Keresés

Részletes keresés

hatvanhetes Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40579
Sziasztok. Hétfön indulok haza napospartról kérdésem átadták e a Jambolig tartó szakaszt ha igen hogy tslálom meg?
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40578

Itt Szozopolban most egy kicsit felhős az idő olyan szürt napfény van a hullámok dögösek a levegő kb 32 fok a víz valahol a 28-28 fokott üti éjjel is 22 fok hideg volt.Pára tartalom az aztán rendesen meg növeli a hőérzetett úgy érzed mintha 40 fok lenne még a böröd alatt is folyik a víz. Szozopolból szárnyashajó megy Várna Szlancsev brjágba.

ditranol Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40577
Üdv Sozopolból! Nagyon kellemes kis település:). Nincs nagy tömeg, nincsenek eröszakos utcai árusok. Nagyon sok a bolgár túrista,magyar/angol stb. szót ritkán hallani. A tenger a városi strandon tiszta alga :(, Harmanin jobb a helyzet...itt is algás, de abszolut elviselhetö mértékben. Egyébként 30fok, 2m-es hullámok, 26fokos tengervíz:)!

Esetleg tudna vki segiteni abban, h hol találok Sozopolban net cafet a wizz jegyek nyomtatásához?
kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40576

Holnap reggel GÓÓÓÓÓ ! :-)))

moni31 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40575

Nekünk kinyomtatták a repjegyet a szállodában most és 2 éve is.

 

Előzmény: paqitoo (40565)
moni31 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40574

Mi felejthetetlen 12 napot töltöttünk a Hotel Azurróban.

Jól érezük magunkat és együtt volt a családunk.

 

Minden reletív szerintem de a Balcsin ez az ellátást sokkal többől jött volna ki.

 

Szerintem az a baj, hogy azt hiszitek minden szállodában ott a terülj terülj asztalkám. És ahogy egy kicsi negetívum van elveszi a kedveteket.

Pl mi a 2 évvel ezelőtti szállodában bármit de bármit felvihettél a szobába az étteremből sütit, ételt, gyümölcsöt aztán másnap dobtuk ki! Itt semmit volt egy ember az "ajtón álló" és figyelt. 

 

De mindig tudtál annyit enni amennyit akartál. Lányom méltatlankodott de soha nem kért még egy pizzát sem máshol mert tele volt.

Fagyizni fagyiztunk és egyszer ettünk máshol a 12 nap alatt mert nem értünk vissza az ebédre de nem is siettünk.

 

A parton nincs bár 5 leva 2 sör és akkor mi van bele kell férjen. pl:a németek beültek a bárba a székekre a napernyő alá ott söröztek folyamatosan és volt 2-3 napernyőjük és egy csomó székük "ingyen".

 

 

Szerintem akinek nem jó Bulgária ne menjen de nem sok országba tudsz menni 13 év alatti gyerekkel ingyen all ellátásban.

 

És mi a repcsijegyet is időben vettük igy 5-en 2 csomaggal 81000ft-ból mentünk.

 

Ár érték arány szuper egyébként egy jobb és drágább szálloda és egy olcsóbb közötti árkülönbözetet elköltöd nasira és fagyira akkor is jobban jársz.

De kinek mi az igénye.

 

 

Napospartról ha mész Nessebar felé a sarkon ott a kalózos szálloda a Hotel Kotva be lehet menni az aqua parki részbe egész nap 10leva/fő 16órától 5leva /fő

Felnőtt is csúszhat a nagy csúszdákon. nézzetek körbe mert hátul is van a fára építatt bunker a gyerekeknek. 

Szuper mi élveztük.

 

 

 

Bocsi de hosszú lettem!

 

Aki szeretné megúszni a wizz foglalási díjat szívesen segítek: laszlomoncsi@freemail.hu írj 

Mindenkinek jó nyaralást: Móni

 

 

 

mepetya Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40573

Köszi! Már csak egyet kell aludni és kiderül. Holnap Bankia, Bellevue Hotel, aztán irány Szozopol.

Előzmény: utazo idegen (40548)
dareno Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40572

senki nem érezte jól magát? ennyire rossz a helyzet?

fiona01 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40571

Szia Ancsi !

Köszi a választ, további szép napot !

Előzmény: ancsi26 (40542)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40570

"de én sem megyek többet ide"

A véleményünk ugyan az és a sok kis életképet összerakva lehangoló az összkép! (Tisztelet a kivételnek)

Előzmény: paqitoo (40553)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40569

Jegynyomtatás: nem tudom Naposparton van-e több pláza??...mi egy plázával szemben egy turisztikai információsnál nyomtattunk 1 leva/lapért.

ancsi26 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 40568

Pagitoo leírt mindent!!!:))

Előzmény: matiiiz (40563)
paqitoo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40567

Jajj.. a wizz pulthoz 10 percet álltunk, sorry :))

Előzmény: paqitoo (40566)
paqitoo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40566

Az esparanto előtt van a főúton a buszmegálló. Pár méter az egész... 6.30 kor indul a bus stationról a 10-es busz, és kb 10 perc alatt ért ehhez a megállóhoz. 6:40 kor felszáltunk 7.10-kor meg le a reptéri megállóban. A burgasi reptér nem légkondis, zsúfolt, sokan vannak, szóval élvezni lehet az ottlétet... :))) Beszállítás kb.20 percet késett, mert sok induló gép volt.  A wizz pulthoz kb. 100 percet álltunk sorba.

 

 

Előzmény: matiiiz (40563)
paqitoo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40565

Internetes jegynyomtatás repülőhöz: egyik szállodában sem akartak segíteni... végül mi a burgas plaza kodak shopjában nyomtattunk ki 1,2 levárt, de utána talátunk a Lazur Discoval szemben egy internet szalont, itt is lehet nyomtatni.

 

Előzmény: paqitoo (40564)
paqitoo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40564

Fél ötre akartunk menni ( wizz air internetes beszállás) de a taxisunk elnézte az időt és egy fél órával hamarább jött értünk, így tök hamar kiértünk.  A becsekkolás ment gyorsan, 2 ablaknál is vették fel a járatunkat, viszont utána kicsi sort kellett állni az útlevél ellenőrzéshez. Szóval sztem 5-re menjetek ki. Kint már repül az idő... :)

Előzmény: matiiiz (40558)
matiiiz Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40563

Igen, mert pályaudvart írtál, ami nem tudom, hogy a mi szállodánktól mennyire van, mert mi fent vagyunk Nesszebár felé,  az Esperantoban.Gondolom van pár megállója, vagy nincs, Burgasz- Napospart?

Előzmény: ancsi26 (40560)
faragori Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40562

Szia! Igen, a Dolphin Marinába. Köszi az infókat, legalább erre készülve megyünk. Szeretjük a jó kaját, ha végképp nem jön be a szállodai, kipróbáljuk, amit ajánlottál. Remélem nem leszünk betegek, főleg a gyerekek. Még csak a férjem volt Bulgáriában, nekünk ez lesz az első utunk. A part és a víz jó? A szálloda tiszta? Üdv,

 

Előzmény: Schuco (40561)
Schuco Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40561

Szia! Grand hotel komplexumba mentek? ha a gyermekek érzékenyek a jó ízekre, illetve ti is, akkor óriásit csalódtok! A büfés étteremben nincsenek jó ízű ételek, elvétve kifoghattok ehető levest, talán főételt is..... Az alacart éttermek közül a strandosba nem kell vacsorára foglalni, az Albatrosba ehetetlen keserű halat szolgálnak ki, a bbq ba grill ételek vannak, de: íztelenek, rágóssak, nincs átsütve és keserű ízük van, ehetetlenek. A mediterránba katasztrófális krumplipürét adnak: kukorica kása ízű, de íztelenek itt is az ételek. A susam étterem /ázsiai/ elmegy kategória, a kisgyerekek viszont itt egyedül kérhetnek panírozott csirke mellett hasábbal, ezt a gyerekek örömmel fogyaszjták.

ÉS HOGY JÓT IS MONDJAK: A sisam desszertje közül a kókuszos bundába csomagolt fagylalt igazi különlegesség volt.......

A medencével vigyázni, 7 nap alatt egyszer sem láttam, hogy ellenőrizték volna, nem vettek sose mintát.......

A szálloda előtti Romana pizzéria és éttermet pedig nagyon tudjuk ajánlani, ha besokaltatok a rossz ételektől, mert itt igazi ízekkel és minőséggel talákozhattok. Kemencében sült pizza, szenzációs fagylalt kelyhek, stb.

 

Előzmény: faragori (40556)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40560

Azt kérded,hogy a reptérre mikor ér ki?? Az nincs kiírva. De mint írtam,6.30-kor indul és kb.30perc alatt kiér!!

Attól félsz ,hogy nem éred el a gépet?? Bőven van idő!!!!!

Előzmény: matiiiz (40559)
matiiiz Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40559

Szia!

 

Köszönöm, az ki van írva, hogy mikor ér a megállóba? Pályaudvarról?

 

 

Előzmény: ancsi26 (40540)
matiiiz Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40558

Szia!

 

Köszi, ez szuper!

Itt Magyarországon mikor mentetek ki a reptérre, mert 5.40 írt zárásra és legfeljebb 40 perccela járat indulás előtt meg kell jelenni a poggyászfeladásnál. Van kavarodás a reptéren, néztem jó sok gép indul hajnalban?

 

Köszi

Előzmény: paqitoo (40544)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40557

Szia!
Petra vagyok a gyerek animátor, várunk benneteket a kolléganőmmel!!! Reméljük találkozunk, csak keressétek a narancssárga egyenruhás lányokat! :D Magyar mini klubbunk is van a Marina alsó szintjén a gyerekeket ide várjuk programokkal! A felnőtteknek is rengeteg progi van, hogy senki ne unatkozzon. Mindenben állunk rendelkezésetekre!
Addig is szép nyarat!
Üdv, Petra

Előzmény: robi_hlt (40514)
faragori Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40556

Szia! Mégis mire számítsunk? Tudsz olyat ajánlani, ami ehető, illetve amit mindenképp kerüljünk el? 2 gyerek is lesz velünk. Normaflore, széntabletta lesz nálunk, de ettől többet szeretnék enni. :) Előre is köszi a választ.

Előzmény: Schuco (40551)
borkasga Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40555

Szia! Köszönöm neked is a választ! Azt hiszem, ha éhesek maradnánk, se lesz gond, hiszen választék a kinti éttermekben kimeríthetetlen.

Előzmény: paqitoo (40553)
faragori Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40554

Szia! Mi is akkor megyünk, 2 felnőtt és 2 gyerek, de nagyobbak, 15 és 11 évesek. A repjegy árral elkeserítettél, én már megrendeltem, kifizettem. ): Nem baj, így volt biztos.

Majd találkozunk.

Előzmény: robi_hlt (40514)
paqitoo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40553

 

 

Zefir...Mi is innét jöttünk haza. A kaja az nem túl változatos, az ő szájuk íze szerint készül. Ezt én úgy oldottam meg, hogy vittem hazulról savanyúságot és ezt magamnak szervíroztam :D A leves, és a főételek tényleg ismétlődnek 2-3 naponta, de engem spec nem zavart. Csirkéből is ettem bőven, combot is. :) Pár napig volt görögdinnye hiány...de aztán megérkezett újra az is. Általában egy fajta gyümi van, ez vagy dinnye, vagy sárgabarack. Köretek: rizs, párolt zöldségek, és burgonya, sülve, főve. Reggeli: rántotta, tüki tojás, főtt tojás, 5 fajta felvágott 2 fajta sajt, 2 féle dzsem, méz, müzli: magadnak kavarhatsz teát, kakaót. Juice 2 féle: narancs/barack, vagy alma/ erdeigyümi. Tény, hogy nem egy spanyol éttermi szint, de éhen nem maradtam. Jelzem 3 éve voltam a Bajkálban, ott már akkor jobb volt az ellátás.

 

Honfitársainkról két életkép: " Te, csak annyi hurka van? Vegyél nekem is ne maradjon másnak"... és itt nevetés... de maradt, mert hozták a következőt. A másik: Tényleg reggeli időben, azaz fél 8 körül egy női brigád érkezik, és takarítanak a medence körül. Engem spec. ez sem zavart, az már inkább, hogy magyar honfitársnőnk  (valszin nem ismerte a hamust) ott állt a kövezeten, és a földre hamuzott 2 szál cigit. Odaért a brigád... a hölgy tőlük jobbra lépett a már feltakarított területre  (ahol napközben papucs nélkül is talpalsz a kövezeten) és elszívott még egy szál cigit, a földre hamuzva. Mondom, a felsöpört kőre...

 

Ki van írva, azaz egy áthúzott fürdőruha jellel jelezve, hogy az étterembe ne menj fürdőruciban.. Ebéd: 3 fős család be... ital kikér, megállnak a kajapult mellett... és isznak, néznek, isznak... Látom, hogy felmosóval jön ki a jány, aki a pultban állt... és megy  a családhoz.. nem szólt, csak kárelhárított, mert 12:30 kor a fürdőrucikból kifolyó víz nem volt az ebéd része.... ( magyarok voltak, sztem csak nem értették az áthúzott ruci-jelet :P )

 

Süti több féle volt, mindig ők adták és a fagyit is, ami tényleg egy fajta, vaníliaszerű. Ezzel sem volt bajom. A Bajkálban komplett torták volta kitéve. Odament az orosz ember, felvett egy szeletekre vágott egészet és elvitte... szerintetek kért tőle valaki??? Inkább ossza a személyzet, és jusson még 16:59-kor is, ha odamegyek. Ha kellet elmentem 5x és 5*2-őt hoztam el. Fagyiból is.  És 17-kor lezárták tényleg, és 23.00 kor a bár is zárt. De ez a bajkálban is így volt.... Nem a pénzük ellenségei ők sem. A kávé az olyan csöpögtetős fajta, nem egy világszám. Sokan vittek nescafe-t és csak meleg vizet csapoltak.

 

Mi egy nappal hamarább érkeztünk a repülő miatt, a főnökség kicsi fia beszélt angolul, vele beszéltünk, kaptunk szobát, ment minden fittin.

 

A napernyő foglalás: tényleg van, ezt a személyzet sokszor kompenzálta ledobálással. :D  Én ha akartam lementem fél 8 körül, és foglaltam magamnak. De ez így volt máshol is, ez nem bolgár vagy zefir  specifikus.

 

A szobában tisztaság volt, a törcsiket cserélték, naponta takarítottak.

 

Összeségében én jól éreztem magam, a kaja olyan volt mint 2 éve ( lehetne tényleg változatosabb talán) a személyzet "kedvessége" őket minősíti. ( nem annyira mosolygnak, ha kérsz valamit a pultnál, de hát Istenem, hol nem szaharom le, hogy a jány a pultban savanyú, én még attól jól érzem magam, nyaralok, ő meg dolgozik :D :D )

 

A két lány animátor béna volt... korábban neckermanos pólóban volt két srác, két lány és nagyon jó progikat zserveztek. Ez a két csaj zefires pólóban elég zsenge volt. Nem a póló miatt :))

 

 Szóval sajnálom akinek rossz véleménye van a hotelről. Nekem nincs, de én sem megyek többet ide. Nem a Zefir miatt, inkább legyen egy kategóriával drágább, de nem biztos, hogy kiváncsi vagyok a strandröpiről homokos háttal csobbanó, zuhany helyett a medencében magát lemosó, közben söröző és trágár szavakkal a meccset értékelő honfitársunkra. 10telet a kivételnek persze. :)

Schuco Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40552

A jellemző ételek:pörkőlt szerű-sült csirke far-szárny (elvétve comb) sületlen disznóhús, íztelenek és valami löttyel felöntve, levesek szint úgy és 10-nap alatt egykezemen megtudom számolni hány féle. Jártam úgy hogy valami burgonya krémlevesnek látszó, mellé piritott kenyérkockákat kivittem az asztalra átalakult burgonya pürévé. Du. sütemény kb 3x3x5cm 1db kistányéron adagolva, fagyi kis műanyag pohárban kb. 2-gombóc, (minden nap vanilia)

 

Nálunk is ez volt a trend, de mi csirke lábat kaptunk sütve!!! comb helyett, minden szaft vízzel felöntve, íztelen, véresen nyers húsok és a tálalásról ne beszéljünk, mert az gyomorforgató volt....volt olyan is, hogy vacsoránál odamentem a svéd asztalhoz, és a srác a vacsorázás kellős közepén krómtisztitóval ott törölte a krómot, az ételtől 5 cm re...ott fújkált, közben a vendégek meg abból szedtek.......és ezt a legnagyobb természeteséggel tette.......

Na ezért nem megyek többet SOHA AI ba....sehova.....

Előzmény: Hidvegi55 (40525)
Schuco Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40551

Mi szükség van arra, hogy szarozod (moslékolod) azt a kaját, ami nekik ízlik? Bravó...

 

Miről beszélsz? Ami neki izlik? Azt a szart amit étel néven szolgáltak fel ez az amatőr társaségű, azt egy bolgársem eszi meg jóízűen? Miért forgatod ki a szavaimat? Nem vagyunk válogatóssak, de ez kiverte a biztosítékot!!!! A feleségem a 4. napon már görcsölt, hazaértünk már lázas is volt. Ottlétünkkor sokan rosszul lettek, sokan hánytak, magyarok is. Ne haragudj de látatlanba ne oszd az észt, a saját és a többiek tapasztalatát irtam le. És nem a Bolgár konyhát bántom, az remek erről szófiában, egy nívósétteremben meg is győződtünk......de erről már írtam, jó lenne ha vissza olvasnál.

És amit még nem írtam : a 7 összes napján futkozni kellett az evőeszközkért, mert nem voltak!!! Amit meg elmostak, az meg félig koszos volt.....

Az utazási csatornákban me láttam hogy nagyon sok a panasz a bolgár AI szállodákban mint naposon mint az aranyhomokon...sajnos ez van, szépíteni nem kell. De ettől függetlenü akik még az utazás előtt állnak: Szép és tartalmas nyaralást kívánok!

Előzmény: solozo (40504)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.13 0 0 40550

Szia!

 

Kétrészes légkondis apartmant, duplaágy és két pótágy, kanapé, kisasztal,  toalettasztal beépített hűtővel, 4,5m elkély, fürdőszoba káddal, előszoba beépitett szekrénnyel.

Szobaszám 31A volt.

 

Előzmény: ynosdr (40537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!