Keresés

Részletes keresés

knorti Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40964

Sziasztok,

Köszi mindenkinek a válaszokat!

A hajókirándulások egyikére lehet benevezünk. Tosó bácsit is meglátogatjuk szerintem minimum egy reggeli erejéig. Pénzvátás pedig Allianz-nál lesz. Illetve van devizás bankkártyám, azzal próbált már valaki fizetni? Azt a hivatalos, rögzített árfolyamon kellene, hogy váltsák, nem?

Még egy kérdés eszembe jutott közben. A szerbek mennyire nézik az autó papírjait? Céges az autó amivel megyünk, de a nevemre van meghatalmazás, pecséttel, aláírással, mindennel amivel csak kell. Ez elég? 

Szombat este érkezünk, vasárnap tudunk bevásárolni? Boltok nyitva? 

Alig egy hét múlva indulunk, remélem az idő ilyen marad és akkor jó kis nyaralásnak nézünk elébe. 

üdv

knorti

 

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40963

tövises rája

Előzmény: őrült elmebeteg (40962)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40962

csak most , csak neked

 

Előzmény: halley (40952)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40961

Szia! Persze átadom az üzit minden nap arra megyek mert fürödni Arkutinoba szoktunk járni.Most az Allianz bank az itt van a orvosi rendelő mellet az ó városban

Előzmény: eszel49 (40940)
fiona01 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40960

Sziasztok !

Még mindig szívesen veszek idei véleményeket a Burgas beach szállodáról!!!

Aki volt ott, és nem sajnálja az időt, megköszönöm ha megosztja a tapasztalatait!

Előre is köszi

Fiona

fiona01 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40959

Mi aug. 25-én megyünk, így pár nappal előbb érkezünk, mint Ti, úgyhogy legfeljebb ott tudunk véleményt cserélni, vagy utána itt a fórumon. Remélem nem kell csalódnunk a szállodában és a nyaralásban. Ti honnan jöttök? És mennyien?

Üdv

Fiona

Előzmény: János 2 (40719)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40958

Nagyon jó!: )

Kérhetnélek, hogy megemlítenéd neki Szolnokot? Szerintem szívesen veszi és meglepődve konstatálja majd, hogy immár több magyar ember nevén szólítja és "szóba" elegyedik vele, már ammennyiben a kiszolgálás engedi.

Előzmény: Pötyi71 (40957)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40957

Tudom, ki ő! Júniusban voltunk ott. Legközelebb nevén köszöntöm!

Előzmény: Jeff. (40956)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40956

Szia Pötyi!

 

Toso bácsi az Odesa utcában a Milena Bistro oldalában található és  kb. 40 méterre van a CBA-tól.

 

Előzmény: Pötyi71 (40953)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40955

Szia !

Igen a Pirotszka utcában volt a szállásunk :) A villamosok a kockakövek , a hihetetlen kalap üzlet a járdák állapota az emberek ruházata szóval minden.A kötelezőket néztük meg szigorúan gyalog közbe mindenhova beülltünk ittunk ettünk...A török templomba behívtak minket megmutatták a lányokat beöltöztették és mindezt ingyen szivességből ! Belgrádba a kötelezőket szintén vár stb...a hangulat hatalmas ,mintha tengerparti városba lennél az árak azért itt már nagyon mások.....egyébként konkrét kérdésre majd tudok konkrét választ adni :) Mivel túl vagyok egyenlőre Bulgárián....... ritkán fogok felnézni a fórumra , de azért még pár hétig biztos nézegetem , hátha tudok valami érdemlegeset segíteni hozzászolni.. :)

Előzmény: Törölt nick (40932)
borkasga Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40954

Van valakinek infója a Zefírben mennyibe kerül most a légkondi? Tavaly, ha jól emlékszem 5€/nap volt. Előre is köszönöm!

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40953

Pontosan hol van Toso bácsi?

Előzmény: Jeff. (40948)
halley Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40952

"milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

Finom."

 

Igen, ezt én is tapasztaltam. Viszont sűrűn porcos hosszában, ezért nem tudtam magam elé képzelni, miféle szerzet is lehet ez. Minek felelne meg magyarul, ha van egyáltalán ilyen neve?

Vagy, ha nincs, akkor akad-e róla kép valahol? (Mármint panírozatlanul, eredeti állapotában.)

 

.

 

"bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

Kb. 700 leva. Ez szigorúan az átlag, óriási a szórás."

 

Igen, az ordító különbségeket én is látom évről évre. Tán még növekednek is, pedig már régebben is nagyobbnak látszottak, mint nálunk.

De ez az összeg (ami egyáltalán bruttó-e, vagy nettó?) a statisztikai átlagfizetés, vagy az igazi "átlagember" valós jövedelme? (Ezek idehaza is igencsak eltérőek.)

Mert kissé úgy láttam vidéken, az ország belsejében az életüket, ami alapján még kevesebbet tételeznék fel.

 

.

 

Más:

Ismeri-e Valaki Lovecs városát közelebbről?

Megér egy tranzitot? Szép-e, jó hely-e?

 

 

Előzmény: gradinar (40944)
johnny37 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40951

A dolog azért ennél kissé árnyaltabb. Erősen függ attól, melyik banktól kaptad a kártyát, mert nagy a szórás a devizamarzsok között. Az OTP a legkedvezőbb mind EUR, mind USD vonatkozásában. Nekem K&H kártyám volt, azzal fizettem és rá is fáztam rendesen.

 

A szerb fizetős kapuknál összesen 1300 dinárt kitevő autópályadíj elszámolására a bank 4095 Ft-ot emelt le a számlámról, ami akárhogy is számolom, 3,15 Ft/dinár. Ugyanakkor az OTP valutaárfolyamon 2,64-ért, devizaárfolyamon pedig 2,54 árulta akkor a dinárt. Mindez történt 07.11-én.

 

Jobbnak tűnik itthon valutaváltóknál EUR-t venni, abból a határátkelő szerb oldalán megvenni a szükséges dinárt és a kapuknál kp. fizetni.

 

De ez csak egy tipp.

Előzmény: gondolkodó2 (40949)
gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40949

Lenne egy kérdésem ha valaki segítene.

 

Autóval megyünk 2012. 08.04.-én st Vlasba szerbián keresztül, érdemes dínárt váltani itthon, vagy bankkártyával fizessek kint a kutaknál (VISA)?

Melyikkel járok jobban. Mennyi a VISA átváltási jutaléka ha van?

Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40948

Örülök, hogy ti is hasonló "kiszolgálásban" részesültetek. : ) Akkor már nem hiába vetettem fel ezt az "észrevételt". A jó és előzékeny hozzáállást a magyarokhoz nekünk is kell valamilyen módon díjjazni. Minél több ilyen jelenséget tapasztalunk, annál jobb lesz a következő alkalmakkor, főleg ha mi is pozitívan erősítjük az ilyen baráti megnyílvánulásokat.  Ezért bátran ajánlom minden Sozopolba utazónak, hogy köszönjön be Tosónak és más pozitív hozzáállást nyújtó bolgárokhoz.

Előzmény: eszel49 (40940)
gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40947

Szia!

 

Mi tavaly voltunk a Hotel Rubinba, egy területen van 5 szálloda Rubin, Marina, dolphin marina, Várna, és az ötötdik nevét elfelejtettem.

Ha ai-be mentek mindenhol mindent fogyaszthattok. Animátorokból nincs hiány tavaly volt köztük magyar is ha jól emlékszem Gergő. Folyamatosan programok reggeltől estig szinte már sok is, de gyerekekkel fontos. Az üdülő komplexum területén ugrálóvárak, játszóterek. A delfináriumba mi is voltunk szerintem nagyon érdekes volt, a gyerekek imádták, maga az épület a 80-as éveket idézi. Várnából ezer helyre lehet menni láttuk a tengerparton a kínálatot, biztos találtok benne megfelelőt. Mi még elmentünk a vadi új csúzdaparkukba, de az nem nyűgözött le senkit, szép szép de olyan sivár, a világ végén, csak taxival érdemes elmenni. A Burgaszi százszor jobban tetszett 2009-be.

Hajó kirándulásra nem mentünk, ha jól tudom az szállodáknál is van kikőtő onnan is indulnak hajók, ez nem biztos.

Előzmény: Krisz11180309 (40903)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40946

Köszi szépen!!! : )

Nagyon kiváncsi vagyok miképpen fogadja, hogy a magyarok rögtön a nevén szólítják! Rendes tag. Amikor mentünk a Harmanira az utca túlsó oldalán, már mosolyogva integetett. Reggel, amikor mentem a napi betevő banyicáért, még a sorban álltam, de már előre jó reggellezett magyarul. Remélem több magyar túrista is beköszön legalább egyszer Tosónak! : )

 

Üdv.: Jeff

Előzmény: utazo idegen (40938)
harcsa21 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40945

Sziasztok!

 

Mi szeptember 1-8-ig utazunk a napospartra vonatta, és a Family Hotel Romantik-ban lesz a szállásunk. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek infója a szállodáról? A másik kérdésem az lenne, hogy szeretnénk hajókirándulásra menni, ahol van lehetőség a hajóról fürödni, esetleg egy kis pecázásra. Ha valaki tud ilyet kérem segítsen.

 

Köszönöm!

 

gradinar Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40944

Egyrészt, milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

 

Finom.

Nagyon finom... fehér húsú, kissé rostos állagú, általában rántva kerül az asztalra, kisebb darabokban, mivel egyben olyan ronda, hogy mindenki sikoltozva menekülne el tőle.

 

Másrészt, miért hívják sok helyen a grillezett ételeket szerb sültnek (szrbszka szkara) ?

 

Ezek nem tipikusan bolgár (azaz csubricás, azaz borsikafüves) ízesítésűek, hanem jó hagymás-borsos-paprikásak.

 

És egy egészen más kérdés, az árak megértéséhez:

Vajon mennyi lehet egy bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

 

Kb. 700 leva. Ez szigorúan az átlag, óriási a szórás.

 

 

G.

Előzmény: halley (40941)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40943

Kalózhajós kirándulás Sveti Konstantinból!
Ma kísértem egy családot a neckermann szervezésű kalózhajós kirándulásra és azt kell mondjam, fantasztikus volt! Kis és nagygyerekes családoknak is ajánlom! Szuper buli! Kis csatázós játszós félnapos kirándulás Várna gyönyörű öblében! Mindenki élvezte a játékot, az apukák néha talán jobban mint a gyerekek! Fürdőruha KÖTELEZŐ mert mindenki kellőképpen vizes lesz! :D Bővebb információt adhatok, ha kérdeztek!
Üdv, Petra

Marko61 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40942

Szia Kriszta!
Nem olyan rossz a kaja, mint ahogy egyesek leírták, ugyanis 2 hónapja itt vagyunk és még nem haltunk éhen :D Mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt, csak egy kicsit egysíkú. Mi azért járunk ki néha, mert ennyi idő alatt azért meg lehet unni. A levesek is és a saláták is finomak itt a szálloda éttermeiben. A' la carteból az olaszt és az ázsiait dícsérik, de személy szerint nem próbáltam még ki.
Üdv, Petra

Előzmény: Krisz11180309 (40935)
halley Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40941

Jó, hogy felvetődtek a kajás magyarázatok. Én is érdeklődnék:

Egyrészt, milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

Másrészt, miért hívják sok helyen a grillezett ételeket szerb sültnek (szrbszka szkara) ?

 

És egy egészen más kérdés, az árak megértéséhez:

Vajon mennyi lehet egy bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

Előzmény: Törölt nick (40931)
eszel49 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40940

Mi is Nála vettük a reggelit minden nap idén és tavaly is. Idén az első vásárlásunknál felismert és előre Jó reggelt-tel köszönt, ami jól esett. Kedvencünk a glujzlemi /palacsinta tésztás, szirénés/ és a háromszög alakú pizzás szelet volt, általában 10 péksütit vettünk minden reggel /2 család gyerekekkel/. Utazó idegen ha arra jársz légyszíves add át a mi üdvözletünket is.

Pénzváltáshoz én is Allianz irodát ajánlom, idén átköltöztek a May 1 utcából a Republinska utca, majdnem Óvárosi bejárat felöli részéhez.

Balkanski örülök, hogy írsz.

Előzmény: Jeff. (40937)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40939

Jó ki csubrica!!!

Előzmény: őrült elmebeteg (40933)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40938

Szia! mindenkép átadom üdvözleted és megemlítem neki Szolnokot is

Előzmény: Jeff. (40937)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40937

Szia utazo idegen!

 

Ha még (jó) néhány napig Sozopolban tartózkodol és a CBA környékén levő sarki, sárga színű Milena Bistro oldalában levő banyica árusítóban vennél valamit, akkor nyugodtan köszöntheted magyarul is az árusítót. Az eladó neve Tosó és barátságos alkatú, főleg a magyarokhoz. Ha megteszed, hogy néhány szót váltasz vele mindenféleképpen említsd meg neki Szolnokot. :)) Mi már a következő napokon ajándékot is kaptunk tőle, mivel visszajáró vásárlók voltunk. Persze nem a plusszért választottuk Tosót, hanem a szemben levő nagyobb asztalos reggeliző Banyicsarnyica drágább termékei és 'lélektelen' kiszolgálása nem volt vetélytársa Tosó üzletének.

Ajánlom mindenkinek aki arra jár. Szóval akár "Helló, Mister Tosó" és nem marad el a reakció! :))

 

Üdv.: Jeff

 

Előzmény: utazo idegen (40934)
sulep Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40936

Mostanság milyen az idő a naposparton? A tengervíz milyen? Most is sok helyen tele van még zöld növényekkel?

Krisz11180309 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40935
Szia Petra!
Köszi az infót. A szálloda területén tényleg olyan rossz a kaja, ahogy egyesek leírták? Az ötévesemmel melyik étterembe érdemes menni? Leveseket, salátákat szeretjük, abból van választék? Ti is azért jártok ki, mert bent nem jó a kaja?
Köszi, Kriszta
Előzmény: Marko61 (40924)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 40934

Szia! Kocsit csak a kijelölt parkoloban lehett hagyni mert rögtön elszállítják. Most a van egy örzött parkoló a mólonál ami 1 óra 2 leva vagy a hajö kikötönél a gödörnél.Szozopolban a csak a CBA Burgaszban a Metró, Billa, stb.Egy kicsivel lejebb a ropotámo folyón a hajókázás meg a Szozopolban este a séta hajó ami kb 1óra 20 perc a tengeren. Az ellátotság szinte minden kapható.Autó is lehett bérelni az az új város részben található.

Előzmény: knorti (40928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!