Keresés

Részletes keresés

knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40608

Beszámolsz majd? Mi is oda megyünk 3 hét múlva.

Előzmény: mepetya (40607)
mepetya Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40607

Rusa - Burgasz között van autópálya. A google nem nagyon mutat ilyet -:(((

 

Hát egy kicsi van csak. Vagy elmész Burgaszból Karnobatig (addig van), majd onnan fel Shumen-Ruse. Vagy fel a tengerpatron Várnába, onnan át Shumenig van pálya, majg északnak Ruse felé megint nincs. A tengerparti hegyi utat én nem nagyon szeretem, mert borzasztó forgalmas és kanyargós, előzni nem nagyon lehet. 

 

Most már megyek, mert hajnalban kelni kell és irány Szozopol.

Előzmény: Trappolda (40593)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40606

Itthon már nem ilyen jó az idő.

Előzmény: utazo idegen (40602)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40605

Bocsi tévedtem London és Katowice közt kell a poggyászokért fizetni

Előzmény: utazo idegen (40604)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40604

Elöbb utobb a Wizzair befogja vezetni a poggász utáni fizetést. Ősszel már Debrecen és Katowice között már fizetni kell a pogyászért is.

csáki68 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40603

Szia,Juco72.Mi is 17-töl megyünk a Paradise Beach hotelba.Szeretnénk kérdezni töled:a medencéröl,partrol,napágy foglalásrol.Voltatok-e Elenite csúzda parkban,

hogy az milyen. Mivel lehet lemenni esténkét a nyüzsgö Sunny Beach-re ? Köszi.Imre

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40602

A mai időjárás napfényes idő kék ég 34 fok meleg 28 fok víz és iszonyuan gyorsan lelehett égni.Tűz  nap.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40601

Szia! Én 15 óra alatt érek Szozopolba. Jó minőségüek az utak csak a rendőrökre figyelni.Burgasz és Rusze között szerintem van autopálya még nem jártam arra vagyis nagyon rég.

Előzmény: Trappolda (40593)
Schuco Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40600

Szia! A szobákkal sztem nem lesz gond, naponta jönnek, takarítanak, porszívóznak, stb. A tenger vízhőmérséklete csodálatos, tisztasága azonban nem olyan mint tavaly a Naposparton......szintén nem olyan homokos az alja, mint a másik helyen, kisség aprókavicsos, de van kis szakasz ahol homokos, ezt majd látni fogjátok. Ihazából kissé gyorsan mélyül, nem úgy mint a Naposparton. A magyar animátorok aranyossak, a programok jók, az egész komplexum nagyon szuper, jók a bárok, lehet koktélozni amíg bírod.......az esti hangulat is remek, a Dolphin marina előtt hajók is vannak, így lehetőség lesz esti hajókázásra, még gratis bort is kaptok a kapitánytól. A roubin előtt van az igazi strand, a Marina előtt mély a víz, meg veszélyes mert könnyen bele eshet a kisgyerek, itt olyan a part mintha kikötő lenne......A strandon 12 órától ebéd van, húsok, stb, 12 órától egy másik pavilonban meg sült krumplit meg hamburgert kaptok, a krumpli jó, a hamburger nagyon szegényes: száraz a zsemléje, egy csomboros hs van benne, nekem ez az íz nem jön be, 1 vékony szál hagyma, egy iciri piciri uborka és a mustárt meg a ketchupot neked kell hozzáadni...ezek AI-s ételek.....mondom a hambi lehangoló....általában csak 1 szer állnak sorba érte......pedig ha jól elkészítenék, akkor nagyon ó lenne.....A Satay bár 16-18 óra között van a Hotel lebed meije mellett, itt katasztrófális saslikot csinálnak: sótlan, íztelen, keserű és belül a hús nyers...menthetetlen, mi i is dobtuk......próbáljátok ki igaz sorba kell állni nem kicsit, de esküszöm, ilyen rossz slikot a világon nem tudok elképzelni......próbáljátok ki hogy igazat mondok!

A nudel barban egy zöldséges vízzel forráznak le tésztát és papírba csomagolják.....próbáljátok ki.......

Én a Susam Éttermet /ázsiai/ ajánlom Alacartba, minden nap 9 órakor legyetek a reservation pavilonnál, ahol 2 csinos lány írja fel a foglalásokat. Ez a partra ezető uton a Dolphin előtt van, ott ahol egy gömbe mászhatnak a gyerekek.....

Kinnt vacsora után mászkáljatok, sok a baár, étterem, gyerekeknek sok játék, ha már meguntátok a szálloda egyébként remek szolgáltatásait, programmjait......Kár érte, pedig jó lenne, este  szálloda parját színekkel kivilágítják, ütös hangulatot teremtve ezzel, jók a badachinos pihenő ágyak......remek a hangulat.....Csak ne lenne ilyen borzasztó csapnivaló az étel.....pont ezen spórolnak, nagy hiba.....én kiadtam 175 ezret 2 felnőtt és 1 gyerekkel 7 napra.....kérjenek 220 ezret, DE MINŐSÉGI KAJÁVAL.......olyannal amivel Szófiában találkoztunk.......ha azt a szintet bevállalnák, tuti: minden évben máshova se menne az ember,,,,de megalázó, ha moslékkal találkozik.....meg fillérbaszásnak könyvelem el azt is, hogy pofátlan módon vízezik az üdítőt a bárpultnál......a fanta felébe vízet nyomnak, ott a szemed előtt......pedig van nekik original gyümölcslevük is, ezt figyeljétek: egyik nap a Dolce Vitában voltunk Ala cart vacsorán: megérkezésünkkor adtak a protokollra: felnőtteket pezsgővel, gyerekeket juice al várták, azaz 100% os lével, DE: 1 dl es pohárba 1 KORTYOT töltöttek a pezsgőböl is és a 100% os gyümölcsléből ez nagyon roszul esett nekünk...megittuk az 1 jó kortyot, leültünk az asztalhoz, rendeltünk és megint narcs lét kértünk....kihozták mindannyiunknak az 1-1 pohár gyümöcslét, de gépi felhígított volt......vmi szörp alapú....néhány nap után a fenébe kívánja, itthon sem iszunk ilyeneket......

De mondok 1 tippet, hogy oldjátok, meg ha a gyerek vagy ti rostos gyümölcslére vágyik: minden étkezésnél a büfés étteremben van narancs félbevágva: vigyél egy nagy tányérral az asztalodhoz és facsart bele a kisgyerek pohárjába: én fiam is ezt itta, nem is volt szorulása egyik nap sem..... remélem segythetem: mégegyszer mondom: remek hely, sok program, saját beach, sok medence, remek kokélok, rossz ételek, ennyi!!!!

 

 

 

Előzmény: faragori (40562)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40599

Köszi, ezzel akkor eldőlt, hogy Horvátország felé megyünk, így Magyarországon is kevesebbet kell mennünk, autópálya is több van, az 1500 Ft plusz meg elenyésző. 

Előzmény: wideoframe (40598)
wideoframe Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40598

Bár nem engem kérdeztél:

Horvátország fele rövidebb, 150km-rel több az autópálya, és kb:1500Ft-tal drágább az út. A júniusi benzinárral 73000.- ból fordultunk meg öt személlyel. A plusz határ nem számit, lehet, hogy a fizetőkapunál többet fogsz várni.

Előzmény: knorti (40590)
Jucó72 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40597

Szia dareno! Mi nagyon-nagyon jól éreztük magunkat a Paradise Beach Hotelben!!!

Az AI nálunk is minden várakozást felülmúlt, nem lehet panaszunk. 5-ünk közül senki nem lett rosszul, pedig a párom bélrendszere igencsak érzékeny, mert műtötték bélcsavarodással, de egy hasmenés sem volt. :) Nem mondom, hogy bármit megettem volna, meg hogy mindne ízlett, de először egy keveset szedtünk abból, amit megkívántunk, és ha ízlett, visszamentünk. Salátából iszonyat jó választék volt, és isteniek voltak, meg a gyümölcsök is, nekem ez nagyon bejött. A párolt zöldségek ízetlenek voltak, de aztán rájöttünk, hogy csak egy kis só, bord, esetleg olíva olaj... Szóval mindig volt olyan, amivel jól tudtunk lakni. Megpróbálok képeket is felrakni.

 

Előzmény: dareno (40572)
dareno Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40596

júni 6-án foglaltam BUD-Várna-Bud 2 felnőtt 2 gyereknel 1 csomaggal 74 ezerért szerintem az nagyon baráti főleg mert ebben az 1éves exx.clubb díj is benne van ja és aug 8-15 az időpont

Előzmény: Pötyi71 (40595)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40595

Az a baj, utazás előtti hetekben nagyon megdrágulnak a jegyek. Jó utat és jó pihenést kívánok nektek!

Előzmény: knorti (40594)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40594

Mai napon a 4 főnek 205 ezer az út oda vissza Burgasz-ba a Wizzair-rel. Aznap hajnalban érek haza Franciaországból (1500 km) már mögöttem lesz, egy gyors zuhany, család bepakolása aztán indulás. Tehát pihentető semmiképpen nem lesz, de hozzá vagyok(unk) szokva a több órás, több száz (ezer) kilóméteres utakhoz.

Előzmény: Pötyi71 (40592)
Trappolda Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40593

Szia,

Sziasztok,

 

Köszönöm szépen a választ. Valamelyest megnyugodtunk.

 

Rusa - Burgasz között van autópálya. A google nem nagyon mutat ilyet -:(((

 

Milyenek arrafelé az útviszonyok, mennyi idővel kell számolni?

 

Ha valakinek kell segítség Ártánd-Nagyvárad-Kolozsvár-Nagyszeben irányban, vagy Nagylak-Arad-Nagyszeben felé, az írjon!

 

 

üdv, trapp

Előzmény: utazo idegen (40531)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40592

Bocsánat. Ezt akartam írni:

Nem lesz pihentető az út az biztos. De az is, hogy nem fogjátok elfelejteni, mert örök élmény lesz. Nem jó helyen kerested azt a jegyet, mert ez valóban brutál  ár.

Kezdek megijedni magamtól.

Előzmény: Pötyi71 (40591)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40591

Nem lesz pihentető az úz az biztos. De az is, hogy nem fogjátok elfelejteni, mert örök élmény lesz. Nem jó helyen kerested azt a jegyet, mert ez valóban burutál ár.

Előzmény: knorti (40590)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40590

Mi mellőletek, Komlóról megyünk, Horvátország felé mentetek, vagy egyből Szerbiába? A google horvát felé dobja ki, csak így 1-el több határátlépés van.

Mi is nézegettük a repülőt, de kicsit durva, hogy kb a repülőtéri illeték árából megvan az oda vissza út kocsival és akkor ott sem vagyunk közlekedési lehetőség nélkül. A repülőjegy árából meg megvan a szállásmeg a kaja egy hétre.

Lehet, hogy megbánjuk, de nem hiszem.

Előzmény: Gabriel74 (40585)
faragori Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40589

Szia!

 

Köszi az infót. Mi 25-én megyünk oda repülővel. A kajáról nem sok jót olvastam a fórumon, azért remélem túléljük. A hányás és rosszullét a minőségtől volt? Mármint amit sikerült összeválogatnotok, az sem volt jó? A szálloda és környéke tiszta? Előre is köszi. Üdv,

 

Előzmény: Gabriel74 (40585)
johnny37 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40588

Dareno, Pötyinek igaza van. Mi mindannyian nagyon jól éreztük magunkat, csak nem ildomos itt oldalakon keresztül lelkendezni. A Nnessebar Beach Resort pl. minden igényünket kielégítette, az ellátás (AI) várakozáson felül kitűnő volt, a szobák tiszták, rendszeresen takarítottak, ha kissé szakadozottan is, de működött a wifi, és még napágyat is lehetett foglalni. ha az ember elég friss volt. A tenger kissé néplavór benyomást keltette, de ez végső soron az egész Napospartra jellemző. Nem Adria ...

Előzmény: dareno (40572)
János 2 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40587

T kapitány!

 

Kösz a választ. Szerintem a cseh kocsi sem klímás. Elég baj hogy a magyarok elől veszik meg a jegyeket, ahelyett, hopgy több kocsit közlekedtetnének mit korábbi menetrendekbe.

 

Üdv: János

Előzmény: kapitány65 (40549)
SiposG74 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40586

Sziasztok!

 

Három hónapja "only read" üzemmódban olvagatom a fórumot. :) Szerencsére meg vagyok áldva azzal az érzékkel, hogy ki tudjam szűrni a hozzászólások közül az értékeseket és az abszolút egyéni túlzásokat... így nagyon sok értékes infóhoz sikerült hozzájutnom! :) (akinek nem inge..... )

 

Július 28-án két tinédzser ( 10-14 évesek) csemetével utazunk repülővel Debrecenből Burgaszba. AI-t választottunk. Rajtam kívül a család többi tagja nem kedveli a kulináris élményeket, (leragadnak a bolognai - rántott hús - rántott sajt tengelynél) így nem láttuk értelmét a kíválónak írt bolgár éttermeket végigpróbálni! (mármint én imádnám, de leszavaztak :D ) Remélem egy két építő jellegű segítséget kapok majd a nálam sokkal rutinosabb Bulgária látogatóktól!

 

- A debreceni repülőtéren mire készüljek? Mire érdemes figyelni? Mennyire veszik komolyan a bőrönd lezárást, tartalmat? A check után lehet e dohányozni? Parkolni szabad e az ingyenes parkolóban? (volt e lopás, kocsifeltörés az elmúlt időszakban)

 

- A Robinson rendesen megszervezi e a transfer-t a repülőtérről?

 

- Az Aparthotel Ruby-ról van e valakinek tavalyról vagy erről a szezonról tapasztalata? (ellátás - szobák - személyzet)

 

- Várnába melyik a leg költséghatékonyabb eljutás (delfin show, állatkert a program)

 

Megtiszteltek válaszaitokkal!!

 

Üdv: Sipi

 

 

Gabriel74 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40585

Sziasztok!

 

Mi a héten jöttünk haza Sveti Konstantin-ból. A Dolphin Marinában voltunk. Nekem nagyon bejött a szálloda, meg az egész üdülő. Jól éreztük magunkat a 2 iskolás gyerekkel. Egyedül a kaja, amivel nem voltunk megelégedve. Fiam utolsó 2 nap már nagyon rosszul volt, az apja is hányt párszor. Azért általában tudtunk összeválogatni a különböző ételekből, hogy a végén jól laktunk, és finom is volt. De első ránézésre minden úgy nézett ki, mintha már 1x megették volna...

Összességében tetszett, és szívesen vissza is mennék újra. Az animátor lányok, és a helyi idegenvezető is aranyosak, segítőkészek.

Egyik nap átmentünk a csúszdaparkba, Aquapolis-ba. Nagyon jó hely, egész nap csúszkáltunk, kihasználtuk az időnket. :)

Autóval mentünk, Szerbián át, Pécsről. Na ilyet többet nem csinálunk. 17 óra utazás, valami rettenetes volt! A bulgáriai rész volt a leghosszabb, és legrosszabb. Hihetetlen, hogy alig van autópálya! 8 órába telt, mire átkeltünk az országon, pedig a sofőrünk igazán tapasztalt kamionos, nagyon rugalmasan, pörgősen vezet. De Szerbia jó választás volt szerintem. Ha megyünk még ide, akkor csakis repülővel!

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40584

Jani Popov utca elején van két internet kávézó. Ami az alagsorban van, ott van nyomtató. Én is ott nyomtattam ki. Egy oldal 50 sztotinka.

Előzmény: ditranol (40582)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40583

Lefoglaltam a szállásunkat, Szozopol-ban a Green Hills Hotel-ben. Augusztus 4-én megyünk autóval. 8 éjszakát maradunk. Remélem jól fogjuk magunkat érezni. 

ditranol Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40582
Az uj varos bejaratanal, polg mesteri hivatal elott. Ez egy jo kiindulasi pont.
Előzmény: Pötyi71 (40580)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40581

Ez hülyeség! Bulgária nagyon jó. Szubjektivitás kérdése az egész. Nehogy elvegye a kedvedet!

Előzmény: dareno (40572)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40580

Az új városban. Hol vagy pontosan? Akkor megmondom neked hogy menj oda.

 

Előzmény: ditranol (40577)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40579
Sziasztok. Hétfön indulok haza napospartról kérdésem átadták e a Jambolig tartó szakaszt ha igen hogy tslálom meg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!