Keresés

Részletes keresés

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41049

Még egy kérdésem lenne hozzád Kedves tolnaimarti! Miket néztetek meg, mien szórakozási lehetőségeket használtatok ki konkrétan? Gonolok itt kolostorokra, búvárkodás, delfinárium........ Igazából minden érdekelne! Meg egy néhány szóban az is hogy mit volt érdemes megnézni! :) Nagyon köszönöm előre is a segítségedet!

Előzmény: tolnaimarti (41043)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41048

 

,,Sziasztok!

Búvárkodással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata Nessebár, Napospart környékén?

Vannak-e szervezett utak? Érdemes-e befizetni?"

 

Erre én is kíváncsi lennék! :)

Előzmény: Laci8211 (41044)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41047

Igen az ,, és " lemeradt, de iagzság szerint én úgy gonoldtam hogy 2 napot szánnék kirándulásra ami azt jelenti hogy még akár Várna környékére is lesz időm elmenni. Emiatt szívesen veszek minden kirándulási lehetőséget akár a naposparton és környékén, akár Várna és Környékén!

Előzmény: Jeff. (41034)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41046

Köszönöm Szépen! Asszem lesz mit kipróbálni!

Előzmény: PUCSP1 (41041)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41045

Nagyon köszönöm! Így mostmár még boldogabban indulok útnak, hogy tudom hogy a szállás megfelelő. És köszi a kirándulásos infókat is! Ennek is külön örülök!

További kellemes nyarat kívánok neked!

Előzmény: tolnaimarti (41043)
Laci8211 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41044

Sziasztok!

Búvárkodással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata Nessebár, Napospart környékén?

Vannak-e szervezett utak? Érdemes-e befizetni?

Előre is köszönöm

tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41043

Helló Petrus!

Az Afrodita nekünk nagyon tetszett stúdióba voltunk nagy teraszunk is volt kerti bútorokkal szárító,napozóágy.A konyha jól felszerelt mikró az nincs az a stúdióba nem szokott lenni konyharuát,mosogatószert,szivacsot vinni kell v.vesztek ott az áruházba,kést valami éles bicskát mert az nemtúl éles.Mindennap takarítanak a medencét is.A kaja svédasztalos nekünk izlett de mi csak reggelizni jártunk általában ott ettünk ahol éppen kirándultunk és kétszer főztem a piacon vásárolt bolgár kajákat kiváncsiságból finom volt,vannak vendéglők is a környéken nekünk ami két utcával arrébb volt jobban tetszett mint ami a parton volt.Van disco is de minket az nem érdekelt busz megy az utca végétől 1 lev. volt Nessebárba.Van buszpu.onnan Várnába is eljutsz kb 2 óra volt az ut olcsóbb mint fakultatív de így szerintem nem éri meg ebből a párnapból erre pocsékolni az időt.Mi inkább északra Albenába és környékére járunk és onnan még taxival is olcsó bemenni Várnába mert azért van ott sok látnivaló akkor érdemes rászánni egy napot.Jó nyaralást.

Előzmény: petrus1988 (41017)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41042

Gondolom ott is vannak vizisportok:jetski,az az ejtőernyős vagy mi,ufo,banánozás

Előzmény: PUCSP1 (41041)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41041

szia!én nem naposparton voltam de tudom hogy a Neck. onnan is átvisz Neszebárba de azt kisvonattal sztem egyszerűbb napospartról.

Várnában van delfinárium,meg vásárolni lehet.

Aranyhomokon ajánlom az Aquapolis aquaparkot de állítólag naposparton is van egy.

Asszem búvárkodni is lehet erről nem tudok részleteket.

El lehet menni hajókázni is egy kicsit.

 

Előzmény: petrus1988 (41029)
Szaganaki Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41040

Régen sem volt szabad, csak hagyták, de most már nem.

És büntetnek is.

Ráadásul a helyi rendőrök pontosan tudják, hogy hol kell ellenőrizni.

Előzmény: robi131 (41032)
ditranol Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41039

Én a bolgár ásványvizeken is meglepődtem, h mennyire szegények ionokban...talán nem is ásványvízek, hanem inkább hegyi forrásvízek voltak azok.
Ásványvízzel egyáltalán nem találkoztam.

Jeff. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41038

Persze így utólag leesett, hogy esetleg egy "és" hiányzik a Várna elől....  :)

Előzmény: petrus1988 (41029)
matiiiz Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41037

Kedves Petrus!

 

Sajnos nem tudok segíteni, mert mi csak csavarogtunk a környéken.

Előzmény: petrus1988 (41029)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41035

Szia!

Petra megelőzött, de azért válaszolok én is, bár Ő bennfentesebb.

Magával a komplexummal nincs semmi gond, a kaján kívül megfelelő a színvonala. Ahogy Petra is írta éhen nem lehet maradni, de egysíkú, kevés választékkal. Fagyi 11-17-ig volt, ízre itt se egy nagy szám, piros? és fehér színűt adnak, viszont volt jégkrém is két féle, nestlé ceruza és tölcséres. Az a la-carte-t többen is dícsérték, mi csak a BBQ-t próbáltuk ebédkor, nem volt rossz. Összességében jól éreztük magunkat, de mégegyszer nem választanánk ezt a komplexumot.

Ami az idősek miatt kényelmetlen lehet, hogy a Várnából, a Lebedből és a Dolphinból csak lépcsőn lehet lejutni a partra.

Küldtem néhány képet az itt megadott mail-re.

 

gycs

Előzmény: thigae (40997)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41034

"...naposparton illetve a közelében, Várnában..."

 

Félreértésre adhat okot  a kérdésedben megnevezett helyek, kifejezések használata ebben a megfogalmazásban.

Bizonyára csak a helyszínek véletlen megcseréléséről van szó. Ugyanis Napospart (Sunny Beach) kb. 110 km-re van Várnától. Tehát nem igazán  mondhatjuk azt, hogy egymás közelében lennének. Várnához közel inkább az  Aranyhomok (Golden Sands) található.

Ha valaki nem "figyel" akkor lehet, hogy pont a Napospartról fog infóval ellátni, mert azt kérdezted. Ha pontosítod az érdeklődésedet, akkor már számodra is használható információkat kaphatsz.

 

Előzmény: petrus1988 (41029)
thigae Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41033

Szia  Petra.  Köszönöm a választ amit írtál, az a helyzet azért éedekelnek ezek a dolgok  mert a szülők  70 felett vannak és nekik egy kis szauna na meg  fedett  gyógyvíz  is  jó  volna ha lenne. Persze a partra  is le tudjunk velük menni  ne legyen messze gyalog. A csapat másik fele az  meg gyerek,  nekik is  kell szorakozási lehetőség. A legutobbi  helyen a Zefirben semmi  billiárd, asztalitenisz, stb semmi nem volt. A fagylalt is két hétig mindennap  csak vanilia volt.  ( biztos ez volt akciós )  A part 50 méterre van írva  ami  ténylegesen  400 - méterre volt.  Na meg minden plussz az al inclusive ellenére ,fakabátos időkorlátozottság mellet  volt.   Nem azt mondom, hogy rossz volt,  - inkább nem igazán volt jó. Ezért nézem ezeket a szállodákat.  Mégenyszer  köszi      még  fogok  kérdezősködni ha  nem  gond     szia        Sasson

Előzmény: Marko61 (41027)
robi131 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41032

Sziasz tok!

Egy kérdésem lenne. Lehet még vadkempingezni a tengerparton?

Régebben még lehetett, horgászathoz sem kellett engedély.

Mi Vlaszba jártunk, ott voltak kisebb forgalmú part részek, a bolgárok is ide jártak.

Vagy már csak a hotel és a kemping ami engedélyezett?

Előre is köszi!

zyzy78 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41031

Köszönöm. Ti vittetek fel a repülőre bébiételt vagy hasonló folyékony halmazállapotú dolgot a babának? Felengedték? Hol ezt olvasni, hol azt ezért kérdem.

Előzmény: beknamo (41023)
gabres19871 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41030

Ha valaki megy bulgáriába és tudna nekem hozni 2literes kamenitzát vagy Zagorkát  akkor irjon már rám.Főleg aki kocsival megy hisz más nem tudja elhozni.Tavaly 2,2 leva körül voltak kisboltba nem nagyba.Vennék mondjuk 10/2 elosztásba mondjuk ez kb 30leva adok 5500ft-ot.Köszönöm:)

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41029

Kedves matiiiz!

Azt szertném tőled kérni leírnál néhány izgalmas programot amire van lehetőség naposparton illetve a közelében, Várnában is akár. Mondjuk búvárkodás van e kit kell keresni?mennyibe kerül? Igazából minden köszrogram érdekel! Nagyon köszönöm előre is a segítséged!

Előzmény: matiiiz (40786)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41028

Nagyon szépen köszönöm! Nagyon izgalmasan hangzik!Olyan jó konkrét dolgokat olvasni! Mindenképp kipróbálom! És mégegyszer nagyon köszönöm!

Előzmény: Marko61 (41026)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41027

Szia!
A Grand Hotel egy picit tisztább a többitől és nagyobb, de másban nem igazán különbözik. Kb 5 percre van a parttól, nem közvetlen előtte van. A szaunáról nem tudok semmit, a Rubinról igencsak megoszlanak a vélemények, viszont az közvetlen a tengerparton van. Mindegyik szállodánál lehet használni a billiárdot és a ping-pong asztalt, a marinában az alsó szinten van. Darts az animációs programok között van, külön tábla nincs kitéve saját használatra. A kaja nem olyan rossz, mint ahogy egyesek leírták, mi 2 hónapja itt vagyunk és még nem haltunk éhen :D Mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt, csak kicsit egysíkú. Az olasz étterem nagyon jó, nagyon finom az ebéd és a vacsora is. Van fagyi, ingyenes, 4 fajta van + 2 féle jégkrém. A DM előtt is lehet fürdeni, csak nem homokos part van, hanem stég és búvárkodásra remek. A Rubin előtt szép tiszta homokos part van. Remélem segítettem egy kicsit.
Üdv, Petra

Előzmény: thigae (40997)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41026

Szia!
Neckermannos szervezésű a kirándulás. Várnából indul a kikötőből a hajó, 20 perc alatt beér egy kis öbölbe és ott meg is áll, ott kezdődik a játék. Háborúzás a hajók között vízibombával vödörvízzel, kincskeresés, minidiszkós táncok, ügyességi feladatok szülőknek gyerekeknek. Az ebéd inkább rágcsálni valók, üdítők. Fél napos délelőtti kirándulás. Kovács Klaudetta a helyi idegenvezető intézi. Aranyhomokról kb 45 perc - 1 óra, külön busszal visznek a kikötőbe.

Előzmény: petrus1988 (41007)
dareno Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41025

a várnai reptér honlapját olvasgatva megakadt a szeme valamin. Az OK Taxit ajánlja a reptér és még  egy átlagos árat is ír hogy mennibe kerül a fuvar a városba. Na írtam a taxis cégnak remélem válaszolnak és reális áron eljutok az Aranyhomokra.... Ha van infom persze megosztom mert tudom más is kínlódik a transzferrel

johnny37 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41024

Néhány konkrétum azok figyelmébe, akik kártyával kívánnak fizetni Bulgáriában és Szerbiában

Korábban írtam már a K&H által kibocsátott EurocardMastercard kártyával szerzett negatív tapasztalataimról a szerb autópályán. Július 11-én 3,15 Ft/dinár szorzóval vonta le a bank az összeget. Az MNB hivatalos középárfolyama aznap 2,51 Ft/dinár volt.
Egy héttel korábban kifelé menet az OTP által kibocsátott ugyancsak Erurocard/Mastercard kártyával fizettünk, ennek a számlakivonatát nemrég kaptuk kézhez. Az OTP 3246 Ft-ot vont le az összesen 1300 dinárt követelő három fizetős szakaszra, ami 2,497 Ft/dinár átváltási szorzót jelent. Az MNB hivatalos középárfolyama aznap 2,47Ft/dinár volt.
Nem ismerem a két bank devizaelszámolási struktúráját, hogyan és miből tevődik össze az átszámítási faktor, de tény, hogy a K&H bankkártyával történt fizetés 26%-kal többe került, mint az OTP kártyával.
Bolgár összehasonlítási alap nincs, mivel ott sehol nem használtam K&H kártyát.Csak feltételezem, hogy hasonló a helyzet.
Egyébként - Stewie tanácsát megfogadva - Bulgáriában DSK ATM-ből vettünk ki pénzt, és valóban 1 EUR kezelési költséget számoltak fel 400 leva után. Kényszerből egyszer számomra ismeretlen ATM-ből (RFB bank) vettünk fel 100 levát, erre az OTP 3,93 EUR kezelési költséget számolt fel

beknamo Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41023

Mi tavaly utaztunk Debrecenből babakocsival. Egészen a repülőgépig engedik a babakocsit csak a bőröndök mérlegelésénél tesznek rá egy címkét. A repülő lépcsőjénél elveszik és a csomagtérbe helyezi el.

Előzmény: zyzy78 (41000)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41022

Szia! De elérte Szozopolban az Allianznál 150 nel válltották.

Előzmény: kormos1 (40994)
János 2 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41021

Az útvonaltervező szerint Napospart - Rilai Kolostor 512 Km utazási idő 6 óra 37 perc. Hajnal 3 órai indulással, szintén hajnali visszaérkzéssel simán megjárható. Kinek, hogy? Hát ugye egy nyaralás közepén mégsem járható út. Komolyra fordítva a szót:

Balkan régi fórumozó kevesen tetterk annyit mint Ő. Gyakran előfordul, hogy látszik, hogy a kérdező a legkisebb fáradságot sem vette, hogy beleolvasson a fórumba és ugyanazt megkérdezi sokadszorra, vagy eleve képtelen kérdést tesz fel / mi hány leva, hogy lehet eljutni Várnából a Napospartra, Aranypartra/  Még ez nem is volna baj, de ha írsz valamit /az őszi nem is 1 Leva, hanem 2, a palacsinta nem is 2 leva, hanem 2.50, nem is olcsó semmi, minden drága ugyanannyi mint Görögbe, stb/. Na most ez történ Balkan társunkkal sokszor leírta már a rilai kérdést és tett egy minősítést, ami lehet, hogy nem helyes, de mindenképpen igaz.

Senki ne vegye magára, a jelenség az érdekes.

 

Üdv: János

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41020

Elnézést ha számodra hülyeségnek hangzik amit kérdeztem. Sejtettem hogy nagyjából mennyire lehet, csupán azért kérdeztem, gondoltam hátha valaki megjárta már azt az utat és pontosan tudja hogy mennyi időbe is telik és megéi e megnézni! Sajnálom de nem volt kedvem a térképet átbújni pontos adatok után, leginkább személyes tapasztalatokra voltam kíváncsi!

Köszönöm a válaszodat, de kérlek ne minősísd az én kéréseimet miután én sem minősítem senki hozzászólását! 

Előzmény: Törölt nick (41018)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41019

kevesebb mint 4száz km

Előzmény: petrus1988 (41016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!