerang magyar nyelvű mesecsatornával.A szoba berendezése és a fürdőszoba is modern volt.  Egy picit messze volt a part de a közelben egyetlen egy hotel volt közvetlenül a parton, mindenhonnan egy fapallón kellett átgyalogolni a homokdűnéken.  A medencéről nem tudok nyilatkozni, volt, de egyetlen egyszer sem használtuk, végig a tengerben fürödtünk. Szerencsénk volt az idővel, végig jó volt, csak most csomagoláskor kezdett el befelhősödni , Burgaszban már esett. A szobákban volt klíma de nem használtuk, kellemes volt anélkül is az idő.

Félpanziónk volt, ettől féltem a legjobban mert sok rosszat olvastam, de nekünk teljesen megfelelt és a többi magyar családnak is akikkel beszéltünk.

Reggelire majdnem mindig ugyanazok voltak, főtt tojás, rántotta, tükörtojás, croissan többféle, gabonapehely, natur joghurt, krémsajt, vaj, lekvár, méz, kétféle kolbász és felvágott,májkrém, paradicsom, uborka, valami meleg lekváros süti és zöldségfélés (finomak), gépi narancslé és valami piros ami felismerhetetlen ízü volt, tea, kávé. Egyszer volt fánk is.

A vacsora személy szerint nekem nagyon ízlett, ált. négy féle köret volt mindig meleg és friss és négy féle hús volt, egyfajta leves. Gyümölcs volt mindig dinnye, sárgadinnye, szilva, barack. Édességnek felváltva volt tejberizs (isteni) és tejbegríz, valami tiramisuféle (sajnos ebből nekem már nem jutott) és bolti piskótatekercs és keksz.

A főételeket mindig töltötték, sosem fogyott el, viszont a gyüminél és sütinél élelmesebbnek kellett lenni, fél 8-kor már nem hoztak másik adagot.

Fakultatív kiránduláson voltunk Szozopolban, nagyon tetszett, ha jövőre sikerül oda szeretnénk visszamenni, nagyon hangulatos volt, átmentünk még  Burgaszban a homokszobor kiállításra, a gyerek imádta.

Magunk szervezésében sima helyközi 33-as busszal átmentünk Várnába, 24 leva volt az út oda-vissza és 2 óra, szerintem nem érte meg, de ezt  is láttuk. Kétszer átmentünk Neszebárba, ez nagyon jó volt, akármilyen bazáros azért a hangulata nagyon tetszett, viszont az esti buszon rengetegen vannak (1-es), érdemesebb inkább a dottóval visszajönni, nem érdekelte őket a kisgyerek, nyomták felfele és levegő nulla!

Voltunk még szintén az 1-es busszal Sunny Beachen, pontosabban a Kuban környékén, a véleményem annyi volt róla hogy olyan mintha a nyiregyházi piacon mászkáltam volna csak ott kevesebb a strandcucc. Egy délután voltunk, elég is volt belőle.

A csúszdaparkba nem mentünk el, az idegenvezető srác szerint is fölösleges bemenni 4 évessel majdnem 40 leváért, Neszebár elején a körforgalomnál volt egy mini csúszdapark, a Kotva szállodánál, 10 leva volt a belépő de 4-től már csak 5 leva, 8 db csúszda van de a lányom ezeket is nagyon élvezte, kettő ebből eléggé balesetveszélyes de személyes véleményem, hogy kb 6 éves korig ez is teljesen megteszi. Este 7-ig van nyitva, de 6-kor a lányom már maga kérte hogy menjünk annyira elfáradt.

Nekünk egyáltalán nem volt hínáros a part, legalábbis ahol mi voltunk,  a Nobel szállónál mentünk le és ott valóban volt a discos részen gusztustalan, de ahol le lehet tenni a saját napernyőt ott egyik nap sem volt, én csodálkoztam is hogy milyen tiszta a víz. A napernyőért szerintem rablás a 8 leva naponta, beruháztunk egy sajátba 10 leváért, ha valakinek kellene és a Calypsoba megy a recepcióstól kérje el, otthagytuk és mondtam neki hogy adja oda magyaroknak!

Jó hosszúra nyúltam, akinek tudok segíteni érdeklődjön nyugodtan, én is sok infót köszönhetek az itt forumozóknak.

dolgozó n Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41296

Szia! Jó nyaralást és szép időt Nektek is! Nekem már hétfőn kezdődik a munka. :( A segítséget előre is köszi!! :)) Szia! Ági. 

Előzmény: Martandim (41274)
dolgozó n Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41295

Szia! Köszönöm szépen. Rákerestem, de sajna nem találom azt amire gondoltam. Még nem adtam fel, estére még böngészek. :-) Mégegyszer köszi. :) 

Előzmény: Pötyi71 (41291)
pamag Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41294

"...Egyébként a Napospartra, Hotel Calypsoba megyünk. Ismeri valaki?..."

 

Mondtam már :

a Bulgária light című topikban valószínűleg ismerik

azt olvasd át, ott forognak az ilyen információk

(ott láttam a nevét, úgy emlékszem)

Előzmény: TJucus (41290)
knorti Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41293

Először mi is Tunéziát nézegettük idén (nem bántuk meg, hogy Bulgária lett) oda persze nem autóval mentünk volna. Meg ha valami szigetre mentünk volna, akkor sem. De ha már a kontinensen maradtunk, akkor inkább autó. Amikor mi nézegettük az utakat akkor annyiba került a 4 reptéri illeték, amennyiből autóval megfordulunk oda vissza. A repjegy árán meg megvan a szállás amit magunknak intéztünk. 

Ellátás nélkül, mert egy apartman hotelben vagyunk. Reggeli vacsora megoldjuk magunknak (úgyis mindíg ugyan azt kérik a gyerekek) ebéd meg étteremben. 

 

Előzmény: shatakela (41281)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41292

A Naposparton regeteg pénzváltót találsz, véleményeket pedig a guglin :)

 

Előzmény: TJucus (41290)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41291

Megnézték a CD-n a nevét. Graffa. Bocsánat a tévedésért. Hiába, már korosodom....

Előzmény: Pötyi71 (41275)
TJucus Creative Commons License 2012.08.11 0 0 41290

Itthon a belvárosban? Egyébként a Napospartra, Hotel Calypsoba megyünk. Ismeri valaki?

Előzmény: Szaganaki (41288)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41289

Mi Ibusszal megyünk nem Robinsonnal. Robinsontól féltem, nem ismertem. Ibusszal már vagy 8 hónapja lefoglaltam így kaptam kedvezményt is. Ti így Robinsonnal egy hétttel az utazás előtt kapjátok meg az információt? 

Előzmény: shatakela (41284)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41288

Pont ott nem; igen magas jutalékért dolgoznak, inkább keressetek egyet a belvárosban!

 

Előzmény: TJucus (41287)
TJucus Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41287

Köszönöm szépen a gyors választ! Buszos társas-baráti kirándulás lesz, úgyhogy az utazással nincs gondunk. Reggelit vacsorát is kapunk, csak a napi betevő sörre meg a kis ottani ízek megkóstolására gondoltunk.

Azt már olvastam, hogy a szállodák recepcióján érdemes pénzt váltani.

Előzmény: Szaganaki (41286)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41286

Az árak általában kevéssel a hazaiak alatt vannak, az éttermek többségében jók, a grillezett húsokat különösen ajánlom. A leva kb 1,96 az €-hoz viszonyítva, sok a pénzváltó is, de vigyázzatok; sok a trükkös gyerek. ATN sok van és az OTP-nek van egy ottani leánybankja is. Ha kocsival mentek inkább a nagyobb kutaknál tankoljatok (Shell, ÖMW).

Előzmény: TJucus (41283)
pamag Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41285

A Bulgária light c. topikban vannak ilyen információk.

Előzmény: TJucus (41283)
shatakela Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41284

Szerintem egyre gondoltunk, de mi nem kaptunk még semmit. Két hét múlva megyünk. Majd jövő héten kiderül. A robinson rendszerében benne vagyunk, a gép indulását tudom, remélem semmi olyan nem tartalmaz, ami meglepő lehet.

Az előzmények tükrében, a biztonság kedvéért az indulás hetére a férjem vett ki szabit, hogy ha valami tényleg nincs rendben, akkor két gyerek mellett nyugodtan lehessen még intézkedni.

 

Előzmény: Törölt nick (41282)
TJucus Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41283

Szerbusztok!


Örömmel fedeztem fel ezt az oldalt. Aug. végén megyünk nyaralni a Napospartra és fogalmam sincsen az ottani árakról. Még soha nem jártunk Bulgáriában.

Félpanziónk lesz, úgyhogy inkább az éttermi árak, a sör és a cigaretta ára érdekelne.

 

Segítségeteket előre is köszönöm. Ja, és azt olvastam, hogy érdemesebb eurot vinni és ott váltani. Ebben mi az igazság?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41282

Én a voucher papírokra gondolok! 1 hétteel előtte? Én már megkaptam mindent egy hónapja. Buszjegy voucher és szállá voucher amin rajta van, hogy hol a szállűs mennyi időre veszed igénybe stb. Na nekem az nincs aláírva, de délután bemeyek és megérdeklődöm kell-e egyáltalán! 

Előzmény: shatakela (41280)
shatakela Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41281
Nem gondolom, hogy repulovel annyira le lennenk korlatozva. Mar voltunk pici gyerekekkel Kretan. Raadasul atszallassal repultunk. Semmi gond nem volt. Ott egesz napra bereltunk autot, gyerekulest is kaptunk hozza. A varosi buszok is jok voltak, azzal mentunk ki a strandra. Ott pont forditott helyzet volt, a belvarosban volt a hotel es a varos azelen volt a strand es a szallodak. Meg a csomagjaink is lemaradtak Athenban fel napra. Na itt kicsit kiakadtam, de megoldottuk.
shatakela Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41280
Valoszinuleg figyelmetlenul olvastam, de milyen papirokat irattok ala? Amit e-mailen kapunk indulas elott kb. egy hettel?

utazo idegen Creative Commons License 2012.08.10 0 0 41279

Szozopolból Indul szárnyashajó Burgaszba, Nesszebar Balcsik 70 leva

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41278

Hmm... Akkor megyek aláiratom én is a biztonság kedvéért! :D

Előzmény: tacsalány (41276)
knorti Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41277

Igen, mi kocsival jöttünk, igaza van utazó idegennek, tömegközlekedve két pici gyerekkel rámennének az idegeink. Ha nem tetszik valami, beülünk és továbbállunk. Mi 60 kilóméterre vagyunk Nessebártól, nem tudom, hogy lehet máshogy megközelíteni. Illetve álltak a parkolóban ingyenes transzfer buszok, de nem tudom, hogy honnan. Illetve szerintem minden nagyobb városból szerveznek oda utat. Innen Sozopolból is megy, de reggel indul, délelőtt valami városnézés és csak délután aqua park. Nem nagy buli.

Ma nagyon klasz volt a víz, zöldség eltűnt és hatalmas hullámk voltak! Most értünk vissza a szállodába mert kicsit kezdett felhősödni meg feltámadt a szél, így kihasználjuk az alkalmat és este bemegyünk sétálni Sozopolba.

 

Előzmény: Törölt nick (41272)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41276

Azt Hiszem nekünk minden rendben van.

Várjuk az indulást.

Papirok alá irva.

Előzmény: Törölt nick (41272)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41275

Ugyan nem engem kérdeztél, de lehet, hogy tudok segíteni. Júniusban az unokaöcsémmel voltam Szozopolban, aki 6 éves. Koncert volt  gyerkeknek és nagyon élvezte. Pontosan nem emlékszem, de Grappa vagy valami ilyesmi a neve az énekesnek. Annyira élvezte, hogy még a CD-jét is meg kellett venni.

Előzmény: dolgozó n (41248)
Martandim Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41274

Szia Ági!

 

Nagyon örülök, hogy ilyen jól éreztétek magatokat és jó időtök volt. Reménykedem benne, hogy nekünk is kedvez majd az időjárás. A zenével kapcsolatban megteszek mindent és ráállítom az egész családot. Azóta gondolom már szerencsésen hazaértetek és pihenitek az utazás fáradalmait. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget.

 

Üdv. Andi

Előzmény: dolgozó n (41248)
utazo idegen Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41273

Szia! Szerintem inkább kocsival mint busszal vagy repülő. Képzeld el amit knorti irt 2 pici gyerekkel végig sátálni abban a melegben meg a tömegközlekedési eszközön végig zötyögni nem egy leányálom. Én kocsival vagyok itt kint elég régóta de még mindig jobb mint a busz mikor elözönli a tömeg. Meg kocsival ott állsz meg ahol neked szimpatikus képzeld el buszon v repűlön a 2 pici gyerekkel.

Előzmény: Törölt nick (41272)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41272

Szia!

 

Gondolom kosival mentetek! Ez a hátránya buszos/repülős utazásnak eléggé le vagy korlátozva. Nem tudtok róla meg lehet valahogy közelíteni esetleg tömegközlekedéssel is? Vagy sétával?

Előzmény: knorti (41271)
knorti Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41271

Mi tegnap voltunk a Nessebari Aqua Paradise-ban. Nagyon király volt! Mi GPS koordináták alapján mentünk mit a honlapjukon megadnak: 

GPS: 42.656908, 27.684281

Belépő 130 cm felett 39 leva, 130 cm alatt 19 leva. Karórát adnak, arra kell pénzt rakni és azzal lehet bent fizetni. Kaja, pia nagyon drága, és nem is lehet bevinni,motozzák is a táskákat. 34 leváért kajáltunk és még csak jól sem laktunk (ennyiből a tengerparton majdnem kétszer megkajálunk).

2 pici gyerekünk van, a gyerek részt is nagyon élvezték, de volt egy Slalom nevű nagy csúszda amire engedtek minket felülni, úgy, hogy fogtuk a kezüket. Azon csúsztunk vagy 50x. Nagyjából délig-egyig nem volt nagy tömeg, délutánra azért megtelt, de akkor sem volt zsúfolt.

Ajánlom mindenkinek, csúszdák jó minőségűek, gyerekek alig akartak eljönni, de mi is nagyon élveztük. 

Előzmény: Törölt nick (41269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!